Nedēļa aizgājusi. Pirmdiena: pirms nākamā neliela ciklona. Otrdiena: nokrišņu fronte aiziet ZA virzienā. Trešdiena: mierīgā sinoptiskā situācijā. Ceturtdiena: silta anticiklona zīmē. Piektdiena: anticiklons turpinās. Tas pie mums ir arī sestdien un svētdien.
Attēlu (c): sat24.com un Finnish Meteorological Institute .
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===========
Paskaidrojumi:
Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem, pulksten 15:00. Tajā ir ietverta situācijas analīze. Jāņem vērā, ka pats attēls atjaunojas vēlā pēcpusdienā, ap pulksten 17-19.
Sat24.com attēlos - virs pavadoņa iefiksētās mākoņu segas - ir ar manu roku pārzīmēts mākoņu kustības virziens, kas reizē norāda arī gaisa masu kustību. Sarkanās bultas - silts gaiss, gaiši zilās - vēss; tumši zilās - izteikts sals. Ciklonu centri apzīmēti ar riņķa veida bultām. Pie cikloniem un anticikloniem - ir Vācijas meteoinstitūta iedotie vārdi, kurus lieto visā Eiropā un aiz tās robežām.
===========
ATSKATS UZ IEPRIEKŠĒJĀM DIENĀM
Svētdiena, 17.2.13.
DORIS anticiklons aiziet DA virzienā, no ZR puses palielinās mākoņainība ar sekojošiem sniega nokrišņiem.
Sestdiena, 16.2.13.
DORIS anticiklons nes mums mierīgu, mākoņainu laiku. Vietām- vairāk piekrastēs- ir nelieli nokiršņi.
Piektdiena, 15.2.13.
ELKE vai DORIS anticiklons -mūsu tuvumā. Laiks mierīgs, apmācies, reizēm pavisam nelieli nokrišņi, arī ne visai auksts laiks.
Ceturtdiena, 14.2.13.
Anticiklona DORIS R mala, mākoņi daudz, nokrišņi nelieli. Arīdzan silts laiks turpinās.
Trešdiena, 13.2.13.
Dažas tālas nokrišņu brāzmas virs Baltijas jūras pie Zviedrijas krastiem, taču Latvijā silts-mierīgs- lai arī daļēja mākoņainība. No A puses pamazām progresē DORIS anticiklons.
Otrdiena, 12.2.13.
Kārtējā ciklona fronte ar nokrišniem dienas pirmajā pusē - nedaudz palielina sniega segu daudzviet Latvijā.
Pirmdiena, 11.2.13.
Neliels augsta spiediena atzars no ZA puses, Latvijā laiks ir mierīgs.
===========
Turpinājums no iepriekšējās nedēļas.
Nekādu izmaiņu laikapstākļos, sāk jau besīt, kad par to vairāk domā, cenšos tāpēc mazāk vērot un par to domāt - nav jau ko... :( Tās pašas vienlaidu pelēkās debesis un slapjums uz ielām... Pievēršos interesantākām lietām, kur mazāk negatīvu asociāciju. :)
Naktī un no rīta turējās ap 0*C - ne īsti piesalis, nekā - vietām it kā neliels ledutiņš ir, bet 10 m tālāk viss slapjš, un tā visur. Vietām vēl arī nodevīgi slidens, īpaši uz sniega slīpākās vietās, tur visas acis jātur vaļā, lai neaizbrauktu "taisni"... Dienā līdz +1*C, vēl vairāk jauna slapjuma, pēcpusdienā un tagad atkal ap 0*C - ne šis, ne tas, ņe riba, ņe mjaso... :(
Jauks laiks? Lai no kāda viedokļa, praktiskā vai estētiskā, nu te vienīgi - :D
Nevajag satraukties par to, ko nevaram izmainīt :)
Nu gluži manas domas, tos nebeidzamos atkušņus kopš janvāra beigam esmu "atēdies", noriebās... Un šis anticiklons ne ar ko daudz neatšķiras no iepriekšejo daudzu ciklonu saimes- pelēks, mitrs un silts.... Tads laiks ziemā galīgi nepatīk un nu arī pieversos citam lietām, vairs daudz nepratoju, kas notiek aiz loga...
Arī šodien pelēks slapjš un riebīgs atkušņains laiks Rīgā naktī nekas nepiesala, un nu ziemigas noskaņas kas bija tomēr uz dažām dienām atnākušas ir pagalam, atkal viss tek un žļurkst, sniegs zūd... ap +1 grādu un dienā tikai siltāks būs :( Jau otru nedēļu pīlnīgi nepiepildas sākotneja prognoze, kas paredzeja sala atgriešanos...februaris nav izdevies šogad. Nu tad sals atnāks februara beigās un martā... tāda nojausma un arī prognozes ir.
accuweather.com skatījos ka februāra beigās un marta sākumā temperatūra būs jau normāli no +2 liidz +7 grādiem
Nevar teikt, ka pilnīgi nepiepildās prognoze, jo īpašas izmaiņas netika prognozētas, pirmdien es rakstīju, ka "arī tuvākajās diennaktīs +2..-5 grādi, zem skaidrām debesīm vietām -10 vai aukstāks". Saskaņā ar LVĢMC meteostaciju datiem pēdējās četrās diennaktīs Latvijā bijuši +4..-6 grādi, pirmdienas vakarā Bauskā -12, naktī uz trešdienu Saldū -9,5 grādi.
Turklāt jau 7.februārī šīm dienām GFS prognozēja anticiklonu ar mākoņiem un bez liela sala. Prognozes kopumā ir piepildījušās, vienīgi mākoņu sega ir plašāka un blīvāka nekā gaidīts, līdz ar to lielāki mīnusi bijuši tikai dažviet un uz īsu brīdi.
Es, protams, nevaru atbildēt par to, ko rakstījuši/stāstījuši citi.
Prognozes diemžēl piepildās, atceros, ka jau janvāra beigās gāja runas, ka februāra pirmā puse, iespējams, līdz vidum būs silta. Laika gaitā tās gan grozījās, bet nedaudz, vēl gan nesen cerības bija uz nelieliem, bet stabiliem mīnusiņiem (runāju par manu pusi).
Taču negaidīju, ka viss būs otrādi - siltāks A, aukstāks R, kā rezultātā DA-mos bieži siltāks nekā pie jūras, un ka turēsies virs nulles tik ilgi... :(
Varu tikai piekrist, ka februāra pirmā puse vismaz laikapstākļu ziņā ir galīgi auzās... Ja vēl būtu noturējies zem 0*C ar nelieliem atkušņiem, varētu pieciest, bet šitā nepārtrauktā žļurga... fui!!!!
Bet toties kurināmais pamatīgi ietaupās šādā siltā laikā. Tagad dienā nokurinām vidēji 3 klēpjus malkas, kad ir -10 un aukstāks tad nosvilst 5 - 6 klēpji malkas.
Tas tiesa, bet starp -2 un +2 taču atšķirība malkas ziņā ir niecīga, vai ne? Bet laikapstākļu ziņā - milzīga! ;)
Ir zināma starpība sēdēt pie loga un "estētiski" kaifot par sniegu,un praktiski veikt virkni darbu,kam sniegs ir smags apgrūtinājums.
Tāpat,lielāko mūža daļu esmu nodzīvojis Rīgā,bet kaut kā nav sanācis "besīties" par slapjumu uz ielām.
Es te nerunāju tik daudz par sniegu (nav tā, ka es gribētu sniega kalnus, bet besī, ka tas te piesnieg, te uzreiz kūst!!!), kā par to, ka ir apmācies, totāls gaismas trūkums (Saule labi ja pāris reizes nedēļā parādās uz īsu brīdi - tas vairs februārī NAV NORMĀLI!) un pastāvīgs neliels atkusnis, kad tam (arī pēc normas manā pusē) nevajadzētu būt.
Un arī praktiskā puse ir tāda, ka šādā draņķīgā laikā visur slapjš, daudzviet slidens dēļ piesalst/kūst stratēģijas, liels gaisa mitrums, kas tostarp "provocē" visādus vīrusus aktivizēties - ne velti saka, ka tas ir pats draņķīgākais laiks, ne es to izdomāju...
Protams, laukos un pilsētās arī ir savas atšķirības, bet ir liela atšķirība (vismaz statistiski un lielākoties arī reāli - starp Latvijas R un A pusi). Rīgu es te iekšā nepinu - savulaik, kad students biju un daudzus gadus pa Rīgu dzīvoju, par slapjumiem nedomāju, tad citas… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv
Vakarā ap 22.00 beidzot vismaz -1*C un sāka kaut cik stabilāk piesalt, vismaz redzamās peļķes pazudušas. :) Līdzīgi turas arī joprojām, pēdējās pāris stundās pārsvarā ap -1,5*C.
-1,5 grādi un vienīgais ,kas kliedē garlaicību ir no gaisa smidzinošais mitrums ,kas jauki ''pievelk'' pie asfalta un ietvju bruģakmeņiem.:)
Laiks ir tik neinteresants, ka galīgi nešķiet uzmanības vērts.. Šorīt daži grādi mīnusā un arī te sīks mitrums nāk no gaisa. Sniegs baisi biezs gan dziļuma, gan konsistences ziņā, tāda īsta sērsna pa virsu nav, laikam par siltu.
Pēc prognozēm spriežot, nākošnedēļ laika apstākļi paliks dinamiskāki, pagaidām turpinās rāmi pelēcīgās noskaņas, termometra rādītāji "šūpojas" ap nulli (pašlaik -0,3).
Beidzot diena bez slapjuma, visu laiku mīnusos! :)) Naktī pēc 3.00 sasniedza -2*C, un līdzīgi turējās gan atlikušajā nakts daļā, gan rītā (min.t. -2,5*C), dienas vidū pakāpās līdz -1,3*C, bet tagad jau -2,5*C. Lai arī joprojām nomācies un tumšs, nekāds mitrums no gaisa netecēja, un arī uz zemes beidzot viss sasalis - par to galvenais prieks! Pelēcībai nepievēršu uzmanību, lai iet bitēs, daudz cita interesanta - sports (te arī prieki par Martinu Dukuru!), meteorīts, utt. ;)
Tikpat neinteresanti kā visu laiku... -2.5 grādi, apmācies, no gaisa gan nekas nenāk. Zemes (ledus) ceļi paliek ļoti slideni, bet tomēr labāki kā Ērgļu šoseja, kas beidzot ir nomirusi dabīgā nāvē un izjukusi pilnībā. Prātā šaudās nelabas domas par sūdzēšanos kādā Strasbūrā par to, ka man ir jāmaksā ceļa nodoklis...
Ak jā, man šīs2 dienas līdzīgas, gan vakar, gan šodien (rītā Rīgā) bija apmākušās, dažās reizēs pavisam nedaudz pasniga, bet kaut kas līdzīgs sasalstošam lietum jau "pie manis" vērojams šodienas pusdienas laikā uz kādu stundu. Gaisa temperatūra vakar 0+2 visa ceļa garumā, šodien mājās 0-2.
Par laikapstākļiem varu piebilst to, ka nekas īpaši nemainās, vien mazliet vēsāks vakara gaitā kļūst - ap 19.00 -3, tagad jau gandrīz -4*C.
15. febr. no rīta apmācies A vējš. T. 0 grādi, spiediens 771,5 mm. Pusdienlaikā apmācies A vējš. T. +1 grāds, spiediens 771,5 mm. Vakarā apmācies. ZA vējš lēns. Pašlaik T. -1,8 grādi, spiediens 771,5 mm.
Kamēr citur interesanti notikumi gadijās, pie mums valda totāla meteogarlaicība, pelēks un vienmuļš laiks, bet vismaz sāk piesalt un nu jau kopš aizvaditas nakts sniegam ir pamatīga sērsna, gaisa temperatūra grozijas ap 0, bet tagad jau -2. Laikam ilgi gaiditais sals tomēr pamazām iekāro mūsu teritoriju un lielakais vairums prognožu tomēr paredz nelielus mīnusus brīvdienās, tikai Leišu modelis spitigi turās pie atkušna varianta...
Vairs ne! :) Arī leiši pat Rīgai vairs plusus tuvākajās dienās neparedz! :)
Atpakaļ no izbrauciena- jā: Čeļābinskas apkārtnē meteorīts jaktes nodarījis.
19:40: Vēlreiz par meteorītu: šodien Urālos novērotais- laikam kas līdzīgs, kā apmēram pirms 5000 gadiem nokrita Igaunijas Sāremas salā nokrita kas līdzīgs, tur tie krāteri šodien ir. Iespējams, šis notikums ir tāls cēlonis mūsu un Baltijas krastos daudzviet zināmanajai tradīcijai: Jāņu ugunskuriem. Es pieņemu, kad mūsu aiztālie senči akmens laikmetā redzēja (vasaras laikā) šādu meteorītu krītam, ar toreizējo "zināšanu" līmeni pieņēma: ka Saule nosēdās uz zemes. Un tad ar ugunskuriem katru gadu aicināja "sauli vēlreiz nosēsties"...
Raiti, tas par mūsu senču darbību sakarību ar meteorītu ir kaut kur pētīts vai tomēr improvizācija? Man Jāņu tradīcijas ļoti tuvas, ja būtu iespējams kaut kādu jaunu informāciju pievienot, būtu ļoti interesanti. Protams, jebkura ar kaut ko pamatota hipotēze ir interesanta :) .
Es šādu versiju izdzirdēju 1990. gadā caur LRadio, kad tur zinātnieks (neatceros uzvārdu) runāja par Sāremas salas meteorītiem. Šo sakritību ar Jāņu ugunskuriem pieminēja viena teikumā, un diskusija šajā virzienā raidījumā neturpinājās. Es pats nodomāju- ja Jāņi mums šie teju kā nacionālie svētki, bet Lietuvā un Zviedrijā kā tāda neliela tradīcija, tad pilnīgi iespējams- pirms 5000 gadiem meteorīts krītot, izgaismoja apkārtni tagadējā Latvijas Kurzemes pusē, Lietuvā cilvēki to redzēja no tālienes. Bet tagadējā Zviedrijā mūsu aizsenči kurši (kuriem līdz zviedriem pārkuģot nebija nekādas problēmas/laupot un tirgojoties/ šo teiksmu izplatīja arī otrpus Baltijas jūras...
22:23: Nav man pārliecība- ka Jāņu tradīcijas un aizseno meteorītu krišanas saistība (vai nesaistība) būtu kādreiz pētīta (vismaz mediju telpā nav pieejama šāda info). Man ir viedoklis, ka šo būs grūti izpētīt, jo p… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv
Tur jau tā lieta, ka izpētīt to nevarēs (kamēr mums nebūs laika mašīna! ;) ), atliek vieta brīvai improvizācijai. Personīgi man arī patīk pafantazēt, un ne tikai tāpat, bet arī zinātniskās fantastikas līmenī (kas, kā labi zināms, diezgan bieži nākotnē pārtop par realitāti). Tomēr šajā gadījumā man Jāņu ugunskuri ar spožu debess spīdekli (tas ir vienreizējs gadījums!) nesaistās, jo manā uztverē Jāņi tomēr ir auglības svētki... :) Turklāt arī seno krievu rietumiem ir taču Ivana Kupalas diena, kas varbūt izpaužas mazliet savādāk, bet ieja nav tālu, cita lieta, ka viņi to praktiski aizmirsuši, izņemot seno tradīciju adeptus. Un, ja šādas dienas nav igauņiem, tad krievi ir taču vēl tālāk un viņi arī šo meteoru (ja tas tiešām nāca no DR) nevarēja redzēt.
Es domāju, ka katrai tautai vai tautu grupai dažādu apstākļu dēļ ir izveidojušās savas tradīcijas, bet to rašanās iemeslus, kas saistās… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv
Tāpat arī bībelē piesauktie "grēku plūdi" varētu būt kādas tālas atskaņas no cunami, kas varēja notikt arī pie tagadējās Izraēlas piekrastēs, vai kaut kur citur netālu. Jeb varbūt pie Melnās jūras? Kaut kas līdzīgs kā Japānā gandrīz pirms 2 gadiem. To es pieminēju tālo atskaņu kontekstā.
Te gan nepiekrītu, domāju, ka "grēku plūdi' drīzāk bija daudz plašāka mēroga katastrofa, kas neskāra tikai Izraēlu (vai Tuvos A kopumā), jo par tādu parādību leģendas saglabājušās daudzviet dažādās pasaules malās. Katrā pusē savādāk, protams, apaugušas gadsimtu gaitā ar saviem priekšstatiem, bet ideja - pērlīte - tomēr ir ļooti līdzīga.
Japānu te piesaukt vispār jēgas nav, tas pasaules mērogā nebija nekas nopietns, kaut ierobežotu teritoriju skāra ļoti smagi. Nevajag darboties kā sensāciju kāram medijam un no mušas ziloni pūst... Drīzāk, ja runa par cunami, te varētu domāt pat kaut ko līdzīgu Indonēzijai 2005.g., tikai vismaz desmitkārt spēcīgāku.
Kaut gan es apšaubu arī cunami versiju tajā reģionā. Īsteni spēcīgs cunami var rasties tikai okeānā.
Par Melno jūru ir zināms, ka leduslaikmeta beigās tā bija atdalīta no Vidusjūras un vēlāk okeāna līmenim ceļoties Vidusjūras ūdeņi pārrāva dabisko aizsprostu un apmēram gada laikā Melnā jūra paplašinājās neatgriezeniski applūdinot plašas piekrastes teritorijas. Tiem kas tur tajā laikā dzīvoja tie bija "pasaules" plūdi.
Šis bija daudz mazāks nekā Sāremā salā nokritušais. Pēc tagadējiem datiem masa šim meteorītam bijusi uz 10 tonnām. Tāds paliels laukamens. Ātrums pēc dažādiem avotiem pirms ieiešanas atmosfērā no 20 - 30 km/s.
Tik daudz video safilmēti no dažādiem skata leņķiem, ka nebūs grūti vēlāk kad visi dati ievākti izrēķināt diezgan precīzi ātrumu un masu. Šoreiz paveicās, ka krita virs apdzīvotas vietas un līdz ar to daudz info. Iepriekš šādi gadījumi bijuši pārsvarā virs okeāna vai mazapdzīvotās vietās un līdz ar to informācija trūcīga.
Bez šaubām, ka daudz mazāks. Turklāt jaunākā info liecina, ka tas bijis bolīds (tas nav nekas neparasts, bolīdi bijuši arī Latvijā, tikai šis krietni lielāks par vairumu no tiem (plus "trāpījis" apdzīvotās vietās). Tas iegājis atmosfērā nelielā leņķī, finālā sasprādzis gaisā un izraisījis šo meteorītu lietu un spēcīgu triecienvilni, kas arī radījis lielāko daļu postījumu.
Interesanti, bet galvenais - ka tika salīdzinoši viegli cauri, jo varēja būt daudz bēdīgāk, ņemot vērā šī tomēr kosmiski mazā ķermeņa lielo ātrumu. Dzirdēju šodien šur tur, ka to salīdzina ar Tungusku, bet nu tas galīgi garām - ja būtu kā Tunguskā, tad Čeļabinskas vietā būtu vien drupas.
Man arī šis notikums kaut kā saistas ar Tunguskas fenomenu/meteoritu- manuprāt līdziba ir gan tikai šoreiz tas ķermenis laikam tomēr bija krietni mazāks un līdz ar to spradziens un trieciena vilnis vājaks... turklāt arī trajektorija visai slīpā lenķī, nez kā būtu, ja šis kristu krietni stāvaka lenķī attieciba pret zemes virsmu... Vispār jau intersants notikums, biju iztelojies īstu meteorita krišanu savadāk laikam katastrofu filmas izveidoja citus stereotipus :)
Tagad parādijusies info, ka objekts tomēr bijis lielāks nekā sākotnēji domāts un sprādziena jauda bijusi 100 - 300 kilotonnas. Ja tā tad tiešām paveicās, ka trajektorija bija tik lēzena, ka paspēja sasprāgt augstu gaisā. Stāvākā leņķī drošvien, ka būtu ticis dziļāk atmosfērā un trāpijis zemē vai uzsprādzis dažu km augstumā radot tādu pašu efektu kā vidējas jaudas atombumba.
Jā, es nesen arī līdzīgu info jau vienā krievu TV kanālā dzirdēju, vien ne tik precizētu. Un tas patiešām vairākkārt izceļ nelielā leņķa nozīmību.
Manupraat tas shiiriita meteora spradziens virs uraaliem kursh savainoja daudzus cilveekus vareetu buut saistiits ar 50m meteoru kursh palidos garaam vakaraa. To trajektorijas shkiet ir gandriiz identiskas. Nu vismaz cik no video var izsecinaat.
saite1
saite2
saite3
Cerams, ka tas ir meteorīts, nevis kaut kas cits, jo pārāk liela rosība sākusies tajā reģionā- aktivizēta ārkārtas komisija, no pilsētas daļēji evakuē cilvēkus, pastiprināta apsardze, 20 tūkstoši karavīru pārmeklē apkārtni, patrulē lidmašīnas...
PSRS laikos palaida 17 RORSAT sērijas okeāna novērošanas satelītus kuros atrodas neliels kodolreaktors. Gan jau ka satraucās, ka kāds no tiem nav nokritis, tāpēc arī ziņoja ka mēra radiācijas līmeni.
11:11: Skatoties pēc video tā objekta ātrums pārāk liels, lai tas būtu kāds satelīts no zemās orbītas. Dažādi veci satelīti un raķešu atlūzas, kas nāk no zemās orbītas sadeg lēnām, reizēm vairākas minūtes ilgi, jo tur ātrums tikai 7 - 8 km/s kamēr ap Sauli riņķojošie meteorīti ienāk atmosfērā ar 15 - 30 km/s ātrumu.
Vairums avotu gan ziņo, ka Krievijas meteora un gaidāmā asteroīda trajektorijas ir dažādas un ka šie abi notikumi nav saistīti.
NASA pieļauj iespēju, ka asteroīds šovakar Zemes gravitācijas spēka ietekmē sašķelsies, bet arī tad netrāpīs Zemei. Šorīt asteroīds vēl bija simtiem tūkstošu kilometru attālumā no Zemes.
Rīgā to asteorīdu nevarēs ieraudzīt, jo mākoņi traucē.
Sveiks Maikls !! Tu nedaudz dezinformē cilvēkus izteikdams, ka meteorits varētu sadalīties Zmes gravitācijas ietekmē .. mazs iespējamība ..
2012DA14
Domāju, ka Latvijas teritorijā meteoritu nebūs iespēja redzēt , tikai otrā Zemes lodes pusē. skaties video pielikumā simulācijā.
Arī šis video. Droši vien ienāksies arī vēl citi.
18:11: Ir Wikipedia lapa (krieviski) - kas veltīta šīm notikumam (vēl papildināsies).
18:39: Arī diezgan iespaidīgi...
19:24: Te vēl viens video - no iekštelpām... (kas vēl raksturīgi,- visur skan krieviskā tautiskā "mātes" valoda).
Te vēl ir ziņu hronika meteorīta sakarā. Droši vien vēl papildināsies.
Tiek ziņots- meteorīta krišana izraisījusi arī 2+... magnitūdas zemestrīci. 16.2.13. (šodien) zinātnieku grupas krišanas rajonā meklēs meteorīta paliekas...
Tas ir pilnīgi iespējams, ka šajā vakarā mums garām lidojošais 50m akmens, tā teikt, nelido viens - bet ar dažiem mazākiem "pavadošiem" akmeņiem. No kuriem viens nogāzās šās dienas rītā Čeļābinskas apgabalā. Kas zina, varbūt tuvākās 48 stundas nesīs kādus citus pārsteigumus no kosmosa?
Neraksturīgi ilgs miers dabā priekš februāra-puteņu mēneša.Pagaidām viss pa vecam , tik atmosfēras spiediens turās paaugstināts .Šodien - nelieli mīnusi, neliels vējš , debesis klāj mākoņi. Slidens .
Tak jau sen teica, ka pavasaris būs agrs, nav ko brīnīties, ka jau kuro dienu pie mums Rīgā valda pavasara rakstūrīgi laikapstākļi, izņēmot šodienu.
No rīta bija -3,7, bet pašlaik atkal jau +0,3, tā kā par lielām pārmaiņām šodien vēl runāt nevar. No rīta pat sāka kaut kas sīks birt no gaisa, bet neilgi, pašlaik viss vienmuļi pelēks un nomācies. Lai uzlabotu garastāvokli, vēlreiz aizbraucu uz paziņas lauku sētu "pie putniņiem", pavēroju, kādas kaujas izcīna sīļi ar dzeni, lai pirmie tiktu pie barības un cik drošsirdīgi par speķīti cīnās zilzīlīte -tā varētu stundām skatīties, ja nebūtu citi darbi darāmi...
Šodienas meteo panorāmas video - 16.2.13., 13:00 - apmācies, bezvējš, visu laiku -2 grādi.
13:43: Naktī uz 16.2.13. pēc ASV laika- meteorīts (daudz mazāks un bez redzamām sekām?) ir bijis arī virs Sanfrancisko... video.
Dažiem varbūt liekas, ka nāk pavasaris, bet pie manis atkusnis beidzies, -3, apmācies, bez nokrišņiem, ja neskaita dažas sīkas pārslas nedaudz pēc pusdienām.
pamazām, bet neatlaidīgi kļūst vēsāk. Ceturtdien -1*, piektdien -3*, šonakt -6*, dienā -4*, šobrīd atkal -6*. Vakardiena apmākusies, nedaudz viegli snidzināja smalks sniedziņš. Šodiena arī apmākusies, pāris reizes uz pāris mirkļiem saule uzspīdēja. Arī šodien snidzināja, bet jūtami vairāk.
Es teiktu, ka šodien ir auksts... Ventspilī ap 0 C, neliels vējš, bet tāpat gandrīz izkož līdz kaulam.
Vakarpusē krīt sniega graudi, ietves visur minimāli pārklājušās ar papildus baltumu.
Naktī temperatūra pazeminājās līdz -5*C, dienā -2...-3*C robežās, vakarā tagad nokritusies līdz -4*C. Citādā ziņā nekādu izmaiņu - debesis nomākušās, nokrišņu nav, tāpat kā vēja. Pateicoties tam, ka vairs nekūst un ir stabili piesalis, arī gaiss kļuvis jūtami sausāks, kopumā tīri patīkams laiks, ja neskaita to, ka Saule pazudusi. ;)
P.S. Paskatījos pierakstos - pēdējo reizi Saule pie manis spīdējusi 7. februārī, nav brīnums, ka esmu gaismas izslāpis...
16. febr. no rīta apmācies. Lēns ZA vējš. T. -1,5 grādi, spiediens 771,5 mm. Dienā gaišs. Vienu brīdi bija saule redzama. T. 0 grādi. Spiediens nemainīgi 771,5 mm. Lēns DR vējš, vai bezvējš. Vakarā apmācies. Pašlaik T. -1,8 grādi, spiediens 772 mm.
Labrīt. Šorīt beidzot ziemai pieklājīga temperatūra -6*. Nomācies, mierīgs. Sniegam nav biezas sērsnas, pat nepilnus 30kg smags suns krīt cauri. Lapsa un zaķis gan staigājuši pa virsu.