1. 15.03.2011 21:44 Skatīt

    "Gaiziņkalnā katru gadu mežos un gravās sniegs kā minimums ir vēl maija vidū"

    Vai tiešām katru gadu? Domāju, ka pērn nebija, tāpat 2009., noteikti nebija 2008. ,tāpat 2007., arī 2006. nebija, varbūt 2005. bija, bet 2004. gan nebija. Izskatās, ka maija vidū ne tikai "kā minimums", bet pat kā maksimums sniegs ir liels retums.
    Zeme ir sasalusi, vismaz A-Latvijā, snigšana var turpināties visu aprīli un tad maijā viss nokust dažās dienās. Kāpēc gan lai pilnībā izslēgtu lielu palu iespējamību? Bet vēl jau jāpārdzīvo 19. marts, kad zeme zem kājām atvēršoties un visi sliktie ... sakritīšot tur iekšā. :))

    Ielādē...
  2. 15.03.2011 17:20 Skatīt

    Nu nezinu gan, Latvijā atrodas tikai 1/3 Daugavas, bet Baltkrievijā un Krievijā sniega šīs upes baseinā ir gana daudz, arī ledus biezums pieklājīgs, tāpat zeme ir sasalusi. Tāpat snigšana tur vēl gaidāma un ne tikai martā. Līdzīgi ar Vidzemes upēm, kur sniega to baseinos daudz, ledus biezs un zeme pamatīgi sasalusi. Arī snigšana gaidāma. Bet protams, jau sen izskatās pēc 1996. gada scenārija, kad arī milzīgā sniega sega tā smuki izžuva saulainajā un aukstajā pavasarī.
    Es te vairāk domāju par arktisko ielaušanos marta pēdējā nedēļā. A ja nu radiācija no Japānas aiziet uz Arktiku (plūsma kā reiz uz ZA), tur pavisam tuvu iznāk vietai, no kurienes mums gāzīsies virsū aukstums. Kaut kā negribētos radioaktīvus nokrišņus. :(

    Ielādē...
  3. 12.03.2011 00:28 Skatīt

    Uzrakstīju nosaukumu latīņu valodā, jo tas ir oficiālais un tādā veidā mazināju risku, ka kāds varētu nesaprast, par ko ir runa. Iekopē nosaukumu un ievieto kādā "meklētājā". Ievadot oficiālos nosaukumus, lielāka iespēja, ka "meklētāji" piedāvās nopietnāku informāciju par "zilo vali". Kāda tur iedomība?
    Ir ir pierādīts, ka šīs sugas valītis ir vislielākais jebkad dzīvojušais dzīvnieks.
    Par GS (globālo sasilšanu) nekas nav jāpaskaidro, jo visi zina Kioto saistību ar šo mūsdienu lielāko afēru.
    Es neesmu soģis, bet uzskatu, ka Japāna ir pelnījusi stimulu atjaunoties. Tas ir sen zināms fakts, ka tā valsts ir burtiski sastingusi, nu lūk, jauna iespēja mainīties. Un slaktē šie ne tikai pēdējos vaļus (kaut kādā brīdī tiks sasniegts īpatņu kritiskais daudzums un suga vienkārši izmirs), bet arī delfīnus, par kuriem pastāv minējumi, ka viņu psihe neatpa… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

    Ielādē...
  4. 11.03.2011 21:23 Skatīt

    Būtu labāk pievērsies polārblāzmas iespējamībai. Šovakar ir liela iespēja to redzēt, bet es noteikti nevaru redzēt, jo man visa Z pamale ir pilsētas izgaismota. Polārblāzmas ovāls jau ir noklājis teju visu Igauniju.

    Ielādē...
  5. 11.03.2011 21:20 Skatīt

    Jo skaļāk kliedz, jo mazāk, kas notiek. Tā kā stihijas nav mans interešu objekts, tad labi vien ir, ka viss aprobežosies ar vētru glāzē.

    Ielādē...
  6. 11.03.2011 21:18 Skatīt

    Šis notikums patiesībā ir "debesu dāvana" Japānai, lai izbeigtu desmitgadēm ilgstošo ekonomisko stagnāciju. Tik bagātai valstij atjaunošanas darbi atmodinās ekonomiku, bet tas savukārt ļaus atgūt 2. lielākās ekonomikas statusu. Nu un vēl japāņi varētu aizdomāties par visu laiku lielākā dzīvnieka iznīcināšanas pārtraukšanu. To Balaenoptera musculus jau tā ir maz, bet ja šodien apstātos, tad varētu atjaunot sugu, jo populācijas ir visai izkaisītas un izolētas viena no otras - mazāks inbrīdinga risks, atšķirībā no Amūras tīģeriem, ūdens bifeļiem, ziloņiem, Āzijas lauvām un tā tālāk. Tad vēl Japāna varētu atteikties no aktīvās lomas GS apkarošanā. Tā ka uzdevumu daudz un brīdinājums ir dots.

    Ielādē...
  7. 11.03.2011 08:39 Skatīt

    Šorīt Rīgas centrā pret auto priekšējo logu sašķīda lielas sniegpārslas, tā ka arī Rīgā sniga. Lai gan to ne tuvu nevar salīdzināt ar to, kas darījās uz Rīgas-Veclaicenes šosejas, īpaši daudz sniega sākot ar Siguldu un tālāk uz austrumiem. Faktiski pabraukt bija grūti, lai neteiktu vairāk. Bet ir jau tikai marta, nevis maija pirmā puse, tā ka piedodami. Es tikai domāju, ka a-Latvija, jo īpaši Vidzeme tik ātri neatbrīvosies no sniega gūsta. Sveiciens Maijai, apokaliptiska sajūta tajā pusē.

    Ielādē...
  8. 10.03.2011 14:17 Skatīt

    1996. gada pavasarī plūdu nebija, lai gan ledus biezums upēs bija daudz lielāks un arī sniega sega martā bija lielāka. Tāpat kā togad, arī šoreiz rādās ilgstoša anticiklona dominance. Skatieties, ka vēl sausums nesākas aprīlī vai maijā!
    Saule šobrīd kļūst arvien aktīvāka un nakts stiprais uzliesmojums arī par labu mums, tā ka viss notiksies. Protams, gribētos aprīli no 2000. vai vismaz 1999. gada, maiju no 1993. vai 1963. un jūniju no 1999. Baigi sen nav bijis tāds tiešām vasarīgs jūnijs - mēnesis ar vislielāko saules klātbūtni.

    Ielādē...