1. 12.06.2013 17:16 Skatīt

    Labdien, mani te līdz 17:00 "plānoti" noturēja bez elektrības. Atjaunojumi "aktuālajā" - vakarā ap 21:00. Patreiz mierīga diena. Ir "laba laika" gubumākoņi, kas vēlā pēcpusdienā drusku tumšāki un ar "3 pilēm 2 rindās". Gaiss naktī +9, tagad +21.

    Ielādē...
  2. 12.06.2013 02:01 Skatīt

    Bez tam tajā vakarā Oklahomā, kad visiem vēl svaigā atmiņā bija Mūres (Moore) dramatiskā tornado posta darbi 20.5.13., tad pēc pirmajiem brīdinājumiem pilsētā sākās stāvoklis tuvu panikai. Visi metās 31. maijā uz saviem autiņiem, lai masīvā ātrumā drāztos prom kaut kur tālāk no notikuma vietas. Un paši radīja masīvus sastrēgumus, lai gan pa vietējo radio vēstīja - ka šādos gadījumos jādodas uz patvertnēm vai pagrabiem, un ka atrasties iekš auto šādās reizēs ir bīstami. Tikai laimīgas sagadīšanās pēc tornado neskāra automaģistrāles, pretējā gadījumā (kā tika lēsts) varēja būt ap 500 upuri, reāli šis tornado aiznesa 9 dzīvības, kaut gan nāves skaits var pieaugt- 115 tur arī ievainoti, daži kritiskā stāvoklī. :(

    02:08: Arī kāds stipri dramatisks video!

    Ielādē...
  3. 12.06.2013 01:53 Skatīt

    Vai no tiem laikiem kādi foto arī saglabājušies?

    Ielādē...
  4. 12.06.2013 01:26 Skatīt

    Jā, es arī šos ļoti zemu redzu Z pusē, tepatās (mikrogalerijā) šos kusli centos iefotografēt.

    Ielādē...
  5. 11.06.2013 23:35 Skatīt

    Vēlreiz Wikipedia lapā palasos par El Reno tornado 31.5.13. pie Oklahomas (plašākais novērojumu vēsturē, un arī otrais spēcīgākais- ar vēja ātrumiem virs 400km/st), diemžēl tajā gājuši bojā arī 3 vētru ķērāji, citi cietuši vai arī pamatīgi sadauzīti braucamrīki. Kā rakstīts turpat, šis tornado neraksturīgi grozījies uz visām pusēm- radot arī papildus mazākus tornado. Ko lai dara :(

    00:28: Jā vēji pat 475km/st šajā tornado (pēc netiešiem mērījumiem) bijuši, tā platums maksumumā sasniedzis 4,2km!

    Ielādē...
  6. 11.06.2013 23:31 Skatīt

    Paldies par "piedošanu", jāsaka- daudz ko darīt ir ne tikai vasarā:)))))

    Ielādē...
  7. 11.06.2013 13:38 Skatīt

    Jā, arī karte rāda - pusdienlaikā vietām sāk zibeņot līča Kurzemes piekrastē un arī Rīgā...

    Ielādē...
  8. 11.06.2013 13:02 Skatīt

    Pilnīgi pareizi - daba ir pašregulējošs mehānisms. Tā tiktu galā ar savām problēmām bez "homo sapiens" iejaukšanās. Par to es ne visai sen rakstīju arī rakstu šajā portālā. Es šajā sakarībā atceros, ka bija daži gadi- kad kāda kukaiiņu ļoti savairojas. Manā atmiņā - no 70tajiem- ir viens gads, kad bizbizmārītes laukos nejēgā savairojās tik daudz, ka nepārtraukti debesīs bija redzami šo lidojoši pūļi, apmēram kā "parasti" odu bari vakaros. Bet gadu vēlāk nekas tāds atkal nav.

    Ielādē...