Jūnija pirmā puse
Pēdējo divu nedēļu laikā ir sakrājušās dažas bildes, kas manuprāt ir atrādāmas arī citiem. Tāpēc, pārmaiņas pēc nolēmu ievietot galeriju meteolapā.
Attēls #1:
Pēdējo divu nedēļu laikā ir sakrājušās dažas bildes, kas manuprāt ir atrādāmas arī citiem. Tāpēc, pārmaiņas pēc nolēmu ievietot galeriju meteolapā.
Vauu cik iespaidīgs zibens pirmajā Bildē!!
Par zibeņiem neizteikšos - nav vārdu... Bet pēdējās bildes mākoņi ir kaut kas vienreizējs. Paldies par skaisto galeriju!
Topa bildes!
Ļoti skaista un profesionāla bilžui galerija!!
Tiešam ļoti skaista galerija,vienreizejas bildes! Un Undulatus asperatus ir vienkarši super!!! Vai to paradišanai sekoja ari negaiss?
Tieši šādas galerijas meteolapa.lv ir nepieciešamas. Izlases veidā apkopoti labākie katri.
Man atkal ir ilgošanās (varētu teikt- vajadzīgi) vairāk attēli ar cb mākoņiem un zibeņiem :)
Vienreizēji! No visa pa druskai, lielisks asorti! :)
Paldies Orkān Ivo par skaistajām fotogrāfijām , tās tiešam ir māksla,. brīnisķīga fotogrāfija ar Undulatus asperatus padebešiem un Liepājas ezera makoņiem.. Kāpēc Orkān Tev nepatīk fotogrāfēt putnus? Tev tīri labi sanāca.. :D
Kolosāli!!!!!!!! Esenču esence!!!! Tiešām šādas galerijas meteolapā vajadzētu biežāk, viss tik skaisti!! Un man arīdzan prieks, ka pēdējā laikā galerijas meteolapā kļūst aizvien labākas. Migla, muntis, orkāns, gubumākonis - foto Meistari!!! :)
Lieliskas bildes ! Paldies !
Burvīgas bildes :)
Brīnišķīga bilžu izlase :)
Undulatus asperatus varētu kalpot kā uzskates materiāls mācību grāmatai par mākoņiem :). Jauki, paldies!
Tur vajadzīgi vairāk attēlu no šiem retajiem padebešiem. Tad varētu arī mācību grāmatai (nezinu, vai parastajās skolās ir priekšmets "meteoroloģija" ;) ?).
T'da priekšmeta nav, varbūt ir vērts ieviest? :))
Vai kur ir plašāks apraksts par undulatus asperatus? Te meteolapā derētu raksts par retākiem mākoņu tipiem, kas nav tie mums visiem pazīstamie 10.
Rūdofs varētu šādu rakstu šajā portālā saveidot:)
Šāds raksts par mākoņiem meteolapā vēl nav bijis (brīnums!), domāju to uzveidot nākamnedēļ, kad atgriezīšos mājās. Daudz informācijas atradu angļu wikipēdijā, būs jātulko un jāsijā, bet vispār par mākoņu tipiem nezinu neko daudz, var teikt, ka nezinu neko, bet gan jau raksts taps...
Man arī kādu laiku ir doma izveidot rakstu par mākoņiem. Ir gana daudz informācija savākta. Tik jāsaņemās. :)
Vēl samērā nesen savā blogā mēģināju veidot mākoņu klasifikāciju, bet tā arī šis "projekts" apstājās...
Mums visiem pazīstamie 10? Pieļauju, ka lielākajai daļai, kas aplūko tikai radaru un faktiskās temperatūras, nav skaidrības. Pazīstu cilvēkus, kam eksistē tikai viens vai divi mākoņu veidi.
Man lielākajā daļā apkārtējos cilvēkos ir dalījums - ir "gaišie" un ir "tumšie" mākoņi ;) Daži zina "spalvu", "negaisa", "augstos", "zemos" padebešus.
14:36: Man pašam ikdienā ir iedalījums- st (zemie slāņu, kas robežojas ar miglu); cu (zemie gubumākoņi), ac (augstie gubumākoņi), as (augstie slāņu, kas ir nedaudz augstāki par ac), sc (gubu-slāņu, kas parasti rodas pirmajā inversijas augstumā, apmēram cu virsotņu līmenī), cc (spalvu gubu jeb pavisam augstie, tautā sauktas par "aitiņām"). cs (spalvu - slāņu, kas arīdzan ir pavisam augstie, bet mēdz sagrupēties grēdās), ci (spalvu mākoņi), un, protams, cb (masīvie gubu-lietus ar izteiktu vertikālu izplatību). Kopā sanāk - 9 veidi. Kas arī mēdz kombinēties jeb pie debesīm manā tuvumā atrasties vienlaikus. Protams, latīniskie nosaukumi un saīsinājumi- tie ir vairāk, šķiet, pāri 100tam. Bet visi pārējie ir reti (un no galvas arī nezinu...;) .