1. 30.03.2012 22:18 Skatīt

    Pretstatā vakardienai šodien labs laiks! :) Dienas pirmajā pusē debesis mākoņainas, taču neviendabīgi, nebija totālās pelēkās segas. Vējš minimāls, vien brīžiem rāmas pūsmiņas, ap 13.00 +6*C.
    Jau agrā pēcpusdienā mākoņi sāka šķirties, drīz vien arī Saule uzspīdēja, un līdz pat vakaram MMD, pārsvarā saulains, kaut kopumā mākoņu daudz, bet tie vairāk pa Z un A pusi. Grādi jau ap 14.00 pacēlās līdz +7...+8*C un tā turējās apmēram līdz 16.00, vēlāk ap +5...+6*C. Max t dienā +8,3*C (14.30).
    Vakars mierīgs, gandrīz pat silts, praktiski bezvējš. Galvenais - visu dienu bez nokrišņiem! :)) Uz nakti paliek vēsāks, šobrīd +2,8*C.
    Nezinu vien par agru rītu, bet diez vai kas no gaisa liels kritis, jo tad jau manītu dienā "sekas" pastaigas laikā - izmantoju izdevību, daudz kur pabiju, gan vakardien atliktos, gan uz priekšu plānotos darbus izdarīju, lai var mierīgi sēdēt un darboties mājās, kad ārā valdīs prognozētie "trakie" laikapstākļi. ;)

    Ielādē...
  2. 30.03.2012 04:09 Skatīt

    Nakts mierīga; pa logu raugoties, var manīt, ka vismaz asfalts beidzot kaut cik sāk žūt, lietus kopš vakara vairs nav lijis. Temperatūra šobrīd +1,4*C.

    Ielādē...
  3. 30.03.2012 04:05 Skatīt

    Tur taisnība, neitrīno ir tik maza un nosacīti pat "sirreāla" daļiņa, ka tai pat atoms ir apmēram tas pats, kas kosmosā klīstošam meteorītam Saules sistēma... ar vienu piebildi - ka tas, atšķirībā no šāda meteorīta, iet un ies savu gaitu neatkarīgi no tā, cik liela būs apkārt esošā masa. Jo pašam neitrīno masas tikpat kā nav, tā ir ārkārtīgi niecīga. Tas viss noved pie tā, ka neitrīno (un tā paveidi arīdzan) ar masu mijiedarbojas ārkārtīgi reti, Vikipēdijā raksta, ka neitrīno plūsmas samazināšanai uz pusi būtu nepieciešams svina slānis 100 GAISMAS GADU!!! biezumā!

    Ielādē...
  4. 29.03.2012 21:33 Skatīt

    Vakarā vismaz beidza līt, arī mākoņi kaut cik sāka šķirties, cik nu manīju uz mazliet gaišākās R pamales fona, kas gan arī drīz satumsa (Saule jau bija norietējusi). Norimis arī vējš, t pašlaik +2,8*C.

    Ielādē...
  5. 29.03.2012 21:29 Skatīt

    Saules enerģija līdz Zemes kodolam (vai kaut cik pietiekami biezā dziļumā) tikpat kā nenonāk, tā kā uzliesmojumi Zemes iekšieni praktiski neietekmē. Cita lieta ir kopējie Saules sistēmas gravitācijas/paisuma spēki un to iespējamā ietekme uz atsevišķām Saules sistēmas planētām, bet tas vēl maz pētīts...

    Ielādē...
  6. 29.03.2012 21:26 Skatīt

    Teleportācija pazīstama jau daudz senāk par PC spēlēm, no zinātniskās fantastikas grāmatām. ;)

    Ielādē...
  7. 29.03.2012 19:31 Skatīt

    Saule tomēr pašā jaunības plaukumā nav gan, Raiti. Kā atzīst kompetentākie pasaules astronomi, tā ir apmēram 4,5 - 5 miljardus gadu veca, bet viss tās mūžs pašreizējā stadijā (galvenās secības ciklā, kad enerģiju nodrošina ūdeņaraža pārvēršanās hēlijā), līdzīgi citām līdzīgas masas un starjaudas galvenās secības zvaigznēm, vērtējams ap 10 miljardiem gadu. Tātad Saule ir nevis jaunības plaukumā, bet brieduma gados. :)
    Līdz vecumam (pārvēršanās par sarkano milzi), gan tai vēl tālu. Kaut gan jāsaka, ka jau labu laiku pirms tam tā pamazām sāks izstarot vairāk enerģijas un dzīvība pašreizējā veidolā uz Zemes vairs nevarēs pastāvēt, tāpat tie ir miljardi gadu. Kam, kam, bet nu mums vai pat mūsu miljonu gadu tāliem pēctečiem (ja tādi būs!) par to nu uztraukties vajadzētu vismazāk. :))

    Ielādē...
  8. 29.03.2012 19:19 Skatīt

    Tas vēl būtu viens, bet galvenais, lai nav visu laiku nomācies un NEPĀRTRAUKTS lietus! Un vēju arī vismaz rīt ziņo krietni mērenāku, tāpat Saules parādīšanos. Šodien ne stariņa...

    Ielādē...