Skandināvijas kalnu ēnas - 9.7.14.?
Tātad- paskaidroju, kas šeit uzkadrēts un pieveidots. Parādība ne pirmo reizi man redzama. Aiz muguras nesen kā norietējusi saule, bet kadrēts pretējā jeb DA virzienā. Garās ēnas, kas ir nekustīgas - tās pa reizei ir kādu pusstundu pēc saulrieta un stiepjas DA virzienā pa augšējiem atmosfēras slāņiem. Pie zemes jau krēsla, bet tur, kur Zemes izliekums vēl atļauj- saule spīd. "Lielās strīpas" rodas, kad saule aiziet aiz robotajām Skandināvijas (Zviedrijas/Norvēģijas) kalnu grēdām. Interesanti... tas redzēts kādas 10 reizes, bet tagad iefotografēju. Kadrēts 9.7.14., ap 22:30 Zantē (25km uz D no Kandavas).
Attēls #1:
No tāda viedokļa nekad par to nepiedomāju.....
Interesanti...
Nekad nebūtu iedomājies...
Tādi skati paretam ir redzēti, kad tālu rietumos atrodas lieli cb mākoņi.
Vot tā.Sēdi un brīnies...Saule riet normāli- rietumos, bet norietējušas saules stari- austrumos.Bet- varbūt tur jau saulīte lec:)!?
Raiti, tie skandināvu kalni ir tik tāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāālu.....Gandrīz mirāža ( kas arī man vēl nav redzēta).
Interesanti gan... Kaut kā par tiem skandināvu kalniem neticas, varbūt tur kādi tāli mākoņi pie vainas, bet - ej nu sazini, neko neņemšos apgalvot...
Jā, parādība samērā regulāri redzēta. Foto uzņemšanas brīdī, tuvākā fronte Rietumu virzienā ir aiz Norvēģijas R piekrastes. Arī man ir bijusi tāda doma, ka nekas cits, kā kalnu ēnu projekcijas atmofēras augšējos slāņos tās nevar būt.
Raiti, Tev tomēr sajukušas debespuses!
Stari nāk no ZR, Z puses. Arī Jauns mēness ir tuvu rietam, kaut vai ZR, nevis ZA.(Citādi Zeme būtu mainījusi orbītu) ;)
Un tā ļoooooti tālā Skandināvijas R piekraste ir tuvāk nekā Maskava, un tikai 600-800 km.
Debesis, 6-10 km augstumā var redzēt vismaz 400km attālumā no novērotāja vietas, bet otrus 400-800 km no pretējās puses veic gaisma projicējoties ar izveidotajām ēnu spēlēm pamales dūmakā.(+ vēl gaismas laušana zemes virzienā)
Arī mirāžas virs jūras pavisam nesen tika nobildētas un šeit ievietotas!