Slēpt attēlu

Rūdolfs - komentāri

Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   07.12.2017 13:34
Rīgā dienas pirmā puse sniegota, ar 0 grādiem, brīžiem sniga lielām pārslām, kādi 2 cm atkal piesniga, bet nu jau atkal līst. Atkal slidens. GFS “pasiltinājis” prognozes un nu jau turpinājumā sola vairāk lietus, nekā sniega tuvākajās 2 nedēļās. Nu varbūt labāk, ka sniega nav vispār, nevis šļura..
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   06.12.2017 14:54
Ja spriež pēc Zolitūdes pagalmiem un vietām zem kokiem, tur tiešām nekā nav, bet pļavās un dārzos sniegotā ledus driskas saglabājas, vietām joprojām ir pat apledojušas ietves un nelilels ledus dīķos.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   05.12.2017 22:26
Rīgā vakardiena ar apmēram 2 cm sniega uz zemes no pirmdienas nakts, bet kusa, šķīda, vakarā vēl rupjas lietus šaltis ar slapja sniega pārslām un krusas brāzmām - viss iespējamais, tā izpaudās līča efekts Rīgā. No rīta viss jau piesalis pie -2, sniegs pa pusei ledus, arī daudzas ietves apledojušas - ledū iesalušas arī dažas sniegpārslas, un tā tas saglabājās visu dienu. Aukstā saule, kas gan vēlāk pazuda mākoņos, tā arī gaisu neiesildīja vairāk kā līdz 0, varbūt +1 grādam, bet reāli kusa tikai pilsētas centrā, baltākās/klajākās vietās īsti neatkusa nekas. Pēc sešiem jau kādu brīdi slapjš sniegs, pēc tam jau neliels lietus un nu jau +3 grādi. Sniegledus gan vēl baigi kusis nav (jau norūdījies), bet pēc nakts gan jau daļēji nokusīs. Un atkal kaut vai nelielā ziemas sajūta pazudīs. Tomēr labāk sasalis nekā slapjš un dubļains - neņemot vērā, ka tādā gadījumā ir slidens. Izskatās, ka jau ceturtdienas rītā atkal var gaidīt kārtējo nokrišņu devu - atkal sniega + lietus veidā. Tomēr kas dinamisks..
Un pie viena - vismaz pagaidām laikapstākļi izskatās diezgan tipiski decembrim, īpaši sākumam, austrumos principā jau iestājusies ziema, neskatoties uz gaidāmo atkusni, tur diezgan daudz sniega jau ir, kaut kas vēl piesnigs un atkusnī viss nepaspēs nokust. Centrālajos rajonos sniegs te parādās, te pazūd (arī par nākotni runājot). Visnotaļ tipiski šim laikam, jo vidēji Rīgā stabila sniega sega uzsnieg tikai ap Ziemassvētkiem. Rietumos tikpat kā nekāda sniega un arī tas atbilst vidējiem rādītājiem, jo tur vēl valda un būtu jāvalda rudenim. GFS prognozes tuvākajam laikam ir kopumā vairāk ziemīgas nekā rudenīgas, lai arī, protams, nekāda skaistā ziema vēl nesāksies. Vismaz pagaidām.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   05.11.2017 19:36
Piekrītu, ka pēdējās dienās patīkami un mierīgi laikapstākļi. Bet vai tik nav bijis tā, ka tieši pirms šī gadsimta aukstākajām ziemām novembri tieši bija pārsvarā silti un ne sniegoti? 2009. gadā diezgan silts laiks valdīja līdz 13.decembrim, kad sākās stabila un auksta ziema. 2010.gadā lielākā daļa novembra bija silta un tikai tā pēdējā nedēļā iekoda pamatīgs sals. 2012.gadā arī, šķiet, bija diezgan silts novembris līdz arī pēdējām tā dienām. Tiesa, paši siltākie pēdējo gadu novembri 2011., 2013. un 2015.gadā turpinājās arī siltos decembros, tomēr sekojošajās ziemās vēlāk vienalga sekoja kāds auksts mēnesis - 2012.gada februāris, 2014.gada kailsala janvāris un 2016.gadā arī auksta un sniegota lielākā daļa janvāra.Tikmēr citkārt - 2006., 2007. un 2016.gadā novembrim sekoja vēl pat nedaudz siltāks decembris. Pie tam tas noticis gan ar siltu (2006.gadā) , gan samērā aukstiem (2007. un 2016.gadā) novembriem. Šķiet, ka šogad varētu atkārtoties 2009., 2010., 2012. gada scenārijs, bet ne simtprocentīgi. Atlantijas cikloni novembrī iztrakosies un decembrī kādā brīdī tādēl noteiksi būs aukstāks un sniegotāks. Antipiemērs bija pagājušā ziema - oktobrī un novembrī valdīja noturīgi anticikloni mūsu reģionā, taču decembrī un janvārī tādēļ aktivizējās ciklonu darbība, radot nenoturīgu ziemu.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   21.10.2017 21:40
Skaista diena ar dzidri zilām debesīm, kopumā jauka nedēļa tikpat kā bez lietus. Rīgā skaisti zeltaini koki, dienā bijām arī Amatas pusē, tur ainas citas - puskaili vai pat pilnīgi kaili koki, zemākās vietās salna saglabājās visu dienu. Ap +6 atklātākās vietās un tikai ap +3 ēnāinākās. Saulē jauki. Rīgā ap sešiem vēl +8. Tagad jau zem skaidrām debesīm tuvojas 0. Rīgas nomales laikam šonakt pirmoreiz izbaudīs nelielus mīnusus šajā rudenī. Vēlāk jau prognozes aizvien “vēsākas”. Labi vismaz, ka sauss, bet nu šajā gada laikā nemaz tik ātri sausāks nekļūst...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   12.10.2017 07:27
Nu jānotiek tiešām brīnumam, lai gaiss iesiltu līdz +20 oktobra vidū. Ja nemaldos, 18.oktobris ir pēdējā gada diena, kad Latvijā vēl ir fiksēti +20. GFS nākamnedēļ prognozē līdz max. +16...+17, taču silti tāpat. :)
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   07.10.2017 16:31
Rīgā skaista oktobra diena, lai vērotu zelta rudens sākumu. Rīts salijis un saulains, arī dienā saule un mākoņi, neliels lietus unāca vien pavisam nesen. Līdz +13 grādiem
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   07.10.2017 16:27
Vakar vakarā līča efekta mākoņi atnesa arī vienu zibeni Piņķos, biju ārā, bija redzams spilgts uzliesmojums un tad nogranda pērkons. Vairāk nesekoja.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   05.10.2017 23:47
Jā, tiešām starp lietus periodiem tā bija, nepiefiksēju.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   05.10.2017 21:12
Lietus, lietus, lietus un daži saules brīži, atkal lietus.., Īsts rudens, temperatūra šodien jau vairs nepacēlās virs +9. Arī joprojām nedaudz līst, atgriezušās peļķes, dubļi un slapjie zālāji. Izskatās, Ka Rīgai tiks vēl daudz, jo līdz pat sestdienai līcis uzdarbosies ar mērenu līča efektu - laikam puslīdz tiks atklāta līča mākoņu sezona pa īstam. Ko nu teikt, vasaru jau vairs neatgriezt, jābauda rudens šarms..
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   10.09.2017 15:52
Rīgā šodien laikam septembra siltākā diena - uz vienu brīdi bija +20, taču sauli izdevās ieraudzīt tikai no rīta, visa diena nomākusies, bez vēja, tomēr silts. Tagad +19 un par iespējamu negaisu nekas neliecina, man jau aizdomas, ka vakarā tikai līs un, ja kaut kur arī būs negaids, tad noteikti valsts austrumos. +Kā jau bija sagaidāms, nekāds faktisks siltums (atvasara, saulains un virs +20) līdz Rīgai šajās brīvdienās nenonāca un izskatās, ka tas pats arī rīt, parīt. Toties varbūt dabūsim vairāk lietus, jo šķiet, ka Rīgā šogad nokrišņu regulāri nedaudz pietrūkst. Silts un lietains laiks - sēnēm patiks..
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   01.09.2017 00:38
Patiesi skaistas atvadas, dienā līdz +25 un saulains līdz pat septiņiem vakarā. Jau pusviens un vēl +19. Šķiet, ka 1.septembra nakts reāli būs siltāka par daudzām mēneša dienām. Burvīga nakts, jāizmanto vēl tāda. Visdrīzāk pēdējā tik siltā, kad sienāžu skaņas brīžiem pārtrauc vēja šalkas..
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   28.08.2017 22:38
Rudens iestājies. Lielākoties saulaina diena ar +17. Uz vakaru debesis skaidras, jau pusdesmitos tumsa, bet stundu vēlāk - rudens dzestruma aromāts un +8. Uz balkona tikai tagad sāk gatavoties mazie tomātiņi, kas citus gadus bija jau jūlijā. Taču uz augusta beigām laikam sāksies patīkama atvasara. GFS arī visu pirmo septembra nedēļu zīmē vasarīgu. Laikam jauki, ka tā.. :)
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   19.08.2017 01:46
Atrodos Tūjas pkudmalē, ārā ir iespējame ideālākā vasaras nakts, mazs vējš, +19. Ūdens jūrā liekas tikpat silts, DR pusē strauji attīstās negaiss (Rīgas, Jūrmalas pusē), jau katru minūti redza,as zibeņu atblāzmas, kas ir tālas, tālas, iespējams mākoņos. Zibeņu kartē ir izkaisīti zibeņi pa visu Latviju, bet līcī nekā īsti nav fiksēta. Lai nu kā, zvaigžnota, skaista nakts.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   15.08.2017 00:23
Pēc 3,5 nedēlu pārtraukuma dienā gaiss neiesila pat līdz +20. Dienas pirmā puse mākoņaina, pusdienlaikā noskaidrojās - dzestrs laiks ar dzidrām debesīm. Nakts zvaigžņota, absolūts bezvējš, Zolitūdes zaļajā zonā pašlaik tikai +9, arī zem +10 nav bijis jau sen. Pēc meteo datiem visā Kurzemes jūrmalā gan vēl vēsāks - tikai +6..+8. Tomēr nedēļas turpinājums laikam būs viens no pēdējiem tādiem siltumiem šogad.
Augusts rādās, ka būs pat nedaudz siltāks par normu atšķirībā no pārējiem vasaras mēnešiem. Septembri pagaidām arī sola siltu, bet tālāko rudeni gan ne. Vēl redzēsim..
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   12.08.2017 23:44
Jūrmalā, Asaros šodien pilnīgi pa sauso. Līdz četriem bija tikai dūmakaina saule un līdz +31. No 16.45 apmeram pusstundas laikā virs Rīgas no nekā burtiski uzsprāga dusmīgs negaiss, kas Rīgā te atnesis visu krusu un gāzienus. Taču jau negaisam veidojoties, bija skaidrs, ka Jūrmala netiks skarta. Arī vēlāk negaisi attīstījās burtiski tikai tai pusē + negaisi bija Kurzemes pusē ejoši jūrā. Vienā brīdī šķita, ka no Kurzemes nāk negaiss, bet tas īstenībā bija tikai tumšāku mākoņu sakopojums, viss izlija jūrā. Ūdens neliela apvelinga un jūras vēja rezultātā dienas laikā dzisa un likās ļoti atsvaidzinošs, tiesa, ne ļoti komfortabls.
Kamēr Rīgā plosījās negaiss, Jūrmalā vienā brīdī uzpūta stiprāks vējš no rietumiem, sacēlās viļņi un gaiss kļuva svaigāks (līdz +24) bez nekāda lietus. Pērkonu bija daudz, bet visi no negaisu sistēmas. Ap septiņiem negaiss tālumā izskatījās ļoti zili melns, pēc radara tai brīdī tā bija sarkana lietus josla pie Saulkrastiem gar jūras krastu.
Braucot uz Rīgu, nekāda vēja vairs nebija. Uzreiz aiz Lielupes tilta lietus pēdas, Pārdaugavā arī milzu peļķes, bet viss mierīgs un kluss, pilnīgs bezvējš, austrumos vēl zibeņu atblāzmas, dūmaka.
Vakars Rīgā apmācies, brīžiem viegli pilina, bet ļoti silts, +20. Negaisu sistēma pamazām izsīkst Latgalē. Jauni negaisi pagaidām ir šur tur Lietuvā, tādi maziņi, tendēti uz ziemeļiem. Bet nu ir diezgan maza varbūtība, ka Rīgu kas aizķer. Tikko uzlija mazs gāzieniņš, bet tā viss ir pavisam mierīgi.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   05.08.2017 20:21
Toties augusta naktis pagaidām ir siltākas nekā jūlijā un tas tomēr daudz ko dod..
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   02.08.2017 04:18
Tikko pamodos no šausmīgiem blīkšķiem, nu jau tas izvērties par iespējams pašu pamatīgāko negaisu šogad, zibeņo vaiarākas reizes minūtē tuvāk un tālāk, skaļš pērkons, lielāko daļu laika arī tropiska lietusgāze gluži kā Gubumākoņa komentā plkst.12.49. Un pēc radara pagaidām izskatās, ka negaiss nebūs nekāds fiksītis. Pēdējās minūtes viss bišku apslāpis.
Godīgi sakot bija neliela nojausma, ka būs negaiss, jo tas ap 4 rītā tika prognozēts, bet cik reizes negaisi šovasar nebija piepildījušies, ka ticamība... Arī vakars likas tāds vēsīgs, bet redz kā..
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   15.05.2017 16:28
Naktī uzziedēja ievas, no rīta virs +10, diena mākoņaina un sutīga, bet nu Rīgā pašauj vaļā arvien stiprāka zibeņošana ar mērenu lietu. Bija daži tuvi zibens spērieni netālu no Āgenskalna, nu jau visā Rīgā vairāki minūtē.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   10.05.2017 07:05
Rīas rietumos no jūras nāk ārā šausmīga sniegputeņa josla (vadoties pēc krāsas radarā). Lightningmaps.org uzrādīja arī zibens spērienu starp Jūrmalu un Babīti, kas nogranda kā ļoti skaļš pērkona grāviens. Vismaz ne kailos kokos... ;)
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   10.05.2017 06:43
Ja vakar Rīgā vienkārši auksts vējš un saule ar mākoņiem, kas nepiesildīja vairāk par +6 un jau deviņos vakarā bija vien +4, pēc dažām stundām jau +1, naktī vēl ir nedaudz piesnidzis klāt līča efekta sniegs (lai nu kad, ne 10.maijā es to negaidītu, bet nu spriežot pēc vakardienas pamatīgā sniega Kurzemē tas bija tikai laika jautājums). Šorīt bišku zem 0, neliela sniega kārtiņa principā ir apklājusj visu, arī jau nedaudz izplaukušās bērzu lapiņas.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   01.05.2017 07:30
Labrīt 1.maijā! Īsi ap sešiem arī Zolitūdē -3, stindzinoša salna, dārzos ziedi pie zemes. Tomēr saulē jau pašos sešos bija jūtams neliels siltums, nu diena iesilst un solās būt jauka kā visa nedēļa - sausa,saulaina, temperatūras tieši "normas" robežās. Zolitūdes pagalmos jau pavisam drīz sāks ziedēt ievas. Koki gan laikam pēc šādām naktīm ātri vēl neplauks.
Braucot garām Uzvaras parkam, var redzēt, ka tūlīt, tūlīt jau atvērsies sakuru ziedi..
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   24.04.2017 21:30
Visdrīzāk tomēr nebūs šis nemaz tik auksts. Provizoriski pagaidām mēneša vidējā sanāk ļoti līdzīga 2013. gadam (~+4), kad vismaz aprīļa pirmajā dekādē pa lielam vēl valdīja ziema. Ja nebūtu silts šī aprīļa sākums ar dažām dienām virs +10, gandrīz līdz +20, bet tā vietā būtu "normāls" siltums, šis patiešām būtu auksts aprīlis. Pēc LVĢMC datiem 2003. gadā aprīlis esot bijis vēl aukstāks - +3,6.
bet pēc sajūtām mēnesis tiešām sanāk vēss, jo vēsums ir uz mēneša otrās puses (sākot no Lieldienu brīvdienām) rēķina, kas psiholoģiski padara mēnesi vēsu.
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   24.04.2017 21:22
Skaisti foto, īpaši sarmas bilde un pavasarīgie mākoņi... Tomēr ainavas atgādina vēl pavisam agru pavasari..
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   16.04.2017 21:17
Vakar no rīta apmācies, 0 un ap kādu centimetru sniega, kas gan līdz desmitiem jau bija nokusis. Pēcpusdienā skaidrojās, ap +2..+3.
Šodiena kopumā saulaina, visādi sniega mākoņi Rīgu kopumā neskāra. Diena pēc skata jauka, saule silta, taču principā ļoti vēss, tikai līdz +3, ārā pēc kāda laika sāka salt. Vienu brīdi pēcpusdienā bija jau gandrīz pavisam skaidrs, bet pēdējās stundas laika no līča puses sarodas jauni mākoņi, tik tikko viens atnesa kaut ko baltu - sniega graudus, nu jau viss balts, 0 grādi. Mīļas Lieldienas!
Vecāki >>
base design by: styleshout