Slēpt attēlu

N Wests

Atrašanās vieta:
  • Engures puse
Intereses:
  • viss par dabas norisēm

Raksti

Datums Nosaukums Skati
20.09.2016 23:08 Ir pīlādžu gads. (13) 2387

Jaunākie komentāri

N Wests (Engures puse) :   22.10.2017 20:05
Pie manis Rideļos šorīt -7*! Un tas bija rietumpusē pie mājas sienas.Tātad nostāk no ēkas bija vēl vairāk.Līdz šim no rītiem bija tikai pāris grādu mīnusos,taču šorīt jau tas ir nopietns sals.Latvijas ceļu kartē manā rajonā tiek uzrādīts tikai -3.Nez kur viņi ir mērījuši.

Vairākas pēdējās dienas bija ļoti jaukas - saulainas,rāmas kaut arī temperatūra augstāk par 10* nepacēlās.Saule tomēr ir jau visai zemu,diena stipri īsāka,tāpēc arī saulainā dienā gaiss nespēj uzsilt.
Kāds laiks paies kamēr tikšu galā ar lapām.Man visapkārt ir daudz lielu koku,kas ražo entos kubikmetrus lapu,bez tam ir jau arī "pirmais stāvs"-ceriņi,augļu koki un visvisādi krūmi.Tikai,kā reizēm,kaut kas,kaut kur tāpat paliks nesavākts.Īstenībā par lapām es tikai priecājos,kaut arī tās prasa diezgan lielu nonemšanos,jo viss tiek kompostēts.Man apritē vienmēr ir trīs lielas komposta kaudzes,kaut arī dārzam viss nemaz netiek izlietots,taču auglīgu augsni jau vienmēr ir kur likt.
N Wests (Engures puse) :   18.09.2017 12:16
Tik nepatīkams laiks nu man ir šoruden pirmo reizi.Temperatūra ir vien 9*,spēcīgs ziemelis,līst,dominējošā ir pelēkā krāsa.Negribas pat iet ārā.
N Wests (Engures puse) :   09.09.2017 19:02
Šodien visumā ļoti jauka diena.Rāma,ar sauli un 21 grādiem.Tagad vakarā gaiši apmācies,bet tāpat vēl 18*.Bezvējš.

Vakar būdams Engurē,piebraucu ostā,vienkārši paskatīties,kas tur ķerās.Makšķerēšanas guru H.Grabovskis vilka vienu pēc otras ļoti smukas jūras karūsas.Makšķerēšanai ar makšķeri laiks bija ideāls.Šodien būtībā tāds pats.Copes ziņu telegrāfs strādā perfekti,tāpēc šodien tur laikam būtu grūti atrast brīvu vietu.
N Wests (Engures puse) :   06.09.2017 21:45
Labs vakars visiem!
Tā, nu visai braši,pirmo rudens mēneša nedēļu būsim aizvadījuši.Redzēsim,kas būs tālāk.Vasara nebija neko dāsna,it īpaši jau nu dārzkopjiem.Man pārāk lielu vilšanos nebija jāpiedzīvo,jo jau pavasarī dažu paredzamo apstākļu dēļ,nācās ļoti sašaurināt sēšanas apjomu,tāpēc tas,kas nav īsti padevies,ir tikai knapi trešdaļa kreņķu.Bet ir arī paradoksi.Ar tomātiem tā nopietni ņemos gadus trīsdesmit,bet tāda raža,kā šogad man vēl nav bijusi,lai arī tika iestādīta tikai trešā daļa no ierastā (35 stādi).Bet galvenais - prieks par to,ka izauga un joprojām ražo bez slimošanas.No maija beigām līdz pat šodienai NEVIENU NAKTI man nav bijusi aizvērta siltumnīca,un te nu ir rezultāts.Raža lielāka kā jebkad.
Ķirbju lapas pelēkas no miltrasas - arī man nekad tā nav bijis.Ar ogām,izņemot Spīdolu un tās varietātes,arī visai knapi.Ar sēnēm vēl knapāk,tās visu laiku vispār nebija.Makšķernieki gaužās,ka līdakas neķerās.Divas reizes izrāvos un aizlaidu uz ezeru un abas reizes vairāk cīnījos ar vēju,nekā špiningoju.Izdevās savaldzināt tikai tādas,divu oktāvu garumā - nevienu,kas būtu ņemama.Vēl jau gan īstā līdaku cope tikai sāksies.Arī sēnēm vēl vajadzētu būt,ceru uz smiltenēm.

Vispār laika apstākļi šovasar mani ir lutinājuši,salīdzinot ar to,kas notiek citviet.Man dikti žēl tā puiša Pierobežā,bet jāsamierinās ar to,ka daba kaut ko dod,bet reizēm arī ņem.
N Wests (Engures puse) :   15.05.2017 22:33
Šodien Tukumā saulains un sutīgs.Pēcpusdienā mājup braucot,izbraucot no Tukuma,iekļuvu tādā lietusgāzē,kādu vismaz pēdējos 30 gados nebiju piedzīvojis.Likās,ka vējstikls neizturēs.Gūti pateikt lietus pilienu lielumu,bet troksnis bija nenormāli ellīgs.Atbraucot mājās - saulains un tikai mazliet bija nolijis.

Šorīt sētsvidū zemā lidojumā mani sveicināja trīs svīres,laikam,viņas jūt manas simpātijas pret šiem putniem.Jāsaka,ka 15.maiju var uzskatīt par diezgan agru viņu atlidošanai.Itin bieži tās atnāk tikai maija beigās.
base design by: styleshout