Slēpt attēlu

Rudenīgo sauli nomainīs mākoņi ar lietu un sniegu

Nedēļas pirmajās dienās Latvijā laikapstākļus vēl noteiks anticiklons, līdz ar to debesis biežāk būs skaidras, taču sākot ar trešdienu sabiezēs mākoņu sega un gaidāmi arī nokrišņi, kā arī par kādu grādu augstākas gaisa temperatūras.

 

Svētdiena, 22.10. un pirmdiena, 23.10. (FMI un GFS attēli)

Laika apstākļus mūsu reģionā nosaka anticiklons ar pārsvarā saulainu laiku

 


Pirmdienas rītā lielā valsts daļā debesis ir skaidras, vairāk mākoņu valsts D rajonos, taču nokrišņi nav gaidāmi. Gaisa temperatūra dienas laikā +3 ... +7 grādi, naktī uz otrdienu +1 ... -5 grādi. Otrdienas pēcpusdienā, tuvojošā ciklona ietekmē, sākot no rietumu rajoniem, debesis pamazām aizklās mākoņi, taču nokrišņi vēl nav gaidāmi.

 

Trešdien no rīta daudzviet joprojām gaidāms sals, taču debesis jau lielākoties aizklās mākoņi, un sākot no Kurzemes, valsti šķērsos plaša nokrišņu zona. Gaisa temperatūra dienas laikā joprojām +3 ... +7 grādi. Pēc pašreizējām prognozēm gaisa temperatūras atšķirība trešdienas vakarā un naktī uz ceturtdienu starp valsts R un A rajoniem būs aptuveni 10 grādi. Kurzemes rietumos gaisa temperatūra trešdienas vakarpusē var pakāpties arī līdz +11 grādiem, bet valsts austrumos arī naktī uz ceturtdienu vēl iespējams neliels sals. Attiecīgi uz A no Rīgas prognozēts arī sniegs un vietām Vidzemē pirmās īslaicīgās rudens sniega segas biezums naktī uz ceturtdienu var sasniegt 6 cm.

 

Nokrišņu zona un temperatūras atšķirības trešdienas vakarpusē,

kā arī sniega segas biezums naktī uz ceturtdienu (GFS)

 

Gan ceturtdien, gan piektdien gaidāms brāzmaināks vējš, daudzviet iespējami nelieli nokrišņi. Siltais gaiss no Kurzemes būs izpleties tālāk uz austrumu rajoniem, tāpēc ceturtdien visā valstī gaisa temperatūra dienas laikā prognozēta +6 ... +11 grādi, arī naktī sals vairs nav gaidāms visā valstī. Taču nosacītais siltums būs īslaicīgs, jo piektdien un brīvdienās gaisa temperatūra par pāris grādiem pazemināsies, naktī uz sestdienu jau atkal tuvojoties nullei. Pēc pašreizējām prognozēm arī brīvdienās kaut dažviet sagaidāmi nokrišņi, valsts R iespējamas spēcīgas vēja brāzmas.

Laiks baudīt pēdējās siltās dienas!

Nākamās nedēļas pirmās dienas Latvijā būs rudenīgi siltas, taču pēc tam ar katru dienu kļūs tikai vēsāks. Jaunākā GFS prognoze nedēļas nogalē uzrāda gaisa temperatūras pazemināšanos par aptuveni 10 grādiem, salīdzinot ar pirmdienu. Līdz nākamajām brīvdienām plašas nokrišņu zonas nav prognozētas, iespējams vien neliels lietus. Kopējais nokrišņu daudzums nākamajā nedēļā būs krietni mazāks par aizvadītajās nedēļās novēroto.

 

Pirmdien un otrdien debesīs būs daudz mākoņu, vietām iespējami sīki nokrišņi. Abas dienas pūtīs mērens vējš, taču gaisa temperatūra pakāpsies līdz rudenīgi patīkamajiem +12 ... +16 grādiem. Trešdien Latviju varētu šķērsot atmosfēras fronte, atnesot nelielu lietu. Gaisa temperatūra pazemināsies, un dienas laikā tā prognozēta +9 ... +13 grādu robežās. Attiecīgi, ja debesis skaidrosies, naktī uz ceturtdienu Vidzemē un vietām Kurzemē rīta pusē iespējamas salnas.

 

Pēc pašreizējām prognozēm nākamā būtiskā nokrišņu zona Latviju varētu sasniegt vien nākamsestdien vai svētdien. Gaisa temperatūra pēc A un ZA vēju iegriešanās gan aizvien vairāk atgādinās par oktobra otro pusi. Brīvdienās dienas laikā tā prognozēta vien +3 ... +7 grādi, attiecīgi naktīs valsts austrumu daļā jau ieradīsies sals

 

GFS prognozētā gaisa t. 22.10. no rīta un pēcpusdienā


Savukārt, ja piepildīsies iepriekš prognozētie scenāriji, būs par pāris grādiem siltāks. Laiks baudīt rudeni, jo temperatūras tendence sākot ar otrdienu jebkurā gadījumā ir lejupejoša.

Jauni cikloni un rudens izpausmes

Noslēgusies oktobra pirmā nedēļa, kas šoreiz bija ar izteiktu ciklonu aktivitāti. Mūsu platuma grādus šķērsoja vairāki virpuļi, atnesot gan spēcīgus vējus, gan nokrišņus. Aizvadītajā naktī Kurzemes rietumos nolijuši vairāk kā 30 mm lietus, kas daudzviet turpinājās arī pēcpusdienā. Diemžēl arī nākamnedēļ būtiskas izmaiņas laikapstākļu jomā nav gaidāmas, lai gan kopējais nokrišņu daudzums samazināsies.

 

Kā jau rudenī, naktīm ir tendence kļūt aukstākām, it īpaši skaidra laika apstākļos. Kopumā gaisa temperatūras nākamajā nedēļā būs esošajā līmenī. Pie labvēlīgas apstākļu sakritības gan ceturtdien, gan nākamās nedēļas nogalē Kurzemes DR pusē gaiss varētu iesilt arī līdz +13 grādiem.

 

Svētdiena, 08.10. - Latvijas tuvumā ir aizejošā ciklona centrs, kas naktī virzīsies pāri Kurzemei

 

Naktī vēl aizejošā ciklona centrs virzīsies pāri Kurzemei. Valsts austrumu rajonos, kur debesis skaidrākas, no rīta gaiss var atdzist līdz 0 ... +2 grādiem. Gan naktī gan dienā vietām līs, it īpaši Kurzemē, kur dažbrīd lietus var būt mēreni spēcīgs. Mazāk nokrišņu nākamajā diennaktī valsts centrālajos rajonos. Pirmdien dienā gaisa temperatūra līdzšinējā līmenī +7 ... +11 C. Kurzemē gaidāms arī brāzmaināks vējš.

 

Atelpas brīdis nebūs ilgs, jo aizejošajam ciklonam jau pirmdienas vakarā būs pievienojies nākamais. Līdz ar to otrdien visā valsts teritorijā gaidāms lietus, taču šajā gadījumā, atkarībā no ciklona virzības gar Latvijas teritoriju, lielāks nokrišņu daudzums varētu izkrist valsts Ziemeļu daļā un Vidzemē. Gaisa temperatūra līdzšinējā līmenī. Dažviet līs arī trešdien.

 

Jau ceturtdien Latviju varētu sasniegt nākamais virpulis, nesot kārtējās lietus un vēja šaltis, un par pāris grādiem augstākas gaisa temperatūras. Sākotnēji Rīgas līcī, vēlāk arī Kurzemes piekrastē iespējamas spēcīgas vēja brāzmas.

 

Ceturtdiena, 12.10. - mērens siltums, lietus un spēcīgi vēji


Piektdien gan varētu līt tikai dažviet. Par nākamajām brīvdienām gan šobrīd nav pilnīgas skaidrības, taču iespējams, ka nokrišņu būs mazāk. Tāpēc sekojam līdzi jaunākajai informācijai un aktivitātēm meteolapa.lv!

Nedēļa ciklonu zīmē

Jau atkal esam nomainījuši kārtējo rudens toņos krāsoto kalendāra lapu, pāršķirot nākamo mēnesi. Klāt oktobris, rudens un veļu mēnesis. Aizvadītā nedēļa, kas vēl pavadīta anticiklona zīmē, Kurzemē bija saules pilna, daudzviet baudījām lapu krāsošanos, joprojām apbrīnojām ūdens pārpilnās upes un iemūžinājām miglas vālus. Nākamajā nedēļā mūsu platuma grādos atgriezīsies Atlantijas ciklonu aktivitāte, tātad jau atkal gaidāms lietus, vējš un rudenīgas gaisa temperatūras.

 

Jau naktī uz pirmdienu pastiprināsies vējš, taču diena vēl paies bez būtiskiem nokrišņiem. Kurzemē un Zemgalē vēl pārsvarā saulains laiks ar gaisa temperatūru pēcpusdienā +9 ... +13 grādi, vēsāks austrumu rajonos. Naktī uz otrdienu Kurzemi sasniegs pirmā nokrišņu zona, kas dienas laikā virzīsies pāri visai valstij. Ciklona ietekmē no jūras nākoši mākoņi sagādās aizvien jaunu nokrišņu papildinājumu arī valsts rietumu rajoniem.

 

Pirmā nokrišņu zona naktī uz otrdienu un vēja brāzmas (LHMT)

 

Daudzviet līs arī trešdien, lai gan pēc pašreizējām prognozēm vislietainākā varētu būt ceturtdiena, kad spēcīgākie nokrišņi prognozēti valsts Rietumu rajoniem, tas gan vēl atkarīgs no ciklona trajektorijas. Visdrīzāk tas ap mums griezīsies arī piektdien, līdz ar to daudzviet iespējams ilgstošs lietus. Visas šīs dienas prognozēts arī brāzmains vējš. Ļoti iespējams, ka arī brīvdienās dažviet īslaicīgi līs. Šobrīd GFS nākamajai nedēļai caurmērā prognozējis no 30 līdz 60 mm nokrišņu, lielāko daļu - Kurzemes piekrastē.

 

Nokrišņu zonas Skandināvijā un Baltijā naktī un ceturtdienas rītā (GFS)


Gaisa temperatūra no otrdienas līdz piektdienai dienas laikā pārsvarā +7 ... +11 grādi. Pateicoties mākoņiem nedēļas lielāko daļu salnas nav gaidāmas. 

 

Atbilstoši laika un dabas vērotāja Viļa Bukša prognozei, pēc sākotnējās ciklonu aktivitātes oktobra sākumā, mēneša vidū prognozēts saulaināks laiks ar īslaicīgiem nokrišņiem un periodam atbilstošām gaisa temperatīrām. Kopumā visai piemērots laika rudens baudīšanai, vai ne? Par to, vai tas tā varētu būt, jau atkal runāsim pēc nedēļas.

Saulainā septembra izskaņa

Septembra pirmās divas dekādes Latvijā bijušas izteikti slapjas. Atbilstoši LVĢMC informācijai, pirmajās mēneša 20 dienās visās valsts novērojumu stacijās nokrišņu daudzums ir pārsniedzis mēneša normu. Turpat vai visā valstī piedzīvojām lielākus un mazākus plūdus. Taču nu par pozitīvo - līdzīgi kā aizvadītajās brīvdienās, līdz mēneša nogalei laikapstākļus Latvijā noteiks plašs anticiklons.

 

Svētdiena, 24.09. - Baltijā laikapstākļus nosaka anticiklons

 

Pēdējā septembra nedēļa iesāksies ar skaidru un saulainu laiku un lēnu līdz mērenu A puses vēju. Šobrīd līdzīgi laikapstākļi ir prognozēti līdz pat nedēļas vidum, kad caurmērā valstī naktī termometra stabiņš atdzisīs līdz +4 ... +9 grādiem, taču saulainās pēcpusdienās pakāpsies līdz +15 ... +18 grādiem.

 

GFS prognozētā maksimālā gaisa t. 25.09.

 

Nedēļas otrajā pusē, iespējams, būs vairāk mākoņu, taču šajā jautājumā esošajos apstākļos prognozes ir pretrunīgas. Attiecīgi pastāv divas iespējas - ja arī nedēļas otrajā pusē dominēs skaidrs laiks, naktīs gaidāmas salnas, taču dienā laiks varētu saglabāties vēl nosacīti mēreni silts, lai gan par dažiem grādiem aukstāks, salīdzinot ar pirmdienu. Ja dominēs mākoņi, naktīs būtisks sals nav gaidāms, taču dienas kļūs jūtami vēsākas. Jebkurā gadījumā atcerēsimies - tūdaļ aiz loga jau klauvē oktobris. Sekojam līdzi visām aktualitātēm! 

 

LVĢMC prognoze Saldus pilsētai

 

< 1 2 3
...
4 5 6 7 8 9
...
10 11 12 >
base design by: styleshout