Slēpt attēlu

Jauni cikloni un rudens izpausmes

Noslēgusies oktobra pirmā nedēļa, kas šoreiz bija ar izteiktu ciklonu aktivitāti. Mūsu platuma grādus šķērsoja vairāki virpuļi, atnesot gan spēcīgus vējus, gan nokrišņus. Aizvadītajā naktī Kurzemes rietumos nolijuši vairāk kā 30 mm lietus, kas daudzviet turpinājās arī pēcpusdienā. Diemžēl arī nākamnedēļ būtiskas izmaiņas laikapstākļu jomā nav gaidāmas, lai gan kopējais nokrišņu daudzums samazināsies.

 

Kā jau rudenī, naktīm ir tendence kļūt aukstākām, it īpaši skaidra laika apstākļos. Kopumā gaisa temperatūras nākamajā nedēļā būs esošajā līmenī. Pie labvēlīgas apstākļu sakritības gan ceturtdien, gan nākamās nedēļas nogalē Kurzemes DR pusē gaiss varētu iesilt arī līdz +13 grādiem.

 

Svētdiena, 08.10. - Latvijas tuvumā ir aizejošā ciklona centrs, kas naktī virzīsies pāri Kurzemei

 

Naktī vēl aizejošā ciklona centrs virzīsies pāri Kurzemei. Valsts austrumu rajonos, kur debesis skaidrākas, no rīta gaiss var atdzist līdz 0 ... +2 grādiem. Gan naktī gan dienā vietām līs, it īpaši Kurzemē, kur dažbrīd lietus var būt mēreni spēcīgs. Mazāk nokrišņu nākamajā diennaktī valsts centrālajos rajonos. Pirmdien dienā gaisa temperatūra līdzšinējā līmenī +7 ... +11 C. Kurzemē gaidāms arī brāzmaināks vējš.

 

Atelpas brīdis nebūs ilgs, jo aizejošajam ciklonam jau pirmdienas vakarā būs pievienojies nākamais. Līdz ar to otrdien visā valsts teritorijā gaidāms lietus, taču šajā gadījumā, atkarībā no ciklona virzības gar Latvijas teritoriju, lielāks nokrišņu daudzums varētu izkrist valsts Ziemeļu daļā un Vidzemē. Gaisa temperatūra līdzšinējā līmenī. Dažviet līs arī trešdien.

 

Jau ceturtdien Latviju varētu sasniegt nākamais virpulis, nesot kārtējās lietus un vēja šaltis, un par pāris grādiem augstākas gaisa temperatūras. Sākotnēji Rīgas līcī, vēlāk arī Kurzemes piekrastē iespējamas spēcīgas vēja brāzmas.

 

Ceturtdiena, 12.10. - mērens siltums, lietus un spēcīgi vēji


Piektdien gan varētu līt tikai dažviet. Par nākamajām brīvdienām gan šobrīd nav pilnīgas skaidrības, taču iespējams, ka nokrišņu būs mazāk. Tāpēc sekojam līdzi jaunākajai informācijai un aktivitātēm meteolapa.lv!

lightning (Līvāni) :   09.10.2017 00:35
Svētdiena pagāja bez gaišā dienas laika - visu dienu nemainīgi nomācies, smags svina deķis pār debesīm, un jau kopš rīta nepārtraukti lija. :(( Pārstāja tikai kaut kad vēlā vakarā, tagad brīžiem nespodrs Mēness caur mākoņiem pavīd. Vējš pārsvarā mērens. T. visu diennakti nemainīgi ap +9, svārstības max pusgrāda robežās, vien pēdējo pāris stundu laikā sāk mazliet slīdēt uz leju, šobrīd +7,8°C. Spiediens dienas vidū bija nokrities līdz 752 mm, tagad nedaudz pacēlies, 754 mm. Aiz loga neko redzēt, atliek logi uz citām pasaulēm. ;)
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   09.10.2017 01:26
Tā, kā manā pusē visu pagajušo nedēļu visai apnicīgi lija, nedēļas nogali pavadīju Rīgas pusē, kur sestdien, puse dienas bija pavisam cerīgi patīkama ar +12*C.
Vēlā pēcpusdienā, Berģos izveidojās tumšs mākonis ar pāris pērkona grāvieniem, un arī paprāvu krusu. Pēc tās pacēlās balta migla, un kļuva krietni dzestrs. (+8*C). Lietaina nakts un svētdienas pirmā puse. Jauka svētdienas pēcpusdiena, ar +4*C, arī Saldus pusē. Pagaidām skaidra nakts.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   09.10.2017 07:22
*8.10.2017., svētdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 215. diena). Nākamā ciklona ietekmē. Nakts otrajā pusē apmācas, agrā rītā un līdz pusdienas laikam - ir nelieli lietus nokrišņi. Pēc tam skaidrojas, visi slāņainie padebeši aiziet ZA virzienā, "paliek pāri" vien mēreni biezi gubumākoņi 2-6 ballēs. Līdz nākamai pusnaktij skaidrojās pavisam. Rītā DA vējš 2-5m/s, pēc tam DDR vējš 1-2m/s, kas vakarā norima. Gaisa temperatūra: plkst.3:00+5; 9:00+8; 15:00+13; 21:00+8.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   09.10.2017 09:31
Pirmais šā rudens ''nologaleduskasīšanas '' rīts
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   09.10.2017 13:26
Man zemāk par +2 pie loga nenoslīdēja, laikam izglāba biezā migla. Pašlaik saule un skaistas rudens krāsas, bet pamalē jau biezē apnicīgie mākoņi.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   09.10.2017 13:29
Kaimiņu jumts šorīt bija balts. Augšā-debesīs- stiprs DA vējš dzenāja pelēcīgus mākoņus, bet virs zemes to īpaši nejuta. Tagad gan vējš pieņemas spēkā. Ir saule, pagaidām. Visumā laukā nav patīkami, jo salst gan rokas, gan seja. Bet jāiet , gribi vai negribi- jāmēģina sagrābt ābeļu lapas...+7*C.
Labots: 09.10.2017 13:30, Biruta
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   09.10.2017 15:49
RietumKrasta valda ciklona "YaPīHuu" lielainais bezgalīgais lietus +10*C, ūdens līmenis Liepājas ezera pļavās jau ceļās pa stundām :( jā tā turpināsies , tad ar ZR vējiem pacelsies ūdenslīmenis virs laipas virsmas.. traki... Kāds varētu to krānu virs galvas aizgriezt ciet :D !! Ceru, ka tas būs AC..
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   09.10.2017 16:13
Diena pelēcīga, bet silta, bez vēja.+8 grādi. Pirms stundas nedaudz palīņāja. Kā man patīk šādā laikā ārā strādāt! Tas miers un klusums, kas dabā, ir brīnišķīgs.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   09.10.2017 17:35
Rīga atkal šodien bešā,atrodās starp diviem cikloniem samerā šaurā skaidro debešu joslā jau kopš vakardienas vakara un lietus pie mums nav kopš vakardienas pl. 16. Pārsvara saulains laiks. Man gan labāk patiktos šodienas Kurzemes piekrastes laikapstākļi, bet nekā. Nakts bija skaidra , spožu mēnesi, temperatura noslideja līdz +2, bet plavās vismaz vietām bija pirmā kārtiga salna un sarma zāles līmenī. No rīta ap 9-10-tiem uznāca zemi miglas mākoņi, bet uz pusdienlaiku tie pašķirās un nu spīd saule, pamalēs viegli smuki gubumākoņi joslās, no ciklona tuvuma pie mums ne vēsts šodien.lietus nav.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   09.10.2017 19:03
Temperatūra diezgan strauji slīd lejup.Debesis gandrīz skaidras, vien gar Z/R pamali redz aizslīdam mākoņu kalnus. Dieniņa bija jauka un saulaina, taču pavēsa. Novācot lapas, prasījās pēc šalles, ausu sildītājiem un gandrīz arī pēc cimdiem. Ābeļu lapas ir pārsvarā brūnas, un grābjot čaukst. It kā mitras pēc lielā lietus, bet tai pašā laikā tādas kā izkaltušas un ir vieglas. Un smaržo ....pēc rudens laikam. Darbiņš ātri padarījās:)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   09.10.2017 19:12
Šodiena atnesa patīkamu pārsteigumu - ja nakts bija auksta, bet bez salnas (min.t. +4°), savukārt viss rīts tinās rekordbiezā miglā, tad pēc 10.00, kad migla beidzot sāka izklīst, sāka skaidroties un uzspīdēja Saule. Migla nosēdās, un dienas atlikušajā daļā valdīja saulains laiks ar nelielu līdz mainīgu mākoņu daudzumu. :) Tikai tagad, jau vakarā, no R-DR puses uznāca biezāku mākoņu josla, skaidrākās debesis aiziet uz Z-ZA-A pamalēm. Vējš visu dienu lēns, bieži bezvējš, temperatūra pēcpusdienā pakāpās līdz +11,5 grādiem, uz vakaru sāka strauji kristies, līdz +7, bet tagad, kad mākoņi uznāca, kritums apstājies, pat nedaudz uz augšu, šobrīd +7,5°C. Spiediens dienas gaitā lēnām krīt, pašlaik 750 mm.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   09.10.2017 19:13
Uzlija, kur nu bez tā. Toties no rīta bez salnas, kaut gan termometrā +4.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   09.10.2017 21:42
Vienreizēji vēsa diena kā janvārī vai novembrī. Neliels ilgstošs lietus dienas pirmajā pusē pie +3*C. Dienas gaitā, t* tā arī nepaaugstinājās virs +4*C. Vējš mainījās atbilstoši ciklona virzībai, sākot ar D; DA vēlāk no A; ZA puses.
Tagad, starp mākoņiem izspraucas zvaigznes, un gradrādis rāda +5*C.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   09.10.2017 22:31
Aizvadītajā nedēļas nogalē Rudens Ģeorallijā pa Mēmeli pie Bauskas bija sausāks nekā sākotnēji prognozēts. Piektdien un sestdien pa laikam uzspīdēja saule un lietus tikai nedaudz un īslaicīgi uzlija no dažiem gubeniekiem. Svētdien gan jau naktī sāka ilgstoši līt un turpināja līdz dienas vidum. Tiem kam švakāka telts vai jumts pavirši uzlikts iznāca pamosties peļķē. Mēmelē ūdens daudz, straume arī diezgan ātri nesa uz priekšu, kopumā laikapstākļi kā rudenī pienākas.

Šodien Ramatas un Sokas purvā apmācies un visu dienu neliels smidzinošs lietus, purvi izmirkuši, dažviet pa kūdras virspusi nelieli strautiņi un peļķes, apkārtnes meži arī slapji ar lielām peļķēm.

Saulkrastos šovakar +4 grādi un bezvējš.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   09.10.2017 22:32
9. okt. naktī skaidrs laiks. T. pie loga +3*. No rīta no D puses debesis ātri pārņēma zemi slāņu mākoņi. Vēlāk arī migla. Pastiprinājās D-DA vējš. Priekšpusdienā pilnīgi apmācies. Mērens D-DA vējš. Pēcpusdienā it kā gribēja skaidroties. T. +8*. Vakarā slāņu mākoņi. Jau tumsā sāka čabināties lietus, kas vēlāk pārstāja. Pašlaik t. +6,7*. Spiediens 751 mm, krīt.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   09.10.2017 23:34
līņāja visu nakti, rīta pusē piestāja, lai atkal sāktu. Un tā līdz vakaram. Tad piestāja, arī šobrīd nelīst. Visai spožs mēness spīd, tīri vai brīnums. Auksti, t-metrs rāda +4. Nez, tiešām būs salna? Visu dienu +7. No šitā ciklona ~2,5 cm slapjuma. Viss atkal šļurkst un žļurkst.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   10.10.2017 02:17
Vēlā vakarā un naktī nemainīgi apmācies, t. +7,5...+8°C. Visu laiku nelija, bet tagad laternu gaismā manāms sīks slapjums, kas no gaisa krīt. Par īstu lietu gan to nenosaukt. Spiediens turpina kristies, pašlaik 748 mm. T. +8,1°C.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   10.10.2017 07:27
Saulkrastos šorīt +5, bezvējš un ilgstošs smidzinošs lietus. Tagad Latvijas mazajās upēs ir laivojami ūdenslīmeņi, Lielajā Juglā pie Zaķiem ūdenslīmenis 4 m, kas nozīmē, ka augstāk esošais krāčainais posms ir ļoti labi izbraucams.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   10.10.2017 07:48
*9.10.2017., pirmdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 216. diena). Neliels augsta spiediena atzars no Z puses. Nakts skaidra, agrā rītā migla "skursteņu galā", pēc tam līdz par pusdienas laikam ir zemā slāņu mākoņainība. Dienas otrajā pusē uzradās gubumākoņi, kas lēnām nāca no ZA puses. Pirms nākamās pusnakts - debesis samācās. ZA vējš 1m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+5; 9:00+7; 15:00+11; 21:00+8.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   10.10.2017 08:31
Ap 23 vakarā jau domās atvadījos no samtenēm un dālijām-termometrs rādīja 0,bet šorīt izskatās ka viss vēl vietā.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   10.10.2017 13:59
Līst, līst, līst. Atkal visas pļavas jau ūdeņos un Lielā Jugla kāpj laukā no krastiem. Pa vakardienu bija mazliet nokritusies, bet, ja šitā turpināsies, tūlīt būs atkal "pļavuupes". Zemes ceļš kļūst katastrofāls, nezināmu iemeslu dēļ tas netika nogreiderēts tai nedēļā, kad nelija (Latvijas ceļi vai kurš nu tur atbildīgs taupa līdzekļus...) un tagad vietām īsti par ceļu vairs nevar nosaukt.

15:01: Oho, es pirms kāda brītiņa ierakstīju žēlabu par to, ka no mēness varavīksne neveidojas. Izrādās, veidojas gan - [saite]. Varbūt vajadzēja mēģināt ciešāk ieskatīties :).
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   10.10.2017 15:25
Par mēness varavīksni es arī neko nebiju dzirdējusi. Interesanti.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   10.10.2017 17:35
Rīta pusē t. ap +6,5*C, agrā rītā vēl nelija. Taču jau priekšpusdienā lietus bija klāt, un turpinājumā visu dienu pelēkas debesis ar apnicīgu, nepārstājošu smidzekli. Nekas daudz nepielīst, bet tāpat viss slapjš... :( Riebīgs laiks, vienīgais labums, ka visi darbi mājās un nav nekur apkārt jāskraida. Dienas gaitā t. +8...+9 grādi, vējš lēns līdz mērens. Šobrīd aizvien līņā, vakars sācies jau sen, tumšs, +7,9*C, 750 mm.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   10.10.2017 19:16
Dārzā vagās stāv ūdens. Lietus turpinās.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   10.10.2017 21:58
10. okt. naktī lietus. No rīta lietus turpinājās. T. +5*. Spiediens 752 mm, maz mainās. Dienā apmācies, lēns vējš. Lietus turpinājās. T. līdz +9*. Vakarā viss tāpat. Lēns līdz mērens R vējš. DR pamalē miglaina, sārta josliņa. Kopš iepriekšējā vakara nolijuši 9 mm. Pašlaik t. +7,7*. Spiediens 754 mm.Lietus it kā pārstājis.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   10.10.2017 22:11
arī ir atvilcies slapinātājs. Ar pārtraukumiem līņā kopš kādiem četriem, bet nu jau dažas stundas bez pārtraukuma. Dienā spīdēja saule, +7 visu dienu. Salna, šķiet, nebija ar visām skaidrajām debesīm.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   10.10.2017 22:29
Šodien pabiju Tauna un Lielajā Virānes ezerā, lija jau Rīgā no rīta izbraucot, turpināja līt visu dienu, arī vakarā braucot atpakaļ uz Rīgu. Tagad Priedainē lietus beidzās apmēram pirms stundas. Grants ceļi Vidzemes augstienē vietām šķīdonī kā pavasarī, uz tīrumiem un pļavām lielas peļķes, upes uzplūdušas, ezeriem zemās piekrastes applūdušas. Temperatūra grozijās ap +7. Īsts Latvijas rudens.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   11.10.2017 07:35
*10.10.2017., otrdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 217. diena). Ciklons Latvijas tuvumā. Jau nakts vidū apmācās visos augstumos,. No 5:00 sāka līt, turpinājās lietus visu nākamo diennakti. Spēcīgāks pēcpusdienā. Priekšpusdienā DA, tad D vējš 1-2-3m/s, pievakarē R vējš līdz 5-6m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+6; 9:00+7; 15:00+9; 21:00+8.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   11.10.2017 11:39
Mitrs un vēss. Salna šorīt gan laikam nebija. Dīvaini, ka tam visam sekos atvasara. Nezinu, vai vienkārši vairāk uzmanības pievēršu laika apstākļiem un visvisādām ar tiem saistītajām niansēm, taču, manuprāt, jo tālāk- jo trakāk( jo vecāka, jo viss sliktāk:). Arvien biežāk jāsaka:"manos laikos TĀ nebija". Un tā ir taisnība, jo neko tamlīdzīgu neatceros. Zinu, zinu, ka dzīve ir gara, bet mūžs ir īss....
Nu, lai nāk tas siltums, būs dota iespēja apstrādāt dārzu:) Ka tik nelītu....
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   11.10.2017 12:19
Rīga vakardien lija visu dienu bez pārtraukuma kopš nakts otrās puses un līdz kādiem 9-niem vakarā. Neliels rudenīgs lietus. Tāds laiks man patīk un rudenim jau ir atbilstošs, lieliska pastaigā mežā klausoties nesteidzīgā lietus čaboņā un vērojot zelta rudens izpausmes... Rīgas apkārtnē gan vel dominē brūnganzaļa krāsa, tomēr ar katru dienu arvien vairāk koki sāk iekrāsoties. Šorīt minimāla pilināšana, DA pusē bija skaidro debesu josla, +7 grādi.
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   11.10.2017 14:45
Šodien bez lietus, toties nejauks, ziemelīgs vējš. Uzspīd arī saule, bet vēja dēļ tos +11 grādus nejūt. Ārā nav patīkami.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   11.10.2017 15:34
Viens vienīgs pelēks vāks pār debesīm, ne mazākās dažādības. Par sauli var tikai sapņot. Arī vēja praktiski nav, taču sīks slapjums gan nepārtraukti no gaisa krīt - kā naktī, tā no rīta un tagad. Ne līst, ne atsakās. Nekas daudz pielijis nav, bet tāpat riktīga riebeklība, viss slapjš, mitruma pārsūcies. T. no +6,5°C naktī (min.) līdz +10 grādiem dienā, šobrīd līdzīgi, +9,9°C. Spiediens 753 mm. Pat neticas, ka nākamnedēļ iespējams brīnums ar teju +20...
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   11.10.2017 15:43
Jau no apmērma diviem līst, līst, līst... Varētu totalizatoru uzrīkot - būs nākamnedēļ Latvijā +20 vai nebūs. Es noteikti par to, ka, jo tuvāk nāks, jo aukstākas prognozes kļūs un viss izčākstēs. Laikam šīsvasaras rūgtā pieredze manu optimismu šai jomā pilnīgi apēdusi :)))
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   12.10.2017 07:27
Nu jānotiek tiešām brīnumam, lai gaiss iesiltu līdz +20 oktobra vidū. Ja nemaldos, 18.oktobris ir pēdējā gada diena, kad Latvijā vēl ir fiksēti +20. GFS nākamnedēļ prognozē līdz max. +16...+17, taču silti tāpat. :)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   11.10.2017 19:50
Nu ja, visu dienu bez lietus tomēr nenoturējās, ap septiņiem sāka līņāt.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   11.10.2017 21:25
šodien iztika ar dažām uzrasināšanām pēcpusdienā (turpinās projekts 'Ne dienu bez lietus'). Vakavakarā un naktī ielijuši ~ 6 - 7 mm. Diena pat saulaina salīdzinoši, +11. Šobrīd samācies, +7.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   11.10.2017 22:53
Faktiski diena bez lietus, ar dažiem saules brīžiem, samērā silts. Viss drausmīgi slapjš, par zemes apstrādi nav ko domāt, jo grimstu zemē no sava svara, vietām ūdens stav
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   12.10.2017 01:26
Vakarā pelēkajā deķī vietām parādījās nelieli caurumi, bet pārāk vēlu, lai Saule paspētu uzspīdēt. Vismaz krītošais slapjums mitējās. Taču mākoņi izklīst netaisās. Citādi mierīgs, salīdzinoši silts vakars, vēja nav, t. ap +8°C. Koki laternu gaismā izskatās krāšņāki nekā dienas pelēcībā, kā krāsainas gaismas oāzes melnā tumsā. Spiediens kāpj, pašlaik 756 mm, nelīst.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   12.10.2017 08:02
*11.10.2017., trešdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 218. diena). Ciklons aiziet ZA virzienā. Naktī skaidrojas, dienā dažāda - pārsvarā visai pamatīga - mākoņainība. Priekšpusdienā arī nedaudz uzlija. Ap saulrietu- vairāk skaidrojas, lai gan padebeši saglabājās 5-6 ballēs. R vējš dienā 1-2m/s, pēcpusdienā līdz 3m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+4; 9:00+7; 15:00+11; 21:00+10.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   12.10.2017 09:07
Līst... Vakarā gan noskaidrojās, pie manis pat zema saule paspīdēja - uzreiz tik krāsains :) . Tikai pavēss, jau saulei norietot pie loga rādīja +6, vēlāk nepaskatījos. Bet jau no paša rīta pirms septiņiem atkal sāka līņāt un nekāds dižais siltums arī nav. Zeme ir vienkārši pārmirkusi, tāda sajūta, ka dzīvoju purvā...
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   12.10.2017 13:43
Tāda sajūta nav Tev vienīgai, nevaru saprast, kā lai ziemas ķiplokus iestādu, ne uz lauka tikt, ne pa dubļiem ko rakt, un tad vēl nevar saprast, vai tai slapjumā nesapūs.
P.s. daži zemnieki stāsta, ka dažviet sāk dzeltēt ziemāji, saknes mitrumā "smok", skābeklis netiek klāt.
Labots: 12.10.2017 15:59, Migla
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   12.10.2017 21:17
Man stāstīja, ka ziemas ķiplokus ieliek saldētavā uz ziemu, tad sastāda pavasarī. Un saaugot ļoti labi. Personīgi nav izmēģināts.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   12.10.2017 10:19
Vakar Jelgavas apkaimē visu dienas pirmo daļu līņāja dažādā intensitātē, vakarā Saulkrastos mākoņi brīžiem pašķīrās un uz saulrietu uz dažām minūtēm parādījās saule.

Šorīt Saulkrastos jau ap 7 00 mazliet pilināja +7, un arī braucot uz Vecumnieku pusi visu ceļu smidzinošs lietus. Tagad pie Vecumniekiem smidzenis turpinās, ejot pa mežu no katra krūma ko sakustina sanāk dabūt dušu. Temperatūra +8 un lēns vējš.

Ja lietainais laiks turpināsies arī novembrī un decembrī tad šogad pastāv cerība pārspēt Latvijas gada nokrišņu daudzuma rekordu.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   12.10.2017 20:38
Dienas 1. pusē nomācies, ap pusdienlaiku nedaudz uzlija, +8...+9. Vējš lēns līdz mērens.
Pēcpusdienā arī apmācies, bet aizvien siltāks, pēc 16.00 t. pakāpās līdz +13 grādiem, max.t. +13,1*C. Epizodiski kļuva gaišāks. Taču drīz pēc tam nāca tumši mākoņi ar lietu un stipru vēju, un vēlāk arī ik pa laikam lietus sitas logā, un vairs nekāds smidzeklis, bet jau diezgan stiprs šļāciens. Tiesa, vismaz nelīst nepārtraukti, bet tikai brīžiem. Vakarā maķenīt vēsāks, +12...+11.
Šobrīd joprojām stiprs vējš pūš, nelīst, bet tāpat viss slapjš, t. +11,3*C, spiediens visu dienu krīt, pašlaik 750 mm.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   12.10.2017 21:44
No rīta dūmaka, zemie mākoņi kā migla. Pa dienu apnicīgs smidzinātājs. Toties ap saulrieta laiku debesis mēģināja noskaidroties. A kāds no tā labums?! Jau tā dienas garums sarūk, bet te vēl tumšs pa dienas vidu(: Vienīgais pluss (ar grūtībām , bet var sameklēt)- samērā silts, temperatūra līdz +12*C bija uzskrējusi. "Faktiskie laiki" pat +13*C uzrāda.
Labots: 12.10.2017 21:45, Biruta
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   12.10.2017 22:26
12. okt. no rīta apmācies. Smidzina lietus. T. +8*. Spiediens 756 mm. Dienā apmācies, smidzina lietus. T. līdz +13*. Spiediens lēni krīt. Vakarā nedaudz skaidrojās. Nelīst biežāk nekā līst. Lēns DR vējš. Pašlaik t. +10,7*. Spiediens 751 mm. Diennakts laikā nolijuši 7,5 mm.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   12.10.2017 22:34
RietumKrastā ir ienācis siltums +13*C, un sāk pieņemties DR puses vēja brāzmas, lietus ir mitējies. Gaidām uz rīta pusi vēja brāzmas līdz 25m/s.. tad jau rīta gaismā manīs :D
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   12.10.2017 23:20
smidzināšana un līņāšana visas dienas garumā, atkal daži mm klāt. It kā nebija īpaši auksti.
Pāris dienas pētu jūras prognozi, šķiet, nekas traks neprognozējās, pat ar katru reizi uzlabojas :)
Labots: 12.10.2017 23:22, Pierobežā
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   12.10.2017 23:26
Priedainē tagad silts, 12 grādi un ik pa laikam uznāk pa kādai lietusbrāzmai. Pēc radara izskatās, ka lielākais lietus vēl priekšā.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   13.10.2017 07:47
*12.10.2017., ceturtdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 219. diena). Ciklona siltā fronte. Apmācies visas dienas garumā, vien pēcpusdienā paspīd nedaud saule, tāpat arī vakarā. Lietus priekšpusdienā smidzinoss, pievakarē mērens. DR vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+7; 9:00+9; 15:00+14; 21:00+12.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   13.10.2017 10:52
Nekas nav mainījies.
12:45 vējš kļūst stiprāks, un vairāk uz ZR pagriezies. Līst .
Labots: 13.10.2017 12:46, Biruta
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   13.10.2017 14:48
Kuldīgā šodien ik pa laikam smidzinošs lietus, kas tagad uz pēcpusdienu mitējies, R puses vējš brāzmās ap 8 m/s un 10 grādus silts. Ventā pēc pietavām ūdens daudz.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.10.2017 17:16
Šodien nevienmērīgi apmācies, brīžiem gaišāks, brīžiem tumšāks, priekšpusdienā arī saule nedaudz uzspīdēja. Dažas reizes neliels slapjums no gaisa, bet pārsvarā bez nokrišņiem, šobrīd gan līst neliels lietus, biezāki mākoņi savilkušies. Vējš neko liels, lēns līdz mērens. Diezgan silts - naktī un rītā +9...+10, dienā +11...+12, pēcpusdienā virs +12, max. +12,7°C, šobrīd +12,2°C. Spiediens kāpj jau kopš rīta, pašlaik 754 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   13.10.2017 21:57
13. okt. naktī spēcīgi lija. No rīta nedaudz skaidrojās. T. +9*. Spiediens 755 mm. Drīz atkal apmācās un no priekšpusdienas lietus turpinājās. Pēcpusdienā lietus turpinājās. T. +11*. Spiediens 757 mm. Lēns līdz mērens R-ZR, vēlāk ZR vējš Vakarā lietus beidzās. Diennaktī nolijuši 9 mm. Pašlaik t. +9,1* Spiediens 762 mm. 9 dienas ar spiedienu zemāku par 760 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   14.10.2017 01:08
Nesen bija ziņa par Agung vulkāna izvirdumu Indonēzijā. Tur turpinās 147 tūkst. cilvēku un 10 tūkst mājdzīvnieku evakuācija. Bīstamības zona noteikta 9-12 km attālumā.
Zem vulkāna turpinās biežas zemestrīces. No plaisām zem liela spiediena izplūst tvaiku-gāzu strūklas izveidojot 1,5 km augstu tvaiku-gāzu mākoni.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   14.10.2017 07:59
PIrms septiņiem vēl nelija, bet nu jau atkal "viss kārtībā" un lietus ir klāt.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   14.10.2017 16:16
Mitrums, mitrums, mitrums...gruntsūdens līmenis tik augsts, ka kaimiņi sūdzas, ka ūdens pa betona plaisām spiežas pagrabā, arī man viens pagraba stūris mitrs. Visu dienu smidzeklis, kaut nu ātrāk atnāktu rītdiena, kad sola dienu bez lietus!
P.s. Neskatoties uz lietaino laiku, šodien notiek liela zosu migrācija, pati redzēju vairājus milzīgus kāšus,un man stāsta, ka vairākus simtus lieli zosu bari manīti lidojam šajā apkārtnē.
Labots: 14.10.2017 18:18, Migla
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   14.10.2017 20:12
Jā, zosīm šī diena patīk, biju Ķengaragā, tur simti laidās pāri, tagad atbraucu mājā un vēl tumsā dzirdēju daudzskaitlīgu zosu "dziesmu".
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   14.10.2017 20:19
Nupat laidu laukā kaķi, neko tumsā neredzu, bet zosis, škiet ir tepat pļavā, arī virs mājas un tuvākā apkārtnē dzirdu daudz balsu.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   15.10.2017 07:32
Es patlaban dzirdu, sēžot istabā. Varu iedomāties, kas tas ir par baru :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.10.2017 18:18
Visu dienu svina deķis pār debesīm. Reāli neko redzēt un iesākt bez gaismas piedevas. Vējš lēns. "Dienas" pirmajā pusē vismaz nelija, bet kopš pusdienlaika arī slapjums no gaisa mainīga stipruma smidzekļa izskatā, un iestājās izcili riebīgs laiks. :(( Arī spiediens kopš dienas vidus, kad bija sasniedzis 762 mm, diezgan strauji krīt, pašlaik vairs tikai 758,5 mm. Pēcpusdienā dziļa krēsla, neomulīgi pat TV skatīties bez gaismas. Un auksts, visu dienu knapi +8...+9 grādi, šobrīd +8,5°C.. Es arī ar nepacietību gaidu rītdienu, šis tumšais slapjums ir piegriezies līdz pēdējam.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   14.10.2017 21:01
Kļuvis siltāks, vējš ir jūtams, bet nav tik traki. Laukā šodien biju maz, tik no paša rīta, bet pat tajā īsajā brīdī pamanīju gājputnu kāšus. Šķiet, tās bija zosis. Man kaut kā jūk viņu balsis....:)
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   14.10.2017 21:51
14. okt. no rīta drusku skaidrojās. T. +8*. Spiediens 763 mm,krīt. Vēlāk atkal apmācās un sāka līt. Dienā neliels lietus. T. drusku augstāka +9*. Lēns, brīžiem mērens D-DR vējš. Vakarā ap 17-tiem uznāca tumšāki, bet bezveidīgi mākoņi ar lietusgāzi. Vējš mainīja virzienu no lēna DDR uz R. Lietus drīz beidzās un palika siltāks. Diennaktī nolijuši 7 mm. Pašlaik t. +13,5*. Spiediens 760 mm, krīt.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   14.10.2017 23:20
Pēc radara tipa nelīst, reāli līst, smidzina un pilina visu dienu. Paliek siltāks, T+12.7 Viss drausmīgi slapjš.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.10.2017 23:52
Jau agrākā vakarā lietus beidzot rimās, bet vēlākās stundās kļūst jūtami siltāks, šobrīd jau +11,9°C. Tiesa, pieņēmies spēkā vējš. Spiediena kritums apstājies pie 756 mm (vismaz pagaidām).
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   15.10.2017 07:31
Pusseptiņos vēl lija, bet drīz pēc tam pārgāja. Gandrīz dīvaini šķiet iziet ārā, kad tur nekas nekrīt uz galvas, ja nu vienīgi lapas. Naktī bija spēcīgas brāzmas, tagad šķiet mierīgāks.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   15.10.2017 10:04
Lietus mitējies, bet zemi mākoņi apkārt vēl joprojām klejo. Pa nedēļu traukā ielijuši 45 mm nokrišņu. Pirmajā stundā ap saullēktu intensīvi turpinājās zosu migrācija, bija lieli kāši,kas lidoja augstu, tātad prom, bet tepat apkātnē blandās palieli bari, kas apstājušies uz atpūtu, bļaudami lido te uz vienu, te otru pusi.
Labots: 15.10.2017 10:06, Migla
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   15.10.2017 11:00
Gājputni-migranti šorīt mani pamodināja. Tos bļaurus caur visiem aizvērtajiem logiem varēja dzirdēt! A pēc tam ķērkdami sāka laidelēties vārnu bari. Pasēž bērzu galotnēs, un atkal riņķo....Tāds rudenīgs uztraukums valda putnu kopienā:)! Ka tik neuznāk aukstumi....
Laukā joprojām rudens, vienīgi viss ir slapjš, bez saules, tamdēļ krāsas ir klusinātas, vairāk uz brūni/ pelēko. Arī vējš savu darbiņu ir padarījis, lapas mētājas pa zemi, bet koki paliek arvien kailāki. +12*C, pūš vidēji stiprs R puses vējš, debesis klāj plāni mākoņi, kuri sauli pagaidām nelaiž cauri.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   15.10.2017 20:57
Pēc nedēļas var būt pirmie mīnusi dienā. Ne velti gājputni tagad tā rosās.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   15.10.2017 11:09
*14.10.2017., sestdiena, Rīga (verojumu 41. gada 221. diena). Ciklons aiziet uz A pusi. Apmācies visas dienas garumā, līdz pēcpusdienai arī uzlīst - nedaudz, dažus brīžus arī mēreni. R vējš 1-3m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+10; 9:00+11; 15:00+12; 21:00+9.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   15.10.2017 12:54
Vakar Kurzemē laivojām pa Amulu, ūdens līmenis augsts, upe strauja un labi braucama. Visu dienu smidzināja dažādās izpausmēs, temperatūra ap +10, ūdens apmēram tāpat. Sanāca arī tā, ka cenšoties izbraukt zem upei pārkrituša koka laivas borts aizķērās zaros, straume otru bortu parāva zem ūdens un rudens peldsezona atklāta! No 4 laivām visa 16 km brauciena laikā neapgāzās tikai viena.

Saulkrastos šodien silts +12, brīžiem uzspīd saule un neliels R puses vējš, pēc iepriekšējo dienu lietiem viss pamatīgi pielijis.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   15.10.2017 17:25
Pa dienas vidu uzspīdēja sen neredzētā saule! Pa dienu t* uzkāpa līdz +14*C. Lapas grābu, ģērbusies kā pavēsā 2017.g. vasaras dienā. Salīdzināšanai: šodien Jūrmalas MS +11.4°(02:30) un +13.8°(14:44), bet 14.jūlijā +9.6*C( 06:00) un +13.9*C ( 12:37)!!
Kas gan vēl ir vajadzīgs priekš laimes?! Ja nu vienīgi Sahāras smilšainā elpa:))
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   15.10.2017 20:03
RietumKrastā šodien bija skaista un saulaina diena. Max. gaisa temperatūrā ap 14:30 bija +14.9*C.. Diemžēl Baltijas jūiras DR vēja brīze var rītā Liepājas neļaus sasniegt +18*C siltumu :( bet visujau nevar gribēt.. Galvanais lai Saulīte un sauss :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   15.10.2017 21:51
Šodien beidzot bez lietus, pēcpusdienā pavisam patīkams, silts un saulains laiks! :) Līdz pusdienlaikam vēl apmācies, bet dienas turpinājumā foršs, saulīte ar MMD, vienīgi vējš krietni stiprs. Un uz vakarpusi pavisam noskaidrojās. Temperatūra no +11 naktī un rītā līdz +14 grādiem pēcpusdienā, max.t. +14,1°C. Vakarā vējš norima, paliek vēsāks, bet joprojām nav auksts, šobrīd +8,7°C. Spiediens jau kopš rīta kāpj, pašlaik 764,5 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   15.10.2017 22:22
15. okt. no rīta mākoņains 6-7 balles. Lēns DR-R vējš. T. +11*. Spiediens 763 mm. Dienā pamazām skaidrojās. Bieži spīdēja saule. Pēcpusdienā t. pakāpās līdz + 16*. Lēns līdz mērens R-DR vējš. Vakarā no DR puses parādījās vairāk spalvu mākoņu. Pašlaik t. +9,6*. Spiediens 767 mm.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   15.10.2017 23:43
Beidzot saulaina un jauka diena, nācās to veltīt lietus dēļ nepadarītajiem darbiem, rudens jaukumu baudīšanai laika neatlika. T ap +12-13, tagad +10.1, spiediens 764 mm/Hg
 


Apstrādā...
base design by: styleshout