Slēpt attēlu

Nedēļa ciklonu zīmē

Jau atkal esam nomainījuši kārtējo rudens toņos krāsoto kalendāra lapu, pāršķirot nākamo mēnesi. Klāt oktobris, rudens un veļu mēnesis. Aizvadītā nedēļa, kas vēl pavadīta anticiklona zīmē, Kurzemē bija saules pilna, daudzviet baudījām lapu krāsošanos, joprojām apbrīnojām ūdens pārpilnās upes un iemūžinājām miglas vālus. Nākamajā nedēļā mūsu platuma grādos atgriezīsies Atlantijas ciklonu aktivitāte, tātad jau atkal gaidāms lietus, vējš un rudenīgas gaisa temperatūras.

 

Jau naktī uz pirmdienu pastiprināsies vējš, taču diena vēl paies bez būtiskiem nokrišņiem. Kurzemē un Zemgalē vēl pārsvarā saulains laiks ar gaisa temperatūru pēcpusdienā +9 ... +13 grādi, vēsāks austrumu rajonos. Naktī uz otrdienu Kurzemi sasniegs pirmā nokrišņu zona, kas dienas laikā virzīsies pāri visai valstij. Ciklona ietekmē no jūras nākoši mākoņi sagādās aizvien jaunu nokrišņu papildinājumu arī valsts rietumu rajoniem.

 

Pirmā nokrišņu zona naktī uz otrdienu un vēja brāzmas (LHMT)

 

Daudzviet līs arī trešdien, lai gan pēc pašreizējām prognozēm vislietainākā varētu būt ceturtdiena, kad spēcīgākie nokrišņi prognozēti valsts Rietumu rajoniem, tas gan vēl atkarīgs no ciklona trajektorijas. Visdrīzāk tas ap mums griezīsies arī piektdien, līdz ar to daudzviet iespējams ilgstošs lietus. Visas šīs dienas prognozēts arī brāzmains vējš. Ļoti iespējams, ka arī brīvdienās dažviet īslaicīgi līs. Šobrīd GFS nākamajai nedēļai caurmērā prognozējis no 30 līdz 60 mm nokrišņu, lielāko daļu - Kurzemes piekrastē.

 

Nokrišņu zonas Skandināvijā un Baltijā naktī un ceturtdienas rītā (GFS)


Gaisa temperatūra no otrdienas līdz piektdienai dienas laikā pārsvarā +7 ... +11 grādi. Pateicoties mākoņiem nedēļas lielāko daļu salnas nav gaidāmas. 

 

Atbilstoši laika un dabas vērotāja Viļa Bukša prognozei, pēc sākotnējās ciklonu aktivitātes oktobra sākumā, mēneša vidū prognozēts saulaināks laiks ar īslaicīgiem nokrišņiem un periodam atbilstošām gaisa temperatīrām. Kopumā visai piemērots laika rudens baudīšanai, vai ne? Par to, vai tas tā varētu būt, jau atkal runāsim pēc nedēļas.

Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   02.10.2017 07:30
*1.10.2017., svētdiena, Rīga )vērojumu 41. gada 208.diena). Anticiklons. Debesis visas dienas garumā apmākušās ar plāniem sc mākoņiem. Pievakarē- vakarā tālu DR pusē bija redzama skaidras debess josla. DA vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+8; 9:00+11; 15:00+14; 21:00+11.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   02.10.2017 08:44
Šorīt +7,5 grādi.Svētdiena Tērvetē-skaista saule un pat silts.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   02.10.2017 14:51
Nu beidzot pēc gandrīz 2 nedēļu anticiklonala laika ex viesuļvētra Marija apvienojot spēkus ar Atlantijas ciklonu Volfgangu gāzīs anticiklonu Rozija :) Šonedēļ laiks rādas dinamisks un interesants, atbilstošāks rudenim.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   02.10.2017 15:37
Pūš stiprs D puses vējš. Līdz ar to- nav silts. Gaiss tikai +10*C. Saule gan šodien spīd visas dienas garumā.
Jānovāc pēdējie lavandas ziedi , varbūt arī burkāni:) Jāsavāra pīlādžu ievārījums. Īsti rudenīgi darbiņi. Jā, vēl jāsavāc to, kam ir tendence lidināties pa vējam:)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   02.10.2017 20:09
Šodien jau mazāk saules, parādījies mērens vējiņš. Rīt gaidāmas rudens nepatīkamākās izpausmes, lietus ar vēju. Bet lietu laikam vajag, kaimiņu dīķis tikai līdz pusei ar ūdeni.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   02.10.2017 21:40
Balvu apkaimē šodien nomācies, tikai vakarā saulei gatavojoties rietēšanai parādījās skaidras debesis. Dienā D puses vējš brāzmās ap 8 m/s, temperatūra ap 8 grādi.

Prieks, ka beidzot atgriežas cikloni ar dinamiskiem laikapstākļiem, meteojomā nekas nav garlaicīgāks par anticiklonu ar mākoņainām debesīm.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   03.10.2017 00:15
Nepiekrītu Tavam viedoklim , man labāk patīk atvasara +18*C un AC darbība.. bet kurštadmani klausās neviens :(

Aizvadītā diena bija Saulaina max +15*C , bet ap 18:00 nomācās pamatīgāk . Patreizs pamatīgi līst lietus +12*Csilta nakts..
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   03.10.2017 01:48
Šajā gadījumā absolūti nepiekrītu. AC ar mākoņainām debesīm, bez šaubām, ir garlaicīgs, bet ciklons ar lietu un stipru vēju pie maziem plusiem ir daudz riebīgāka lieta. Pie joda man tādu dinamismu, tas nav vasaras ciklons ar karstumu un sekojošiem negaisiem...
Tādu laiku, kāds bija pagājušajā nedēļā (sevišķi Kurzemē!), es labprāt baudītu līdz pat ziemai! ;) Te nu pilnībā piekrītu Mārčam! Jo lietus gada norma man sen pārsniegta, pārējo atdodu visiem, kam vien vajag, vari ņemt pa blatu! :)) Un Gubumākonis ar'! :)
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   03.10.2017 23:25
Anticiklons ar sauli, ja tas nav pārāk ilgstošs ir ok, bet nomācies anticiklons gan ir garlaicīgs. Ciklonā vismaz var dabūt visu ko, gan sauli, gan lietu, stipru vēju, līča efektu, sniegputeni ar sekojošu atkusni un ja paveicas tad pat kādu vētru.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   02.10.2017 22:23
2. okt.no rīta +7*. Spiediens 773 mm. R-ZR pusē skaidras debesis; DA pusē gubu-slāņu mākoņu lauka mala. Lēns līdz mērens D-DR vējš. Pusdienas laikā saulains. Mērens D-DR vējš. Pēcpusdienā parādījās daži gubu mākoņi. T. +12*. Spiediens krita. Vakarā neliela dūmaka. No R-DR puses diezgan ātri tuvojās spalvu mākoņu lauks. Pašlaik t. +8,7*. Spiediens 765 mm.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   02.10.2017 23:49
atkal apmākusies, tumša diena, ap +8. Viļakā skaidras debesis gaišajā dienas laikā neparādījās, tik pāris 'caurumiņi' mākoņos. Jā, apmācies anticiklons ir garlaicīgs, bet vismaz nelīst !!!!!Kaut gan šorīt kaut kas miglojās no augšas. Būtu jau labi, ja nolītu, kur sauss, bet te .... vēl ilgi nevajadzēs. Gribētos jau cerēt, ka aizķersies kaut kur pie Rīgas un citur, kur lielais sausums ....
Šobrīd ik pa brīdim uzpūš vējelis tā, ka aizkari nošūpojas. Mēness spīd caur viegliem spalvu mākoņiem. 'Zvaigznīte' nokrita.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   03.10.2017 01:36
Rītā apmācies, t. ilgi kā naktī - mazliet virs +8. Tomēr jau priekšpusdienā skaidrojās, un pēc pusdienlaika iestājās saulains laiks, debesīs peldēja vien mākoņu driskas. Grādi sāka kāpt, pēcpusdienā t. pakāpās līdz +12 grādiem (max. +12,5°C). Taču dienas vidū sāka celties vējš, kas pēcpusdienā jau pavisam stipri pūta, tādēļ pavisam auksts likās, Saule neko nespēja iesildīt, lai gan vēlākā pēcpusdienā debesis pilnībā noskaidrojās.
Pirms saulrieta R pamalē parādījās mākoņu zonas mala, vakarā gan diezgan ilgi skaidrs, spožs Mēness, t. strauji kritās, līdz sasniedza +6°C. Pirms pusnakts Mēness jau tinās plānos mākoņos, arī šobrīd līdzīgs skats. Mēness liels un spožs, lielu daļu debess izgaismo. Redzamajā daļā mākoņu maz, tie gk. augsti, plāni spalvu mākoņi, kas pat biezākajās vietās neko daudz nakts spīdekli neaptumšo. T. kritums apstājies, pēdējās stundās tā turas +5,6...+5,9°C robežās. Spiediens gan krīt un krīt visu dienu un nakti bez apstājas - no 773 mm agrā rītā līdz 763 mm šobrīd. Jāapbruņojas ar pacietību pārlaist rudens riebīgākās izpausmes... :(
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   03.10.2017 06:39
Šorīt Rīgā līst beidzot pēc ilga pārtraukuma :) Man ari prieks, ka cikloni atgriežās, tik gari anticikloni man netīk. Un ciklons vel nenozime tikai apmākušos un nepārtaukti lietainu laiku, reizem velā rudens un ziemas ciklonā ir vairāk saules brīžu, ka anticiklonā...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   03.10.2017 07:49
*2.10.2017., pirmdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 209. diena). Anticiklons aiziet uz A pusi. Daļēja mākoņainība dienas gaitā. Rītā vairāk plānie sc, kas jau pusdienās paklīda. Tiem sekoja gubenieki 3-5 balles, pievakarē no R puses progresēja augstie "spalvu" mākoņi, kas pirms nākamās pusnakts nosedza debesu lielāko daļu. Plusā bija vērojami daži ac padebeši. D vējš 2-3-5-7, reizēm visi 15m/s brāzmās. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+8; 9:00+9; 15:00+14; 21:00+11.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   03.10.2017 08:22
Patīk man tāds laiks-liek domāt par siltu istabu,pledu un tēju.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   03.10.2017 08:29
Pagaidām nekāds dižais lietus nav, dzirdēju kādu pili agrā rītā, ap sešiem, septiņiem nelija, tad atkal nopilināja, tad atkal ne. Bija ļoti krāšņa ausma, ar lilli-rozi-oranžām debesīm, bet pašu sauli ieraudzīt neizdevās. Tagad nomācies, brīžam raustīgs vējš. Ļoti rudenīgs.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   03.10.2017 10:56
Ap pusnakti vējš tik pieņēmās spēkā, brāzmās bija ap 15 m/sek. Atpūta lietu. Nu jau līst kopš agra rīta. Vējš mazliet rāmāks, bet vienalga stiprs. +6*C! Laukā šodien darīt nav ko.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   03.10.2017 10:59
Līst un līst un nepāriet :D lietavas +13*C silts tas ir mierinājums..
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   03.10.2017 16:04
Nepatīkams laiks. Drēgns, lietains +8 grādi. Žēl, ka anticiklons nepakavējās vēl kādu mēnesi.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   03.10.2017 16:27
Arī pie manis pirms stundas "atspīdēja" saule. +12.1*C. Tagad, jau gandrīz zilas debesis ar baltiem mākonīšiem.
Siltumu, jeb temperatūras režīmu Liepājā, parasti, diktē jūra. Pavasaros, pie R vējiem ir vēsāks, rudeņos - nosacīti siltāks (atkarīgs, cik stiprs vējš).
Protams, būtu jau patīkami, ka tagad dienvidu AC, ciklonu siltajos sektoros turpinātos vismaz mēnesi!
Zemītei mitruma pietiek. Dienas īsas, saule zemu, - pārāk nepaspētu izkalst. :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   03.10.2017 20:18
Rīts apmācies, vējains, auksts, +6°C. Pēc desmitiem klāt arī lietus, un tāds laiks turpinājās visu dienu - lietus (pārsvarā gan ne īpaši stiprs), vējš gan pūta pamatīgi. Nomācies tā, ka istabās neko padarīt bez papildu gaismām. T. lielāko dienas daļu mazliet virs +6, pēcpusdienā līdz +7, bet tagad tuvojas +8 grādiem. Pievakarē lietus pārstāja, brīžiem sīks slapjums no gaisa, kaut kas līdzīgs arī šobrīd, +7,9°C, spiediens 757,5 mm.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   03.10.2017 21:35
Lietus, mērens vējš, klasisks Latvijas rudens. Uz nakti pārstāja līt.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   03.10.2017 21:48
3. okt. no rīta apmācies un līst jau nezin no cikiem. T. +7*. Spiediens 763 mm. Naktī bija mēreni stiprs vējš. Dienā apmācies un lietus. Vējš lēns līdz mērens no DR puses. T. +9*. Vakarā lietus aprima un sāka nedaudz skaidroties. Nolijuši 11 mm. T. pacēlās līdz +11*. Pašlaik t. +10,6*. Spiediens 758,5 mm. Spožs, bet miglains mēness.
Mums pieslēdza apkuri.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   03.10.2017 23:06
krāsains saullēkts, vēsa, vējaina diena, +7 knapi. Kopš plkst. diviem "lietus un vēji sitas logā". Brr.... Paldies par tādu dinamismu :(
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   03.10.2017 23:39
Šodien Teiču purva apkaimē laiks kā rudenī pienākas. Ap pulksten 12 00 sāka smidzināt un turpināja visu dienu. D puses vējš brāzmās 10 - 12 m/s. Temperatūra ap +7. Purva ezeros braucot pēc ūdens paraugiem pat mazliet sala rokas. Ūdens temperatūra ap +10.

Šīs nedēļas nogalē rudens Ģeorallijs un pēc prognozēm izskatās, ka pēc daudzu gadu pārtraukuma būs lietains laiks.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   04.10.2017 04:22
Naktī nelīst, cik skatījies esmu, arī vējš krietni rāmāks, pat lēns. Apmācies gan, bet kļūst siltāks, jau gandrīz +10°C.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   04.10.2017 07:54
*3.10.2017., otrdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 210. diena). Ciklons no DR puses. Jau naktī apmācās, bet no 6:00 sākās ilgstošs lietus, kas turpinājās līdz 17:30. D vējš 1-5m/s, dažā brāzmā pievakarē arī nedaudz vairāk. Apmākusies diena bija līdz vakaram. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+8; 9:00+10; 15:00+12; 21:00+11.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   04.10.2017 09:35
Silts rīt-vakar vakarā kā termometrs sastinga uz +10,5 tā ari šorīt turpat vien bija.Un ari vējšs liekas silts.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   04.10.2017 13:53
Pagājušā nedēļā man bija iespēja pabaudīt Vidusjūras saulīti, tāpēc mitrais vēsums mājās šķiet īpaši nepatīkams, labi ka darbā ir silti un arī māju var kurināt. Ik pa laikam nopilina, arī vējš samērā jūtams. Naktī bija pāris stipras vēja brāzmas, pāc kurām uz pāris stundām pazuda elektrība, bet neilgi pēc sešiem atjaunojās.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   04.10.2017 14:12
Rīts apmācies, bet tīri silts, mazliet virs +10, un arī vējš neko liels. Ap pusdienlaiku +12, vēlāk sāka skaidroties, ap 13.00 +13, bet pēdējās stundas laikā, neraugoties uz kopumā lielo mākoņu daudzumu, regulāri uzspīd Saule. Tiesa, sacēlies stiprs vējš, taču t. turpina kāpt, šobrīd +13,9°C. Spiediens 754,5 mm.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   04.10.2017 15:22
Šodien salīdzinot ar vakardienu silts, braucot Teiču purva ezeros laivā rokas vairs nesalst un jaku arī nevajag. Pa laikam nedaudz uzlija īslaicīgs smidzinošs lietus, reizēm arī kāds saules stars izlīda pa mākoņu šķirbām. Vējš silts no D puses atklātās vietās brāzmās ap 10 m/s. Tagad Jēkabpilī nomācies, bet silts, auto termometrs deva 13 grādus.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   04.10.2017 17:48
Naktī bija skaidrs laiks un nosacīti silta nakts. Rīta pusē vēl vīdēja zilas debesis, ar mākonīšiem. Bet pusdienlaikā , arvien biežāk sāka nākt tumši makoņi ar lietus brāzmām. Visbeidzot, kļuva drūms, un vēl drūmāks, tumšs un vēl tumšāks ar brīžiem spēcīgiem nokrišņiem.
Dienā lidz pat +13*C, bet tagad tikai +9*C, kas arī nav slikti- rudenim.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   04.10.2017 20:52
Vēlākā pēcpusdienā, pēc 16.00, vairāk mākoņu, saule pazuda, pāris reizes uzlija, uz vakarpusi pavisam tumšs palika. Arī vēsāks - ja līdz 15.00 termometrs vēl turējās ap +14, tad vēlāk +13...+12, bet no ~17.30 ap +10 grādiem. Šobrīd joprojām pūš stiprs, brāzmains vējš, no gaisa brīžiem sīks slapjums, t. +9,7°C, spiediens 752,5 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   04.10.2017 21:37
4. okt. no rīta DA pusē aizejošie gubu un slāņu mākoņi. ZR-R-DR pusē plašas, skaidras debesis. Mērens DR vējš. T. +9*. Spiediens 758 mm. Priekšpusdienā pavairojās zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā jau gandrīz apmācies. T. +13*. Pievakarē tumši slāņu-gubu mākoņi un neliels lietus. Vakarā lietus beidzās, laiks nedaudz skaidrojās. Pašlaik t. +9,7*. Spiediens 753 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   05.10.2017 07:56
*4.10.2017., trešdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 211. diena). Ciklons uz ZR no Latvijas. Priekšpusdienā daļēja, pēcpusdienā ievērojama mākoņainība visos augstumos. Pēcpusdienā arī lietusbrāzmas, kas turpinājās arī vakarā un pirms nākamās pusnakts. DR vējš 1-2-5m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+8; 9:00+10; 15:00+12; 21:00+9.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   05.10.2017 10:34
Vējains un ik pa brīdim īslaicīgi līst. Pa laikam uzspīd saule:)Visa kā pietiek.+6*C.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   05.10.2017 13:10
Šodien Jēkabpilī no rīta mazliet saule paspīdēja, vēlāk nomācās. Ap pulksten 11 pie Aizdumbles ezera sāka smidzināt un tagad braucot uz Rīgu visu ceļu līņā dažādā intensitātē. Vējš no D puses brāzmās ap 10 m/s.

Šodien pēcpusdien startē Rudens Ģeorallijs un izskatās, ka visu nedēļas nogali pa laikam līs. Būs iespēja izmirkt, cīnīties ar ugunskura iekurināšanu, gulēšanu mitrā teltī, viss kā pienākas rudenī!
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   05.10.2017 23:29
Nezinu un nesaprotu, kur var rast šarmu un baudu, izmirkstot un guļot mitrā teltī... ;) Laikam esi īsts Ūdens stihijas radījums, ka spēj to pieņemt un baudīt jebkādās izpausmēs. Tāpat kā Gubumākonis, kas iet staigāt lietū pat aukstā laikā... :)
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   05.10.2017 13:27
Lielāko daļu no ieprikšējās nakts - lija. Lija arī šorīt dažādā intensitātē, kopā ap 20 mm.
12-tos uz pāris minūtēm uzspīdēja saulīte. Tā uzspīdēja apmēram 3 reizes stundas laikā, bet 4 reizes palika stipri tumšs, un lija kopā ar dzeltenām, brūnām rudens lapām, brāzmainu vēju 45 grādu leņķī. (Tumsa kā 8 no rīta vai 7-ņos vakarā). Patlaban "tumsa", kas skatoties pēc sat24 acīmredzot ir ciklona virpuļa "sienas mākonis" atkāpjas A virzienā. Tagad, kļūst normāli apmācies ar mērenu vēju praktiski bez ievērojamiem nokrišniem.
+9.4*C. R vējš ap plkst. 13-tiem, "uzspieda" līdz 16m/s.
O-o-O!
15:00 parādījās saule, un zilas debesis!
Arī garastāvoklis uzlabojas! :)
Labots: 05.10.2017 14:57, laika vērotājs
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   05.10.2017 21:12
Lietus, lietus, lietus un daži saules brīži, atkal lietus.., Īsts rudens, temperatūra šodien jau vairs nepacēlās virs +9. Arī joprojām nedaudz līst, atgriezušās peļķes, dubļi un slapjie zālāji. Izskatās, Ka Rīgai tiks vēl daudz, jo līdz pat sestdienai līcis uzdarbosies ar mērenu līča efektu - laikam puslīdz tiks atklāta līča mākoņu sezona pa īstam. Ko nu teikt, vasaru jau vairs neatgriezt, jābauda rudens šarms..
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   05.10.2017 21:20
Oficiāli Rīgā šodien bijis līdz 11 grādiem.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   05.10.2017 23:47
Jā, tiešām starp lietus periodiem tā bija, nepiefiksēju.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   05.10.2017 21:42
5.okt. no rīta saulains. Mākoņainība 3-4 balles. T. +7*. Spiediens 748 mm. Mērens DR-R vējš. DR-R-ZR pusē jau drūzmējās lielie cb padebeši. Tieši no rīta bija iespaidīgākie lietusmākoņi, jo tie mijās ar saulainiem brīžiem un bija lielākie gaismas efekti. Pusdienas laikā mākoņu bija daudz, bet tie vairs nebija tik draudīgi. Toties vējš gan bija stiprs. T. svārstījās ap 9*. Neskatoties uz tumšiem mākoņiem, lietus no tiem nelija daudz. Vakarā mākoņu palika mazāk un vējš arī pierima. Palika siltāks - līdz +10*. Pašlaik t. +8,7*. Spiediens 745 mm.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   05.10.2017 22:09
jau divas dienas - nu ļoooooti dinamisks laiks. Līst, līņā, uz īsiem brīžiem parādās saule. Vējš. Un tā visu laiku, nupat atlija kārtējais. Spainī jau atkal krietns slānis ielijis. T dienā +9, varbūt kādā brīdī +10. Ja šāds 'dinamisms' nāktu pēc sausuma, būtu pat ļoti ok. Bet šoruden.....
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   05.10.2017 23:21
Atkal rudens visnepatīkamākajās savās izpausmēs - nomācies, auksts, vējš un lietus... :(. Visu diennakti, jau kopš pagājušās pusnakts, tikpat kā nekas nemainās - t. +8...+9 (dienā epizodiski tuvojās +10), lietus, kas it kā nav stiprs, bet vairāk vai mazāk līst teju nepārtraukti. Vien rītā un dienas pirmajā pusē bija dažas sausākas stundas, bet vēlā pēcpusdienā uz īsu brīdi saulīte pa mākoņšķirbu uzsmaidīja. Taču dienas būtību tas nemainīja, un degunu ārā nebāzu. Ūdens stihija nav manējā, to zinu jau sen...
Tagad beidzot atelpas brīdis, lietus kādu brīdi pārstājis (pirms desmitiem vēl jūtami lija), arī vējš norimis, un pat mākoņi "šķīst", palikuši pavisam plāni, caur tiem brīžiem spīd Mēness, un liela daļa debesjuma gaiša, pateicoties plāno mākoņu izkliedētajai mēnessgaismai. T. +8,7°C, spiediens no 750 mm iepriekšējā pusnaktī šodienas pievakarē bija nokrities līdz 740 mm (cik nesen bija 780!!!), bet pašlaik 742 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   06.10.2017 07:45
*5.10.2017., ceturtdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 212. diena). Ciklons uz Z no Latvijas. Visas dienas garumā - lielākas un mazākas lietusbrāzmas. Ir padebeši visos augstumos, tostarp daudz mērenu cb mākoņu. R vējš 1-2-3m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+7; 9:00+9; 15:00+11; 21:00+9.

08:13: No rīta pie Rīgas redzami fotogeniski cb padebeši...
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   06.10.2017 12:23
Šodien līcim ir pilna darbdiena. Te saule, te līņā, ļoti fotogēniski mākoņi ar lietus bārdām. Vējš no ZR. Bija +11*C, nu jau +10*C. Bez saules siltuma nebūs....
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   06.10.2017 13:12
Paskatos pa logu - līst. Caur mākoņu segai uzspīd saulīte. Paskatos vēlreiz- līst ar visu saulīti. Pēc tam atkal šļāciens, atkal, un atkal... Un turpina līt.
+9.5*C. Papildus ielijuši 15mm, kopā ar vakardienu ap 35mm. Nu, baiss ne-laiks!
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   06.10.2017 17:01
Ciklonu orģijas turpinās. Volfgangs vai cits jangs, būtība no vārda nemainās - nepastāvīgs, neuzticams laiks ar biežiem lietiem un stipriem vējiem. Šodien gan vējš nav tik stiprs, tikai atsevišķos brīžos, pārsvarā kopā ar lietu. Ja rīts ilgi apmācies, tad pēc 13.00 skaidrojās, uzspīdēja Saule, ļaujot beidzot ieraudzīt īstās rudens krāsas. Tad arī spējš temperatūras kāpums - ja dienas pirmajā pusē +8...+9, tad pēc 13.00 +11...+12°C, , siltākais ap 15.00, kad t. pakāpās līdz +13,5°C. Debesīs parādījās vareni gubu mākoņi, un drīz, jau pēc trijiem, viens tāds atnesa arī diezgan daudz lietus, palika tumšs kā vēlā vakarā. T. uzreiz nogāzās līdz +10. Un tā apmēram stundu.
Tagad atkal mierīgs, vējš pavisam rāms, debesis gan mākoņu pilnas, bet tie visvisādi, netrūkst arī zilu pleķu. T. +11,2°C, spiediens 745,5 mm.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   06.10.2017 19:12
Nu gan šodien lija, Siguldā dienas vidū ielas pilnīgi pludoja. Arī mans grāvītis atkal ir mutuļojoša upe. Traukā. ko pirmdienas rītā noliku, pa nedēļu ielijuši 80 mm nokrišņu. Biju mežā, arī tur grāvji pilni, toties vēl salasīju grozu ar sēnēm. Vakarpusē debesis noskaidrojās, tagad ceļas bieza migla.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   06.10.2017 21:18
šodiena, šķiet, bez lietus pagāja (vismaz kaut cik nozīmīga). Rīts miglains, dienā gana daudz saules.
Toties pie Kalnezera ap pus-5-iem atlija krietni. Šķiet arī pa dienu tur bija lijis, jo viss diezgan slapjš; nu varbūt pēc vakardienas gāzieniem palicis.
Rīt izmērīs, cik no šitā ciklona salijis.

šobrīd spožs mēness.
Labots: 06.10.2017 22:52, Pierobežā
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   06.10.2017 21:52
6. okt. no rīta saulains. Mākoņainība 5 balles. Apkārtnē redzami arī cb gubas. T. +8*. Spiediens 747 mm. Lēns R-ZR vējš. Priekšpusdienā palika vēl nedaudz saulaināks. Lai gan cb gubas šur-tur redzamas. Pēcpusdienā gan zemie gubu mākoņi saradās. Izveidojāš lietus mākoņi un drusku uzlija. Arī vējš mēreni uzbrāzmoja. T. pirms lietus pakāpās līdz +13*. Vakarā pie mums gubu mākoņu veidošanās pierima. Gubu-lietus mākoņi vēl bija redzami Z pusē. Pašlaik t. +9,1*. Spiediens 751,5 mm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   07.10.2017 01:48
Vakarā mierīgs, pārsvarā apmācies, bet bez ievērības cienīga lietus. T. nostabilizējās pie +9°C, pēdējās stundās pa desmitdaļai slīd lejup, šobrīd +8,5°C. Turpretī spiediens pamazām kāpj, nesen sasniedza 750 mm. Mākoņi nav pārāk biezi, jo debesis Mēness gaismas ietekmē diezgan gaišas.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   07.10.2017 08:28
Vakar brīžam gāza kā no spaiņa. Tai pat laikā paspēju arī saulainu rudeni pabildēt, tiešām tādi īsti rudens kontrasti. Gan pašā vakarā, gan šorīt pirms septiņiem pie apaļa pilnmēness lija lietus. Žēl, ka no mēnesgaismas neveidojas kāda sudrabaina varavīksne, tad noteikti būtu bijusi. Vēl pirms brīža apaļs, liels mēness karājās visai augstu un pretējā pusē kaut kādi saules stari mēģināja izlauzties. Šobrīd saules nav, bet zili debess pleķi gana daudz, gan būs :) .
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   07.10.2017 09:40
*6.10.2017., piektdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 213. diena). Ciklons aiziet uz ZA pusi. Visas diennakts garumā - lietusbrāzmas no visai fotogeniskiem cb mākoņiem. R vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+5; 9:00+10; 15:00+13; 21:00+9.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   07.10.2017 09:54
Negaiss Kurzemē ? Sat24 ir zibens atzīme Kurzemes piekrastē.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   07.10.2017 11:49
Jā, neliela zibeņošana šorīt ir vērojama Baltijā - gan Lietuvas R piekrastē, gan uz R no Igaunijas. Nav brīnums- ja kāds pērkons kaut kur atskanēs arī Latvijā. Vakarā gan jauns ciklons būs pie mums.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   07.10.2017 13:03
Sameti, kur Tu atkal izrāvi zibeņošanu zibeņo''sanas izlādes uztveres kartē tuvākais punkts ir Kaļiņgradā pie Baltijas jūras . patreizs Liepājā spīd Saule +14*C, DR vējelis , skaista Rudens diena.. baudām ...
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   07.10.2017 16:27
Vakar vakarā līča efekta mākoņi atnesa arī vienu zibeni Piņķos, biju ārā, bija redzams spilgts uzliesmojums un tad nogranda pērkons. Vairāk nesekoja.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   07.10.2017 10:45
Šonedēļi, īpaši nedēļas otrā pusē laiks ir visai interesants un dinamisks. Lietus, saule, fotogeniski mākoņi, līča efekts un zelta rudens sākums... tāds rudens man patīk! :) Redzēs, ko nesīs nākamais ciklons...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   07.10.2017 13:35
Uzspīdot saulītei, ap sirdi uzreiz gaišāks kļūst, un rudens krāsas iezaigojas pilnā sulīgumā! :)
Šorīt gan apmācies, bet bez lietus, +8...+9°C. Tomēr pakāpeniski pa grādam uz augšu, un tuvāk dienas vidum arī Saule caur mākoņiem izlaužas. Arī šobrīd spīd saule, kaut gan mākoņu joprojām daudz, pūš mērens vējš, t. +13,7°C (tiesa, aizvējā). Spiediens turpina kāpt, pašlaik 754 mm.

Cerams, ka pārāk gara tā ciklonu virkne nebūs. Nav normāli, ja nedēļu vai vairāk katru dienu vairāk vai mazāk līst, tad nekāda rudens izbaudīšana nesanāk. Tagad atkal derētu kārtīgs, vismaz nedēļu garš AC, bet kas tev to dos... :(
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   07.10.2017 16:31
Rīgā skaista oktobra diena, lai vērotu zelta rudens sākumu. Rīts salijis un saulains, arī dienā saule un mākoņi, neliels lietus unāca vien pavisam nesen. Līdz +13 grādiem
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   07.10.2017 17:58
No rīta līņāja, bet kopš 12iem nav lijis. Bija diezgan daudz saules. Šo to paspēju padarīt ārā. Tagad strauji satumsa, melns mākonis nāk no dienvidiem.

17:58: Kamēr rakstīju, lietus atkal ir klāt.
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   07.10.2017 19:26
Rīta pusē bija kādi pāris līča mākoņu lējieni, Pēc tam jauka, saulaina diena. Prieks bija strādāt dārzā. Pēc sešiem tomēr atnāca mākonis, kurš aiz Rīgas pazibeņoja, bet pie mums rāmi nolija. Negaisekļus pavisam noteikti vairs nevajag.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   07.10.2017 23:54
rudenīga diena. dažas reizes uzrasināja, bija arī saule, vējelis. +10, pat +11.
Iepr. ciklons ielējis ~2cm ūdens. Tas, kas pa a/c laiku bija iztvaikojis, atnāca atpakaļ.

23:56: Šobrīd - mēness caur miglainiem mākoņiem.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   08.10.2017 01:16
Pēc šitās trakās līšanas nācās novākt dārzu, siltumnīcā celiņi applūda un citur ūdens žļurkst vienas lāpstas dziļumā un es grimstu zemē. Zemes apstrādāšana laikam šoruden izpaliks. No rīta lija traki un tie, kas skrēja maratonu, noteikti sausā nepalika it ne maz. Toties no plkst.12iem līdz pievakarei bija jauks saulains laiks un tīri silts arī. Vakarā gan atkal kārtīgi nolija, likās, ka bija arī pāris pērkoni. Prognozes sausumu nesola- kur tas ūdens paliks.
Labots: 08.10.2017 01:17, Aglims
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   08.10.2017 10:35
Ko lai dara- iepriekšējie 2 rudeņi bija visai sausi, tagad "līdzsvaram" šis būs slapjais...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   08.10.2017 01:27
Pēcpusdienā te paskaidrojās, te īslaicīgi uzlija, brīžiem diezgan stiprs vējš, bet nekā reāli interesanta. Vēlākā pēcpusdienā ātri par pāris grādiem vēsāks, no +12...+10. Uz vakaru lietus beidzās. Šobrīd debesis dūmakainas, diezgan spožs Mēness cauri mākoņiem spīd, mērens līdz mēreni stiprs vējš pūš. T. +8,8°C, spiediens 754 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   08.10.2017 10:34
*7.10.2017., sestdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 214. diena). Ciklons turpina doties prom ZA virzienā. Gan naktī, gan pusdienas laikā un pēcpusdienā ir lietusbrāzmas no mēreniem cb mākoņiem. Tādi saglabājas visas dienas garumā. DR vējš 1-2m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+6; 9:00+8; 15:00+11; 21:00+10.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   08.10.2017 14:47
Rīgā beidzies lietus, caur mākoņiem spīd saulīte.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   08.10.2017 17:20
Man jau vienu brīdi likās, ka lietus nebeigsies nekad:)Patīkams pārsteigums- spīd saule. Gar R pamali gan ganās tumši mākoņi.... Laukā slapjš un dzestrs, +11*C.
Šķiet, rītdien Lietuvā tiek prognozēts jau sniegs.................
Labots: 08.10.2017 17:38, Biruta
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   08.10.2017 21:11
Tiešām ? Paskatījos Lietuvas modeli, tur, kur "krituliai", tātad nokrišņi, redzu tikai lietu gan Lietuvai, gan Latvijai. :)
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   08.10.2017 15:12
RietumKrastā patreizs starp mākoņiem spīd Saule nedaudz +10*C , stiprs DR puses vējš. Aizgājušajā naktī smuki nokapāja lietus. Pamatīgi ir applūdušanas Liepājas Ezera pļavas pie putnu vērošanas torņa.. pakadai pelēkai cielavai un ūdens čipstei novēroju, kā arī dubult varavīksne bija smuki novērojama..
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   08.10.2017 15:26
Šodien visu dienu līst dažādās intensitātes pakāpēs. Labi, ka vakar laiks puslīdz noturējās, jo Allažos bija rudens svētki, kas dienas lielāko daļu notika brīvā dabā pie pagastmājas. Laikam jau bijām pelnījuši, ka Dabas mate mums atvēlēja vienu skaistu dieniņu. Atklāti sakot, pirms tam nakts negulēta, pētot laika prognozes un domājot, ko darīt, ja gāzīs lietus, bet viss, paldies debesu spēkiem, noritēja kā nākas. Šodien atviegloti var sēdēt istabā, malkot karstu tēju vai ko citu, siltumu radošu, un lasīt grāmatu.
P.s. Mākoņi nedaudz pašķīrās, nolēmu aizstaigāt līdz upītei. Nebija prāta darbs, ielejas pļava tik slapja, ka zeme šūpojas un žlarkst pie katra soļa, milzu peļķes un izrādās, arī gumijas zābaks ir caurs (sapratu, kad iebridu dziļāk par potīti).
Labots: 08.10.2017 17:31, Migla
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   08.10.2017 19:28
It kā stipri nelija, bet dārzā kājas grimst. Vakarā pārstāja, pat saule uz brīdi uzspīdēja. Kaut gan pašlaik debesis aizvilkušās ar zemiem mākoņiem, pēc prognozēm izskatās, ka būs salna.

19:31: Jā, interesanti, cik ilgi noturēsies tomāti siltumnīcā. Joka pēc dažus vakar nenovācām. Mums šitik vēlu vēl nekad nav bijuši dzīvi.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   08.10.2017 21:20
Starp citu, gaidāma diezgan vēsa nakts, Rīgai prognozē tikai +2 ... +4. Ļoti ceru, ka nebūs pārsteigumu un noturēsies virs nulles.
Labots: 08.10.2017 21:23, Saksija
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   08.10.2017 23:16
Skatoties LHMT modeli otrdienas rītā, tad Valmieras pusē var noslīdēt pirms Saulēkta -1*C
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   08.10.2017 21:54
7. okt. Madonā lietus uznāca tikai pēcpusdienā. Toties nogāza stipri.
8. okt. no rīta līņāja. Diennaktī nolijuši 15 mm. Apmācies. Lēns līdz mērens R vējš. T. +9*. Spiediens 752 mm. Pēcpusdienā skaidrojās. Lēns līdz mērens R-DR vējš. T. pakāpās līdz +12*. Vakarā mākoņu maz. Parādījušās spalvu mākoņu D-ZR virziena joslas. Pašlaik t. +7,1*, Spiediens 754,5 mm, sāk krist.
Gaidāma salna. Siltumnīcā iededzu apsildīšanas sveci, kas deg 14 stundas. Redzēs kādu t. tā noturēs...
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   08.10.2017 22:49
lija visu dienu. Kā no rīta sāka, tā līst vēl joprojām. No saules ne miņas.
"1836" gājēji no Liepnas līdz Žīguriem bija izmirkuši slapji, pie ugunskura žuva kūpēdami.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout