Slēpt attēlu

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 27.08.2017) Šonedēļ sajutīsim rudens tuvošanos...

Vasaras siltums atkāpās līdz ar auksto atmosfēras fronti, kas aizvadīto sestdienu šķērsoja Latviju, tāpēc šonedēļ Latvijā gaidāms vēsāks un lietaināks laiks nekā pagājušajā nedēļā un daudzviet jau iestāsies meteoroloģiskais rudens. Aiz frontes Latvijā uz vairākām diennaktīm iestāsies samērā vēss laiks, bet valsts austrumu novados diennakts vidējā gaisa temperatūra noslīdēs zem +15 grādiem, kas nozīmē meteoroloģiskās vasaras beigas. Vēsajām gaisa masām plūstot pāri relatīvi siltajai Baltijas jūrai, veidosies apstākļi, kas veicinās gubu-lietus mākoņu veidošanos. Līdz ar to mākoņu daudzums šonedēļ būs mainīgs, teritorijas lielākajā daļā bieži līs, it īpaši diennakts gaišajā laikā, vietām lietu pavadīs pērkona negaiss, stipri nokrišņi un vēja pastiprināšanās. Rudenīgi laikapstākļi veicinās arī ūdensstabu sezonas sākšanos, pirmdien un otrdien gaidāmi visai labvēlīgi apstākļi, lai no gubu/negaisu mākoņiem piekrastē izveidotos ūdensstabi.

23.08.2017. prognožu jaunumi: Trešdien Latvijas austrumos sāksies ilgstošas lietavas. Stipro lietu un vēju sagādās neliels, bet spēcīgs ciklons kas nācis no Melnās jūras. Tā ietekmē Vidzemi un Latgali piemeklēs ilgstošas lietavas, bet citviet valstī pūtīs brāzmains vējš. Lietavas, kas trešdien sāksies Latvijas austrumos, turpināsies līdz ceturtdienas pēcpusdienai, vietām pat vakaram. Lielās lietavas paliks uz austrumiem no Rīgas, un galvaspilsētu, ka arī LV rietumu rajonus būtiski neskars. Ziemeļu, ziemeļrietumu vējš pamazām sāks pastiprināties trešdien, ar lielāko spēku tas pūtīs ceturtdien no rīta un dienā - vēja ātrums brāzmās Rīgā sasniegs 17-20 metru sekundē. Vējš pierims ceturtdienas vakarā, naktī uz piektdienu iegriezīsies lēns dienvidrietumu vējš. Vidzemes un Latgales austrumos nokrišņu daudzums sasniegs ap 50 litriem uz kvadrātmetru. Tā kā šajos reģionos daudz lija jau aizvadītajā nedēļas nogalē, vietām nokrišņu daudzumam sasniedzot mēneša normu, sekojošo lietavu dēļ ūdens līmenis upēs turpinās celties, vietām var applūst palienes. Gaisa temperatūra ceturtdienas naktī būs +10..+15 grādi, dienā +15..+19 grādi, bet valsts austrumos, lietavu zonā temperatūra būs vairāk atbilstoša septembra beigām un oktobrim - +11..+14 grādi.

Piektdien vējš pierims, bet vēl daudzviet gaidāmas īslaicīgas lietusgāzes, vietām Kurzemē ar pērkona negaisu, bet brīvdienās līs pavisam maz un tikai vietām, biežāk uzspīdēs saule. Gaisa temperatūra dienās paaugstināsies līdz +15..+20 grādiem, bet naktis gan būs dzestras - +8..+13 grādi, bet piektdienas un svētdienas rītā vietām līdz +5..+7 grādiem.

Šajā nedēļā laika apstākļus noteiks ciklonu darbība virs Ziemeļeiropas. Nedēļas gaitā katru dienu vismaz kaut kur Latvijā līs, pirmdiena būs nedēļas lietaināka diena, bet sausākais laiks gaidāms trešdien un ceturtdien. Iespējams, ceturtdiena būs vienīgā nedēļas diena, kas visā valstī paies bez nokrišņiem. Pūtīs galvenokārt lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļrietumu vējš. Visas nedēļas garumā dienās gaiss iesils līdz +14..+20 grādiem, vien dažviet, ilgāk sildot saulei, gaisa temperatūra pakāpsies virs +21 grāda. Naktīs daudzviet veidosies dūmaka vai migla, gaisa temperatūra skaidrā laikā vietām pazemināsies līdz +7..+9 grādiem, bet vietās, kur vairāk mākoņu, naktis gaidāmas siltākas un gaisa temperatūra būs +11..+15 grādu.

 

Nedēļas nogalē Latvijai tuvumā būs aktīvs ciklons, par kura virzības trajektoriju prognozes vēl ir mainīgas, un scenāriji dažadi, līdz ar to sekosim izmaiņām un atjauninājumiem :)


Prognozes kopsavilkums veidots izmantojot LVGMC, LSM.lv un citus publiski pieejamus avotus.

gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   21.08.2017 11:24
Rīga joprojām rudenīgi pelēkas debesis, bet no lietus nav nekā, sauss. Jācer uz interesantākiem pavērsieniem nedēļas garumā, prognozes jau it ka cerīgas.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   21.08.2017 11:49
RietumKrastā šodien gubenieki staigā un pilina :) Jāķer solītos virpuļviesuļus.. pie Baltijas jūras krasta.. rudenīgi +18*C..
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   21.08.2017 13:46
Kopš vakardienas pēcpusdienas aerosolveidīgais draņķa smidzinātājs un līņātājs dažādā intensitātē. Pavēss, T ap+16- +18, spiediens tīri paaugsts 762 mm/Hg. Nedaudz sāk skaidroties, tikko sause 5 sek uzspīdēja
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.08.2017 14:06
Joprojām svina vāks, viss slapjš, un vairāk vai mazāk no debesīm līst aizvien. Šobrīd neliels smidzeklis, bet rītā lija intensīvi, priekšpusdienā bija pat atsevišķi stipri gāzieni. Vēja tikpat kā nav, bet vienalga sajūtas kā oktobrī, auksts pēc suņa, knapi +15. Spiediens 762 mm, bet ko tas dod, ja saule nerādās, bet pasaule tikai mirkst... :(

14:32: Tagad beidzot mēģina skaidroties, kļuvis krietni gaišāks, tomēr joprojām mēreni līst. Mazliet siltāks kļūst, šobrīd +16,4°C. Varbūt beidzot šis ārprāts beigsies?...
Labots: 21.08.2017 14:20, lightning
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   21.08.2017 15:25
Visu priekšpusdienu sīki lija. Tagad lietus mitējies, pat brīžiem uzspīd saule, +20 grādu.
Doiemžēl turpinās tradīcija - ne dienu Latvijā bez riebīgiem negaisiem. Kad to pretīgo negaisu krānu reiz aizgriezīs pavisam???
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.08.2017 13:55
Nebūtu negaisu, nebūtu dzīvības uz Zemes.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   21.08.2017 18:21
Riņķī visapkārt dažādu nokrāsu gubenieki, kas nes lietu...., bet ne mums:).Neviena prognoze nesola lietu Piņķiem. Redzēs, redzēs....:))Tas gan būs brīnums, ja netrāpīs.
Ik pa brīdim uzspīd saule, neliels vējš, ap +18*C.
P.S. Gubumākonim ir ko fočēt:) Lai veicās!
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   21.08.2017 19:48
Naktī lija, no rīta turpināja smidzināt līdz pat pusdienlaikam. Pēcpusdien mākoņi izklīda un parādījās saule.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   21.08.2017 20:22
Patreiz veeroju fotogenisku negaisu virs riigas lica. Skaisti!
 


Apstrādā...
Ceļotājs  :   21.08.2017 20:51
Līdzīgi kā jūnijā un jūlijā - atļaušos teikt, ka Kurzemes ZR daļā valda sausums, kamēr citviet līst bez apstājas pāris dienas no vietas. Šķiet, ka pēdējais kārtīgais lietus, kas gan neizcēlās ar ko īpašu, bija 12.08.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   23.08.2017 12:39
..un bija daudzas vietas, it īpaši uz R pusi no Saldus kur arī 12.08.17. nemaz nelija. Vien tumši mākoņi, kas steidzās uz Z;ZA un nenozīmīgs smidzeklītis vietām, piemēram pie Durbes...
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   21.08.2017 22:03
21. aug. no rīta t. +14*. Spiediens 763 mm. Apmācies, drusku pilina. R-ZR pusē gaišāks. Lēns,grozīgs vējš. Priekšpusdienā no R puses skaidrojās. Uzspīdēja Saule, bet prieki bija īsi: ātri saradās zemie gubu mākoņi, ātri sabiezēja un klāt bija lietusgāze. No sākuma tikai drusku smidzināja un bija cerība sausā tikt no dārza mājās. Pusceļā sākās stiprs gāziens un bija jāmeklē vieta zem kupla kastaņkoka. Lija kā plīkšķēja vien. Izskatījās kā tūkstošiem mazu plaukstiņu sitās pret asfaltu. Visa apkārtne ietērpās lietus miglā. Bet tāds gāziens jau ilgi nevelkas... Pēcpusdienā R-ZR pusē mākoņains 7-8 balles. T. +17* DA-D pusē gāzienu lietusmākoņi lēni vilkās no DR puses. Vējš visu laiku lēns. Pašlaik joprojām pilina. T.+14,7*. Spiediens 762,5 mm.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   21.08.2017 22:22
līšana beidzās ap 4-iem pēcpusdienā. Salīdzinot ar Alūksni (un kur vēl) it kā jau nesalija daudz, tikai ~15 mm. Beeeeet tik un tā jau sen ir daudz par daudz, lūdzu, savāciet kāds daļu slapjuma sev :) T +15 visu dienu, ap 6-iem, kad saule mēģināja parādīties, tapa siltāk, varbūt bija kādam grādam vairāk. Šobrīd +14, visi sisinātāji salijuši un nosaluši, klusē.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   21.08.2017 22:49
Paldies, nevajag, nu jau man arī pietiks. Šodien dārzā kājas mazliet grima zemes virskārtā un kartupeļu vaga vairs nekūp.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.08.2017 22:53
Pēcpusdienā ap trijiem beidzot lietus rimās, debesis noskaidrojās tiktāl, ka no mākoņu apakšas pēc ilgiem laikiem izrāpās samirkusi, nosalusi un blāva Saule. :)) Vēlāk mākoņi izklīda vairāk, un saulīte sāka arī kaut cik sildīt, taču līdz īstam siltumam tālu, pārsvarā +17 "ar kapeikām", max.t. +18°C, labi, ka vēja nebija. Uz vakaru atkal vairāk mākoņu, Saule parādījās retumis, bet vismaz vairs nelija, ielas beidzot sāka žūt, varēja vismaz uz balkona iziet.
Pirms saulrieta pusapmācies, mierīgs, jo bezvējš, debesu slūžas ciet, taču cik ilgu laiku vajadzēs, lai izžūtu jau piegāztais?... Un kā ar raušanai gatavajiem sīpoliem dārzā, bail pat domāt. Būtu vējš un +30 (vai vismaz +25), nebūtu problēmu, izžūtu ātri, bet nule vasara prom, un prognozes šai nedēļai baisas - zem +20 un jauni lieti... :(( Ceru, ka nebūs tik ļauni. Bet pašlaik +13,2°C, daļēji mākoņains, spiediens 761,5 mm.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   22.08.2017 02:35
Līst, līst, visur līst... Cik nolija Rīgā šodien?- ne piles, absoluta nulle, pilniba sauss... Par spīti visām prognozem un mākoņiem, dari ko gribi :(
No rīta un dienas sākumā peleki rudenigi apmācies, tad dienā skaidrojās un spīdeja saule, un visapkārt brieda un veidojās skaisti un fotogeniski gubumākoņi, ari lietu nesošie, bet manai pusei visi ka viens garām. Saulē bija visai silti, pat karsti brīžiem likās, temperatūra līdz +21 grādam pakāpas. Vakarā virs līča smuki, lēnam brieda un attistijas negaisa mākonis,pa retam zibeņoja un ducināja līdz pārvertās visai palielā draudīga paskata fotogeniska negaisā, kas lenām virzijās gar;am krastam un prom no Rīgas zibeņodams... Vismaz no malas vareja pavērot.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   22.08.2017 10:40
SKATĀS VISI ! Foršākās bildes ar skaistākajiem negaisa mākoņiem!
Labots: 22.08.2017 10:41, Biruta
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   22.08.2017 11:10
Tiešām - skaisti :) Pat suns izskatās ieinteresēts :) kaut gan drusku tā kā sabijies.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.08.2017 13:54
Lieliskas bildes! Tādēļ arī man negaisi patīk! :)
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   22.08.2017 07:28
*21.8.2017., pirmdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 166. diena). Ciklona centra tuvumā. Visai daudz mākoņi visas diennakts garumā, tostarp pusdienās un pēcpusdienā izteikti gubumākoņi, kas pievakarē pārveidojās nelielos cb. Bija neliela lietusbrāzma ap 17:30. Šāda mākoņainība saglabājās līdz saulrietam un pēc tam. DR vējš 1m/s, gaisa temperatūra: plkst. 3:00+14; 9:00+15; 15:00+20; 21:00+17.

07:38: Rīgā līst, bet virs Rīgas līča un jūrā netālu no Liepājas - zibeņo.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   22.08.2017 08:16
ĀAAAAAAAA!!Beidzot izlauzos caur nomainīto un pazudušo paroļu valni/pašas tizlums/
Man vasara jau beigusies un sāku skatīties uz rudens pusi.Lietus gan Rīgā pietrūkst,bet nu jau kļūst cerīgāk.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   22.08.2017 10:33
Sveika! ....kam negadās:)
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   22.08.2017 10:39
Pasaule nojūdzas! Saules aptumsums, ziema, kas nāk no Kolkas puses....Kaut kas nav labi...
Piņķos vēl ziema nav:) Vēss un mitrs. Vajag lietu, bet sanāk tik rasa. Šodiena apmākusies, lai gan - kaut kur ir saule, kaut kur tuvu. Varbūt būs. Mākoņi vairs nav tik fotogēniski kā vakar. Man vakar nesanāca pabildēt, cerēju uz Gubumākoni:), =cerība piepildījās.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   22.08.2017 11:05
Rīgā rīts bija pelēks un apmācies, un pa reizem ari nedaudz uzlija, bet neko daudz- salidzinot ar citām vietām (Kolka, Liepaja) tāda nieka rasa vien ir, vismaz manā Rīgas pusē, Lidostā mazāk par 1 mm( 0,7). Visa jautrība naktī un no rīta notiek virs jūras un līča kur veidojās arvien jauni negaisi un lietusgāzes, tur ari tagad var redzet visai pamtīgus CB padebešus un laktas. Gaidam kas nu būs un vai šodien kas izveidosies.... Arī nākama ciklona nokrišņu lauvas tiesa izskatās tiks tiem pašiem LV austrumu rajoniem, divas dažadas Latvijas.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   22.08.2017 11:08
un atkal līst....... Nu, ja, labi, ka vēl nesnieg.....
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   22.08.2017 12:20
RietumkRasta pa pagajušo diennakti nolijis puse no mēneša normas. Patreizs +16*C sāk skaidroties..
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   22.08.2017 12:59
Rīgas apkārtnē šodien veidojās ĻOTI FOTOGENISKIE UN SKAISTI mākoņi, ari lietus/negaisa, bet pie manis lietus vel nav bijis pagaidām.

13:13: Perkons arī ducina pamalē..
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.08.2017 14:18
Patiešām, arī šie mākoņveidojumi visnotaļ simpātiski! Taču pie sevis es pat tādus smukuļus negaidu, jo negribu neko, kas var atnest lietu. Lai tiek Tev! :)
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   22.08.2017 14:03
No rīta pavisam nomācies un tumšs, ap pusdienlaiku palika gaišāks, tomēr debesis klāj zemie mākoņi. Pilnīgs bezvējš. +20 grādi. Ļoti ceru, ka tie mākoņi izslēgs kaut kādu pretīgu negaisekļu veidošanos.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.08.2017 14:14
Šodien beidzot (vismaz pagaidām) debesu slūžas ciet, lai tiek Rīgai un rietumniekiem, viņiem jau sen to vajag, pretstatā mums, kam jau sen gana un daudz par daudz. :) Taču jaunā prognoze par ciklonu virs A nedēļas vidū uzdzen šermuļus, cerams, ka tas aizies pa A, uz Krieviju. :)
Bet šodien beidzot pieklājīgs laiks - ielas jau tikpat kā sausas, vējš minimāls, debesis mākoņainas ar dūmaku un gubu mākoņiem, bet regulāri skaidrojas, uzspīd Saule. Arī t. atkal pie +20, pirms īsa brīža +20,6°C, šobrīd +20,1°C, spiediens 760 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   22.08.2017 20:08
Šodien pāri Rīgai bija visfotogeniskākie cb mākoņi - kas šogad redzēti. Ap 13:00 lietusgāziens arī ar 3mm krusas graudiem, 3 pērkonus dzirdēju...
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   22.08.2017 21:18
Šausmīgi pielijis, dabūjam gan kopā ar austrumiem, gan kopā ar viduci... Zemes ceļš pārvērties par divsliežu tiltu starp nepārtrauktām peļķēm. Tā kā nupat jau klūst arī vēsāks, ar garantiju, viss sāks pūt nepaspējis izaugt un nobriest. Atliek cerēt, ka šī vasara ir sliktākā vismaz nākamajos 50 gados...
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   22.08.2017 21:33
Uz pāris stundām pat uzspīdēja saule, mākoņi izklīda un bija pavisam patīkami. Bet ilgi nebija jāgaida, kad pirms sešiem nejauks mākonis bija klāt. Ap Cēsīm izzibinājās, pēc zibeņu kartes, arī Valmieras tuvumā, es gan pilnīgi neko nedzirdēju. Pie mums tikai nolija.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   22.08.2017 21:46
Tumšs, nomācies rīts. Priekšpusdien lija, brīžiem pat stipri. Līdz pērkonam nesabrieda. Pēcpusdien bez nokrišņiem, uz vakaru daudz saules.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   22.08.2017 22:35
kārtējā līšana ap 12-iem sāka beigties, savi 4 mm atkal klāt. Turpinājumā joprojām apmācies, pēcpusdienā caur mākoņiem sāka saule rādīties, pat uzspīdēja, T pakāpās līdz +18. Sestdien izžautie palagi līdz pievakarei beidzot bija gandrīz sausi. Ienesu istabā un iekūru plīti, lai izžāvētu līdz galam. A ta rīt sāksies nākamais lējiens..... Dārzu labāk nepieminēt :(( Šobrīd +13, sisinātāji jūtas mazliet pažuvuši, sisina pamazām.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   22.08.2017 22:42
22.aug. no rīta t. +13*. Spiediens 762 mm. Lēns vējš vai bezvējš. D-DA-A pusē vidējie slāņu mākoņi un izlijušas negaisa laktas. R-DR pusē tāli cb mākoņi. Pa vidu liela, plaša debess. Dārza darbi... Saule izkūņojās no izlijušajiem mākoņiem un sāka sutināt. Pa to laiku ZR puē sāka veidoties zemo gubu mākoņu josla. Gubu mākoņi ātri sāka stiepties garumā un drīz izveidojās baltu mākoņu josla ar tumšām apakšām. Joslas ZA galā nogranda daži tāli pērkoni. Viss process notika uz vietas, jo mākoņi nekur nevirzījās. Lietus zona jau bija gandrīz klāt, kad gājām uz mājām. Tā bija šaura, bet gara. Un virs galvas atskanēja spalgs pērkondārds. Pērkona skaņa bija priecīga un skanīga. Ne tāda kā masīva negaisa laikā. Otrpus lietus sienas bija labi redzami gaiši, saules apspīdēti gubu mākoņi. Skanīgi pērkondārdi noskanēja vēl otru reizi. Tik pie pašām mājām sāka drusku smidzināt. (ceļā 15 min). Pirms lietus bija ļoti sutīgs. T. līdz +20*. Pēcpusdienā bija daudz skaistu mākoņu visapkārt, bet mums lietus vairs neuznāca. Toties uzpūta lēns līdz mērens ZR vējš. Vakarā nedaudz skaidrojās. Pašlaik t. +13,6*. Spiediens 761 mm.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   22.08.2017 22:46
Vidējā virs +15 šodien tikai Rīgā un Bauskā. Šī vasara ļoti vēlu sākusies un ātri beigusies.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.08.2017 23:52
Pēcpusdienā laiks arī tīri labs, brīžiem pat mazliet silts, jo t. +19...+20,5°C. Pēc 17.00 mazliet vēsāks, bet galvenais, ka vēja praktiski nebija. Pārsvarā mākoņains, taču arī Saule gana daudz spīdēja, savukārt pievakarē DR pusē pāris smuki, augsti mākoņtorņi parādījās, bet aizgāja citur, lietus neatnāca. :)
Vakarā daļēji mākoņains, mierīgs, pašlaik šķiet apmācies, debesis tumšas. T. +13°C, spiediens 759 mm.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   23.08.2017 02:09
Šodiena bija skaisto un fotogenisko mākoņu diena, tomēr neviens ta ari netrāpija tieši virsū un neatnesa kārtigu lietu/negaisu, kaut arī pa druskai sāka pilināt vairākas reizes dienas laikā, bet neko daudz- rasas tiesa, varbūt kaut kur Rīga nolija arī vairāk, īpasī A pusē, kur visai tuvu grozijas draudīgi mākoņi, tomēr Zolitudi/Imantu tie neskara. Šodiena bija arī nedaudz vēsaka par vakardienu. Lielā galerija šodienas skaistuliem...
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   23.08.2017 08:13
Šorīt bieza migla, pirms septiņiem ap +7 grādiem, kas augusta beigām, atšķirībā no jūlija, laikam ir normāli. Vakar pašā vakarā pat saule uzspīdēja, norvēģi šodienai tādu ekskluzivitāti vairs nesola. Pagaidām mierīgs, tāpēc migla vēl joprojām karājas.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   23.08.2017 08:35
Rīts gaišs un mierīgs,varētu teikt ,ka pat saulains.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.08.2017 10:22
līt sāka jau 7-os. Šobrīd līst tā, ka maz tiešām neliekas. A man jau vienalga ....
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   23.08.2017 12:17
Leiši sola pēc pāris dienām ar vētras spēku "aizdzīt" to "Krievijas meteoieroci" lietus formā :)Turās! Rīdziniekiem, kuri gribēs sēņot, būs spiesti braukt pie jums:) Šeit nekas neaug, un diez vai šogad vispār būs.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.08.2017 14:44
Paldies par mierinājumu, pēc pāris dienām nāksies pārvietoties ar laivu, tad arī pašus aizpūtīs .... Šobrīd izskatās, ka pat sēnes izslīks ....
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   23.08.2017 10:29
Vakar Jūrmalas apkaimei no lietus gandrīz nekā, tikai pa laikam uzpilināja un pēcpusdienā arī viena stiprāka lietusbrāzma trāpīja. Apkārt pa līci gan gāja skaisti saules apgaismoti gubenieki. Saulkrastos vakar rīta pusē arī ilgstoši un brīžiem arī stipri lija, Rīgai gan švaki ar nokrišņiem, viss aizgāja garām.

Šobrīd Jaumārupē apmācies, pa laikam saule uzspīd, lēns vējš un pirms stundas mazliet uzpilināja.

Pagājušās nedēļas nogalē biju Abrukas salā, sestdien kad Latvijā krita siltuma rekordi uz salas vien ap 18 grādiem temperatūra grozījās - jūras efekts dara savu.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   23.08.2017 12:05
Šodien "strādā" līcis. Pirmais gāziens bija vēl pa tumsu rīta pusē, otrs-spēcīgs, bet īss- ap 10-iem. +16*C. Vējš it kā iegriezies vairāk no A puses un kļuvis stiprāks. Ik pa brīdim uzspīd saule....
Šodien bezdelīgas tik cītīgi barojas.....lidinās lielos bariņos un zemu- apmēram loga līmenī.
Mīlu tās, un svīres arī:)
Labots: 23.08.2017 12:06, Biruta
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   23.08.2017 12:32
Rīgā jau tradicionāli pārsvara apmācies rīts, tomēr no lietus pie manīm nekā, joprojām sauss. tie paši 0,7 mm pa vakardienu Lidostā un pagaidām "Следы осадков" pa šodienu... Šorīt līča efekta lietus josla virzijas Rīgai gar R pusi, Jūrmalu. Austrumos nupat sāksies kārtejais lietavu divdiennieks, es varu cerēt vien uz kādam īslaicīgam lietus brāzmam un arī vētrainu laiku rītdien. N'ja totāla nevienlidzība/netaisnība nokrišņu sadalē turpinās un paliek jau interesanti, cik tad ilgi tas turpināsies...
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   23.08.2017 12:54
Apmākusies iepelēka diena ar nelielu vēju. +19 grādi. Pagaidām bez lietus. Gribētos jau ilgāku pilnīgi mierīgu saulainu laiku bez tveices. Šogad tādas mierīgas, jaukas dienas var uz pirkstiem saskaitīt un beidzās vienmēr ar pretīgu negaisu.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   23.08.2017 12:55
Aizvakar, 21.08.17. sāka uzdarboties "līča efekts". Visu dienu milza gubenieki. Vietām, tai skaitā Saldus Z pusē un spēcīgāk pie stacijas un Druvā uzlija. Izveidojās prāvas 5x10 m peļķes. Līdz ar apdzīvotas vietas beigām palika ar vien sausāks, līdz pie manas mājas 2km rādiusā putekļi vien.
Vakar 22.08., atkal līča efekta gubas, pēcpusdienā sasniedza dažus apgabalus un uzpilināja. Vēl vēlāk pa 15-tiem;16-tiem Kaut kur, no Vārmes; Kabiles puses tuvojās zili melna sienas mākoņa fronte ar mainīgas intensitātes nokrišniem. Varēja dzirdēt paris dobjus pērkona rūcienus. Vienu brīdi bija varavīksne līdz ar pašu horizontu, jo saule vēl bija augstu (15-tos).
Lutriņos pamatīgi salijusi putekļainā zemes virskārta: peļķes; dubļi bardaks uz ceļa, jo nepaspēja iesūkties izveidojās virskārtas putriņa. Bet vakarā jau vbiss normāli - mitrs ceļš.
Fronte līdz manīm neatnāca, jeb atnāca ar "pak-pak". Tā ka sausums turpinās.
Šodien skaidras debesis ar gubu makoņiem. Naktī bija +9*C ar pamatīgi biezi miglu, no rīta liela rasa- tie arī ir visi nokrišņi Tagad +17*C, neliels Z vējš.

Tomēr 17-tos uznāca 5-minūšu gāziens un uzlēja 2mm, un vēl 19-tos vēlviens gāziens summāri 5 mm, lika izveidoties dāžām peļķēm uz grants ceļa.
Labots: 24.08.2017 02:10, laika vērotājs
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.08.2017 15:28
Pilnīgi neticami!!! Kaut kur ir skaidras debesis ....
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   23.08.2017 16:40
Neticami, kaut kur Latvija arī līst... Rīgā ir MMD un pa reizei uzspīd saule, no lietus ne miņas, sāk mazliet pastiprināties vējš... Esam tieši pa vidam starp ilgstoša lietus mazkustīgu apgabalu LV austrumos un konvektivo nokrišņu brāzmam(vismaz vietām) riietumos.... Ja kaut ko patiesi velies tad...nedabu to... (meteovelmes)
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   23.08.2017 17:26
"Kaut kur" ir nepilnus 50km no Rīgas, likās jau, ka šodien noturēsies, bet, kas Tev deva - gāž baltu atkal :( .
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   23.08.2017 20:06
Jā, "nodeva" kārtīgi. man bija ieplānoti daži dārza darbi, nācās atlikt, pa mālainu dubļu massu mīcīties negribējās...
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   23.08.2017 18:49
Priedainē šobrīd arvien pastiprinās ZR puses vējš, daža brāzma Lielupes krastā jau tuvu 15 m/s uzpūš, debesis apmākušās bez nokrišņiem, pēc skata un sajūtām tiešām rudens. Ūdens gan vēl Lielupē silts, 20 grādi, gaiss 17 grādi, pēdējo 3 stundu laikā ūdens līmenis Lielupē paaugstinājies par apmēram 20 cm.
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   23.08.2017 20:00
Diemžēl tā lietus zona aizstiepās arī līdz mums. Nu jau pāris stundas rāmi līst. Vienīgais pozitīvais, ka nav neviena riebīga negaisekļa.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   23.08.2017 20:46
No rīta +9 un mērena migla. Vēlāk mākoņi un saule, vairāk gan mākoņu. Limbažos ap 16-iem īsi, bet stipri nolija, mājās lijis neesot. Pirms pusstundas sāka sīki smidzināt.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   23.08.2017 22:30
Priedainē Lielupes krastā ZR vējš turpina pūst brāzmās pie 15 m/s, debesis vietām skaidras, 17 grādi, silts vējš.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.08.2017 22:34
līst un līst, un līst, un līst, un līst, un līst, un līst, un līst, un līst, un līst, un līst, un līst, un līst, ......... (kā Vinnijam Pūkam vai nu kuram tur bija). Bet izskatās, ka lietus aizvilcies arī līdz Rīgai? Vismaz kāds mierinājums, ka citiem arī tiek ........
+13 visu dienu, tagad +12.
Jā, vējelis arī parādījās, brīžam uzpūš kādu brāzmu.
Labots: 23.08.2017 23:06, Pierobežā
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.08.2017 02:20
Vēl jau ta pa īstam nekas netiek, tada neliela slapināsana pagaidām...
 


Apstrādā...
Edgarsab  (Rīga, Iļģuciems) :   24.08.2017 13:23
Kā reizi vakar sāku klausīties "Vinniju Pūku" .... un nonācu līdz vietai, kur lācis - atradis pudeli - nospriež, ka laiks meklēt medus podu un peldēt pie Robina ....
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   23.08.2017 22:59
Apmācies jau kopš rīta, bet dienas pirmajā pusē vēl nelija, mākoņi nebija pārāk biezi, vien ap pusdienlaiku nedaudz uzrasināja. T. agrā pēcpusdienā vēl līdz +16, bet vēlāk, kaut kur pēc 15.00, sabiezēja mākoņi, palika tumšs, sāka līt, un diena ar to arī bija beigusies... :(
Jo turpinājumā līst un līst bez apstājas, viss bezjēgā piegāzts, pēcpusdienā arī mērens vējš parādījās, kas vakarā pūš jau krietni stiprāk. Palika vēsāks, tagad vairākas stundas turas ap +13°C. Spiediens visu dienu pakāpeniski krīt, pašlaik 753 mm. Un turpina līt... :( Cerams, ka vismaz Daugava no krastiem neizies.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.08.2017 02:12
Pēc neilga pierimuma vēlākā vakarā pēc pusnakts atkal gāž tā, ka maz neliekas. Nu gluži kā negaisa laikā, tikai, diemžēl, bez zibeņiem un pērkoniem, ka varētu šo škrobi samazināt. :(
Turpretī viens draugs no Bauskas puses žēlojas par totālu sausumu, no lietus nekas jēdzīgs pēdējā laikā neesot bijis, viss izkaltis, pat aka teju sausa. Bet te visa pasaule pludo, bail pat iedomāties, kas ir Pierobežā pusē... Šobrīd +12,5°C, 751 mm. Kaut kāds stulbums šogad Latviju pārņēmis.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   25.08.2017 00:57
Citu gad "stulbums" bija piemeklājis Saldus pusi :)
Toreiz arī lietus sagāza pamatīgi 12 stundas un pēc tam vēl 6 stundas kamēr norima. Nokrišni,- arī kā kurā vietā ( man iemērījās vairāk nekā 200 mm). Bet pa attiecīgajiem strautiņu sateces baseiniem palu ūdeņi izraisīja ievērojamu "drūzmēšanos" pie caurtekām zem autoceļiem, dažādiem dīķu dambjiem, u.t.t, kurus arī pa lielākai daļai izskaloja un pārrāva, pie reizes "paraujot līdzi" dažu labu upmalas mājiņu vai malkas škūnīša saturu. (Liekot pasvīst glābējiem un elektriķiem, kuriem jaatslēdz spriegums applūdušā apakšstacijas būdiņā). Tā sakot Dabas stihija!
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.08.2017 01:30
Pie velna tādas stihijas! Vasara nepilna mēneša garumā, noslēgumā gadu tūkstoša lietavas! :(
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   25.08.2017 21:38
Toties laivotājiem iespēja siltā laikā izbaudīt pavasara ūdenslīmeņus. Latvenergo šefi arī noteikti priecāsies kad plūdu ūdeņi dos daudz megavatus Daugavas HES kaskādē.
Labots: 25.08.2017 21:39, Mulkari
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.08.2017 22:12
Laivotājiem un dažādiem ekstrēmu izklaižu piekritējiem šāds notikums, patiešām, varētu iet pie sirds, tikai tad tas jāsteidz izbaudīt - jo ūdens mazajās upītēs ātri kāpj, bet tikpat ātri arī krīt... Taisnība arī par HESiem, elektrību varēs vairāk saražot, bet reāls labums būtu tad, ja vismaz elektrības cenas līdz ar to nokristos.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   25.08.2017 21:37
Saldus puses lietavas es atceros laikam 2011. gadā bija, tajā laikā vēl notika festivāls Zvērā, kur Cieceres upe bija appludinājusi piekrastes pļavu apmēram metra dziļumā, pa kuru mēs mētājām frīsbiju un visādi citādi izklaidējāmies, bija riktīgi jautri.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   26.08.2017 01:54
Jāa. Laiks ātri skrien..
Toreiz, vēl man pazīstamais saimnieks ik gadu rīkoja šos Zvērā mūzikas tusiņus. Un, vai tikai ar' tā 2011. gada pasākums nebija pēdēja reize kad šis festivāls tika rīkots... Zvērā ir nomainījis Pozitivuss, citā Latvijas malā.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.08.2017 02:18
Rīgā diena ar mainīgu mākoņu daudzumu, augšejie plīvurveida slaņu/spalvu un ātri skrienoši zemi gubumākoņi. Dienā brižiem uzspideja saule, bet uz vakarpusi apmācās pavisam, rietumu pusē pie horizonta gan vel saglabajas gandriz skaidru debešu josla, savukārt A, ZA pusē smagu tumšu gubenieku grēdas. Pēcpusdien sāka pastiprināties ari vējš, visa diena un vakars bez nokrišņiem, vien vēlu vakarā dažas īslaicīgas lietusbrāzmas, kas vien asfaltu samerceja, un pagaidām mana pusē tas ari viss, vējš gan ir gana spēcigs un brāzmains. Rīgas A, ZA pusē iespējams skatot radaru nolija vairāk.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   24.08.2017 06:48
Priedainē pirmā rudens minivētriņa, šorīt ZR vējš brāzmās tuvu pie 20 m/s, apmācies dažādiem gubumākoņiem un 15 grādus silts.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   24.08.2017 07:15
*23.8.2017., trešdiena, Rīga - Zante- Rīga (vērojumu 41. gada 168. diena). Ciklona centrs uz A pusi... Dažāda, pārsvarā liela mākoņainība. Visas dienas garumā izteikti gubenieki, kuriem pa vidu ir daži nelieli cb ar lietusbrāzmām. Dienas otrajā pusē novērojama augsto slāņaino mākoņu palielināšanās līdz ievērojamam, vairā ZA-A pusē, R pusē saglabājas daļēji skaidras debesis. Dienas garumā - dažas nelielas lietusbrāzmas. Vējš ZR, līdz pēcpusdienai 2-3m/s, vakarā tas pakāpeniski palielinājas līdz 8-10-12m/s dažā brāzmā. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+15; 9:00+17; 15:00+20; 21:00+17.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   24.08.2017 09:24
Pūš ka traks,bet pa gaisu neko nenes.Tikai nācās šorīt noņemt karogu un šupolēm, saulessargu.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   24.08.2017 11:34
Pūta visu nakti, brāzmās ap 20m/sek. Tagad pūš joprojām, varbūt vējš mazliet kļuvis vājāks , dzenā pelēkus gubeniekus, starp tiem uzspīd saule =ļoti dinamisks laiks. Nelīst. Redzot pēc radara, ka šis te pūtējs cītīgi dzen prom lielo lietu prom no Latgales zonas, un jauni lieti netuvojas, būs jāsāk domāt par dārza laistīšanu:)
+16*C, Z puses vējš ap 15 m/sek, daļēji apmācies.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.08.2017 12:15
F#%%&K!! Skatos pa logu- ielas pilnīgi sausas, lietus naktī vairs ta ari nav lijis, vējš visu nelielu slapjumu pilnibā izžavejis... Kamer puse LV pludo, te turpinās lokāls sausums. Naktī vējš diezgan stipri plosijās un gaudoja vados, šorīt jau mazliet ta ka mazāks. Pārsvara apmācies, zemi gubenieki ārti skrien vējā. pa starpam zilu debešu spraugas, no lietus ne vēsts. Nakts sākumā bija daži īslaicigi lļējieni ap 1mm pie manis, stiprāk nolija šaurā joslā no līča nākošiem mākoņiem Rīgas centrā un ZA pusē, vairāk nekas nelija un izskarās, ka ari vairs nebūs... Divas dažadas Latvijas...
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   24.08.2017 13:21
Pie mums jau krietnu laiciņu nelīst, bet apmācies un pelēks. Viss slapjš, drēgns. Vējš neliels, nekādas vētras. +14 grādi. Un neviena negaisa :)
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   24.08.2017 13:45
Plkst.10-30 T+12,6 pūš tā līdz 12-15 m/s brāzmās, lijis visu nakti, paslapjš, drēgns. Kur manas garās bikses un siltais krekls, laikam jākurina būs plīts
 


Apstrādā...
Ceļotājs  :   24.08.2017 14:24
Ventspilī pa debesjumu skrien dažādu krāsu un formas mākoņi, bet lielākoties saulains. Vējā sāk lidināties arī pa kādai dzeltenai lapai, rīta pusē sajutu rudens tuvumu, taču ne negatīvā ziņā.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   24.08.2017 14:50
pat rakstīt negribas....
 


Apstrādā...
Edgarsab  (Rīga, Iļģuciems) :   24.08.2017 15:41
Pie mums par saulīte "dejo" - Tikai vējš brāzmains.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   24.08.2017 15:46
Šodien pabiju Balvu apkaimē Orlovas ezerā. Te pamatīgi pielijis, laukos un pļavās peļķes kā pavasarī, mazās upītes izgājušas no krastiem, grants ceļi bedraini un ar lielām peļķēm. Labības laukos pa tratoru sliedēm tek strautiņi.
Orlovas ezera purvā arī ūdenslīmenis pacēlies par 15 - 20 cm, taciņa kas pirms nedēļas gandrīzz sausa tagad gumijas zābakus var piesmelt dziļākās vietās. Ezerā 2 stundās laivā no lietus salija ap 15 l ūdens, lietus ar vēju sitās sejā - lieliska diena darbā.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.08.2017 19:33
Lielāko dienas daļu nomācies un lietus, no rīta stiprs, dienā mērens. Plus stiprs, brāzmains vējš - riebīgākais laiks no visiem vasarā iespējamiem... :( Un auksts, vien +12...+13°C. Kaut kas sāka mainīties tikai pēcpusdienā - pirms trijiem beidzot aizvērās slūžas, pēc pieciem sāka skaidroties, drīz saule uzspīdēja un t. pakāpās līdz +15.
Tagad debesis gandrīz skaidras, pamazām sāk rimties arī vējš, tomēr diezgan bieži vēl stipras brāzmas manāmas. Spiediens dienas laikā kāpj, šobrīd 755,5 mm, temperatūra +14°C. Par lietu - ... Negribu lamāties...
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   24.08.2017 20:49
Saulkrastos šovakar skaidrojas vējš gandrīz norimis ub pavēss, 13 grādi.

Laivošanas cienītājiem ar steigu jādodas uz Latgali, jo stiprie lieti tagad dod iespēju baudīt laivošanas priekus mazajās upītēs, kas parasti braucamas vien dažas dienas pavasarī. Balvu apkaimē šodien novēroju, ka lielākie meliorācijas grāvji ir braucami nelielā laivā. Pie tam ūdens un gaiss ir silts, ja salīdzina ar pavasara paliem - šāda kombinācija ar lielu ūdeni un siltumu Latvijā gadās ļoti reti.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   24.08.2017 21:21
Lielā pusotras diennakts līšana sāka beigties pēc pieciem vakarā, pēc 34 stundām. Rītā pēc 8-iem kādu stundu viegli iepauzēja, lai turpinātu ar jaunu sparu. Līdz pusdienām Žīguri bija bez elektrības, bez sakariem, arī Viļakā sakari bija problemātiski. Pagaidām vairāk katastrofālas ziņas tuvākajā apkaimē nezinu.
T +12, +13. Nolijuši ~70 mm. Lai iekļūtu pagrabā gumijnieki (ne tie paši īsākie) bija par īsu, ~38 cm ūdens; Tā ir bijis tikai dažos pavasaros pēc sniegotas ziemas.
Pašā vakarā parādījās sārtums R pusē; līdz ar to cerība, ka saule nav pazudusi.
Labots: 24.08.2017 21:25, Pierobežā
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   24.08.2017 21:36
Vējaina diena, mēreni stipras brāzmas. Nekas nav aiznests vai nolauzts. Lietus no rīta drusku lija, vēlāk tikai apmācies. Uz dienas beigām vējš mākoņus izdzenāja.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   24.08.2017 21:48
24. aug. naktī nolijuši 0,5 mm. No rīta +13*. Spiediens 757 mm. Mēreni stiprs ZR vējš. Apmācies. DR-R-ZR pamalē gaiši mākoņi un saules gaismas apspīdēti mākoņi. Pie mums zili debesu laukumiņi parādījās ap 11-tiem. Pēcpusdienā vēl spēcīgs vējš un ātri skrejoši plakani gubu mākoņi. T. +18*. Pievakarē jau maz mākoņu un vējš sāka pierimt. Neliela dūmaka. Pašlaik t. +14,4*. Spiediens 759 mm.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   25.08.2017 00:59
Saulaina diena ar plāniem baltiem makonīšiem, un spirgtu ZR vēju. Dienā +15...17*C. Tagad +7*C, zvaigžņotas debesis.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.08.2017 01:35
Vakarā pavisam skaidrs, arī vējš norima. Kļūst vēsāks, šobrīd +10,5°C, spiediens 757,5 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   25.08.2017 07:14
*24.8.2017., ceturtdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 169. diena). Aiz ciklona. Dažāda paplānu gubu mākoņainība, kas rītā bija 6-7 balles, bet dienas laikā pamazām izklīda. Līdz nākamai pusnaktij debesis skaidrojās. ZR vējš naktī 15-18m/s, dienā 12-15m/s brāzmās, bet līdz nākamai pusnaktij 2-3m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+13; 9:00+14; 15:00+18; 21:00+15
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   25.08.2017 08:53
No rīta +10 un rasa.Vakar atteicās vēja ātruma mērītājs un nu tur absolūts ''bezvējšs''
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   25.08.2017 09:07
Šorīt atkal pilināja, bet skatoties, kādi trakumi austrumu pusē, grēks būtu žēloties par mitrumu. Vēss gan, kolēģi saģērbušies siltākās drēbēs un daži jau vakar sākuši pa druskai māju kurināt. Ap sešiem pie loga +8,7, nemaz nebrīnīšos, ja nākošnedēļ pietuvosimies salnu robežai.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   25.08.2017 19:43
Vēsa diena, gandrīz bez nokrišņiem. Uz vakaru sāk sīki smidzināt.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   25.08.2017 20:02
Siltumnīcā nupat vācu tomātus, kad izdzirdēju dzērvju saucienus. Izgāju ārpusē apskatīties - pirmais kāsis jau aizdevās uz DR pusi.Rudens...Kaķis lien uz datora sildīties. Rudens...Sēnes (izņemot gailenes) mežā vēl neaug- varbūt vēl tomēr nav rudens?
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   25.08.2017 21:46
Vecumnieku apkaimē šodien dažas reizes uzlija, brīžiem saule pēcpusdienā uzspīdēja, temperatūra ap 17 grādiem, lietus laikā vēsāks. Mazajās upītēs sausums, caurplūde gandrīz nekāda.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.08.2017 21:54
Ja naktī bija skaidrs, tad jau agrā rītā strauji savācās mākoņi. Stipri auksts, rudenīgs, min.t. +8,2°C. Dienas pirmajā pusē pārsvarā apmācies, un ap pusdienlaiku arī uzlija lietus, t. ap +14...+15.
Dārzs pielijis nežēlīgi, vietām kā purvā, kājas stieg iekšā, bez zābakiem neko iesākt. Visi grāvji pilni, rūca joprojām, kaut gan lietus jau bija pārstājis dienu iepriekš. Tomēr, par spīti visiem sarežģījumiem, sīpoli beidzot norauti, kaut gan daudzi nāca ārā no pārmirkušās zemes "flop" - ar līdzīgu skaņu kā korķi no pudeles. :) Uzlikām žāvēties, cerams, ka nesapūs. Bet interesantākais, ka tikpat kā tukša vanna pielijusi līdz malām - kā tad īstenībā bija šajās dienās lijis!!! Un siltumnīca arī pludoja...
Pēcpusdienā debesis brīžiem skaidrojās, uzspīdēja Saule, temperatūra pakāpās līdz +18 grādiem (max.t. +18,2°C). Vējš pārsvarā lēns līdz mērens, pēc 17.00 jau tīri patīkams laiks, gandrīz vai silts, taču ne uz ilgu - pirms 18.30 no ZR-R puses uznāca tumšs mākonis, likās jau, ka būs negaiss, bet nekā... Taču lietus gan gāza strūklām teju nepilnu stundu no vietas, un atkal uz ielām milzu peļķes... :( Arī strauji vēsāks, līdz +14, un, lai arī pirms saulrieta skaidrojās, tas jau vairs nebija nekas interesants... Šobrīd arī daļēji mākoņains, +13,6°C, spiediens 757,5 mm. Cerams, ka vismaz rīt izdosies iztikt bez lietus...
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   25.08.2017 22:32
rītā vien +8, lijis, šķiet, nebija. Dienā saule centās rādīties, laikiem arī izdevās. Īsti vairs negāza, bet bez lietus pavisam arī neiztika, pie vakara uzrasināja (vismaz Upītē, kur folkloras festivāls "Ļipa kust" notikās). T pa dienu īsti nepiefiksējās, bet silti nebija.
Jā, es arī dzērvju balsis dzirdēju no paša rīta Viļakā.
Man arī rīt jāmēģina izķeksēt sīpoli. kas nu būs, būs.
Rīt jāaizbrauc nobildēt pārplūdusi Kira, Labie skati, ja vien pa nakti nebūs nosēdies lielums.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   25.08.2017 23:26
25. aug. naktī t. +10*. No rīta +13, apmācies 8-9 balles. Spiediens 760 mm. Ap 8-ņiem sāka līt. Priekšpusdienā skaidrojās. Lēns līdz mērens DR vējš. Vidējās zonas gubu-slāņu mākoņi un zemie gubu mākoņi 6-7 balles. Pēcpusdienā t. +20*. Pirms 4-iem lieli gubu mākoņi ar lietus pazīmēm. Vēlāk neliels gāzienveidīgs lietus. Dienas laikā kopā nolija 4 mm. Pēc tam skaidrojās, bet sacēlās mēreni stiprs R-ZR vējš. Vakarā mmd 5-7 balles. Vējš pierima. Pašlaik t. +16,3*. Spiediens 759 mm.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   26.08.2017 01:46
Tagad viss. punkts. Lietainais, uzlīņātājs ir sācies. Lai gan iepriekšējais sausuma periods liek par sevi manīt. Peļķu nav. Pa viarākām dienām un gāzēm kādi 10 mm nolijuši. Visur citur apkārtnē ir ievērojami vairāk nokrišnu, un tie biežāk atkārtojas.
Patlaban +13*C. Spīd zvaigznes.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   26.08.2017 09:00
Šorīt salīdzinoši labs laiks, pat saule brīžam izlien. Vakar gan vakarā ik pa brīdim gāza atkal baltu. Nu tak varētu viena diena bez lietus noturēties...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   26.08.2017 10:41
*25.8.2017., piektdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 170. diena). Neliels ciklons uz Z no Latvijas. Jau no nakts otrās puses - apmācās dažādos augstumos. Rītā, pusdienās, ap 17:00 un 19:00 uzlija. Mainīga mākoņainība saglabājās līdz diennakts izskaņai. D-DR vējš dienas pirmajā pusē 1-2m/s, pirms vakara pieauga brāzmās līdz 6-7m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+11; 9:00+14; 15:00+17; 21:00+16.

11:08: Taifūns "Harvey" - izcēlās ASV Meksikas līča krastā ar 4. kategorijas spēku, veicis daudzus potsījumu. Te ir - taifūna Wikipedia lapa.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   26.08.2017 12:13
Rudens sajūta. Termometrā +12, kopš 10iem līst mainīgā intensitātē no smidzināšanas līdz gāzienam. Lija arī naktī. Vakar iekurināju krāsni, pusotru mēnesi nebija kurināta.
Labots: 26.08.2017 12:13, Viljams
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   26.08.2017 12:33
Naktī pēc divpadsmitiem bija pamatīgs gāziens. Šorīt spīdēja saule, bet tad no līča uznāca mākoņu josla, kas pašlaik izlīst virs mums. Ļoti priecājos, ka bez preteklībām. +14 grādi. Arī mēs šorīt iekurinājām centrālapkuri. Tagad iekšā silti un omulīgi :) Gaismai var sadegt vairāk lampas, noteikti negribu ne karstumu, ne negaisus.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   26.08.2017 12:46
Rīgā no rīta praktiski skaidrs, tagad vairāk mākoņu, bet pārsvarā joprojām saulains.
Radarā redzami ievērojami nokrišņi Vidzemē: Limbažu, Valmieras, Cēsu pusē.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   26.08.2017 14:03
Lietus ir prom. Mākoņi arī aiziet kopā ar lietu un jau spīd spoža saule.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   26.08.2017 14:26
Naktī lija. Vismaz vienu reizi. Toties rīts noskaidrojās, spīd saule. Debesīs klīst nelieli mākonīši. Pusdesmitos bija +16*C, tagad +18*C. Ā, virs līča jau krājas mākoņi, vējš arī apmēram no tās puses pūš.....a es uz mežu sataisījos......pirmo reizi šovasar pa nopietno(:
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   26.08.2017 15:17
Vismaz nebūs vilšanās, ka tai mežā nekā nav... PIe manis ir tikai gailenes, pat rudens sēņu praktiski nav. Bet Jūsu pusē ir pilnīgi cits klimats, cik saprotu, daudz sausāks, tā, ka varbūt kāda smiltene būs tomēr izaugusi :))) . Ne micēlija!
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   27.08.2017 10:51
Atskaitos: mežā sēņu NAV. Pavisam nav, pat suņu sēņu. Toties ļoti garšīgas mellenes(maz gan) un daudz brūkleņu, bet- tās vēl īsti nav gatavas. Augusta beigās! Tomēr salasīju. Cita problēma- nav ābolu, ko likt klāt, lai vārītu ievārījumu.:) Būs "plikā " zapte. Man jau garšo, bet vīramāte pukstēs:)
Pirmo reizi mežā redzēju telti ar cilvēkiem. Nesapratu, vai nu tie ir ogu/sēņu profesionāli, vai bomži, vai arī kaut kas apvienots ........
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   26.08.2017 22:44
Šodien ar velo pabraukāju pa Saulkrastu kāpām, vēl varēja novērot lielu daudzumu jūlija negaisa izgāzto koku un zaru, kas vēl nebija aizvākti. Interesanti, ka pat pēc 2005. gada janvāra vētras, kad vēja ātrums brāzmās bija ap 30 m/s tik daudz koku kāpās netika izgāzti. Būs šis negaiss devis lielākas vēja brāzmas atsevišķās vietās nekā lielās rudens un ziemas vētras. Atpūtniekiem kurus negaiss pārsteidza pludmalē drošvien bija riktīgs piedzīvojums - horizontāls lietus un krusa vēja brāmas ap 30 m/s vai vairāk, pa gaisu rautas smiltis un drazas, mežā krakšķ lūstošie koki. Baigā škrobe, ka pats tajā dienā biju aizkuģojis uz Mērsraga pusi kur no negaisa nekā.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   26.08.2017 23:00
šodiena gandrīz bez lietus, tik dažas uzpilināšanas. Bija saule, bet mākoņu - vairāk. +15. Bijām mežā aiz Žīguriem. Zemākās vietās slapjš, bet grāvjos, vismaz tajās vietās, nu nebija īpaši daudz ūdens. Sēnes: gailenes, sāk augt arī bērzlapes (drīz varētu būt lielākā daudzumā), dažas čigānenes, pāris bekas. Kopumā - tīri labi priekš pirmās reizes :)
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   27.08.2017 10:53
Vo, vo, būs jābrauc pie jums:))Ar visiem radiem:))Sēņot, protams:)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.08.2017 06:25
Sestdien laiks kopumā labs. Rīts un vakars skaidrs, dienā MMD un Saule. Vējš lēns līdz mērens. Rītā un vakarā dzestrs, taču pēcpusdienā tīri silts, +18...+19°C, max.t. +19,5°C. Vēlā vakarā un naktī gan tikai mazi padsmiti, +12...+10, uz rītu arī tikai +9, min.t. +8,8°C. Šobrīd jau pa pusei apmācies, +9,5°C, spiediens 761 mm.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   27.08.2017 08:51
Tumši mākuļi klīst tepat gar ziemeļiem, visdrīzāk kāda pile izbirs arī virs mums. Toties vakar bija viena no tām retajām dienām, kad tā arī nelija!
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   27.08.2017 10:50
Brīnišķīgs rāms, rudenīgs rīts. Beidzot! Caur mākoņiem uzspīd saule.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   27.08.2017 10:54
Mierīgs augusta rīts, tipisks šim laikam. Saule caur dūmaku. Rasa. +17*C.
Dīvaini, viszemākā t* bijusi ap 2/3 naktī, nevis saullēktā. Droši vien bija sanākuši mākoņi.
Labots: 27.08.2017 10:57, Biruta
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   27.08.2017 12:37
*26.8.2017., sestdiena, Rīga (vērojumu 41. gada 171. diena). Starp diviem cikloniem. Naktī neliela "spalvu" mākoņainība, agrā rītā vairāk mākoņi ir Z pusē, kur no nelieliem cb ir vērojami nokrisņi. Tie padebeši saglabājās Z-ZA pusē visu priekšpusdienu. Pārējā debesu jumā dienā uzradās paplāni gubumākoņi, kas jau pēcpusdienā izzuda. Ap saulrietu debesis līdz 8 ballēm pārņēma nākamie un paplānie gubumākoņi, kas atkal izklīda pirms nākamās pusnakts.DR vējš 1-3m/s, vakarā tas mazāks. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+12; 9:00+15; 15:00+20; 21:00+16.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   27.08.2017 15:38
Izskatās, ka arī šodiena noturēsies bez lietus, par spīti tumšajiem mākoņiem, kas apkārt klīda. Šodien izmēģinājām jauno mehānisko sulu spiedi, jo atšķirībā no pagājušā gada, šogad mums ir āboli. Spiedīte maziņa- mehāniskais ābolu malējs un mehāniskā spiede, bet ģimenes vajadzībām gana laba, no agrajiem dzidrajiem pirmos 10 l sulas jau uzliku pasterizēties.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.08.2017 17:28
Pēc 8.00 rīta mākoņi izklīda, un vairākas stundas spīdēja saule no gandrīz skaidrām debesīm, tomēr dienas vidū atkal mākoņi savācās un pamazām sauli aprija. Vēl ap trijiem tā blāvi spīdēja caur mainīga biezuma mākoņu deķi, kas plānāks Z, biezāks D pusē, vēlāk pazuda.
Vēlākā pēcpusdienā mākoņi kļūst vēl biezāki, paliek tumšāks, t. nostabilizējusies pie +17 grādiem (dienas vidū, kamēr saulains, bija tuvu +19, max. +18,8°C). Vēja nav visu dienu, praktiski bezvējš arī tagad. Arī lietus vismaz pagaidām nav bijis, bet spiediens dienas gaitā krīt, šobrīd 758,5 mm. T. joprojām +17, bet, pateicoties bezvējam, vismaz auksti nav.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   27.08.2017 18:19
Rīga jau 2 dienas bez lietus, Ikškilē šodien tas ko vairums sauc par labo laiku- MMD, daudz saules, bezvējš un ap+20 grādiem... kopumā visai pasauss, arī nākama nedēļa Rīga prognozējas sausa... Pēdejais specigs lietus te novērots 12 augustā. Kamēr Latgalē cīnās ar spēcigam lietavu plūdiem, R, DR Latvija ir izsludināta ļoti augsta ugunsbīstamiba mežos, tātad sauss... Divas dažādas Latvijas.
Labots: 27.08.2017 18:57, gubumākonis
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   27.08.2017 18:47
Patiesībā Andreij par ugunsbīstamību Latvijas valsts mežos īpaši Kurzemes DR rajonos un sausumu ir nepatiesība. !! Es šodien pabiju Ziemupes un Pāvilostas pusē'jtur jau sākot no 10:30 pamatīgas lietavas valda pat atnācis līdz RietumKrastam. Pasākumā MaDaRa Ziemupē lija tā pamatīgi.. +17*C ..
 


Apstrādā...
Ceļotājs  :   27.08.2017 19:24
Tas, ka Kurzemē šodien beidzot līņā, nenozīmē, ka sausums mitējies. Nokrišņu daudzums zem normas šajā krastā ir bijis teju vai visus vasaras mēnešus. Precīzāk, protams, zināsim pēc nedēļas.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   27.08.2017 23:54
šodiena bez lietus. Mākoņaina diena, saules pamaz, +16.
Šodien no dubļiem izķekselēju, sīpolus, kartupeļus, tie gan vēl viena vadziņa palikās rītam. Dārzā slapjums nezūd nemaz, nav vairs tikai liekā ūdens pa virsu; kaut cik staigāt var tikai pa iemīdītajām taciņām, jebkur citur grimst.
No kartupeļu vagas izcēlu zemesvēzi; tāds 'zvērs' vēl nebija dārzā manīts.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout