Slēpt attēlu

Februāra pēdējā nedēļa - ciklonu varā

 Trešdiena, 22.februāris


  Pēc aukstas un daļēji skaidras nakts, kad gaisa temperatūra pazeminājās pat zem -10 grādu atzīmes, dienas gaitā mākoņi pamazām sabiezēja un no Kurzemes jau priekšpusdienā valsti sasniedza jau nākamā ciklona siltā oklūzijas fronte, nesot intensīvu sniegputeni vairāku stundu garumā. Trešdienas vēlā vakarā tas joprojām turpinās Austrumlatvijā. Sniega sega sniegputenī vidēji valstī pieauga par 5-10 cm, taču vēja dēļ radās arī krietni lielāki sniega sanesumi. Temperatūra dienas gaitā no R, DR pamazām paaugstinājās un arī turpina paaugstināties aizfrontē, 21 vakarā Kurzemē, Zemgalē un daļā Vidzemes jau atkal atgriežoties 0...+3 grādu līmenī, austrumos vēl saglabājas sals. Vienlaicīgi ar temperatūras paaugstināšanos, beidzoties sniegputenim, debesis arī skaidrojās/skaidrojas, vakarā Kurzemes piekrastē līdz ar to arī atkal uzspīdēja saule.

 

  Tuvākajā naktī sniegs kusīs siltāka laika, kas valda ciklona aizfrontē, dēļ. Debesis lielākoties apmākušās, brīžiem arī skaidrosies, gaidāms īslaicīgs lietus, smidzinošs lietus un arī slapjš sniegs. Temperatūra ap 0...+3, dienā par grādu siltāks, laikapstākļi saglabāsies līdzīgi. Pēcpusdienā no ZR, valsti šķērsojot ciklona aukstajai frontei, skaidrosies un piesals, vietām iespējams īslaicīgs slapjš sniegs.

Piektdienas vakarā skaidrosies daudzviet, bet nakts otrajā pusē atkal mākoņu kļūs vairāk nākamā ciklona ietekmē, kas Latviju gan skars daļēji. Temperatūra pazemināsies līdz -1...-5, dienā ap 0. Valsts lielākajā daļā gaidāms mākoņains laiks, nedaudz snigs, vairāk valsts dienvidos un dienvidaustrumos.

 

Nedēļas nogalē (precizēta prognoze)

Sestdien daļēji mākoņains, brīžiem nedaudz snigs, dienā gaidāms brāzmains R vējš. Naktī daudzviet, izņemot piekrasti, -5...-10, dienā 0...-3.

Svētdienas naktī sabiezēs mākoņu sega pirms kārtējā ciklona, kas Latviju sasniegs ātrāk nekā bija iepriekš prognozēts. Naktī vēl valsts austrumos līdz -10 un pat zemāk, dienā daudzviet ap -1...+1 un atkal gaidāms sniegs un slapjš sniegs. Aiz ciklona ieplūdīs siltāks gaiss, uzsnigušais sniegs kusīs un vēlāk martā iepriekš prognozētā sala vietā pašlaik tiek prognozēti nestabili laika apstākļi, atrodoties pa vidu starp pavasarīgo siltumu Centrāleiropā un nelielu salu Skandināvijā un Krievijas ziemeļu daļā

 

 

 

 

Laikapstākļi šonedēļ - īpaši nepatīkami (prognoze aktuāla 20.02)


    Aiz ciklona naktī uz otrdienu un otrdienas dienā īslaicīgi Latviju sasniegs arktisks gaiss, temperatūrai pie daļēji skaidrām debesīm trešdienas rītā Vidzemē noslīdot zem -10 grādiem. Taču tas nebūs vienīgais ziemas revanšs šonedēļ.

  Trešdienas dienas pirmā puse daudzviet valstī būs daļēji mākoņaina, ap 0...-4, taču dienas otrajā pusē no R, DR strauji apmāksies un D vējš brāzmās sasniegs 13-20 m/s. Vakarā Latviju sasniegs jauns aktīvs ciklons un tas atnesīs slapju sniegu, austrumos sniegu un puteni. Temperatūra no DR paaugstināsies virs 0, naktī visā valstī sasniegs +1...+3, nokrišņi kļūs vājāki, iespējams lietus un slapjš sniegs.  Ceturtdien dienā lielākoties mākoņains, brīžiem skaidrosies, R vējš saglabāsies brāzmās virs 10 m/s. Gaidāms īslaicīgs lietus, slapjš sniegs un sniegs, vakarā no rietumiem mākoņu kļūs mazāk.

   Naktī uz piektdienu mākoņainas debesis, no dienvidiem pirms nākamā ciklona debesis atkal apmāksies, visā valstī gaiss atdzisīs līdz -2..-8. Piektdien visā valstī, izņemot ziemeļus, gaidāms sniegs, putenis, slapjš sniegs. Vējš iegriezīsies no A. Valsts dienvidos nokrišņi būs intensīvāki un galējos DA pastāv arī lietus iespējamība. Temperatūra dienā svārstīsies ap 0. 

   Brīvdienās laikapstākļi saglabāsies nestabili. Sestdienas naktī no rietumiem skaidrosies, bet austrumos turpināsies sniegs. Iegriežoties ZR, Z vējam, gaiss atdzisīs līdz -3...-8, piekrastē siltāks. Sestdien ciklona aizfrontē gaidāms R vējš un mākoņainas debesis, īslaicīgs sniegs un slapjš sniegs gaidāms valsts lielākajā daļā. Gaiss iesils līdz -1...+2. Svētdien laikapstākļi saglabāsies līdzīgi un dominēs sals.

  Sagaidāms, ka nedēļas nogalē vietām Vidzemē sniega sega var sasniegt pat 15 cm biezumu. Upēs ūdens līmenis turpinās paaugstināties, tomēr plaša ledus iešana valsts lielākajā daļā vēl nav gaidāma, izņemot Kurzemi, kur ledus ir maz vai nemaz.

 

   Taču ziemīgāki laikapstākļi Latvijā vēl nenostiprināsies, jo nākampirmdien, 27. februārī, valsti sasniegs jauns ciklons ar lietu un atkal siltāku gaisu. Tomēr vēlāk, marta sākumā, tiek prognozēts, ka virs Eiropas ZR var izveidoties augsta spiediena apgabals, kas diezgan ticami Latvijā atkal ienestu salu un ziemai raksturīgākus laikapstākļus.

 

 

ĪSS ATSKATS UZ AIZVADĪTAJĀM DIENĀM


Pirmdiena, 20.februāris

Starp aizejošo neizteikto un tuvojošos ciklonu visā valstī apmācies un mitrs laiks ar smidzinošu lietu un lietu, vakarpusē, ierodoties ciklonam, lietus kļūst spēcīgāks. Gaisa temperatūra visā valstī +1...+4, Austrumlatvijā vēl turpina kust sniega segas paliekas.

 

Otrdiena, 21. februāris


Ciklona ROLF aukstā fronte dienas gaitā atrodas virs Latvijas, pamazām pārvietojoties D, DA virzienā. Līdz ar to valstī no ziemeļiem ieplūst vēsāks gaiss, daudzviet Vidzemē dienas gaitā snieg slapjš sniegs, atjaunot sniega kārtiņu. Vēl dienas pirmajā pusē daudzviet mazos plusos, bet vakarpusē jau valsts lielā daļā neliela augsta spiediena atzara ietekmē skaidrojas un temperatūra pazeminās zem nulles.

 

Trešdiena, 22.februārisNaktī īslaicīga augsta spiediena atzarā valsts lielākajā daļā skaidrojās, gaisa temperatūra noslīdēja līdz -3...-9 un lokālāk arī līdz -10..-13. Tomēr jau no rīta mākoņu slānis pamazām sabiezēja un sākot no rietumiem valsti sasniedza nākamais ciklons (STEFAN), nesot sniegputeni ar sniega segas pieaugumu vidēji 6 cm, aiz kura, sākot no Kurzemes pēcpusdienā, atkal ieplūda siltāks gaiss (virs nulles) un skaidrākas debesis. Vēlā vakarā vien austrumu daļā saglabājas sals.

nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   20.02.2017 17:50
Kaut nu šitādi būtu salā, snigtu spēcīgi, bet nu kā jau kuru gadu ziema kā caur dibenu...khm atvainojos par rupjību.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.02.2017 20:31
Es tāds- kuram viens pienākums ir sētnieka darīšana - sniegu nevēlos... varētu kur citur Rīgā tas būt, bet ne Rīgas Z daļā. Lai gan - nedēļas otrajā pusē varētu būt fotogeniskas nokrišņu brāzmas.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   20.02.2017 22:24
Ehh jā, bet kur tie laiki kad bija 2010.gads.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   20.02.2017 21:07
līst kā pa Jāņiem (varbūt jāsaka - kā pa Ziemassvētkiem) visu dienu. Naktī īpaši nebij lijis. T pāris grādi virs nulles. Sniega mirstīgās atliekas pazūd kā sviests uz karstas pannas. Arī ledus uz ielas gandrīz pazudis. Pagalmā drīz nepietiks ar lielajiem gumijniekiem. Autiņu šovakar jau atstāju ne gluži uz ielas, bet pie ielas. Bet skriešana bij tīri laba - vēsa dušiņa :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   20.02.2017 22:05
Izcili nejauks laiks visu dienu. Nomācies, tumšs, vējains, gandrīz nepārtraukts lietus. Pārsvarā smidzeklis, bet komplektā ar stipru, brāzmainu vēju pat lielāku nevajag, lai no slapjuma nepaglābtos. Temp. dienā ap +3, max +3,2*C.
Bet vakarā pēc 19.00 atnāca ĪSTAIS lietus. Riktīgs gāziens, kas ar maziem atslābuma brīžiem turpinās joprojām. Vējš arī nerimstas, t. mazliet nokritusies, pašlaik +2,1*C. Bet spiediens visu dienu krīt un turpina to darīt joprojām, dziļi nogāzies - šobrīd vairs tikai 741 mm. Sniega jau vairs praktiski nav, ja neskaita čupas, kas arī strauji dila, un pāris vietās saglabājušos piebrauktu ledu. Pēc vakara lietus gāziena diez vai kas vispār būs palicis.
Labots: 21.02.2017 01:30, lightning
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   20.02.2017 22:25
Šovakar Rīgā ievērojams lietus...
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   21.02.2017 00:54
20. febr. no rīta apmācies. Neliels lietus. T. +4*. Spiediens 754 mm. Dienā apmācies. Brīžiem smalks lietus. Dūmaka vai lietus migla. T. +5*. Spiediens 749 mm. Mērens vai mēreni stiprs DR vējš. Vakarā, jau tumsā lija mērens lietus. Vējš pamazām norima. Pašlaik t. +5,8*. Spiediens 743 mm. Gandrīz viss sniegs nokusis.
SILTĀKĀ DIENA 1998.g. No rīta +5,C>AC,apmācies. Pēcpusdienā +6,apmācies. Vakarā apmācies. Nākošā rītā +5,apmācies.
AUKSTĀkĀ DIENA 1985.g. No rīta -17,AC,mākoņains. Pēcpusdienā -11,saulains.Vakarā saulains. Nākošā rītā -14,mākoņains.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.02.2017 01:37
Vēlākā vakarā lietus pierima līdz smidzeklim, bet vējš gan turpina stipri pūst. Pēc pusnakts lietus minimāls, taču laternu gaismā labi redzams, ka joprojām sīks slapjums pa gaisu iet. Spiediens nokrities jau līdz 739 mm, bet atkal kļūst siltāks, pašlaik +3,3°C.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   21.02.2017 07:45
*20.2.2017., pirmdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 247. diena). CIklona siltais sektors. Apmācies, dienā smidzināja, vakarā ilgstoši lija. DR vējš 1-2-4m/s. Sniegs turpināja kust, uz zemes tas vietām. Daudz peļķes. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+2; 9:00+3; 15:00+3; 21:00+3.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   21.02.2017 08:17
+4 grādi,pavasarīga noskaņa.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.02.2017 14:51
Visu nakti mainīgā intensitātē lija, smidzeklis vēl arī rītā, taču vēlāk pārstāja. Arī vējš rāmāks, dienā pavisam mierīgs. T. naktī un rītā +3...+4, pēc pusdienlaika vēl siltāks, max.t. +4,6°C. Sniegs pazudis, tikai lielo čupu vietās vēl dažāda lieluma piciņas manāmas. Pilsēta nespēj tikt galā ar lielo ūdens daudzumu, daudzviet milzīgi okeāni izveidojušies. Mēģina skaidroties, brīžiem gaišāks kļūst, bet nekas vairāk. Radars rādīja, ka no R nāk jauna nokrišņu zona, tāpēc izmantoju izdevību izskraidīties pa bodēm u.c. pilsētas darīšanām, kamēr laiks vēl labs.
Un lietus jau šobrīd ir klāt, atkal tek no debesu slūžām, t. pēdējās pusstundas laikā sāk slīdēt uz leju, šobrīd +3,7°C, vējš neliels, spiediens pēc rīta krituma līdz 736 mm pašlaik mazliet pacēlies, 739 mm.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   21.02.2017 15:47
Priekšpusdienas lietu ar sniega iestarpinājumiem nomainījis sniegs, kas nu jau sāk krāties uz zemes un zāles, siltākas virsmas gan vēl sniegu spēj kausēt.
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   21.02.2017 17:13
Snieg, visa zeme jau balta, arī koku zari. 0 grādu.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   21.02.2017 21:49
Mjā, labāk lai snieg tagad, nekā martā, aprīlī...
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   21.02.2017 22:06
rītā +2, vēl lietus. Pagalms - ūdenī. Nepārtrauktā līšana piestāja, uzlija brāzmām, pat saule brīžiem rādījās. Ap vieniem virs ezera esot bijusi varena varavīksne un varena lietus brāzma (personīgi nemanīju, varbūt pilsētas šinī galā nebija). Četros sāka snigt, t jau bija -1. Sniga un uzreiz arī krājās. Šobrīd nesnieg, viss ir balts, -4. Vēl drusku un domāsim par slēpēm :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.02.2017 22:11
Pēcpusdienā un pievakarē lietus, vējš, un arvien vēsāks - 16.50 +2,1°C, 18.45 +1,3°C, 21.00 +0,2°C. Pēc 20.00 sīkais lietus pārgāja slapjā sniegā, no 21.30 arī grādi zem nulles. Zeme pamazām paliek baltāka, bet pagaidām sniegs vien simbolisks.
Arī šobrīd turpinās neliels putenītis, ielas vēl slapjas, kaut arī aiz loga jau -1°C. Spiediens dienas otrajā pusē kāpj, tagad 744 mm.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   21.02.2017 22:26
Uzsnidzis kādi 4 cm, koku zari sniegā, tagad skaidrojas un nedaudz piesalst, T -2
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   22.02.2017 00:25
Dienā Rīgā diezgan stiprs lietus, velāk ar slapja sniega piejaukumu, ari stiprs slapjš sniegs lielām pārslām,milzu peļķes un strauti ielās. Pievakarē/vakarā mēreni sniga līdz kādiem 21:00, uzsniga kadi 1-2cm svaiga sniega, un piesala, ka ari bija prognozēts. Patreiz balta skaista miniziema, riebīga neziema vismaz uz kādu brīdi atkāpās, debesis skaidras, ar retiem zemiem gubumākoņiem, -3grādi, krauķšķiga sniega garoza uz ietvēm un celiem...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.02.2017 03:37
Līdz pusnaktij vēl pa kādai sniegpārslai palidinājās, pēc tam sniegs beidza snigt, strauji vēsāks, un šobrīd skaidrs, zvaigžņu pilnas debesis, vējš norimis, un -6°C. Bet spiediens pakāpies līdz 750 mm. No sniega gan nekas daudz - viss it kā balts, bet ne vairāk par 1-2 cm.
Labots: 22.02.2017 03:39, lightning
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   22.02.2017 06:18
6.30 pie loga -13,1. Sniega segas biezums 4-5 cm, koki nosniguši balti, zvaigžnotas debesis, nu īstena ziema...
Labots: 22.02.2017 06:33, Migla
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   22.02.2017 09:26
Man gan tik zemu nenoslīdēja, grozījās ap -10. Pēc mākoņainiem rītiem pirmais rīts, kad 6.15 jau pamalē gaisma manāma. Šobrīd sāk atkal mākties, bet vismaz rīts bija skaists un ziemīgs :) .
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   22.02.2017 11:55
Manā ielejā droši vien viss apkārtnes aukstums sakrājās :). Bet ilgi jau tie mīnusi nenoturējās, kā pamodās vējš un atdzina mākoņus, tā strauji palika siltāks.
Labots: 22.02.2017 11:56, Migla
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   22.02.2017 07:46
*21.2.2017., otrdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 348. diena). Ciklons aiziet uz austrumiem. Naktī un līdz 15:00 lija, pēc tam sākās sniegs no debesīm, kas turpinājās līdz 21:00. No jauna uzsniga 2-3cm sniega uz zemes. Pirms nākamās pusnakts skaidrojās. Z-ZA vējš 1-2, vakarā 3-4m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+2; 9:00+2; 15:00+1; 21:00-2.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   22.02.2017 08:20
Šorīt gandrīz - 8 grādi un piesalis,slidens.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   22.02.2017 08:24
Šorīt -8° un skaists rīts. [saite]
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   22.02.2017 11:38
Uz zemes pāris cm sniega.Debesis apmākušās, neliels D puses vējš. -2*C. Prieks, ka rīti jau ir gaiši un kļūst skanīgi:)
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   22.02.2017 12:34
RietumKrastā smuki puteņo un snieg slapdranķis, ja tiešam uzsnig tie 6 cm sniegs un pēcpusdienā ienākot siltajām ZR puses vējam ar lietu, tad Liepājā būs murgs "viss smuki pludos" :(

Man patiesi riebjās nestabili Altantijas cikloni un lielie temperatūras kontrasti šoziem!!

Slēpot arī nevar jo zeme ir mīksta!! Vienīgi sīkputniem šis pārsteiguma ziema var ietekmēt izdzīvošanas spējas!!
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   22.02.2017 15:03
Rīgā no rīta -8 grādi, viss balts , kaut plāna, tomer vienlaidus sniega kārta ap 2 cm, no rīta saulains, bet drīzvien apmācas, pastiprinās vējš. Kopš 14.00 sāka diezgan stipri snigt, snieg ari tagad un arī putina, skaista ziema, -3,5 grādi pagaidām :) Žel gan ka tas nebūs ilgi un atkal ta riebīga eiropļurza nāks naktī/rītdien :(
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   22.02.2017 19:04
Pie mums īsts raganu sabats, tāds vējš un putenis, ka maz neliekas. Reti riebīgs laiks. -4 grādi. Bija jau tik smuki nokusis.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   22.02.2017 19:12
Šodien pēcpusdienā braucot no Saldus uz Rīgu visu ceļu stipri puteņoja, redzmība ap 200 m, vidējais ātrums ap 50 - 60 km/h. Liepājas šoseja bija pamatīgi aizputināta Tagad vakarā Rīgā lieli sastrēgumi un temperatūra ap 0.
Labots: 22.02.2017 19:12, Mulkari
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   22.02.2017 19:38
Šodien atlidoja bariņš, ap 15 gab., mazputniņu. Pirms lielā puteņa. Pēc skata nu tīrie zvirbuļi. Vien krūtažas it kā gaišākas. Un lidojums pavisam citādāks. Iespējams, ka Lapzemes stērstes. Kaut ko cītīgi knābāja krasta kļavas zariņos, hmmm, varbūt sulu mēģināja izspiest:))
Mans fotoaparāts pieteica ilgi dzīvot, pat pat saulainā laikā nevar zināt, kādas bildes sanāks, bet šodien..., tā kā bildes nav.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   22.02.2017 20:38
Šorīt -9, vakar uzsnigušais sniegs padarījis ceļus slidenus. Šodien pēcpusdien un vakarā kārtīgs putenis, sniega biezumu nevar noteikt, kupenās līdz 20 cm, bet cituviet zeme plika. Tagad snigšana mitējusies, vējš vēl drusku pūš, temperatūra -2.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.02.2017 21:04
Šodien smuks, ziemīgs laiciņš visā daudzveidībā - rīta pusē saulains, dienas vidū pamazām apmācās, bet pievakarē sākās sniegputenis, kas ilga apmēram 3 - 3,5 stundas, pēc tam pierima. Temperatūra rītā -7,5°C (min.), agrā pēcpusdienā līdz -2,2°C (max.), pievakarē līdz -3, bet vakarā jau kļūst siltāks.
Tagad atkal sācis nedaudz snigt, temperatūra kāpj, šobrīd -0,4°C. Mērens vējš (dienā pārsvarā neliels bija), bet spiediens visu dienu krīt, nupat vairs tikai 737 mm. Aiz loga skaists, īstas ziemas cienīgs laiciņš, sniega sega krietni biezāka par to, kas izveidojās vakar. Nu kāpēc gan jānāk slapjdraņķim un šis viss jāsagrauj?!... Ja tiešām uzreiz sāktos pavasaris, tad būtu cita lieta, bet šis apnulles dancis ar slapjdraņķībām ir noriebies jau kopš rudens. :(
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   22.02.2017 21:59
Vismaz šīs sezonas ziema ir vēsāka par pagājušo, tas ļauj domāt, ka turpmākās ziemas būs vēl aukstākas.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   22.02.2017 21:57
rīta agrumā vēl apmācies, tik A pamalē gaišas svītras. T -7, autiņam visas atslēgas aizsalušas, nācās vilkt vadu un ar fēnu atsldīt. Tas tā. Viena garāmgājēja paziņoja, ka viņai t-metrs rādījis -12, nezinu gan, kur viņa dzīvo. Ceļi pilsētā, protams slideni, bet šoseju jau bija paspējuši pamatīgi iesālīt, autiņš pēc 3x ŽĪguru ceļa nobraukšanas pavisam balts :(
Turpinājumā saule, pat ļoti spoža, pēcpusdienā samācās, vējš. Sešos sāka snigt un krietni putināt. Arī šobrīd turpinās, kaut radars rāda un rādīja neko šitai malai. T -5, arī dienā līdzīgi.
Jā, pagalms piesalis, dubļi pazuduši. Arī lauku ceļš sauss.
Labots: 22.02.2017 22:01, Pierobežā
 


Apstrādā...
Modris (Zaube.Amatas novads.) :   22.02.2017 23:13
Šorīt skaists ziemas rīts,tālu DA,A,D pusē zemie gubu mākoņi,virs manis skaidrs laiks.Drīz spīd saule.No rīta -6,9 grādi,ļoti lēns mainīga virziena vējš-R.DR.,vēlāk DA.vējš,kas dienas gaitā pastiprinās.Jau pēc pusdienlaika apmācās,ap 15iem sākas putenis,kas pieņemas spēkā,beidzas pēc 20iem.Dienā t.-5 grādi,21.00-2 grādi.Vakar vakarā bija skaisti piesniguši koki.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   22.02.2017 23:47
Patreizs RietumKrastā +3.5*C, skaidrs debess ar zvaigznēm un smuko Orionu zvaigznāju D pusē. Vējš pastiprinās. Sniga sega pēcpusdienām pārvērtās par šluru Saulītes staru ietekmē :( Es gribētu zināt vai patiesi šai ziemā Liepājās pusē sniega sega ir noturējusies 33 diennaktis, kā to Toms Bricis apgalvoja? Man škiet Liepājā sniega sega ārpus pilsētas vienklaja saglabājās ap 20 diennaktīm ja ne māzāk..
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   23.02.2017 00:13
Man tāpat kā visiem- no rīta T-8, saule, tad samācās, temperatūra ceļas, putenis no plkst.14-30 līdz apm.20-00. Tagad T+1.2, ideāls sniegavīru sniegs un dubļi apakšā gan sasaluši pēc pagājušās nakts sala. Vietām norauta plika zeme,vietām kupenas un sanesumi līdz 15-20 cm. Pašlaik debesis skaidrojas, redzami skrejoši dzelteni mākoņi
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   23.02.2017 00:34
Vakarā ap 22.00 grādi jau pakāpās virs nulles, iestājās atkusnis. Nokrišņi mitējušies, taču slapjums rodas no apakšas. Lielā iela jau pilnīgi slapja, mazākās arī sāk kust, veidojas šļura. Citur pagaidām vēl smuki balts, bet nebūs uz ilgu, jo šobrīd temperatūra jau +1,6°C. Vējš pašlaik gandrīz norimis, pār debesīm auļo pilsētas gaismās saskatāmi saraustīti zemie mākoņi, bet virs tiem acīmredzot ir kādu augstāku mākoņu kārta, jo zvaigznes pa zemo mākoņu spraugām nerādās. Spiediens 736,5 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   23.02.2017 00:52
22. febr. no rīta -6*. Saulains, bet no ZR puses nāca spalvu-slāņu mākoņu zōna virsū. No sākuma lēns D vējš. Sniega kārta no vakardienas 2-3 cm. Spiediens 753 mm. Līdz pēcpusdienai pamazām apmācās un t. paaugstinājās. Snigt sāka ap 14. Brīžiem bija diezgan iespaidīgs putenis. Sniga kādas 3 stundas. Vakarā viss sāka kust nost. Pašlaik t. +2,2*. Spiediens 739 mm. Lielas spiediena svārstības.
SILTĀKĀ DIENA 2008.g. No rīta +3,C,apmācies,lietus. Pēcpusdienā +8,apmācies. Vakarā mākoņains,lietus. Nākošā rītā +4,mākoņains, lietus.
AUKSTĀKĀ DIENA 1985.g. No rīta -21,AC,mākoņains. Pēcpusdienā -15,saulains. Vakarā saulains. Nākošā rītā -23,saulains.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   23.02.2017 07:58
*22.2.2017., trešdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 349. diena). Aktīvs ciklons ar silto oklūzijas fronti, naktī neliels augsta spiediena atzars. Naktī skaidrojas- bet dienā no priekšpusdienas apmācās. 14:00-18:00 masīvs sniegputenis, kas nesa 7cm sniega pieaugumu, pēc 18:00 slapja sniega nokrišņi, kas pārgāja smidzinošā lietā, pirms nākamās pusnakts atkal daļēji skaidrojas. Dienā arī putenis-kas sanesa 30cm sniega kupenas, kas jau vakarā kusa. Kopumā uz zemes ir 10cm sniega sega. DDR vējš dienā līdz 12m/s, vakarā tas mazāks. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00-2; 9:00-5; 15:00-3; 21:00+2.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   23.02.2017 08:44
+2,5.mitrs ,slidens,vējains.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   23.02.2017 13:03
Vakardien vareju izbaudīt foršu un dinamisku ziemas dienu, gan sals, gan saule, gan ari pamatīgu sniegputeni pēcpusdienas vakarā, skaista un interesanta diena :) Vakarā uz zemes 6-8 cm svaiga un balta sniega, pasaule bija atkal balta un ziemiga, lieliska vakara pastaiga... Naktī jau atkal viss mainijies un atkal ta apniciga evrošļura ir atpakaļ. Šodien viss strauji kūst, tek un pludo, no gaisa ik pa reizei arī lietus , mežā bez gumijniekiem nav ko darīt, bet sniegs pazūd un kūst kosmiskā atrumā, jau pusdienlaikā vien 2-3 cm palika, bet pagalmā jau pa pusei zeme plika... +2+4 Riebīgs laiks un ara negribās pat skatities :(
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   23.02.2017 16:31
Nakts gaitā pieņēmās spēkā vējš, t. ap +2, no agra rīta jau lietus ar diezgan stipru vēju un nenormāla žļurga uz ielām pie tiem pašiem +2 grādiem. Izcili riebīgs laiks. :( Lija arī vēlāk, ar atsevišķiem pārtraukumiem, līdz pat pēcpusdienai, sasnigušais sniegs strauji kusa. Pēc 12.00 arī t. uz augšu, 14.00 jau +3,5°C. Dienā pierima vējš.
Pēc 14.00 sāka skaidroties, un pēcpusdienā jau tīri patīkams, silts laiks, arvien saulaināks, mākoņu daudzums samazinās. T. vienubrīd pakāpās līdz +4,5°C. Tagad atkal mazliet vairāk mākoņu, vējš lēns līdz mērens, t. atkal strauji uz leju, šobrīd +2,8°C. Taču no sniega praktiski nekas nav palicis - tikai atsevišķi mazi baltumiņi šur tur, zeme pat ne pa pusei, bet gandrīz pilnībā plika. Ja neskaita peļķes... Spiediens rītā bija nokrities līdz 733 mm, tagad atkal pacēlies līdz 738 mm. Nu īsti amerikāņu kalniņi, tikai stipri zemā līmenī - kopš pašam savs barometrs, tik zemu neatceros...
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   23.02.2017 17:14
No rīta bija īsta šļura, tagad tā kā pat piesalis viss. Nedaudz zem nulles, bet spēcīgā, ziemelīgā vēja dēļ sajūtas kā krietnos mīnusos. Nejauks laiks. Gaidu nākamās nedēļas plusus.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   23.02.2017 18:02
Tagad jau pa pusei skaidrs, t. slīd uz nulles pusi, nu vairs tikai +1, drīz vien būs mīnusos. Nebūtu jau slikti, ja nākamnedēļ pavasaris sāktos, bet īpaši tam vēl neticu... Būtu labi, ja vismaz pļurzas mazāk būtu.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   23.02.2017 18:53
23. febr. no rīta apmācies, brīžiem lietus. T. +2*. Spiediens 738 mm. Priekšpusdienā sāka skaidroties. Zemie mākoņi no R-ZR. Vējš no R, mērens. T. līdz +4*. Pēcpusdienā sāka veidoties gubu-lietus mākoņi, kas pa brīdim uzbirdināja lietus lāses. Bet t. vairs nepacēlās līdz +4*. Vakarā mākoņu mazāk un tie plakanāki. Toties pastiprinājās ZR vējš. R-DR pusē augstie slāņu-spalvu mākoņi. Pašlaik t. +1,1*, bet uz ceļa jau sāk veidoties ledus kristāli. Spiediens 743 mm.
SILTĀKĀ DIENA 2008.g. No rīta +4,C,mākoņains,lietus. Pēcpusdienā +6,mākoņains. Vakarā skaidrojās. Nākošā rītā +1,saulains.
AUKSTĀKĀ DIENA 2007.g. No rīta -24,AC,saulains. Pēcpusdienā -15,saulains. Vakarā saulains. Nākošā rītā -24,mākoņains.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   23.02.2017 20:11
No rīta nulle grādu, ceļš slidens, bija piesalis vakarvakara apkusušais sniegs. Dienā nedaudz lietus, tad sniegputenis. Vakarā bez nokrišņiem, vējš, sāk piesalt, tagad -3.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.02.2017 21:32
šodien plašs komplekts dažādu laikapstākļu. Apmācies, +2, lietus, piloši jumti, šķidra sniega šļura visur; spoža saule dienas vidū, +3, lielums šķidrās šļuras dažu stundu laikā pazuda; atkal apmācies, sniegs; piesalst, -3, zvaigžņota debess, brīžam uznāk mākoņi un snieg; piedevām vēja brāzmas. Tāda dinamiska diena .....
Vakarvakarā sasnigušais šodien tik strauji sāka zust, ka nepaspēju izmērīt, cik īsti bija; šķiet, kādi 4 - 5 cm, ne vairāk.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   23.02.2017 23:34
Vakarā pēc 20.00 jau pamazītēm sāka piesalt, tagad pāris stundas t. turas pie -1°C. Ielas sausas, peļķes pārvērtušās ledū. Ai-ai-ai, kas uz ietvēm un mazajām ielām darās, kur ūdens nebija paspējis noskrieties... Ja vēl naktī solītais sniegs pa virsu, tad rīt būs riktīgas slēptās slidotavas.
Bet pagaidām sniegs nav atnācis, vējš pavisam norimis, spiediens pakāpies līdz 740,5 mm. T. joprojām -1°C. Klusums pirms vētras?...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   24.02.2017 06:46
*23.2.2017., ceturtdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 350. diena). Ciklons aiziet uz A pusi. Naktī apmācies- ir daži īslaicīgi nokrišņi, kas nelielā intensitātē turpinās arī dienā un vēl nedaudz arī pēc saulrieta. DR, pēc tam ZR vējš 1-2-3m/s. Uz zemes kūstošs sniegs ap 7cm, kas dienas laikā samazinājās līdz 3-5cm. Vakarā atkal nedaudz piesala. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+2; 9:00+2; 15:00+3; 21:00-2.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   24.02.2017 08:16
-2,4.Tipiski pavasarīgs laiks-dienas slapjas un ar nelielu sniegu un plusiem,naktīs-sals un pazūdošs mitrums.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   24.02.2017 10:46
Saulains rīts ar nelielu vēju un t* ap 0*C. Asfalta segumi ir izžuvuši pilnīgi sausi, ne miņas no vakardienas žļurgas. Skatos- brīvdienās tiek prognozētas meteojautrības:)
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   24.02.2017 13:52
Pa logu izskatās smuki saulains, bet tas ziemelīgais vējš uzreiz izpūš visas pavasara noskaņas. Brr! Temperatūra mazliet zem nulles. Pakusušais sniegs sasalis cietos, slidenos kukuržņos. Nekā patīkama.
 


Apstrādā...
Modris (Zaube.Amatas novads.) :   24.02.2017 13:55
Vakardien apmācies,brīžiem snieg slapjš sniegs.Naktī pūš lēns D.vējš,no rīta DR.,bet pēcpusdienā mērens ,brīžiem stiprs R.vējš.Gaisa t.no rīta 0 grādi,dienā +0.8 grādi,vakarā -2,9 grādi.No rīta un dienā atkusnis,bet vakarā sasalst.Bija atjaunojusies sniega sega līdz 6 cm.,tagad ap 4 cm.Šorīt -4,2 grādi,apmācies,pirms pusdienlaika skaidrojas,spalvu-slāņmākoņi,pēc pusdienlaika atkal apmācās,zemie gubu mākoņi.Bez nokrišņiem.Pašlaik -1 grāds.No rīta lēns ZA.vējš,dienā mērens Z.,tagad ZR. vējš.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.02.2017 18:05
Naktī ap 5.00 sāka snigt, sniga visu rītu, bet ne pārāk stipri, tomēr savi 2-3 cm svaiga sniega klāt. Arī nekāda stiprā vēja un līdz ar to arī puteņa nebija, mierīga snigšana ar -1...1,5 grādiem zem nulles. Priekšpusdienā snigšana mitējās, bet tuvāk pusdienlaikam jau sāka skaidroties, uzspīdēja Saule.
T. jau ap 10.00 plusos, pēc 12.00 vairākas stundas ap +2°C. Iestājās pamatīgs atkusnis, sniegs strauji kusa, uz ielām atkal šļura. Pēcpusdienā saulains ar MMD, līdz 15.00 vēl ap +2, taču pēc tam diezgan ātri vēsāks, un jau pēc 16.00 uz asfalta vietām sāka piesalt. Vējš lēns līdz mērens.
Tagad debesis daļēji mākoņainas, arvien vairāk piesalst, šobrīd jau -2,4°C. No nakts sniega 1-2 cm saglabājies, pārsvarā zeme balta. Vējš norimis, bet spiediens jau kopš rīta kāpj, pašlaik 743,5 mm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.02.2017 23:38
Vakars mierīgs, vēja nav. Spiediens turpina kāpt, grādi slīd lejup. Debesīs spīd zvaigznes, -4,4°C, 747 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   25.02.2017 01:22
24. febr. naktī uzsniga plāna sniega kārtiņa. T. no rīta bija -1*. Spiediens 740 mm. Daudz mākoņu- augšējie spalvu-slāņu un zemie kopā 8 balles. Lēns ZA vējš. Priekšpusdienā bez lielām izmaiņām. Palika drusku siltāks- līdz +1*. Pēcpusdienā uznāca zemie gubu-slāņu mākoņi. Uzpūta lēns ZR vējš un palika drusku aukstāks. Bet spiediens strauji pacēlās. Vakarā zemie mākoņi pazuda. ZR pusē pilnīgi skaidrs. DR pusē spalvu-slāņu mākoņi kas pamalē saplūda nomākušās debesīs. T. lēni pazeminājās. Pašlaik t. -2,1*. Spiediens 750 mm.
SILTĀKĀ DIENA 2014.g. No rīta -1,AC,saulains. Pēcpusdienā +7,saulains. Vakarā saulains. Nākošā rītā -2,saulains.
AUKSTĀKĀ DIENA 2011.g. No rīta -21,AC,saulains. Pēcpusdienā -13,saulains. Vakarā saulains. Nākošā rītā -21,mākoņains,migla.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   25.02.2017 11:46
*24.2.2017., piektdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 351. diena). Ciklons uz DA pusi. Visas diennakts laikā bez nokrišņiem, rītā DA pusē vairāk ac+as un augstaki slāņu mākoņi, pusdienās un pēcpusdienās nelieli gubaiņi, pēc saulrieta atkal dažāda 2-5 balles mākoņainība. ZR vējš 2-5-6m/s. Gaisa temperatura: plkst. 3:00-2; 9:00-5; 15:00-2; 21:00-3. Uz zemes saglabājas sasalis sniegs caurmērā 5cm biezumā.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   25.02.2017 12:01
Februāris beidzot atcerējies, ka ir puteņu mēnesis un nu ķer un grābj, ko var :D . Snieg gandrīz visu laiku, brīžam pieticīgāk, bet lielākoties ar kārtīgām šaltīm un visai horizontāli. Saule gan arī pamanās izlauzties, visumā skaisti ziemīga diena. Temperatūra no rīta -3, paskatīju kādā pauzes brīdī, tad gandrīz 0 rādīja, bet, kā sāka gāzties sniegs, atkal nobrauca līdz -1,5. Šobrīd snieg ar milzīgām pārslām, bet pirms brītiņa krita riktīgas bumbiņas.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   25.02.2017 12:20
Rīgā centrā šobrīd sākās līča efekta sniega brāzma ar dažām vēja brāzmām un intensīvu snigšanu. Temperatūra ap 0 un pa laikam mākoņu starpās uzspīd saule.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   25.02.2017 13:15
Jā, ir vērojamas visai fotogeniskas "līča efekta" brāzmas... ar sniegiem, un brāzmainiem vējiem arī Rīgas Z daļā.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   25.02.2017 13:31
Nu ko, ziema atvadās.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   25.02.2017 15:40
Ja arī atvadās- tad visai ilgstoši un ar "atgriešanās" brīžiem.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.02.2017 13:48
Naktī t. ap -5, min.t. -5,5°C. Rīts skaidrs, dzestrs, pūta jūtams Z puses vējš, kas saglabājas arī dienā. Priekšpusdienā pamazām sāka vairoties mākoņi, bet kopumā aizvien saulains, t. vēl nedaudz zem nulles. Tomēr ap pusdienlaiku jau sāka atlaisties, 13.15 +1,2°C.
Tagad turpinās neliels atkusnis, ielas slapjas, debesis brīžiem apmācas, manāmi diezgan lieli gubu mākoņi, bet ik pa laikam atkal Saule uzspīd. Pašlaik tieši tāds saulains brīdis, t. turas ap +0,5...+1°C. Sniegs pagaidām nav snidzis. Vējš gan visai nejauki pūš, siltums ļoti nosacīts. Spiediens turpina augšupeju, nule pakāpies līdz 751,5 mm.

14:06: Tikko neliels putenis ar spēcīgām vēja brāzmām bija klāt arī pie manis, t. arī uzreiz zem nulles (-0,4°C). To atnesa neliels gubu mākonis, taču nu tas jau atkāpjas, un atkal Saule pilnā spožumā. Pavasara putenis, pēdējie čau no ziemas. :))
Labots: 25.02.2017 13:55, lightning
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   25.02.2017 14:53
Interesanti laika apstākļi, sevišķi, ja pa logu vēro:) Toties laukā tik griezīgs ziemelis, brr....
No rīta kādā mierīgā brīdī starp sniegputeņiem tik skaņi strazdi viteroja......nu pilnīgi kā pavasarī:)
Labots: 25.02.2017 14:56, Biruta
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   25.02.2017 15:44
Atkal kārtējā sniega brāzma ar redzamību 150m.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   25.02.2017 18:21
Dienā saule mijās ar mākoņiem, vidēji stipras vēja brāzmas. Pēcpusdien mākoņu sega blīvāka, brīžiem mazliet sniga.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   25.02.2017 18:39
Šodien Saulkrastos interesanti laikapstākļi ar sauli, R vēju un līča efekta mākoņiem
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   25.02.2017 20:17
Pilnīgi izskatījās, ka līča efekts bija atpūsts līdz pat A malai. Šodien visu dienu ik pa brīdim krietni uzputeņoja, bet pa vidam saules brīži. T no -5 rītā līdz -2 dienā, -6 šobrīd.
Vakar visu dienu mīnusi, vējelis, arī saule, bez nokrišņiem.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   25.02.2017 23:05
Pāris sniega brāzmas un ar to vis pasākums ir beidzies, uzsniga knapi 2cm, lielāki sniega mākoņi pagāja garām, izteikti vairāk to bija Saulkrastu un Siguldas pusē, bet kopumā izdevusies diezgan jauka un saulaina diena, kā arī smuki gubu mākoņi peldēja. Bet nu ja godīgi man jau ziema ir mazāk interesanta, tomēr prasās pēc kārtīgās saules, siltuma un pavasara.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.02.2017 23:29
Dienas mazais putenītis palika vienīgais, un arī tas nekādas redzamas pēdas neatstāja. Vēlākā pēcpusdienā atkal saulains, uz vakarpusi mākoņu pavisam maz, arī vējš krietni rāmāks. Temperatūra kādu brīdi ap 0°C, vēlākā pēcpusdienā stabilāk mīnusos, 17.00 -1,5°C. Bet vakars pavisam mierīgs, skaidrs, pamazām vēsāks, šobrīd -4,2°C. Spiediens pakāpies līdz 756 mm, pēdējās stundās nemainās.
 


Apstrādā...
Modris (Zaube.Amatas novads.) :   26.02.2017 00:00
Šodien jau no rīta un visu dienu ik pa brīdim snieg,brīžiem stipri,brīžiem putenis,kad redzamība samazinās līdz 200 m.Puteņa laikā stiprais R.,pēcpusdienā ZR.vējš dzenā sniegu no jumtiem un pa sniegu,vietams veidojas kupenas.Naktī -5 grādi,no rīta-4,8 grādi,dienā -3 grādi,pievakarē -4 grādi,šobrīd -8,1 grādi.Notiek pavasara cīņa ar ziemu,kas šogad sākusies agrāk nekā parasti.No rīta sniega sega 6-8 cm.,bet vakarā virs 10cm.Ledus biezums 34-39 cm.
Labots: 26.02.2017 00:08, Modris
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   26.02.2017 08:02
Ja vakar pie manis pārsvarā tikai sniegvilksnis "zīmējās", tad šodien ir putenis- snieg, velk ciet ceļus, griež vērpetes gar jumiem, īstena februāra ziemas diena.
Labots: 26.02.2017 08:03, Migla
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   26.02.2017 09:11
Saulkrastos šorīt stipra snigšana brīžiem kopā ar kādu puteņa vērpeti. Temperatūra -2, sasniguši apmēram 5 cm svaiga sniega.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   26.02.2017 09:28
*25.2.2017., sestdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 352. diena). Ciklons aiziet uz A pusi, mums - "līca efekta" nokrišņi. Kopš agra rīta līdz vēlai pēcpusdienai- ir dažas spēcīgas sniega brāzmas ar puteni, kas gan dienas laikā deva vien 1cm sniega klāt uz zemes. Vakarā skaidrojās. RZR vējš <3m/s, zem mākoņiem 5-6m/s. Uz zemes 2-5cm sniega kārta. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00-3; 9:00-2; 15:00-1; 21:00-2.


09:32: Tagad Rīgas Z daļā- atkal ir kārtējie ilstošie sniega nokrišņi, ceru- ka nāks arī lietus, kas daļēja pakausēs to, kas man rīt kā sētniekam būs jāvāc 250m garumā.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.02.2017 14:56
Vakardiena-interesanta, dinamiska ziempavasara diena, saule un līča efekta mākoņiem, brīžiem ari īslaicīgi sniga, dažas reizes stipri ta ka debesis ar zemi gāja kopā, bet īsus mirkļus, kopumā neko daudz nepiesniga, ap 1 cm, bet vakarpusē skaidrojās un bez nokrišņiem, Ņakts otrā pusē un no rīta nākamais ciklons nesa ilgstošu mērenu snigšanu, rītsatnāca balts un ziemīgs, kadi 6-6 cm svaiga sniega, koki smuki apsniguši, neliels sals. Dienas vidū viss mainijās, nu atkal tas draņķa eiroatkusnis ir klāt, viss kust un žļurkst, ziema atkal vejā :( Nākama nedēļa ziemasmīļiem norakstāma.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   26.02.2017 15:09
Nākamā nedēļa norakstāma ? Es domāju, ka līdz pat Decembrim ziema jau ir norakstāma xd
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   26.02.2017 16:37
Nākamnedēļ jau marts, laiks nākt pavasarim. Šogad par ziemīgu laikapstākļu trūkumu galīgi nevar sūdzēties, jo pirmais sniegs uznāca jau oktobra beigās un tā ar pārtraukumiem visu novembri, decembri, janvāri un februāri.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   26.02.2017 17:34
Uz kopējā fona šī ziemas sezona izdevusies par grādu aukstāka par pagājušo, bet nevaru izslēgt to, ka vēl Martā var uzsnigt pat 50cm sniega.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.02.2017 18:26
Piekrītu, šī ziema bija labāka par trim iepriekšējām, tomēr trūkums tāds, ka tā visai saraustīta, ar daudziem atkušņiem un pat nokušņiem. Tieši šie pārtraukumi neļāva to pa īstam izjust. Bet galvenais - ļoti maz Saules, absolūti dominēja nomācies un tumšs laiks. Sniega arī stipri pamaz, it īpaši lielāka sala periodos, kad daudzviet kailsals. Bet tad, kad uzsniga, parasti sekoja atkusnis. Tā kā, sportistu vārdiem runājot, vēl ir liela rezerve, kur pielikt. :)
Bet tagad arī es gaidu pavasari. Kāda ziema bijusi, tāda izbijusi, viņas laiks pagājis, nu laiks siltumam un gaismai nākt. :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.02.2017 18:10
Naktī kādu laiku vēl skaidrs, 2.30 -5°C, bet uz rīta pusi pamazām siltāks. Rīts jau nomācies un ar sniegu. Lai arī kopumā snigšana ne pārāk intensīva, tomēr regulāri sagriezās arī neliels putenis, un dienas pirmajā pusē daži cm svaiga sniega klāt. Taču temperatūra pamazām uz augšu, priekšpusdienā jau mazliet virs nulles, un agrā pēcpusdienā sniegs pārvērtās lietū. Turpinājums nekāds - aizvien svina vāks pār debesīm, turpinās sīks lietus, svaigais sniegs pārvērties par nenormālu žļurgu. Labi, ka nekur nav jāiet, un neapskaužu tos, kam šādā laikā ārā kaut kas jādara. Vienīgi vējš pēcpusdienā norimis līdz lēnam (pārāk stiprs nebija arī rītā).
Šobrīd t. +1,5°C, spiediens pēc ievērojama krituma dienas pirmajā pusē pēcpusdienā apstājies, 748 mm.
Tagad gaidu ātrākus un lielākus plusus, lai pēc iespējas fiksāk atbrīvotos no slapjdraņķības.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   26.02.2017 20:24
Rīgā šovakar atkusnis. Lai ātrāk pazūd sniegs!

20:38: Vācu meteorologs Kajs Corne stāsta par laika perspektīvām martā.

Īsumā, gaidāma liela ciklonu aktivitāte virs Skandināvijas, pārsvarā nelieli plusi un daudz nokrišņu, īpašs aukstums vai liels siltums praktiski izslēgts.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   26.02.2017 21:26
Jā, ko gan tie meteorologi vēl nesaprognozē, jau pietika ar ekstremāli auksto ziemu.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.02.2017 03:15
Cerams, ka šāda prognoze (spriežot pēc "īsumā", jo vāciski nesaprotu) nepiepildīsies, jo tas (slapjums zem svina vāka ar dažiem grādiem plusos) būtu sliktākais iespējamais scenārijs.
 


Apstrādā...
Modris (Zaube.Amatas novads.) :   26.02.2017 21:27
Naktī vēl skaidrs,spīd zvaigznes.Pusnaktī -8,1 grāds.Uz rītu apmācās,snieg,pirms pusdienlaika neliels putenis.Pēc pusdienlaika jau snieg slapjš sniegs,kas beidz snigt pirms 14-iem,sāk smidzināt smalks lietus,uznāk neliela migla.Vakarā nedaudz līst.Sācies atkusnis,slapjš.Sasnidzis 10 cm.Sniega sega 16-17cm.Kūst sniegs.No rīta pūš mērens DR vējš,kas snigšanai beidzoties kļūst lēns.Dienā -0,8 grādi,vakarā 0 grādi.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   26.02.2017 23:02
pašā rītā vēl nesniga, pat saule bija samanāma aiz mākoņu segas. Turpinājumā mērena snigšana + mērens vējelis. Īpaša puteņa nebija. Baltums ir, bet kārta nekāda dižā, centimetri 3. T līdz +1, pamazām kusa, šķīda un pilēja. Šobrīd ap nulli, it kā mazliet, mazliet piesalst, bet slapjums drīzāk vairojas nekā mazinās.
Sniegs kaut cik ir gan Viļakā, gan Žīguros, bet lauki ir pliki.
Labots: 27.02.2017 21:00, Pierobežā
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   26.02.2017 23:10
Siguldā tas pats, kas Zaubē, tikai tagad ir T+2.5 un nokrišņi aerosolveidīga draņķa lietus veidā. Ielas ( ne visas) notīrīja tikai šovakar, kad sniegs jau piebraukts, vispār uz ielām un celiņiem ūdens+sniega putra+vietām ledus apakšā
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   27.02.2017 01:06
26. febr. pēc pusnakts t. -2*. Vēlāk palika siltāks. No rīta sniegs un putenis. Uz ceļiem nelielas kupenas. T. -1*. Spiediens 752 mm. Mērens DR vējš. Snigt beidza pēc 10-mitiem. Pēcpusdienā apmācies. T. +3*. Vējš lēns līdz mērens no R-DR puses. Vakarā sniegs gandrīz nokusis. Pašlaik t. +3*. Spiediens 752 mm.
SILTĀKĀ DIENA 2008.g. No rīta +2,AC,saulains. Pēcpusdienā +7,apmācies. Vakarā apmācies, lietus. Nākošā rītā +5,mākoņains.
AUKSTĀKĀ DIENA 2011.g. No rīta -14,AC>C,apmācies. Pēcpusdienā -7,skaidrojās. Vakarā mākoņains. Nākošā rītā -14,saulains.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.02.2017 03:10
Vakarā turpināja sīks slapjums no gaisa krist, tagad līst mazliet spēcīgāk, vairs nav pat smidzeklis, drīzāk normāls, neliels lietus. Sniegs strauji kūst, pagalmā jau tikai plāna, caurumaina un piemirkusi balta seģene rēgojas. Līdz dienas vidum, iespējams, viss būs nost. Nebūtu par skādi. Temperatūra pēdējās 3-4 stundās iestrēgusi pie +2,2°C, ne uz priekšu, ne atpakaļ. Tikpat arī šobrīd. Toties spiediens mazliet pakāpies, 750 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   27.02.2017 07:08
*26.2.2017., svētdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 353. diena). Ciklons ar silto oklūzijas fronti. Apmācies, no svētdienas agra rīta līdz pusdienas laikam ir sniega, pēc tam slapja sniega un lietus nokrisņi. Dienas otrajā pusē - palaikam ir smidzinošs lietus. Sniega sega pieauga par 3cm, kas pēc tam dienas otrajā pusē intensīvi kusa. D vējš 2-3m/s, pievakarē - DR-R pūtiens 1-2m/s. Gaisa temperatūŗa: plkst. 3:00-1; 9:00=0; 15:00+2; 21:00+2.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   27.02.2017 08:44
+0,8 grādi,ļoti mitrs ,veidojas peļķes.
 


Apstrādā...
Modris (Zaube.Amatas novads.) :   27.02.2017 11:14
Šorīt apmācies,agrā rītā snieg ļoti sīks sniegs,sniega kārtiņa neveidojas.-2 grādi.Lēns ZR.R.vējš.Tagad bez nokrišņiem,vēl nekūst,vien pil no jumtiem.Ap 9:20 D.pusē palika gaišāka debess,saule gan neizspraucās caur mākoņiem.Pašlaik apmācies.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout