Slēpt attēlu

Nedēļa līdz 15.01.17. - Ziema turpināsies ar mainīgiem laikapstākļiem

Trešdiena, 11.janvāris (+ieskats par tuvākajām dienām)

   Šodien atrodamies diezgan tipiskā ziemas sitācijā, kad uz A no mums atrodas anticiklons un mēs atrodamies tā pašā R malā pirms ciklona ienākšanas no Rietumeiropas. Līdz ar to šī diena valsts lielākajā daļā bija tikpat kā bez mākoņiem, dūmakaini saulaina ziemas diena ar vidēju salu - apmēram -5..-10 grādi. Tomēr situācija tuvākajās diennaktīs nesaglabāsies mierīga. Jau šonakt arvien vēl pastiprināsies DA, D vējš, brāzmās Kurzemes piekrastē arī vairāk par 20 m/s, citviet llīdz ~15 m/s. Jau nakts otrajā pusē mūs sasniegs ciklona DIETER siltā oklūzijas fronte, kas principā arī izsīks tepat uz vietas. Līdz ar to ceturtdien  sākot no agra rīta Kurzemē un vēlāk pakāpeniski arī dziļāk iekšzemē gaidāmi nelieli/vidēji nokrišņi - lielākoties sniegs un sniegputenis, bet Kurzemes piekrastē arī lietus, dienas otrajā pusē lietus pie negatīvām temperatūrām (atkala) iespējams arī citviet valstī. Gaisa temperatūra dienas 1.pusē lielākoties -4...-8, dienas otrajā pusē tā no rietumiem pakāpeniski paaugstināsies. Rietumu piekrastē no pēcpusdienas sāksies atkusnis - +1..+4 grādi, citviet valstī vakarpusē +1...-3, Vidzemes austrumos un Latgalē saglabāsies vēl mazliet vēsāks laiks.

    Piektdien visā valstī gaidāms siltāks laiks, gaidāmi īslaicīgi nelieli nokrišņi, gaisa temperatūra +2...-2, Kurzemē, īpaši pie jūras, līdz +3. Vakarpusē valsti no DR sasniegs jauns ciklons EGON un tā centrālā daļa līdz sestdienai šķērsos Latvijas teritoriju, nesot sniegu. Svētdien atradīsimies ciklona aizfrontē, valsts austrumiem tuvāk būs ciklona pamatfronte, kur iespējams mazliet vairāk nokrišņu. Citviet vien neliels sniegs. Sestdien vēl temperatūra būs tuva nullei, bet svētdien temperatūra atkal pamazām pazemināsies.

     Nākamajā nedēļā laikapstākļus Eiropas lielākajā daļā noteiks plašs anticiklons. Ja tā centrs atradīsies virs Baltijas reģiona vai vairāk uz austrumiem, valdīs sals. Bet, ja antciklons neizpletīsies un tā centrs atradīsies vairāk uz dienvidiem, mūs sasniegs siltāks gaiss no rietumiem Atlantijas ciklonu dienvidu perifērijā.

 

 

 

 

Par turpmāko šonedēļ un vēlāk


Arī trešdien, nedēļas aukstākajā dienā, laikapstākļus vēl noteiks anticiklona ZR mala, gaidāms daļēji mākoņains laiks, temperatūra caurmērā -4...-12, piekrastē siltāks. Taču pirms Atlantijas ciklona, kas mūs sasniegs ceturtdien, pamazām sāks pastiprināties D vējš, kas vakarpusē Liepājas pusē jau brāzmās sasniegs 20 m/s. 

No ceturtdienas līdz pat sestdienai (kartē attēlota situācija ceturtdienas vakarā GFS modeļa skatījumā, gaiši zilā-lietus, rozā-sniegs) atradīsimies plaša Atlantijas ciklona ietekmē, līdz ar to debesis būs pārsvarā mākoņainas, brīžiem gaidāmi nokrišņi - sniegs, sniegputenis un slapjš sniegs, lietus iespējams vien Kurzemes rietumos. Šo 3 dienu gaitā valsti škērsos ne tikai ciklona galvenā fronte, bet arī dažādas otrreizējas frontes, aizfrontes nokrišņi un cikloniski veidojumi (iespējams, mezocikloni), līdz ar to

nokrišņu kopējo daudzumu paredzēt ir grūti. Gaisa temperatūra vēl ceturtdienas naktī var noslīdēt līdz -10 (austrumos), bet piektdien un sestdien gaisa temperatūra būs lielākoties 0...-3 valsts lielākajā daļā un ilgstošāks atkusnis (0...+2) gaidāms vien Kurzemē, taču arī valsts centrālajā daļā piektdien gaiss var iesilt nedaudz virs nulles. Jau svētdien gaisa temperatūra augsta spiediena atzarā no dienvidu puses atkal pazemināsies un visā valstī gaidāms sals - 0...-5, dienas tumšajās stundās par apmēram 3-grādiem vēsāks.

Nedēļas gaitā sneiga sega pieaugs valsts lielākajā daļā, nedēļas nogalē pēc sniegputeņiem tā vietām var arī pārsniegt 30 cm atzīmi, tikmēr valsts rietumu piekrastē vienlaidus sniega sega šonedēļ nokusīs.

 

 Nākamās nedēļas sākumā virs Centrāleiropas izveidosies anticiklons. Atkarībā no tā, kur tas izvietosies, būs atkarīgi laikapstākļi Latvijā. Ja tā centrālā daļa atrasīsies tuvu Latvijas teritorijai, kopumā saglabāsies neliels sals. Ja anticiklons atkāpsies vairāk uz DA, mūs sasniegs Atlantijas cikloni ar siltumu un lietu, atkušņiem. Taču atkušņu periods pgaidām nerādās ilgstošs un janvāra beigās GFS modelis atkal paredz stabilāku ziemas apstākļu atgriešanos. Sekosim līdzi...

 

 

ATSKATS UZ AIZVADĪTAJĀM DIENĀM

 

Pirmdiena, 9.janvāris

Augsta spiediena atzars no DA puses, kamēr no ZR, R ļoti tuvu Latvijai pietuvojas ciklona CAIUS siltā fronte un siltais sektors, kas nes mākoņainas debesis un dažādas formas nelielus nokrišņus Lavijas lielākajā dālā (tostarp atkalu). Kurzemes rietumos un Vidzemes ZR neliels atkusnis - 0...+3 grādi, pārējā valstī saglabājas neliels sals.

 

Otrdiena, 10.janvāris

Atrodamies ausgta spiediena atzarā, kura centrālā daļa ir uz DA no mums. No dienvidiem skaidrojas un pastiprinās sals. Iepriekšējā naktī vēl daudzviet +2...-3 un nelieli nokrišņi, tostarp apledojums. Dienas gaitā no dienvidiem temperatūra pazeminās un vakarpusē vietām Zemgalē un Kurzemē jau sasniedz -10...-14.

 

Trešdiena, 11.janvāris

Anticiklona ar centru Krievijā R malā pirms DIETER izsīkstošā ciklona. Diena valsts lielākajā daļā skaidra un saulaina, vidējs sals - apmēram -5...-10, naktī uz trešdienu šur tur Kurzemē un Zemgalē līdz -13. Vakarpusē pamazām arvien vairāk pirms ciklona no rietumu pues pastiprinās DA vējš, kas rada sajūtas kā lielākā salā.

 

Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   09.01.2017 18:50
Šodien tiešām tāds dūmakains un silts, mīkstā ziema. Dienas gaitā brīžiem sniga skaistām lielām pārslām, tā lēni, bet nekas daudz nepiesniga, nu jau kādu laiku ārā viegli smidzina, bet temperatūra -2 (tā arī apmēram visu dienu). Principā patīkams laiks - ne gluži atkusnis, bet arī ne stiprs sals.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   09.01.2017 20:10
No rīta -4, tagad -2, nedaudz snieg, pūš mērens vējš.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   09.01.2017 23:25
Nakts beigās bija paskaidrojies, un rīts atausa gaišs un saulains. 😀 Tiesa, ilgi tas neturpinājās, jau priekšpusdienā apmācās, un visu atlikušo dienu nācās pavadīt zem mākoņainām debesīm. T. rītā vēl -7, dienas vidū pakāpās līdz -4, pēcpusdienā apstājās pie -3,5°C. Sniega nebija, vējš rīta pusē vēl pavisam lēns, vēlāk lēns līdz mērens. Lai arī grādu maz, jūtami pieaudzis gaisa mitrums (tagad 76%), tāpēc pat lēnā vējā gaiss nedaudz "lipīgs"; sestdien ar -20 bez vēja un ar 40% mitruma likās pat tīkamāks. 😀 Nav brīnums, ka pie zema gaisa mitruma arī -30...-40 un vairāk, kā Sibīrijā valda, var izturēt. Bet nav ne vainas arī šādam laikam, galvenais, ka grādi zem nulles. 😀
Pašlaik joprojām pūš neliels līdz mērens vējelis, temperatūra pakāpusies līdz -3°C, bet spiediens nokrities līdz 764,5 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   10.01.2017 01:05
9. janv. naktī t. -3*. No rīta t. -2*. Spiediens 771 mm. Apmācies. Lēns vējš. Pēcpusdienā t. -2*. Apmācies. Brīžiem nokrita pa kādai sniegpārslai. Vakarā apmācies. Pašlaik t. -2,2*. Spiediens 768 mm, krīt.
SILTĀKĀ DIENA 2014.g. No rīta +5,C,mākoņains. Pēcpusdienā +7,mākoņains. Vakarā apmācies, lietus. Nākošā rītā +4,apmācies,lietus.
AUKSTĀKĀ DIENA 2004.g. No rīta -13,AC>C,saulains. Pēcpusdienā -11,saulains. Vakarā saulains. Nākošā rītā -12,mākoņains.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   10.01.2017 07:37
* 9.1.2017., pirmdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 305. diena). Neliela ciklona siltais sektors. Apmācies - pievakarē gan pa reizei drusku skaidrojās. D vējš 1-2m/s. Dienas laikā nedaudz uzsniga, kāda 1cm biezumā, kopumā uz zemes saglabājās sniegs 20-22cm biezumā. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00-2; 9:00-2; 15:00-1; 21:00-2.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   10.01.2017 08:22
Rīts kā rīts -ar -0,9 grādiem,kaut kas nakti ir uzsnidzis.
 


Apstrādā...
Māsiņa (Kuldīgas novada galējie ZR) :   10.01.2017 10:52
Vakar no rīta bija -1*, bet tā īsti vēl nekusa. Kust sāka nedaudz vēlāk, plus vēl smidzeklis no gaisa. Un tomēr nepamanīju, vai termometrs rādīja plusus, augstākais - nulli, bet pārsvarā tomēr -1, kaut kusa un bija slapjš. Tāpat arī šorīt -1*, bet viss slapjš. Patlaban T. jau nedaudz kritusies- -2*C.
Labots: 10.01.2017 10:53, Māsiņa
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   10.01.2017 13:15
No rīta -2, noledojis auto stikls, sērsna uz sniega un nelieli nokrišņi mitra sniega veidā. Nu jau kādu stundiņu kā noskaidrojies, saulē var redzēt, ka spīdīga ledus kārtiņa izveidojusies arī uz kokiem, krūmiem un pārējām virsmām.
Labots: 10.01.2017 13:16, Migla
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   10.01.2017 14:23
silti, tikai -2. Auto stikli pa nakti bija apledojuši, bet no gaisa nekas nav nācis. Nekas cits nav apledojis.
Vakar -5, pēcpusdienā ļoti drēgns, bet no rīta un vakarā - patīkams laiciņš.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   10.01.2017 21:34
šobrīd -9, spožs mēness aiz plāniem mākoņiem.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   10.01.2017 19:16
Ceļi apledojuši, temperatūra no rīta nulle, tagad -7. Sniegs mazliet sniga gan no rīta, gan vakarā. Vējš neliels.
Labots: 10.01.2017 19:16, Viljams
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   10.01.2017 22:34
Šodien gaiša, saulaina diena, debesīs vien plāna, brīžiem mazliet biezāka dūmaka. T. ap -3, tāpat kā naktī un no rīta, agrā pēcpusdienā pakāpās līdz -2,5°C (max). Vēlākā pēcpusdienā, ap saulrietu, blīvāku mākoņu josla uzpeldēja. Taču drīz atkal skaidrojās, un pēc 18.00 ik pa laikam spožs Mēness kompānijā ar tikpat spožu Vakarzvaigzni uzspīdēja, un temperatūra straujāk uz leju, pirms 20.00 -8°C, 21.00 jau -9.
Taču vēlākā vakarā atkal mākoņaināks, tagad savilkušies pabiezi mākoņi, kas izkliedē mēnessgaismu pār debesjumu. Un kļuvis siltāks, vairs tikai -6,9°C. Vējš dienā neliels, brīžiem mērens, vakarā lēns. Spiediens 766 mm.
 


Apstrādā...
Māsiņa (Kuldīgas novada galējie ZR) :   10.01.2017 22:42
Pēcpusdienā jau rādīja -5,5*C, tagad- -6,5*C, caur dūmakainiem mākoņiem redzama mēness ripa. Bet zeme, ceļi, taciņas - viss ledaini kraukšķīgs. Sasalusi šļura un ne tikai.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   10.01.2017 23:36
VAKAR bija konsekventi zem nulles -3...-2. Un, diena gaitā ar vien vairāk sāka smidzināt, tātad pie auto stikliem piesala. Braucamās daļas "labi" sasālītas, tāpēc arī kusa tā, ka šļakstēja vien un veidojās peļķes.
Tā šodien drošā solī pa ietves bruģīti, dodoties pāri ielai, gandrīz "aizgāja kājas pa gaisu", - vakardienas apledojums bija saglabājies. ;)
Šorīt -2.5*C, bet skaidrs laiks un T, strauji sāka krist sasniedzot -5..-7*C pusdienlaikā. Tagad, atkal noslīdējis līdz -12*C, bet svārstās, (+/-) Miglains.
 


Apstrādā...
Robežnieki  (Strazde, Talsu novads) :   10.01.2017 23:53
Pāris dienas pagāja atbrīvojot stādus no sniega smaguma, gaidot prognozēto atkusni, bet nekāds lielais atkusnis nebija - aizvakar pus dienu nedaudz kusa pasmidzināja sīks lietus un atkal piesala. Vakar siltāk par -3 nekļuva. Šodien arī visu dienu turējās -5, -6 grādi bez nokrišņiem un šobrīd -14 grādi. Kad no mākoņiem iznirst mēness, tad brīnišķīga redzamība - stirnas var redzēt teju puskilometra attālumā.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   11.01.2017 00:39
10. janv. no rīta apmācies. T. -2*. Spiediens 769 mm. Lēns vējš. Pēc 9 noskaidrojās. Saglabājās nedaudz spalvu mākoņu. Bet t. sāka pazemināties. Pēcpusdienā jauks,saulains laiks ar nelielu salu. Vakarā spalvu mākoņi vairāk sabiezēja. T. -6*. Spiediens neko nemainījās. Pašlaik t. -10,1*. Spiediens 768 mm.
SILTĀKĀ DIENA 2007.g. No rīta +10,C,mākoņains,vētra. Pēcpusdienā +11,mākoņains,vētra. Vakarā mākoņains,lietus. Nākošā rītā +5,mākoņains.
AUKSTĀKĀ DIENA 2010.g. No rīta -13,AC,saulains. Pēcpusdienā -10,saulains. Vakarā saulains. Nākošā rītā -11,saulains.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   11.01.2017 02:51
Nakts pirmajā pusē nekas nemainās - spīd pablāvs Mēness caur augsto dūmaku, temperatūra turas -7...-7,5°C robežās, zemāk neslīd. Brīžiem neliels R puses vējelis jūtams. Citur, skatos un lasu, t° krietni zemāka. Acīmredzot debesis skaidrākas... Pašlaik -7,3°C, spiediens 764,5 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   11.01.2017 07:50
*10.1.2017., otrdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 306. diena). Neliels ciklons aiziet ZA virzienā. Priekšpusdienā apmācies, no pusdienas laika skaidrojās - gan līdz dienas izskaņai saglabājās 4 balles "spalvu" mākoņi. Pirms pusdienām- dažas pārslas no debesīm. D vējš 2-3m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00-1; 9:00-2; 15:00-6; 21:00-9.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   11.01.2017 08:52
Šorīt -8,5 grādi un liels mēnes norietēja spoži.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   11.01.2017 08:53
Pie loga -9,5, bet vējš sajūtu temperatūru pamatīgi pazemina, seja laukā svilst. Norvēģi šodien visu dienu prognozē sauli, bet pie manis ir galīgi apmācies, pat nojausmas par gaismu austrumu pusē nav. Naktī gan mēness mēģināja spīdēt jumta logā, par laimi, tam virsū sniegs un nekas prātīgs nesanāca :))).

O, saule tomēr iztuntulēja, bet tāda dīvaina - pilnīgi bez gaismas. Debesis dūmakainas un peld tādi izspūruši balti mākonīši. Bet, ja nu reiz tendence noskaidroties ir, gan būs arī koša saule :) .
Labots: 11.01.2017 09:51, Lauma
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   11.01.2017 12:14
Arī pie manis saule parādījās ap desmitiem, mākoņu nav , bet ir tāda dīvaina zema dūmaka, ko par miglu nosaukt nevar, bet rada matētas gaismas sajūtu.
Labots: 11.01.2017 12:14, Migla
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   11.01.2017 13:48
RietumKrastā -4*C smuka Saulīte spīd.. neliels DA puses salts vējelis.. Lieliska Ziemas dienas.. tikai to pabojāja " wind chill" efekts..
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   11.01.2017 21:20
rītā -11 un ātri skrejoši mākoņi. Diena saulaina, pa kādam mākoņainam brīdim, t ap -6, -7. Vakarpusē cēlās vējelis, krāšņs saulriets. Šobrīd spožs gandrīzpilnmēness, -9.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   11.01.2017 21:23
Rīts saulains, bet nekāds lielais aukstums nebija, ap -8 (min.t. -8,8°C). Priekšpusdienā un pusdienlaikā līdzīgi, pārsvarā skaidrs laiks ar nelielu mākoņu daudzumu, 12.00 -7,6°C. Pēcpusdienā nedaudz augsto mākoņu ik pa brīdim parādījās, bet nekas vairāk, vakars atkal skaidrs. T. pēcpusdienā neilgi pakāpās līdz -5,5°C, bet drīz atkal uz leju, -6,5...-7 grādi. Vējš dienas pirmajā pusē gk. lēns, vēlāk pārsvarā mērens, jau diezgan netīkams. Aizvējā gan ne vainas. 😀
Vakarā spožs Mēness, skaidrs, bet vējš negrasās rimties, tieši otrādi - šķiet, ka epizodiski vēl stiprāk uzpūš. T. pamazām slīd uz leju, šobrīd -8,3°C. Spiediens visu dienu krīt, nu jau nokrities līdz 754,5 mm.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   11.01.2017 22:12
Divas skaistas, saulainas ziemas dienas un skaidra nakts ar spožu mēnesi... Mērens sals ko pastiprina sajūtās ass vējš, normāls janvāra laiks, kādam tam arī būtu jābūt. Tuvākas dienās temperatūra ap 0 un neliels atkusnis, tomēr ne tik spēcigs, lai būtiski nokausētu sniegu, turklāt sniega krājumi var arī papildināties, bet pēc tam atkal sals atgriezīsies uz vairākam dienām, tātad ziema pagaidām turpinās :)
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   11.01.2017 23:02
-8*..-10*C, ar attiecīgo D puses vēju virs 10 m/s. Desmit minūšu gājiens pret vēju, rada ļoti pikantas sajūtas sejai, tā ka visu vakara lielāko daļu tajā saglabājas "ne- veselīgs" sārtums. ;)
Citādi visādi, loti skaista skaidra diena.

P.S. Un, stirnām tieši šodien lielais "bizenēšanas" laiks. Laikam mēģina sasildīties..
Labots: 11.01.2017 23:05, laika vērotājs
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   12.01.2017 01:04
11. janv. no rīta debesis bez neviena mākoņa, bet ar nepatīkamu asu vēju. Un t. -10*. Spiediens 768 mm. Dienā līdzīgi, tikai spiediens strauji krita. T. -7*. Debesis ar dūmaku. Vakarā atkal paliek aukstāks. Pašlaik spoža mēnesnīca. T. -8,1*. Spiediens 753 mm.
SILTĀKĀ DIENA 2005.g. No rīta +7,C>AC,saulains. Pēcpusdienā +7,mākoņains. Vakarā mākoņains. Nākošā rītā +4,apmācies.
AUKSTĀKĀ DIENA 2003.g. No rīta -28,AC,saulains. Pēcpusdienā -19,mākoņains. Vakarā mākoņains. Nākošā rītā -2,apmācies,snieg.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   12.01.2017 01:36
Vējš gaudo kokos un vados, pagalmos dzenā veco sniegu- piezemes putenis aizvelk nazos ceļiņus un pēdas, debesis skaidras un zvaigžnotas, spoži spīd mēness, R puse pie horizonta knapi nojaušama tuvojošas frontes mākoņu pamale...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   12.01.2017 03:31
Mēness kļūst blāvāks, debesis tinas aizvien biezākā dūmakā, pieņemas spēkā vējš, kļūst siltāks, vairs tikai -5,7°C. Spiediens 751 mm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   12.01.2017 07:50
*11.1.2017., trešdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 307. diena). Augsta spiediena atzars no D puses. Visai skaidrs laiks, viens daži ci mākoņi 1-2 balles apmērā. D vējš brāzmās līdz 12m/s, vietām ir zemais putenis. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00-10; 9:00-9; 15:00-7; 21:00-6.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   12.01.2017 08:30
Rīts ar vēju-vidēji 3m/sek,brāzmas gan virs 10 m/sek.Temp -5,6 gr.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   12.01.2017 13:26
-5, snieg un nedaudz putina. Izskatās, ka rītdiena atkal sāksies ar vingrošanu ar sniega lāpstu.
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   12.01.2017 14:30
-5 grādi, ziemelīgs vējš un putenis. Ļoti nejauks laiks.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   12.01.2017 16:14
Šodien Saulkrastu apkaimē dienas vidū vienu brīdi spēcīgi puteņoja, redzamība 200 - 300 m braucot uz Rīgu snigšana mitējās. D puses vējš brāzmās ap 10 m/s, brīzīem varbūt vairāk.

Vakar gan riebīgs laiks -9 grādi un vējš Lielupes krastā brāzmās ap 12 - 15 m/s, Likās, ka rokas piesals pie urbumu metāla vākiem kamēr ņēmu nost un liku atpakaļ ūdenslīmeņa sensorus.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   12.01.2017 18:55
Ļoti labs raksts, informatīvs.

Nu jā, pagaidām nekas interesants pie mums nenotiek, toties Vācijā rīt gaidāma vētra ar vēja brāzmām līdz 140 km/stundā un līdz 20 cm sniega.
Labots: 12.01.2017 18:56, Saksija
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   12.01.2017 20:00
Paldies par komplimentu! Vētra Baltijas jūrā bija iepriekšēja naktī, protams, tas gan nav nekādi īsti fiksēts, taču postījumi ir abiem prāmjiem Tallink maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga. Romantikai, kas devusies uz Rīgu, nolūzusi antena, applūdušas kajītes, kuģis kavējas sasniegt Rīgu jau desmit stundas. Plašāk raksts. Tikmēr Isabelle kuģim, kas devās uz Stokholmu, šeit (pirmās bildes) vērojami diezgan nopietni iekšējie bojājumi. Nenoliedzami liela vēja un pamatīgu viļņu dēļ. Lidz Rīgai salīdzinoši tika tikai putenis un nu jau ir norimis.
Labots: 12.01.2017 20:09, Rūdolfs
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   12.01.2017 21:18
Un starpcitu tā sniegavētra kas skars Vāciju rīt vakarā atnāks līdz šejienei.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   12.01.2017 19:12
Naktī vējš gaudoja ap pakšķiem un pierima tikai pa dienu. Šodien mērena snigšana, vakarā pārstājusi. Ceļi pagrūti braucami, kur netīrīti. Termometrā -5.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   12.01.2017 21:40
12. janv. no rīta apmācies. T. -6*. Spiediens 749 mm. Mērens DR vējš. Priekšpusdienā apmācies, brīžiem neliels sniegs, putenis. Pamazām paliek arvien siltāks. Pēcpusdienā t. -5*. Spiediens 748 mm. Vēl viena neliela sniega brāzma. Vakarā apmācies, bez nokrišņiem. Pašlaik t. -1,3*. Spiediens 746,5 mm. Vējš pierimis.
SILTĀKĀ DIENA 2005.g. No rīta +4,C>AC,apmācies. Pēcpusdienā +7,mākoņains. Vakarā mākoņains,naktī lietus. Nākošā rītā +3,skaidrojas.
AUKSTĀKĀ DIENA 1985.g. No rīta -14,C>AC,mākoņains. Pēcpusdienā -15,saulains. Vakarā saulains. Nākošā rītā -22,mākoņains.
 


Apstrādā...
Māsiņa (Kuldīgas novada galējie ZR) :   12.01.2017 21:51
Šodien vakarpusē atkal pienāca atkusnis. Temperatūra ap nulli, līst, snieg. Patīkami silts pēc vakardienas sala (līdz pat -10*C) un nelāgā vēja.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   12.01.2017 22:39
Rīta pusē patīkams laiks, gaišs, lai gan Saule pa īstam neuzspīdēja. Vējš mērens, t. -4. Dienas gaitā pamazām mākoņi arvien biezāki, t. pakāpās līdz -3°C. Agrā pēcpusdienā sāka snigt, un tā turpināja līdz pievakarei, pārstāja pēc 17.00. Temperatūra pēc 16.00 noslīdēja līdz -5 grādiem, un tā turējās visu vakaru. Vēl pāris reizes nedaudz uzsniga sīks sniedziņš. Vējš dienas otrajā pusē jau pārsvarā lēns, tikai brīžiem mazliet jūtamāks. Tādēļ pie -5 bija pats labums pastaigai, arī pabrienot pa daudzviet vēl nenotīrīto svaigā sniega kārtu (3-4 cm). :)) Superīgs laiciņš! 😀
Pēc 21.00 temperatūra pamazām sāk kāpt, šobrīd -4°C. Spiediens visu dienu turpināja kristies, tikai vakarā kritums piebremzējies, pašlaik 743,5 mm. Ciklons tuvojas, un viss jau būtu labi, ja vien nenestu līdz atkusni. Izskatās, ka no siltā sektora neizvairīties, arī manā pusē kaut cik slapjuma būs, un šodienas skaistais, pūkainais sniedziņš pārvērtīsies slapjā pļurzā... :( Cerams, ka plusi nebūs lieli un ilgi. :)
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   12.01.2017 22:55
Tavā pusē būs tuvu nullei, bet vakarā sāksies meteojautrība.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   12.01.2017 23:15
Principā jau ciklonu silto sektoru nemaz nav un īsti nebūs Latvijas teritorijā. Šodien valsti šķērsoja izsīkstoša cikona siltā oklūzijas fronte, siltāks gaiss ieplūst ciklona aizfrontē, rīt vakarā valsti sasniegs cits ciklons un arī tā oklūzijas fronte (šoreiz aukstā). Tas tā precizēšanai. Lieli plusi jau nemaz arī nav īsti iespējami - iekšzemē maksimums būs +1 un +2 drīzāk var sasniegt tikai rietumos un varbūt centrā. Pie tam arī ļoti īslaicīgs temperatūras paaugstinājums virs 0. Principā pat ne atkusnis, bet sanāk tikai pakusnis.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.01.2017 01:44
OK, nestrīdos par formulējumu, es vairāk par to, ka šie cikloni (vai to sistēma) ienesīs siltākas gaisa masas, kas izraisīs atkusni. Jā, varbūt arī virs +1 nebūs, taču vismaz leiši rāda diezgan nejauku ainu, ka tie mazie plusi būs gan rīt, gan parīt (ar maziem pārtraukumiem), turklāt sestdien tieši manā pusē to virsnulli rāda lielāko daļu dienas (pretstatā, piemēram, rietumiem). Turklāt sola arī iespējamu nelielu lietu... Slidenas ielas ir pats nelāgākais scenārijs. Jācer, ka viņi dod kādu grādu par daudz, un tik daudz slapjuma neradīsies. Pie nulles arī vienam grādam liela vērtība. Pret sniedziņu iebildumu nebūtu, tieši otrādi. :)
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   12.01.2017 23:28
Šorīt Zolitūdē stiprs vējš un jauns putenis daudzviet nopūta sniegu un aizvilka celiņus, ap -5. Priekšpusdienā arī nāca no gaisa, šad tad brīžiem arī vēlāk un arī joprojām mazliet snieg. Varbūt kopā savākušies kādo 2 cm pa visu dienu. Principā jau sniega nemaz daudz nav - pirms nedēļas snigušais ir saplacis jau uz pusi un ir vien apmēram 10-11 cm sniega, tā kā sniega segas papildinājums ir nepieciešams un prognozes brīvdienām ir diezgan cerīgas. Jo vēlāk jau tāpat anticiklons un visdrīzāk sausums....
Temperatūra vakara laikā turpina aizvien straujāk kāpt, ja pa dienu bija ap -4, nu jau -2. Atkusni/pakusni ne īpaši gribās, jo vēlāk viss slapjums atkal piesals un slidens ir jau tagad, bet nu vismaz nekas daudz nekusīs. Šādā ziemas laikā viskomfortablākais laiks tomēr ir neliels sals.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.01.2017 01:51
Ja sasnigs sniegs pirms AC, tad būs viss OK, bet, ja līs, tad nekā tamlīdzīga. Pie manis praktiski slidens nav, tikai atsevišķās vietās kaut kas līdzīgs, tieši tāpēc negribu, ka atnāk kaut kāds kusnis (vienalga, atkusnis, pakusnis, par nokusni nerunāsim) un visu atlikušo sabojā.
Tad jau tiešām labāk -20, kaut gan objektīvi vislabāk patiešām ir neliels, bet stabils sals. Taču vēlmes ir un paliek tikai vēlmes...
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   12.01.2017 23:39
apmākusies diena, -4. Vējš nekāds dižais, tas pats uz pēcpusdienu pierima. T noslīdēja uz -6. Ap 5-iem sāka snigt. Skaisti sniga stundas četras, lampas gaismā mirdzošas pārslas, sākumā lielākas, vēlāk sīkākas. Daži cm pūkaina sniedziņa :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.01.2017 01:31
Nesen sācies diezgan stiprs sniegs, pieņēmies spēkā arī vējš, bet grādi pēdējās pusotras stundas laikā burtiski šaujas augšup, nu jau vairs tikai -0,8°C.

Temperatūra kāpj pa minūtēm, nu vairs -0,1°C, drīz būs plusos... :( Pirmītējā snigšana pārstājusi.
Labots: 13.01.2017 01:56, lightning
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   13.01.2017 02:43
Pa dienu Rīgā normāls ziemas laiks, dienas pirmā pusē ar visai stipru brāzmaino vēju un puteni, pagalmos daudzviet atkal nopūsts pliks, tostarp ceļiņi un taciņas aizputinātas. Brīžiem ari sniga, dienas vidū vienubrīd arī visai stipri, tomēr neko daudz nepiesniga, kādu 1-2 cm, bet saprast grūti, jo putināja. Sals turējas visu dienu, bet tagad nakts sākumā tomēr sasniedza tas atkušņa riebeklis, +1 grāds un no gaisa ik pa brīdim nāk kaut kāda šļura- starp lietu un slapjo sniegu... Ja skatās Leišus un GFS, tad tuvākas dienas nekas labs- neliels atkusnis ar dāžādiem nokrišņiem, velak gan sals atgriezīsies un izskatās, ka pārak lielus bojājumus tomēr tas kusnis sniega segai nenesīs, jo temperatūra ap 0+1 grādu un sniega sega it ka rītvakar papildināsies...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   13.01.2017 07:47
* 12.1.2017., ceturtdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 308. diena). Neliels ciklons no DR puses. Naktī daļēja mākoņainība, daļēji skaidrs arī saulei lēcot, dienā apmācies. No 10:00 snieg un putina. +2cm sniega kārta uz zemes. Kopumā uz zemes ir 20cm sniega. DA vējš brāzmās līdz 7-8m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00-5; 9:00-3; 15:00-2; 21:00-2.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   13.01.2017 08:23
+1,2 ,laiks mīksts.
 


Apstrādā...
Māsiņa (Kuldīgas novada galējie ZR) :   13.01.2017 12:50
Temperatūra ap nulli (patlaban nedaudz virs), ik pa laiciņam no mākoņiem nonāk kāds slapja sniega uznāciens. Visas maliņas pil.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   13.01.2017 13:31
Pelēks, drūms un nejauks atkušņains laiks Rīgā, pagaidām bez nokrišniem, +1 grāds, uz celiem un ietvēm slapjdraņķis un šļura. Vismaz labi, ka atkusnis nav stiprs. Gaidu vakara/nakts sniegu.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.01.2017 17:54
Nomācies, nejauks laiks. Atkusnis jau kopš nakts - kā pēc 2.00 t. uzkāpa līdz +1, tā visu laiku +1...+1,5°C robežās, max. t. +1,7°C, viss kūst. Labi, ka ne pārāk intensīvi, bet tāpat šļuras gana. Epizodiski sīki nokrišņi, gk. slapjš sniegs, taču neko daudz. Vējš naktī pamatīgi gaudoja, dienas laikā pamazām rimās, pēcpusdienā jau neliels.
Pēc 16.00 t. beidzot nolaidās zem +1, tomēr nullei tuvoties arī nesteidz, turas ap +0,5°C, šobrīd +0,7°C, spiediens 745 mm. Arī es gaidu lielo sniegu (redzēs, cik nu liels tas būs), kas nāk no D un jau radaros manāms. Tāpat ceru, ka arī kaut mazliet piesals ( leiši vismaz tā sola) un kopā ar saliņu sniegs aprīs šļuru.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   13.01.2017 17:58
Šodien patīkama diena, beidzot sala pārtraukums!
Labots: 13.01.2017 17:59, Saksija
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   13.01.2017 18:09
Šodien atkusnis, sniegs smags un mitrs, tīrīšanai neparocīgs, toties brīnišķīgs, lai celtu sniegavīrus. Ja rīt, kā paredzēts, atkal piesals, sniega vīriņiem būs garāks mūžs :). Pašlaik +0,4, kaut kas jau atkal birst no debesīm.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   13.01.2017 18:18
Es burtiski tikko ienācu iekšā pēc sniegavīra uzcelšanas, nespēju noturēties :D . Nevēlās gan ļoti labi, tikai tad, kad bumba jau liela. Toties lipa lieliski. Snieg un vēl joprojām ir mazliet plusos.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   13.01.2017 18:53
Manējais arī gatavs :), liels gan nesanāca, bet mazdēliņam būs gana labs. T jau nedaudz zem nulles, tāpēc arī virsējā kārtiņa tā neveļas, kā pirms stundas, sāk veidoties jauna sērsnas kārtiņa.
Labots: 14.01.2017 07:52, Migla
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   13.01.2017 18:42
No rīta +1 un uz zemes klāt daži cm sniega, ceļi drusku slideni. Dienā brīžiem viegli sniga. Tagad nesnieg, neliels vējš, +1 grāds.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.01.2017 19:09
Ap 18.00 sāka snigt, un turpina joprojām, pagaidām ne pārāk stipri. T. beidzot sasniegusi 0°C, uz zemes jau pat nedaudz piesalst, šļura stingst, vairs nav slapjdraņķības. :)) Pat lielā iela pamazām balta kļūst. :)
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   13.01.2017 19:19
Šodien Rīgas apkaimē patīkams siltums, temperatūra ap 0 līdz +1, laukā darbojoties rokas vairs nesalst klāt pie metāla priekšmetiem.
 


Apstrādā...
Edgarsab  (Rīga, Iļģuciems) :   13.01.2017 21:02
Vakar atjaunoju video no Vācu meteo dienesta, kur cikloni "kaujas" ar anticikloniem sākot no 2002 gada 13 oktobra. Iznāca pusotru stundu garš!
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   13.01.2017 21:12
13. janv. no rīta t. 0*. Spiediens 748 mm. Uz sniega neliela ledus garoza. Uz celiņiem kraukšķīgi ledus graudi vai krusa. Mākoņains, brīžiem blāva Saule redzama. (pirms tam arī blāvs mēness). Pēcpusdienā apmācās pavisam. Mērens DR vējš T. +2*. Vakarā apmācies. Sāka sijāties smalks, slapjš sniegs. T. +1*. Pašlaik t. -0,7*. Spiediens 747 mm, krīt.
SILTĀKĀ DIENA 2007.g. No rīta +2,C,mākoņains,lietus. Pēcpusdienā +8,mākoņains. Vakarā skaidrojas. Nākošā rītā +0, apmācies.
AUKSTĀKĀ DIENA 1985.g. No rīta -22,C>AC,mākoņains. Pēcpusdienā -13,saulains. Vakarā saulains. Nākošā rītā -19,saulains.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   13.01.2017 22:43
t ap nulli visu dienu. Nekāds baigais atkusnis nebija, bet tāds 'mīksts' laiciņš. Sniegs mīksts kopš paša rīta un vēl joprojām. Slapjums tik pa lielajiem ceļiem un ielām, kur labāk iesālīts. No jumta bija maķenīt pilējis, bet neko daudz. Žēl, nebija laika uzbūvēt kādu sniegvīriņu. Šobrīd labi snieg jau kopš kādiem astoņiem. Vakar un pa nakti sasniguši 4 cm, šodienas devums līdz šim brīdim ~ 3 cm. Rīt snigs un snigs, un snigs :)
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   13.01.2017 23:02
Norvēģi prognozē ilgstošu atkusni no 18. janvāra.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   13.01.2017 23:30
GFS modelis pagaidām prognozē sala robežu Latvijā nākamās nedēļas otrajā pusē - uz ziemeļiem atkusnis, uz dienvidiem - sals. Latvijā pagaidam sīki plusi tiek doti vien valsts pašiem ziemeļiem. Taču tur pietiek situācijai kaut nedaudz izmainīties, lai temperatūras būtu pavisam citas..
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.01.2017 11:22
Tā arī varētu būt. Tomēr pagaidām laika ziņas par nākamo nedēļu ir ļoti vienpusīgas Latvijas medijos, tiek runāts tikai par aukstumu, tiek noklusēts ļoti iespējams siltums. Un tā situācija ar siltumu ziemeļos un aukstumu dienvidos būtu diezgan netipiska.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.01.2017 00:11
Norvēģi nav vienīgais avots, turklāt bieži visai neprecīzs - laika gaitā esmu pārliecinājies. Citur skats uz nākotni ir pilnīgi savādāks, piemēram, šeit. Šim avotam es uzticos daudz vairāk, un ne jau tāpēc, ka šobrīd tas rāda man tīkamāku nākotnes scenāriju attīstību. Pieredze par to liecina. Vēl jau arī daudz kas var mainīties, jo Latvija patiešām būs tuvu siltas un aukstas gaisa masas robežai. Rūdolfs jau pareizi norāda, ka pietiek ar nelielu nobīdi, lai viss mainītos.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.01.2017 11:23
Nav vienīgais avots, bet tas nav iemesls, lai noklusētu šī avota informāciju. Drīz sākšu ar jums te strīdēties kā Lāsmiņa )))
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.01.2017 15:17
Es jau nesaku, ka vajag kaut ko noklusēt, es tikai izteicu savas domas par minētā avota uzticamību (neuzticamību).
Vasarā mums domas līdzīgas, bet ziemā diametrāli pretējas prioritātes. Nespēju saprast, kā var patikt slapjdraņķis vai ziemas bez sniega. Taču tas jau nav iemesls, lai strīdētos ar personiskiem apvainojumiem un visu pārējo, ko piekopj troļļi. Bet normāli diskutēt - nekādu problēmu. :))
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   14.01.2017 23:22
Bez strīdēšanas ir garlaicīgi xd Bet nu es piekrītu par to neziemas atbalstu, jau kuru gadu Latvijā nav normālas ziemas.

P.S. Gribu piebilst to, ka es jau Novembrī zināju, ka Janvārī būs ziema un aukstums, tagad izskatās, ka arī Februāris būs auksts, pārsvarā mēneša otrā puse un arī Marta sākumā dominēs aukstās gaisa masas.
 


Apstrādā...
Mohikanis81 (Bernātu mežu piekraste) :   14.01.2017 23:28
Sasodīti pietrūkst Lāsmiņas viedums par gaidāmo salu mēnesi februāri.. Es kā Bernātu ķinģeļa puikaam sāk jau tas piekrastes slapdranķis "mīkstā ziema" jau sāk nepatīk. Neviens te ne pūšpleštu vardu min "lielos temperatūras kontrastus" Latvijas ģeogrāfiskajiem platumiem.. Kas tiešam nav normāli, tik krasas temperatūras maiņas.. Skatoties uz ECMWF modeli tuvākai nedeļai no Atlantijas puses ienāk anomālisks siltums noturīgu siltuma līdz februāra sākumam.. Man šķiet ka Andreijam patīk sevi celt augstāk par citiem, un parā'dit savu IQ... pāri visam.. brīvība balstās uz atbildību...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   15.01.2017 00:22
Ko Tu ar šo tekstu gribēji jautāt vai pateikt?! Ja gribi, lai kāds sniedz atbildi, vispirms noformulē sakarīgu jautājumu. Nevis uzraksti vienu lielu putru (salu mēnesi februāri, "mīkstā ziema", sāk nepatīk, neviens nemin temperatūras kontrastus, "anomālisks siltums noturīgu siltuma"(?!!) utt.), ko beigās vēl "izdaiļo" ar nepelnītiem pārmetumiem citiem, kas neko tādu nav pelnījuši. Tiec skaidrībā ar savām domām, tad varēs runāt tālāk. :)
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   14.01.2017 02:37
Nu gan nepatīkamas pārmaiņas šiem, visu noskaņu naktij sabojā :( Vel iepriekšeja izlaidumā viņiem bija redzams sals bez pārtraukuma, pat reizēm padsmit grādos, turklāt visstabilāk no visiem pārejiem, nu cerams vel mainisies...
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.01.2017 11:24
Man gan šī ir laba ziņa, negribu salt un maksāt lielus rēķinus par apkuri. ))
Labots: 14.01.2017 11:31, Saksija
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   14.01.2017 12:33
Norvēģi šodien dienas pirmajā pusē pārliecinoši solīja sauli....Kur ir? Bet tik tālas prognozes šiem ir 'pilnīgi garām".Vēl reizes 10 mainīsies...diemžēl.
Labots: 14.01.2017 12:34, Biruta
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.01.2017 14:34
Pēc plkst. 13 Imantā ir uzspīdējusi saule... tagad atkal apmācies.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   14.01.2017 23:18
Pie tevis gan apmācies, gan lietains, gan pavasaris =D
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.01.2017 23:59
Visu vakaru skaisti sniga, pārstāja ap 23.00. Vējš neliels, brīžiem mērens, bet nekāds putenis neveidojās. Tikai tik daudz, lai varētu vērot jaukas sniega dejas. Piesniga, uz aci vērojot, ap 3-5 cm svaiga sniega. Temperatūra kādu laiku nostabilizējās ap -0,5°C, tagad arī tikpat. Lielā iela gan lēnītēm kūst, toties citur sniegs, lai arī mīksts, turas. Spiediens 743,5 mm.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   14.01.2017 02:33
Skaisti snieg Rīgā, brīžiem bija diezgan stipri un ari lielām pārslām, piesniga 3-5 cm diezgan pūkaina sniega, visi koki skaisti apsniguši, temperatūra nepilnu grādu zem nulles, turpina mazliet snigt.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.01.2017 05:44
Naktī sniga minimāli, vien brīžiem retām pārslām. T. kādu laiku turējās nedaudz (dažas desmitdaļas) zem nulles, tomēr tuvāk rītam atkal izrāpās plusos. Nekas daudz vēl pagaidām nekūst, tomēr palaikam no jumta pakšķ, un arī lielā iela jau slapja. Pašlaik +0,4°C, no sniega vien atsevišķas pārsliņas brīžiem palidinās.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   14.01.2017 07:10
Ārā tādi knapi mīnusiņi, toties visi koki nosniguši un zari nolīkuši, bezgala daiļi. Norvēģi vakarā nomainījuši prognozi uz kaut kādu pļurzu, ļoti ceru, ka rīta atjauninājumi tomēr vedīs atpakaļ pie ziemas un kārtīgiem mīnusiem.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   14.01.2017 12:37
Klusa un spoži balta pasaule. Pie 0*C un absolūta bezvēja visi koki stāv apsniguši. Zem smagas nastas. Sniegs ir mitrs un smags tīrīšanai. Bet skaisti gan. Žēl , ka nav nav norvēģu solītās saulītes.Vienu brīdi mākoņi it kā palika plānāki....bet nekā.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   14.01.2017 12:37
Rīgā šodien balta sniega pasaka, viss smuki apsnidzis un balts. Bet laiks visai "miksts", tuvu nullei vai dažas grāda daļas minusā, sniegs lipīgs un slapjš, bet ceļi un ietves gan vienā putrā... galvenais, lai nesāktu kust, vel jau 2 dienas tuvu 0 Rīga prognozejās, bet sniegu vairs nesola. GFS rīta izlaidumā atdriezās pie ziemiga scenārija, pārsvara neliels sals, reizēm ap 0, cerams ari norveģi attapsies.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   14.01.2017 13:34
Nupat atgriezos no burvīgas pastaigas pa laukiem un mežiem- balts, silts, bez vēja...Pa nakti klāt piesniguši 6-7 cm jauna sniega, vidējais sniega biezums manā pagalmā un tuvākā apkārtnē no 15-18 cm, bet brienot pa tālāku apkārtni, sniegs bija sabiris zābakos (zābaka augstums no zemes 27 cm). Uz pāris minūtēm iespīdējās saule- kāds žilbinošs baltums atmirdzēja, bet nu jau jauni mākoņi atnākuši, jācer, ka pret vakaru tomēr noskaidrosies.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   14.01.2017 13:49
Ir neliela galerija - šorīt Rīgā ir sasnidzis (14.1.17. rītā).

15:24: * 13.1.2017., piektdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 309. diena). Uz Z no ciklona. Apmācies - dienā 1 sniega brāzma, bet masīvi sāka snigt pēc 18:00 vakarā, līdz pusnaktij piesniga klāt 3cm, uz zemes kopā ap 20cm. Dienā arī mazliet kusa. R vējš 1m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00-1; 9:00+1; 15:00=0; 21:00=0.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.01.2017 14:34
Sveiciens vārda dienā!
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   14.01.2017 15:24
Paldies:)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.01.2017 15:41
Sveicieni vārda dienā arī no manis! :)
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   14.01.2017 17:07
Pievienojos apsveicēju pulciņam!
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   14.01.2017 17:26
Yehee, paldies :)
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   14.01.2017 17:42
Sveicieni Vārda dienā !!!
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   14.01.2017 22:43
O, jā! Sveicieni :)
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   14.01.2017 23:17
Pievienojos sveicieniem !
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.01.2017 15:39
Nejauks laiks, jau kopš rīta pamatīgs slapjdraņķis. Leišu modeļa prognoze ar siltuma joslu pār Latvijas vidieni uz A no centra izrādījās precīza... :( T. plusos jau kopš nakts, rītā +0,8°C, dienas vidū un vēl nesen ap +1, max. +1,3°C. Vējš minimāls, pēcpusdienā vispār bezvējš. Totāli nomācies, nekādu gaišāku brīžu. Agrā pēcpusdienā sāka biezēt migla, tagad jau redzamība stipri samazinājusies. Gaiss mitruma pārsūcies, 99%. T. pēdējās pusstundas laikā beidzot uzrāda lejupslīdes tendences, pašlaik +0,8°C, spiediens kāpj, 746,5 mm.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   14.01.2017 17:00
Kad uzsniga tikai dažas sniegpārslas par baigo tur sniegu nenosaukšu, bet piesnidzis ir skaisti, kaut gan tomēr prasās pēc lielāka sniega.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.01.2017 20:04
Pēc lielāka sniega ? Ielas jau tagad netīrītas. Nē, paldies :)))
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   14.01.2017 23:16
Lai ir daudz sniega...apnika tās šļurgainās eiroziemas.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   14.01.2017 19:31
14. janv. 5 no rīta bieza migla. T.-5*. Spiediens 749 mm. Rītausmā apmācies. Neliela migla. Uz visiem kokiem bieza sniega un sarmas kārta. Lēns vējš vai bezvējš. Pēcpusdienā joprojām kluss. Migla nokritusi. Neliela dūmaka. T. -1*. Līdz vakaram bez pārmaiņām. Pašlaik t. -1,2*. Spiediens 751 mm.
SILTĀKĀ DIENA 2007.g. No rīta +0,AC>C,apmācies,lietus. Pēcpusdienā +7,skaidrojas. Vakarā mākoņains,lietus,slapjš sniegs,vētra. Nākošā rītā +0,skaidrojas.
AUKSTĀKĀ DIENA 1985.g. No rīta -19,AC,saulains. Pēcpusdienā -14,saulains. Vakarā saulains. Nākošā rītā -23,saulains.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   14.01.2017 20:52
Šorīt skaisti sniegaina diena, temperatūra grozījās ap nulli. Pabiju Rīgas pusē, pie mums sniega kārta redzami mazāka.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.01.2017 20:54
Pievakarē temperatūra beidzot noslīdēja mazliet (pāris desmitdaļas) zem nulles, drīzumā arī neliels sniedziņš parādījās. Turpina viegli snigt joprojām, brīžiem mazliet stiprāk, bet pagaidām nekas ievērības cienīgs. T. -0,7°C, vismaz atkusnis beidzies. :)
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   14.01.2017 22:42
ap nulli visu dienu, sniegs mīksts. Dienā nesniga (no tās lielās prognozētās snigšanas nekā). Dienas vidū kas līdzīgs lietum vai smidzināšanai. Svaigā sniega kārta rītā bija 8 - 9 cm. Šobrīd -3, kādas pāris stundas sīki, bet mērķtiecīgi snieg.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.01.2017 23:07
Vācu meteorologi: ziema beigsies februārī.

NOAA modelis sola Baltijai temperatūras virs normas februārī, martā, aprīlī...
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   14.01.2017 23:15
Tukša muldēšana ! Atkal tā smadzeņu skalošana ar uber siltajām un aukstajām ziemām, globālā sasilšana jomajo.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.01.2017 23:53
Manis pēc tāds vācu vecis var solīt ko vien grib. Ja sola ziemas beigas februāra beigās - ļoti labi, es tikai par! 😀 Tad jau vairums pavasara gaidās, mani ieskaitot.
Bet citādi no tās saites nekādas jēgas, sīkāk tur nesaprast, to var vienīgi tie, kas vācu valodu mācījušies vai kam tā vismaz nav galīgi sveša. Un vēl jau paliek jautājums par šīs prognozes uzticamību - kā tas attiecas uz visām ilgtermiņa prognozēm.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   15.01.2017 10:54
Viņš saka, ka visdrīzāk februārī ziema vispār nebūs, dominēs dienvidrietumu vēji, katrā ziņā auksts februāris ir praktiski izslēgts, normāls vēl būtu iespējams.
Un vispār NOAA ir tas labākais ilgtermiņa modelis, nekā labāka nav.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   15.01.2017 11:34
Ir vēl alternatīva...meteoweb.ru, kuram es vairāk ticu.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   15.01.2017 05:03
Par 3 mēnešiem nu ganpāragri spriest, februāri jau sen prognozē nedaudz siltāku par normu, pārejiem mēnešiem gan bija arī auksti varianti... Vispār šogad ziema tāda galīgi mīksta, tads kārtigs sals bija vien 3-4 dienas janvārī, sniegs gan šoziem bieži skaisti uzsnieg,bet ari nokūst. Kopuma Janvāris pagaidām puslīdz apmierina, vismas balts un bez fataliem atkušniem pagaidām kopš 3 datuma...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.01.2017 23:45
Vakarā turpina lēnā garā snigt, pamazām sniedziņš arī krājas, nokusušās vietas atkal baltas. Arī temperatūra lēnām slīd lejup, nu jau stabili piesalst, šobrīd pie loga -1°C. Spiediens praktiski nemainās, 746-747 mm robežās.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   15.01.2017 04:57
Diena bez nokrišniem un ap 0 grādiem,dienas vidū uz īsu brīdi saule, velāk dūmakaini miglains, sniegs pavisam nedaudz pakusa daļēji nokritot no koka zariem, vakarā/nakts sākumā minimāli piesala. Žēl ka tas ciklons ar sniegu paiet garām ,mūsu pusē nesnieg.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   15.01.2017 10:51
Rīgā šobrīd snieg lielām pārslām...
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   15.01.2017 12:49
Ja, īslaiciga neprognozeta sniega brāzma... Gaisa T joprojām tuvu 0
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   15.01.2017 10:27
Pirms desmitiem šķita, ka tūdaļ uzspīdēs saulīte, bet te pēkšņi uznāca tik biezi miglas vāli, ka par saulīti uz kādu laiciņu jāaizmirst. -1.3.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   15.01.2017 12:34
Naktī bija krusa. Šorīt sniga. Joprojām mierīgs, ar knapi jūtamu vējiņu. It kā paliek gaišāks, varbūt uz mirkli var sagaidīt sauli uzspīdam....T* ap 0*C.
13:14 Nu jau sāk kust...plikšķ pa palodzi.
Labots: 15.01.2017 13:15, Biruta
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   15.01.2017 14:46
Saulkrastos šodien -1 un pa laikam uznāk līča efekta sniega mākoņi. Vakar biju pārgājienā pa Līgatnes ieleju starp Augšlīgatni un Līgatni. Tur mežzi pamatīgi piesniguši, sniegs ap 15 cm, temperatūra visu dienu ap -1.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   15.01.2017 17:09
Sniegs sniga visu nakti un arī vēl rīta agrumā, pārstāja priekšpusdienā. Piesnidzis tīri smuki, kādi ~5-6 cm pie jau bijušā klāt. Temperatūra rīta pusē ap -1,5...-2°C, dienā siltāks. Jau priekšpusdienā mākoņi sāka izklīst, un, lai arī Saule neparādījās, vismaz kļuva daudz gaišāks. Pēc 12.00 arī siltāks, drīz jau 0°C, un arī pēcpusdienā t° vairākas stundas svārstījās ap nulli. Max.t. +0,2°C. Nekāds lielais atkusnis nebija, tomēr sniegs ļoti mīksts, uz lielās ielas pamatīgs slapjums un šķīdonis, uz citām ielām šur tur mazākas peļķītes. Bet nu efekts neliels, to var pieciest. 😀 Tāpat arī no jumtiem pilēja, balkons arī viss slapjš.
Tomēr vēlākā pēcpusdienā atkal mazliet stabilāk zem nulles, vairāk nekūst, pašlaik -0,6°C. Pēcpusdienā arī sabiezēja mākoņi, kļuva tumšāks, brīžiem palaidelējās sniegpārslas. Vējš lēns, brīžiem mērens, spiediens visu dienu kāpj, šobrīd 756 mm.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   15.01.2017 18:21
Diena bez nokrišņiem, apmākusies, temperatūra nulle, uz vakaru -1.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   15.01.2017 21:53
Vakar pa ceļa uz laukiem Ilūkstes pusē pārsvarā pelēcīgs un miglaini dūmakains, ap 0...-1, bet Vecumnieku pusē no rīta uz brīdi miglaina saule un -4. Pie Ilūkstes visu pēcpusdienu viegls sniegs, vakarā jau vidējas intensitātes, ap 0, pusceļā uz Rīgu vairs nesniga. Sniega bišku vairāk nekā Rīgā, bet skaisti piesniguši koki visa ceļa garumā. Rīgā neliels līča vējš nodrošināja visas brīvdienas ar 0, šorīt pēc desmitiem no līča uznāca pamatīgi lielpārslains sniegs, īsa laikā sasniga ap 1 cm. Mežos ir ap 20 cm sniega, koki skaisti piesniguši, patīkami ziemīgs laiks. Tikai tagad vakarpusē temperatūra noslīdējusi līdz -2, asfalts mirdz, viss slapjums piesalst. Nu jau arī GFS modelis pēdējā izlaidumā arī apstājies pie scenārija ar nelielu atkusni gandrīz visā valstī ceturtdien, piektdien, iespējams sestdien. Bet tas jau nebūtu pats trakākais, - skatoties tālākos scenārijos augsta spiediena apgabals (anticiklons) aizies uz Krieviju un janvāra beigās cikloni var atnest jau pamatīgāku un ilgstošāku atkusni/nokusni, ja vien neizveidosies kādi nelieli anticikloni, augsta spiediena atzari, nesot salu no ziemeļiem. Pagaidām nav pārliecības. Februāris izskatās diezgan līdzīgs kā pagājušogad - vēsums no ZA puses, cikloni no R, DR. Nevelk ne uz kādu baigo ziemu un īpaši jau Kurzemes pusē..
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   15.01.2017 22:15
2009.gadā arī sasolīja silto ziemu, bet kas izrādījās bija pati aukstākā un sniegota ziema.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   15.01.2017 22:22
7 cm svaiga sniega pa nakti, snigšana beidzās tik rītā. Diena bez nokrišņiem. Pusdienlaikā pat saule paspīdēja - pasaka; viss balts, balts. T no -3 līdz -1 visu dienu, šobrīd vēsāk, -4 bija. Vakarā vēl mazliet uzbārstījās sniedziņš. Pamērīju kopējo sniega biezumu: vidēji ap 20 cm atklātās vietās dārzā un pļavā. Nu jau izskatās pēc ziemas :)
 


Apstrādā...
Māsiņa (Kuldīgas novada galējie ZR) :   15.01.2017 23:41
Patlaban -5*C. Nu jā, brīžam paliek drusku aukstāks, brīžam drusku pakūst, tāda maiga ziema (tomēr ziema!), sniedziņš ar pietiekami daudz (pēdējās diennaktīs vēl šad tad viegli pārkaisa zemi). Šodien RietumKrastā (Liepājā) iznāca būt (cita starpā - pirmo reizi savā apzinīgajā vecumā; interesanta, savādāka pilsēta) - tur gan sniegs gandrīz tikai simbolisks, tāds, lai uzturētu ziemīgu sajūtu. Vakarpusē atpakaļceļā daudzviet bieza migla, redzama bija tikai atstarojošā ceļa viduslīnija dažus metrus uz priekšu.

00:02: Kā zināms, Liepāja tiek saukta par vēju pilsētu, bet vai arī pēc statistikas tur valda Kurzemes lielākie vēji?
Labots: 15.01.2017 23:45, Māsiņa
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   16.01.2017 00:15
15. janv. no rīta mierīgs un gaišs. T. -1*. Spiediens 757 mm. Priekšpusdienā Saule spīd caur plāniem gubu (aitu) mākonīšiem. Vietām zila debess. Ļoti jauks laiks. Sniegs no kokiem arī vēl nav nobiris. Pēcpusdienā apmācās vairāk. T. +0*. No palodzēm sāk pilēt ūdens. Un parādījās neliels vējš. Vakarā mākoņains, tomēr pa kādu spraugu iespīdēja dzeltena saulrieta gaisma. Pašlaik t. -1,5*. Spiediens 762 mm. Nesen uzsnidzis svaigs, pūkains sniedziņš 2-3 cm.
SILTĀKĀ DIENA 2007.g. No rīta +0,C>AC,apmācies. Pēcpusdienā +6,mākoņains. Vakarā apmācies,lietus. Nākošā rītā +6,apmācies.
AUKSTĀKĀ DIENA 1985.g. No rīta -23,AC,saulains. Pēcpusdienā -17,saulains. Vakarā mākoņains. Nākošā rītā -21,mākoņains.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   16.01.2017 00:48
Vakars mierīgs, vien vēlākā vakarā brīžiem mazliet jūtamāks vējelis uzpūta. Pastāvīgi no debesīm lejup birdinājās smalks sniedziņš. Temperatūra agrākā vakarā 0...-1, pēc 21.00 pamazām nokritās līdz -1,5°C.
Šobrīd turpina snigt neliels sniegs, un pamazām arī krājas. Dienas atkušņa pēdas vairs tikpat kā nemana. Vējš minimāls, T. -1,4°C, spiediens aizvien kāpj, pašlaik 760,5 mm.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   16.01.2017 01:23
Diena līdziga iepriekšejai kopš rīta sniega brāzmas vairs tikpat ka nesniga, pārsvara apmācies, brīžiem plānākiem mākoņiem cauri mēgināja izlauzties saule, temperatūra ap nulli. Nakts sākumā mazliet piesala, -1-2 grādi, plāni apmācies, cauri mākoņiem redzams mēness. Kopumā visai ziemīgi un skaisti skati un atkusnis sniegam būtiskus bojājumus nenodarija. Janvāra otras puses prognozes gan paliek arvien bēdīgakas un sliktākas.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   16.01.2017 07:45
* 15.1.2017., svētdiena, Rīga (vērojumu 40. gada 311. diena). Pastiprinās neliels augsta spiediena atzars. Apmācies, naktī nedaudz uzsniga, saglabājas 20cm sniega sega, kā arī piesniguši koki. ZR vējš 1m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00=0; 9:00+1; 15:00=0; 21:00-1.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   16.01.2017 08:22
Ap plkst 6 -8,1,periodiski ļoti sīks sniegs.
 


Apstrādā...
Robežnieki  (Strazde, Talsu novads) :   16.01.2017 11:35
Ap trijiem naktī sals -12 grādi, bez nokrišņiem, šobrīd -5 un pamazām sāk skaidroties. Cerams, uz pēcpusdienu ieraudzīsim sauli. Sapūstās kupenas ievērojami saplakušas.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout