Slēpt attēlu

Nedēļa līdz 31.7.16 - silta un mitra, nedēļas nogalē vēsāks un lietaināks

Nedēļa noslēgusies

Kopumā nedēļa aizvadīta ar siltu vai ļoti siltu un dažbrīd pat karstu laiku. Katru dienu kaut vai kaut kur Latvijā lija silto un mitro gaisa masu ietekmē, bet nokrišņu daudzuma sadalījums bija nevienmērīgs, vairāk nokrišņu kopumā bija valsts austrumu daļā. No pirmdienas līdz ceturtdienai Latvijā no dienvidiem bija ieplūdis ļoti silts un karsts gaiss, līdz ar to gaisa temperatūra dienās sasniedza no +22..+24 piekrastēs līdz +25...+29 (lokāli +30...+31) lielākajā valsts daļā. No šīm nedēļas dienā vairāk negaisu bija pirmdien nestabilā gaisa masā un ceturtdien valsti šķērsojot nekonkrētai ciklona aukstajai frontei, otrdien negaisi bija tikai valsts austrumos, bet trešdiena bija nedēļas sausākā diena. Visās dienās visintensīvākie negaisa un lietus mākoņi skāra valsts austrumu daļu. Nedēļas nogalē atradāmies lielākā ciklonu darbības ietekmē, taču gaiss joprojām bija vasarīgi silts un mitrs - dienās gaisa temperatūra sasniedza +20...+26. Ja vēl piektdien bez lieliem nokrišņiem, tad sestdien un svētdien daudzviet bija novērojami lietus un negaisa mākoņi konvekcijas rezultātā, kas nesa īslaicīgus nokrišņus un izpaudās kā ciklona vairākkārtējas aukstās frontes, aiz kurām jau nākošajā nedēļā ieplūda vēsākas gaisa masas.

 

   Prognoze nedēļai (26.07.)

 

    Pēc ļoti siltas un sutīgas pirmdienas laikapstākļi Latvijā līdz ceturtdienai vēl būtiski nemainīsies.

    Otrdien valstī saglabāsies daļēji saulains laiks, negaisi ar pērkona lietusgāzēm attīstīsies valsts austrumu daļā, īpaši dienvidaustrumos. Gaisa temperatūra sasniegs +25...+29, piekrastēs vēsāks.

    Naktī uz trešdienu vietām joprojām var izveidoties migla un austrumos iespējams neliels lietus, gaiss atdzisīs līdz +12...+18. Trešdiena iespējams būs nedēļas sausākā diena, jo pirms ciklona gaidāms daļēji saulains laiks un tikai vietām iespējams pavisam neliels lietus, gaisa temperatūra joprojām +22...+29. Dominēs lēns vējš.

   Ceturtdienas naktī mākoņu pamazām kļūs vairāk, gaiss atdzisīs līdz +13...+17. Dienas laikā Latviju no DR sasniegs ciklona aukstā fronte, atnesot atkal vēsāku gaisu. Fronte gan būs diezgan lēna un atkal radīs piemērotus apstākļus negaisu attīstībai pēcpusdienā, visvairāk tieši valsts centrālajos rajonos un vēlāk austrumos, īslaicīgi stipri līs un zibeņos, tomēr negaisi kā jau parasti neskars ļoti plašas teritorijas. Dienā pirms aukstās frontes valsts centrālajos un austrumu rajonos vēl +23...+28, bet Kurzemē gaiss jau būs atdzisis līdz +19...+21 (pēc lietus šāda temperatūra gaidāma visā valstī).

   Piektdienas naktī un dienā ciklona ietekmē būs daudz mākoņu. Nakts pirmajā pusē valsts austrumos vēl gaidāms lietus, iespējams ar negaisu, bet dienas laikā valstī daudzviet iespējams neliels īslaicīgs lietus, iepūtīs ZR vējš, taču tas nebūs brāzmains. Naktī +13...+18, dienā ap +20...+25.

    Brīvdienās Latvijas tuvumā saglabāsies cikloniskā darbība, līdz ar to saglabāsies mēreni silts laiks un brīžiem līs. Jauns, bet ne visai spēcīgs ciklons Latviju no DR sasniegs jau sestdien pusdienlaikā, līdz ar to atkal dienas laikā daudzviet līs, pastāv arī negaisa iespējamība (tiks precizēta vēlāk). Naktī uz svētdienu un svētdien debesis skaidrosies vairāk. Svētdien dienā vien lokāls neliels lietus, toties brāzmaināks DR vējš. Brīvdienu naktīs gaisa temperatūra joprojām +14...+17, dienās ap +20...+24.

   Nākamās nedēļas sākumā pašlaik tiek prognozēts jauns ciklons ar lietu no D, DR puses, bet vēlāk tiek prognozēta atrašanās augsta spiediena atzara, kas pārvietosies no DR uz ZA, malā, kamēr uz rietumiem no valsts atradīsies cikloniskā darbība. Kopumā gaidāms atkal mērens siltums, nedēļas beigās valstī var ieplūst siltākas gaisa masas.

 

Uzmanību! Atcerieties, ka uz laikapstākļu prognozēm nedēļai pilnībā nevar uzticēties!


ATSKATS UZ JAU AIZVADĪTAJĀM DIENĀM


Pirmdiena, 25.jūlijs

 

Nestabilā meteoroloģiskajā situācijā, kad paaugstināta spiediena apgabals (anticiklons BURKHARD) ir ar centru tuvumā Latvijai, taču anticiklons ir vājš un no DDR puses ieplūst ļoti silts/karsts un mitrs gaiss, radot labu "augsni", lai rastos negaisi. Tikmēr uz R un D zema spiediena ieplakas. Naktī spēcīgi pērkona negaisi ar intensīvu zibeņošanu un spēcīgu lietu izveidojās Vidzemes rietumos un visaktīvāk skāra Vidzemes ziemeļus. Dienas laikā veidojās jauni negaisi, daudz to bija valsts dienvidos un austrumos (Zemgalē, Vidzemē, Latgalē). Pēcpusdienā visaktīvākie negaisi skāra Sēliju un Vidzeme, taču dažāda stipruma negaisi bija arī citviet Latvijā, izņemot lielāko daļu Kurzemes, vēlākā vakarā tie pārsvarā tikai valsts austrumos. Rīgas tuvumā negaisiem dienas laikā patraucēja jūras brīze. Gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu, kad daudzviet veidojās migla un dūmaka, ap +14...+17 grādiem, dienā pārsvarā +25...+29, piekrastēs +22...+23.

 

Otrdiena, 26.jūlijs

Izplūdušā antciklona BURKHARD ietekmē, no D, DR puses turpina ieplūst ļoti silts un mitrs gaiss ciklona ZILJANA frontālās sistēmas priekšā. Visas diennakts garumā vairāk mākoņu bija valsts austrumu pusē, kur veidojās pērkona lietusgāzes, nesot zibeņošanu un īslaicīgu stipru lietu. Pārējā valstī daļēji saulains un tikai pavisam lokāli nelieli nokrišņi no lielākiem gubumākoņiem, vakarpusē mākoņu bija mazliet vairāk. Naktī uz otrdienu minimālā temperatūra +12...+17, dienā +24...+29, piekrastēs vietām +22...+23.

 

 

 

Trešdiena, 27.jūlijs

Aiz izjukušas ciklona ZILJANA aukstās frontes, kas izpaudās kā lielāka mākoņainība naktī, kaut kā ausktā fronte tā vairs nepastāvēja, jo neatnesa aukstāku gaisu. Dienas gaitā laikapstākļus vairāk noteica vājais antciklons BURKHARD, atradāmies tā ietekmes zonas ZR malā. Diena valsts lielākajā daļā kopumā daļēji saulaina, valsts austrumos lielāki gubumākoņi nesa nelielu īslaicīgu lietu. Naktī gaiss atdzisa līdz +14...+18, diena karsta - pārsvarā +26...+29, tikai piekrastēs +23...+24.

 

Ceturtdiena, 28. jūlijs

Pēc mierīgas nakts, kad gaiss atdzisa līdz +12...+17 (Rīgas centrā +19) dienā atradāmies nestabilā gaisa masā ciklona ARVENN ietekmē  (Latviju šķērsoja ciklona aukstā fronte), kas radīja piemērotus apstākļus negaisu attīstībai. Dienas gaitā, jau sākot no agra rīta Kurzemē, sāka attīstīties pirmā negaisu fronte, kas gan pilnvērtīgāka attīstījās tikai Zemgalē un pie Rīgas, līdz ar to intensīvākā zibeņošana un negaiss ar īslaicīgām stiprām vēja brāzmām skāra gandrīz visu Zemgali, Vidzemes rietumus un īpaši valsts dienvidaustrumu daļu. Vēlāk pēcpusdienā, kad visu valsti bija šķērsojusi pirmā negaisu fronte, veidojās jauna neliela negaisu fronte Kurzemē, bet atkal pamatīgāki negaisi skāra Sēliju, valsts dienvidaustrumus. Vakarpusē nelielāki negaisi atkal skāra arī Vidzemes rietumus un ziemeļrietumus šaurā joslā. Dienas gaitā visvairāk nokrišņu kopumā bija Ziemeļkurzemes piekrastē, Zemgales vidienē, Sēlijā un Latgales dienvidos, kā arī šaurā joslā Vidzemes rietumu un ziemeļu daļā. Gaisa temperatūra dienas gaitā bija svārstīga - priekšpusdienā Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra pirms negaisiem sasniedza +26...+29 (Piedrujā Baltkrievijas pierobežā pie Daugavas līdz +31), bet pēcpusdienā valstī gaisa temperatūra kopumā bija apmēram +20...+25, līdz ar to bija noslēdzies nelielais karstuma vilnis.

 

   

 

Piektdiena, 29.jūlijs

Pēc ceturtdienas negaisiem ARVENN ciklona aukstās frontes ietekmē atradāmies ciklona aizfrontē nelielā augsta spiediena apgabalā, taču pati ciklona aukstā fronte saglabājās tuvumā valsts austrumu robežai. Naktī vēl saglabājas liela mākoņainība no aizejošā ciklona, gaiss atdziest līdz +12...+18, bet rīta pusē pamazām skaidrojas un diena daļēji mākoņaina, bez būtiskiem nokrišņiem, vien Rīgu no rietumiem vakarā sasniedz lokāls lietus mākonis, valsts dienvidaustrumu pierobežas tuvumā atrodas negaisi, kas neskar Latvijas teritoriju. Dienā maksimālā gaisa temperatūra sasniedza +21...+26.

 

 

Sestdiena, 30.jūlijs


Atradāmies nenoteiktā meteoroloģiskajā situācijā ar siltu un mitru gaisu starp ciklonu ARVENN un pajukušo ciklonu BRIGITTE. Naktī un no rīta ARVENN ciklona oklūzijas fronte atradās tuvu valsts ziemeļaustrumiem, tur atnesot ilgstošāku lietu. Šādā situācijā (silts un mitrs gaiss zema spiediena ieplakā) visas dienas gaitā visā Latvijā veidojās lietus mākoņi, kas nesa īslaicīgu spēcīgu lietu, vietām bija novērojams arī negaiss. Taču kopumā lokālie lietus un negaisa mākoņi neaptvēra pilnīgi visu valsts teritoriju un atnesa arī nevienmērīgu nokrišņu sadalījumu, kopumā visvairāk lietus tika augstienēm. Starp lietus mākoņiem uzspīdēja arī saule, kas pēc nakts ar minimālo temperatūru +11...+17 gaisu dienā uzsildīja līdz pat +22...+26.

 

 

Svētdiena, 31.jūlijs


Dienas gaitā valsti no rietumiem šķērsoja atkārtota ciklona ARVENN/BRIGITTE aukstā fronte, kas sākot no Kurzemes rīta pusē atkal nesa īslaicīgus stiprus nokrišņus un zibeņošanu, taču mazākā apmērā kā sestdien. Pēcpusdienā fronte, kas izpaudās īslaicīga stipra lietus veidā, jau bija šķērsojusi Kurzemi un valsts centrālos rajonus. Aiz tās kopumā daļēji saulains laiks bez nokrišņiem pavisam nelielā augsta spiediena atzarā pirms neliela dienvidu ciklona, kas laikapstākļus ietekmēja nākamajā dienā. Pēc diezgan siltas nakts ar +14...+16 (vietām piekrastē līdz +18) dienā gaisa temperatūra sasniedza +20...+25.

 

 

 

Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   25.07.2016 14:39
Rīgā dūmakaini saulains ar dažiem gubumākoņiem, kas pamazām laikam veidojas par cb, taču tos saskatīt dūmakas dēļ ir diezgan sarežģīti. Lightningmaps.org uzrāda tuvāko negaisu pie Jelgavas, kas teorētiski dodas Rīgas virzienā, bet var arī paiet garām, jo pūš jūras brīze. Vēl noteikti var cerēt uz Lietuvas negaisiem un uz citeim jauniem negaisiem tuvāko vismaz 12 stundu laikā. Vajadzētu būt interesanti... Gaisa temperatūra +26, sutīgs un cepinošs.
Sadzirdēju pirmos attālos pērkonus.

15:38: Negaiss protams Rīgai iet garām un pašlaik ir pie Salaspils. D, DA virzienā dzirdami daudzi pērkoni, bet pats mākonis tāds nefotogēnisks, ar zilu pamali. Var gadīties, ka Rīgai nemaz netrāpa neviens negaiss, vismaz rietumdaļai. Kļuvis vēsāks, ap +25, laikam jūras brīze pēcpusdienā mazliet vēl pastiprinājusies.

15:44: Vēl pašlaik attīstās negaiss pirms Kalnciema, varbūt tas atnāks līdz Rīgai? Lietuvas lielie negaisi izskatās, ka pārvietojas ZA virzienā un skars teritorijas uz austrumiem no Rīgas.
Labots: 25.07.2016 14:40, Rūdolfs
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   25.07.2016 15:55
Jā, pērkonus dzird itin labi...bet garām. Ja nu negaiss atnāks no Jelgavas, bet šķiet, arī tas netrāpīs. Gaidīsim rīt:)
Paldies par rakstu:)
 


Apstrādā...
Weatherman  (Dauguļi, Kocēnu Novads) :   25.07.2016 16:03
Pamatīga sutoņa. +28°C Pašlaik. Visa R un Z pamale tumši zila. Ik pa brīdim ducina.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   25.07.2016 16:14
Ārā sutoņa, +25 grādi, komforta temperatūra ap +30 grādiem. Uz DA no manis redzu negaisu, ik pa laikam uzrūc. Radarā redzu nāk visai intensīva negaisu sērija Z un ZA virzienā. Būtu labi ja vēlu vakarā un naktī būtu kāds negaiss.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   25.07.2016 16:26
Karstums un sutoņa, pecpusdien D puse paradas daži knapi dumakainās debesīs saskatamas CB torni un laktas, it ka slīpi tuvojās, bija skaidri dzirdami ari pērkoni, tomer ka vienmēr un atkal viss pa ceļam izjuka, palika vien tukšas laktas... Vai nu tiešām atkal neka nebūs....
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   25.07.2016 17:24
Pie mums pēcpusdienā noducināja mazliet, nolija arī kaut kas, kādi pāris mm. Joprojām silti, bet drausmīgā sutoņa gan vairs nava.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   25.07.2016 18:31
Rīgai nāk smuks negaiss!!!
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.07.2016 18:43
Agrā rītā migla, vēlāk saulains, ātri karsts. Pārsvarā bezvējš. Dienas vidū Saule no dūmakainām debesīm, šur tur manījās pa kādam gubu mākonim, t. 12.40 jau +26*C. Turpmāk grādi turpināja strauji kāpt, karstākais pirms 15.00, kad t* sasniedza +29,5*C.
Taču drīz pēc tam sacēlās vējelis, sāka parādīties lielāki un biezāki mākoņi, Saule regulāri paslēpās, un karstums pamazām atslāba, jūtamāk pēc 16.00 - ja 15.25 vēl +27,6*C, tad 16.20 +26, bet pēc 16.30 temperatūra nostabilizējās +25...+26 grādu robežās. Vējš gan atkal pazuda, pa malām visādi, arvien nopietnāki mākoņi staigāja, pirms 18.00 D pusē bieži pērkoni dārdēja, kur bija savilcies liels negaisa mākonis (dūmakainības dēļ gan visai nefotogēnisks, tāpat kā visi citi pārējie, debesis "izplūdušas" visu dienu).
Arī tagad D un R pusē biezāki, blīvāki mākoņi, taču kļuvis mierīgāks. Vējelis atkal brīžiem nedaudz uzpūš. A puse gaišāka. Pēdējās pusstundas laikā, par spīti tam, ka nav lijis ne piles, kļuvis vēl par 2 grādiem vēsāks, pašlaik jau vairs tikai +23,6*C.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   25.07.2016 18:48
Jehee, redzu no Rīgas Z daļas rūcošu mākoni ar nelielu sienas mākoni, atsāk tas rūkt, ... skatīsimies!

19:01: Vispār tāds tīri neaktīvs negaiss, daži perkona rūcieni, neliels sienas mākonis, 3-4m/s veja ātrums dažā brāzmā, nokrisņi arī tādi nekādi (pagaidām). Dienas laikā arīdzan bija nelieli negaisi uz A-DA no Rīgas, apmēram 12 pērkona rūcieni, 17:00 "viena pile divās rindās".
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   25.07.2016 19:06
Jāsaka paldies tiem sasodītajiem ziemeļuvējiem, kas izkliedē tos negaisus pie Rīgas.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   25.07.2016 19:22
Nu jau Rīgas Z daļā sāk uzlīt- pat mēreni stipri. Pērkoni gan izpaliek.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   25.07.2016 19:43
No rīta apmācies. T. +16*. Stipra dūmaka. Atsevišķi mākoņi nav redzami. Priekšpusdienā blāva, dzeltena Saule. Daži, zemi gubumākoņi. Neskaidri redzami spalvu mākoņi. Ļoti sutīgs. Lēns vējš vai bezvējš. Pēcpusdienā t. līdz +29*. Vējš drusku jūtamāks. 16 Sauli sāk aizklāt blīvs spalvu mākonis, kas izskatās pēc izlijušas negaisa laktas. Pēc pusstundas savācās tumšs gubumākonis. DR pusē sāk dzirdēt tālus pērkona grāvienus. Aiz gubumākoņa vēl kādu brīdi lietus kavējās. Pērkona grāvieni tuvāki un skaidri dzirdami. Debesīs daudz nelielu gubumākoņu kuru virsotnes pazūd augšējo mākoņu miglā. Lietus neliels, bez lielām lāsēm. Vēlāk pērkoni pārvietojās uz Z pusi. Tad bija arī spēcīgākais grāviens 12 sek attālumā. Rībieni bija satricinoši. Pašlaik pērkoni nav dzirdami. DR pusē spalvu mākoņi ar zilu debesu joslām. Lielā dūmaka pazudusi. T. +20,8*. Spiediens 765 mm, maz mainās.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   25.07.2016 19:49
Visu pēcpusdienu sutīgs, pamalē pērkonu kanonāde, likās ka tūdaļ, tūdaļ...19.00 sacēlās vējš, mākoņi atnāca bez zibens izlādēm, pirmais stiprāks lietus, tagad mērens, vējš vēl nav mitējies, pamalēs pērkonu kanonādes, mēģinu izvēdināt istabas.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   25.07.2016 19:59
Negaisi, tikuši tuvāk Rīgai, strauji izjuka. Vienbrīd bija dzirdams pa kādam pērkonam, nozibsnīja viens attāls zibens, uznāa tumši mākoņi, bet nekā, Zolitūdē pat nenolija ne pile, kamēr Iļģuciemā esot diezgan kārtīgi nolijis. Nekā un nekā, tikai svaigāks gaiss, +21, jau kļūst gaišāks.
 


Apstrādā...
Ceļotājs  :   25.07.2016 20:08
Bez izmaiņām, vien vēl karstāks. Ventspilī visu dienu spoža saule, nu apkārt saradušies lijēji, bet šaubos, ka līdz mums atnāks.
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   25.07.2016 21:27
Visa diena nejēgā sutīga un karsta. Ap astoņiem diezgan tuvu pagāja garām viens nejaucenis, diezgan skaļi uzvedās. Krietni nolija, nu vismaz var elpot. Tomēr vēl +20
Līst joprojām ņipri.
Labots: 25.07.2016 21:33, Magone
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   25.07.2016 22:13
Diena silta, sutīga. Uz vakaru sabrieda pērkons, kas gan aizgāja pa austrumu pusi. Lietu gan dabūjām, īss, bet labs.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   25.07.2016 23:03
karstums +27, mitrums, bezvējš, sutoņa. Dienas pirmajā pusē diezgam daudz saules, kaut arī caur dūmakainiem mākoņiem. Turpinājumā piemācās vairāk. Ap četriem R pusē kāpa viens rūcošs, bet pačibēja. Tā arī bez negaisiem bija jāiztiek. Slapjuma pagaidām pietiek, bet tāds jauks negaisiņš atsvaidzinātu... Naktī pamatīga migla, kas saglabājās vai līdz pusdienai.
Šobrīd piemācies, +18, beidzot var elpot. Arī laikam ir migliņa.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   25.07.2016 23:16
Līdz pusdienlaikam bija pamatīga suta, līdz+28 aizvilka, likās, ka no Lietuvas nāk nopietnas negaisu sistēmas. Taču tās visas kaut kur pie Daugavas izjuka. Mākoņi palika vairāk, T pazeminājās līdz +24-25 un tā līdz pievakarei. Tad ap 19iem nāca baigā ātrumā sienas mākonis, drusku papūta, no kokiem visādus sūdus pabirdināja, nedaudz pasmidzināja, tad 10 min palija un viss - mierīgs apmācies vakars, T+18.9 pašlaik. Tas, kas mums pārgāja pāri, Pārgaujā gan pērkoņošanu sataisīja. Liekas, ka beidzamā laikā negaisi pirms Siguldas pašķiras un pēc Siguldas atjaunojas un turpina darbību mūs apejot. Man bija paredzēts doties betonēt, es neaizgāju, jo karstumā grūti strādāt un no negaisa mīkstais betons jāglābj. Būtu zinājis, ka šitā viss izgāzīsies, būtu gājis
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.07.2016 00:17
Vakarā pēc 20.00 jau pavisam svaigs gaiss, vairs tikai ap +21, bet pirms 21.00 beidzot arī lietus klāt. Tiesa, bez acīmredzamām negaisa pazīmēm. Brīdi mēreni palija, tad, īsi pēc 21.00, uz īsu laiku gan slūžas kārtīgi atvērās vaļā, taču tikpat ātri aizvērās, un pēc tam tikai vēl neilgi palīņāja, pēc tam mierīgs, ap +19*C. Bet nu pielijis tīri smuki.
Tagad gan situācija mainās - nu jau labu brīdi A pusē regulāri pērkondārdi, arī pāris attālus zibeņus pamanīju, lai gan speciāli nevēroju. Vējš pārsvarā neliels, vien atsevišķas stiprākas pūsmas. Bet nu pašlaik pa A pusi iet visnotaļ stipri negaisi, spriežot pēc radara un zibeņu kartēm. Redzēs, kurp tā sistēma dosies... T. joprojām +19*C, spiediens 764 mm, dienas gaitā bez īpašām izmaiņām.

O, nu sāk arī līt, un uzreiz tīri smuki, plus vairāki zibeņi A virzienā nepilnas pusminūtes laikā... Būs jāpačolē! :))
Labots: 26.07.2016 00:18, lightning
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.07.2016 00:30
Pēc 18. DR pusē arvien vairāk sabiezēja dūmaka, kurā ar grūtibam vareja saskatīt milzīgu izplūdušu laktu, tikmēr skatot radaru leišu negaisi tuvojoties izkārtojas rindā un nelielā pusloka tuvojoties Jelgavai un virzoties uz Rīgas/Jurmalas pusi visai aktīvi zibeņoja. Likās ka nu būs, tiešā trapijumā... Tikmēr DR pusē jau redzejas dažas svaigākas gubas un pamale arvien vairāk satumsa, talumā klusi rūca pērkons, laktas apaksmalā arvien skaidrāk bija saredzama tumši zilo mākoņu pamatne, kas visai strauji tuvojās veidojoties par visai fotogenisku shelf cloud mākoņi, kas strauji nāca virsū.. Viss izskatijas visai cerīgi...Satumsa, reti pērkoni, bet vairāk klusums.. sienas mākoņim nākot pāri vējš un dažas rupjas lietus piles, viens stiprāks pērkons 6-8 sek. Un talak- nekā- pats negaiss ir it kā apstājies un ātri izjuka Rīgas pievartē, lietus zona paškirās, lielākai daļai aizejot garām DA pusē, bet mazāka daļa gar ZR, pie mums Zolitude vien retas piles, kas pat asfaltu būtiski nesaslapē, vairs neviens zibens/pērkons, velāk neliels lietus no mirstošas laktas atliekam... Viss,nolapīta būšana, kārteja vilšanas un dusmas...
Bilžu galerija ir ŠEIT
Labots: 26.07.2016 00:33, gubumākonis
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.07.2016 00:35
Izskatās, ka laikam tomēr visa izrāde būs beigusies - lietus rimst, vien sīks smidzeklis palicis, arī pērkoni noklusuši. Negaiss (vai negaisu bars) aiziet pa A pusi, Līvānus ķēra tikai ar maliņu. Tomēr vēl krietni klāt pielijis, bet t* nokritusies jau līdz +17,7*C. Pa atvērto logu beidzot kāds vēsumiņš sāk istabās plūst. Kas dienā piekarsušajām telpām ir nu pašā laikā! :)
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.07.2016 00:50
Vakars līdz riebumam kluss un mierīgs, nekadu lietus/ negaisu mēginājumu , joprojām visai sutīgs, tas dažas lietus piles nekadu svaigumu nedeva, sausums turpinās.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.07.2016 01:08
Neliels lietelis turpina līņāt, paretam tālumā arī kāds pērkons vēl atskan, bet nekas nopietns. Vēja arī praktiski nav. Beidzu aktīvo vērošanu - ja nu kas būs, tad pievērsīšos atkal, bet, spriežot pēc radara, tuvāko stundu laikā diez vai kas būs. +17,5*C.

4.33 Un tomēr kļūdījos! :))
Kādu laiciņu viegli palīņāja, tad pārstāja, bet pēc 3.30 atkal sāka tālumā ducināt. Drīz arī kārtējā lietus tūre klāt, diezgan stiprs lietus, vēja gan tikpat kā nemaz. Bet pēdējās pusstundas - 45 minūšu laikā bieži zibeņo un dārd, atsevišķi visai tuvi spērieni, ~1-2 km attālumā, un vai tikai tikko kaut kur nav iespēris, jo pēkšņi nodzisa visas laternas. Lietus turpina mēreni, brīžiem stipri līt, un radara bilde liek domāt, ka vēl var labu laiku līt - mākoņi rodas uz vietas, un to kurss rāda, ka... Palūrēšu, kamēr miegs ņems virsroku - no rīta var ilgāk pagulēt, turklāt sen nav bijis tik daudz negaisa izpausmju viena vakara - nakts laikā! :)) T. turas ap +18°C. Tikai pēc šādiem gāzieniem nez vai būs reāli veikt iecerēto ķiploku rakšanu...
Un tikko atkal viss debesjums izgaismojās violeti zils pēc kārtējā zibens spēriena, tas gan mazliet tālāk, bet ducina teju vai bez pārtraukuma!!! Arī lietus turpina sirsnīgi līt. :)
Labots: 26.07.2016 04:33, lightning
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.07.2016 07:08
Ne naktī, ne arī tagad, no rīta ne mazāku negaisa izpausmju preteji LT, LV meteodienestu un ari dažu citu prognozem rīta un dienas pirmajai pusei, ari lietus ne piles, debesis tikpat ka skaidras, neliela dūmaka un liela rasa... Riebjas!! Un tikmēr LV ausrtumu daļa gan naktī, gan tagad turpina plosities diezgan masīvi negaisi... Jaunākas prognozes nekādu lielu cerību vairs neatstāj arī šodienai. Šeit Riga ir beznegaisu tuksnesis un vilšanu ieleja...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   26.07.2016 08:07
Pirmdiena 26.7.2016. Rīga, nestabila gaisa masa.

Naktī neliela ci mākoņainība, rīts sutīgs un ar ugunsgrēka dūmiem pie debesīm (dūmi nāk garo ceļu no Sibīrijas). Priekšpusdienā uz DA-D pusi sāk rasties izteikti gubumkoņi, kas ap 15:00 saveidojās par cb padebešiem, bija dzirdami 12 perkoni. Pievakarē no DA puses nāca ci “laktas”, bet pirms saulrieta ap 19:30 arī neliels negaisiņš uznāca. Pievakarē DA pusē- atkal daži pērkoni, bet uz galvas atnāca lietusbrāzmas. Kas mēreni uzlija, bet pilināja vēl līdz saulrietam. Kad šie mākoņi izlija. Pirms pusnakts atkal ir skaidrs. Mainīgs vējš 1m/s, pievakarē jūras brīze 1-2m/s, pie vakara negaisa D vējs 3-5m/s dažā brāzmā. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+15; 9:00+18; 12:00+23; 15:00+26; 18:00+22; 21:00+22; 23:30+17.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   26.07.2016 10:17
Pa nakti izdevās māju izvēdināt līdz normālai t, arī šonakt bija migla, bet salīdzinoši mazāka kā iekšējā naktī, nu jau atkal sākas tveice. No rīta uz stundiņu aizskrēju līdz mežam mellenēs, sviedri lija aumaļām, vēlāk nav ko domāt dzīvoties pa mežu, var dabūt karstumdūrienu un arī dunduri neliek mierā.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   26.07.2016 10:28
kopš kādiem četriem rītā pāri pārgāja jau 3 pamatīgi gāzieni ar dažiem zibeņiem un nekaitīgu ducināšanu piedevās (Žīguros viens esot rūcis nopietnāk). ŠObrīd viegli pilina atkal.
Naktī bija visai iespaidīgs zibeņs plaiksnījumu šovs R, DR pusē praktiski bez skaņas, brīžam viegla rūkāšana bija sadzirdama. Pusnaktī sacēlās vējiņš.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.07.2016 13:52
Naktī lija vismaz līdz 5.00, kad pārstāja, nesagaidīju. Arī pērkoni diezgan ilgi tālumā ducināja. Rīts apmācies, bija vēl nedaudz uzlijis, tomēr ap pusdienlaiku skaidrojās. Tagad Saule spīd no dūmakainām debesīm, bet apkārt grozās arī dažādi gubu mākoņi. Pagaidām gan tie neizskatās pēc tādiem, kas varētu lietu nest, un labi vien ir - naktī piegāza pamatīgi, tuvējās ielas rīta pusē pludoja. Tagad gan atkal viss sauss, bet nu uz dārziem un laukiem jau tā diezin vai ir... Bet mākoņi nevienam atļauju neprasīs, nāks un ies, kur labpatiks. :))
Pašlaik jau karsts un sutīgs, lai gan no vakardienas grādiem pagaidām atpaliek. Šobrīd +25,5°C, spiediens 763,5 mm, mitrums 75%, vēja nav.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   26.07.2016 16:37
Spīd saule, liela sutoņa, apkārt grozās lietusmākoņi, +28 grādi.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.07.2016 19:45
Pēcpusdienā karstums tikai ņēmās spēkā, aizvien bezvējš un baigi sutīgs. Temperatūra pārsvarā ap +28, brīžiem līdz +29 grādiem, max.t. +29,3°C. Pēc 16.30 no R-DR puses sāka biezēt mākoņi, pirms pieciem Saule paslēpās. Šķita, ka mākoņi veidojās uz vietas netālu uz D-DR. Karstums gan vēl neatkāpās, pirms 17.30 vēl +27,3°C. Taču tad mākonis laikam sasniedza "īsto" stadiju, pussešos pirmais pērkons, turklāt diezgan tuvs. Un vēl pēc minūtēm 10 klāt arī lietus.
Lija gk. mēreni, nebija tik stipru gāzienu kā vakar, toties pastāvīgi un apmēram pusstundu ilgi. Pirms 18.00 pērkonu salīdzinoši maz, taču vairāki visai tuvi grāvieni, ka rībēja vien. Negaisa laikā bija sacēlies mērens, brīžiem pat diezgan stiprs vējš. Negaisa lielākā "masa" nogāja pa D malu, aizķēra vien ar malu, līdzīgi kā vakar naktī, bet viss mākonis kopumā aizgāja uz A. Pēc 18.00 no R jau skaidrojās, drīz spoža Saule, arī debesis mazāk dūmakainas.
Taču aizejošais mākonis vēl ilgi dārdēja - lai arī tālumā un klusāk, bet brīžiem ik pēc dažām sekundēm. Nezinu, kā bija tur, kur tas viss virs galvas notika... :) Žēl vien, ka pie manis nekā fotogēniska.
Pēc tam no R puses debesis pavisam skaidras, palicis neliels, veldzējošs vējiņš. Temperatūra ap 18.00 nokritās līdz +22, bet pašlaik turas ap +23 - pats labums! :) A puse pilna ar aizejošajiem mākoņiem, savukārt R skaidrs, neredz neviena. Spiediens 763 mm.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   26.07.2016 20:08
Rīgā no negaisa ne smakas, saulains un karsts, +27 grādi.
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   26.07.2016 20:11
Šodien it kā jauka diena. Pēcpusdienā ziemeļu pusē pacēlās milzīgs Cb ar laktu, bet aizpeldēja projām. Blitzortung deva ziņu tikai par pāris zibeņiem no tā. Nenormāls gaisa mitrums. No rīta uz betona izlietais ūdens līdz vakaram tā i neizžuva. Pietika tikai pakustēties - par kaut kādu fizisku darbu pat nerunājot - kad jau peldi sviedros.
No pūžņiem sāk izlidot skudras.
Labots: 26.07.2016 20:13, Nelabojams
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   26.07.2016 20:41
Rīgā šīs skudras otro dienu lidinās nenormālos daudzumos.
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   26.07.2016 20:56
Nu, mums te, ziemeļu galā viss vienmēr mazliet vēlāk.
Vakars pilnīgi skaidrs un rāms.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   26.07.2016 21:38
Karsts, sviedrus spiež visu dienu. Patālu austrumu pusē bija saveidojušies augsti gubu mākoņi, pie manis bez lietus.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   26.07.2016 21:41
Pa dienu T* bija uzkāpusi līdz +28*C, bet tad jau par laimi pilnīgo bezvēju bija nomainījis neliels Z puses vējelis. Kaut nedaudz, bet palika vieglāk. Citādi, izej no telpām ārā, bet tur mitrā pirts, pie tam man likās , ka ož pēc veca ugunskura:) Toties nopeldējos Lielupē ( he, he - pie tilta). Siltais ūdens ar vēju tika piedzīts tieši pie "mūsu" krastā. Noteikti bija virs +20*C.
Šogad skudru īpaši daudz. Arī telpās, pat 2. stāvā nevarēja no tām ne atkauties. Bet spārnotās skudras mums 2 dienas atpakaļ ložņāja pa malu malām. Tagad pēc spietošanas tās no istabām ir pazudušas, tā- ar burvju mājienu-viens, divi ....un nav:)
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   26.07.2016 22:27
Unes jau domāju ka man rādās un apstaigāju garsētu meklējot kurš kurina.Varbūt Sibīrijas pelni nāk lejā.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   26.07.2016 22:53
Kad šitas murgainais laiks beigsies ??... Es nevarētu dzīvot ekvatoriālajā klimatā... Nu, tuksnesī, arī, protams, nē... Kartupeļos un tomātos šitais pūdētājs jau ieperinājis lakstu puvi, sīpoliem arī laksti pelēki...
Rīta lējiens - pie 20 mm. Dienas turpinājums: kā visas iepriekšējās dienas. Iztika bez lietus.
ŠObrīd +18, debesis viegli piemākušās.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   26.07.2016 23:37
Izdevās iefilmēt- kādu dzīvību Rīgas 2.Meža kapos.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.07.2016 23:41
Njā, kad beigsies šis murgains laiks... Tikai mūsu pusē ir savādāk un no lietus tikpat ka nekā, negaisi tapat nerādās mūsu tveicīgajā betona/asfalta tuksnesī:( Šodien nekadu ceribu un kaut ko sološu mākoņu pie debesīm, karstums dienas 2 pusē līdz +28 enā, izcukota diena... Vienīgais labums vakarā pie jūras, udens silts, bet dziļakos udeņos pa apakšu aukstais slānis... Ap saulrietu nāca patumši gubumākoņi no līča, tomer lidz lietus stadijai netika, sarkanasaule sedās biezā dumakā. Rīt pie mums vel viena karsta diena bez ceribam uz negaisiem, soreiz pat prognozēs...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.07.2016 00:22
Pēc pievakares negaisa vakars mierīgs, skaidrs, saulains. Uz nakti atkal bezvējš. Ilgi silts, 22.20 vēl +20*C, pusnaktī +18,5*C, pašlaik tikpat. Nakts čirkstinātāju arī pilsētā pilns. Man gan šāds laiks tīri labi patīk, jo izrādās, ka pat vakarnakts ilgais, lielais lējiens dārzam nav bijis par daudz, viss labi sasūcies. :) Katrā ziņā daudz labāk nekā pelēks aukstums ar vējiem un sīku lieteli piedevām. :))
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   27.07.2016 01:50
26. jūl. no rīta t. +15*. Apmācies un neliela migla. Spiediens 765 mm. Drīz skaidrojās. Dūmaka. Zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā t. +28*. Lēns, grozīgs vējš. Pievakarē no R puses tuvojās gubu mākoņu sabiezējumi. Lieli gubu mākoņi. Tomēr pērkons neveidojās. Lietus gan bija redzams. Mums netika. Pašlaik t. +19,2*. Spiediens 763 mm, krīt.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   27.07.2016 09:13
Otrdiena 27.7.2016. Rīga, nestabila gaisa masa.

Naktī neliela mākoņainība, jau no rīta sitīgs- saule ir ugunsgrēku dūmakā. Dienas laikā uzradās gubumakoņi, vairak DA-D-DR pusē, ap un pēc saulrieta no DR puses progresē augstie gubumākoņi. Kas gan nekādus nokrišņus nenes. Mainīgs vējš 1-2m/s, vakarā bezvējš. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+16; 9:00+17; 12:00+20; 15:00+27; 18:00+25; 21:00+22; 23:30+18.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   27.07.2016 19:44
Ļoti silts, dienvidū ap +28*C. Labi, ka ir mākonīši un vējiņš. Ūdens Lielupē arī apm. līdz 1m dziļumā ir kā piens, bet dziļāk- auksts. Jāpeld pa virsū:))
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.07.2016 19:47
Rītā brīžiem neliela migla, bet kopumā saulains. Ilgi bezvējš, tuvāk dienas vidum neliels vējiņš parādījās. Karsts jau dienvidū, 13.00 +26,3*C, bet pēc 14.00 jau pāri +27, vēlākā pēcpusdienā +28...+29*C un vairāk, brīžiem gandrīz līdz +30 - max.t. +29,9*C. Labi, ka neliels vējš pūta, taču brīžos, kad tas norima, kā arī aizvējā, karsēja kā uz pannas. :)
Debesīs pēcpusdienā Saule un gubu mākoņi, taču šodien negaiss izpalika, kaut gan vēlā pēcpusdienā un pievakarē A-DA pusē vairāki tīri iespaidīgi mākoņkalni parādījās, kaut kas līdzīgs laktām. Pēc 18.00 karstums pamazām atslābst, taču līdz vēsumam vēl tālu, pašlaik +26,6*C. Turklāt jau kādu brīdi atkal iestājies bezvējš, bet debesis gandrīz skaidras. Tās arī daudz dzidrākas nekā iepriekšējās dienās, kad visu laiku dūmaka bija. Spiediens īpaši nemainās, 763 mm.
Labots: 27.07.2016 19:48, lightning
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   27.07.2016 22:30
maķenīt ciešamāka diena salīdzinājumā ar iepriekšējām. T +27, bet laikam jau kādu % mazāks mitrums. Daudz saules, īpaši uz pēcpusdienu. Šodien bez lietus neiztika, ap 2iem uztaisīja rasu, un atkal viss mikls. Jā, debesis skaidrākas. Šobrīd pat pilnīgi skaidras, +19.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   27.07.2016 22:31
Silta diena, bet mazāk sutīga par vakardienu.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   27.07.2016 22:39
Labs laiks Rīgā, vasarīgs, bez lietus, maksimums tieši 27 grādi.

22:59: Šodien Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā termometra stabiņš pakāpies virs 21 grāda!
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   27.07.2016 23:44
Rīt varētu būt negaisaina diena- interesanta no meteo vērošanas viedokļa.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   28.07.2016 00:01
Vel viena karsta un sausa diena ir pievarēta... Dabuju strādat augšstāva nevedināmās telpās, sviedri lija aumalām, vakarā galvassapes klāt. No negaisiem protams ne miņas, sausums pastiprinās.
Cerams, rīt viss mainīsies uz labo pusi un laikapstakļi būs interesantāki.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.07.2016 01:01
Vakars ļoti silts, gaiss ilgi negrib atdzist, vēl pusnaktī +20,6*C, pat pašlaik +19,9*C. Nejūt ne mazāko vēsumu, istabās pāri +26, šovakar nevar nodzīt lejā. Spiediens nemainās, aizvien 763 mm. Aizdomas, ka debesis vismaz daļēji apmākušās. Totāls bezvējš.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   28.07.2016 01:38
27. jūl. agri no rīta bija palnīgi skaidrs ar nelielu dūmaku, bet drīz no ZR puses lēni uznāca no sākuma plāni, bet vēlāk biezāki, zemi slāņu mākoņi. T. bija +17*. Spiediens 764 mm. Lēns vējš vai bezvējš. Priekšpusdienā zemie slāņu mākoņi pacēlās augstāk un pārvērtās par gubu mākoņiem. Pēcpusdienā debesīs gubu mākoņi 4 balles. T. pacēlās līdz +27*. Vakarā gubumākoņu palika mazāk. R-ZR pusē plāni spalvu mākoņi un zemāku gubmākoņu joslas. Pašlaik t. +19,5*. Spiediens 763 mm, krīt.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   28.07.2016 06:30
Labrīt, kamēr Rīgā ir skaidrs laiks- tikmēr Pāvilostas webkamerā jau redzams kas negaisam līdzīgs.

06:33: Tāpatās arī - Liepājas liedagā.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   28.07.2016 07:52
Šorīt bija pavisam maza, caurspīdīga migliņa, pirms sešiem pie loga +15 grādi. Zāle gan pamatīgi slapja. Ceru uz kāda negaisa slapjo asti :) .
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   28.07.2016 10:26
10 sienas mākonis, bet tagad melns lietusmākonis.

11:20: Gāziens beidzās. Turpinās lēna līņāšana. T. nokrita no +26* līdz +20. Pērkona dārdi bija reti un tāli.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   28.07.2016 11:27
Rīgas Z daļā uzlīst, dzirdami paris tālie pērkoni.

11:52: Nu jau tuvāks, sprādzienveidīgs pērkona uzrūciens.

12:15: Kopumā daži reti un mēreni tāli pērkoni (nav īpaši laika strikti mākoņus vērot).
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   28.07.2016 11:27
Zāle no rīta atkal ar rasu. Pirms lietus tā kā nevajadzēja tā būt.......Sutīgs, smags gaiss. R pamalē karājās pelēks mākonis, kas beidzot ir klāt. Līst silts lietus.Riktīgs sēņu lietus. Daži tāli pērkoni.+23*C.
Labots: 28.07.2016 11:29, Biruta
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   28.07.2016 11:41
Rīgā šodien īsta laikapstākļu prognozes izgāšanās. Jau no rīta mākoņains un vēlāk aizvien vairāk mākoņu, taču silts, iesila līdz +24. Aukstā fronte uz Rīgu atnākusi neizteiksmīgi pelēka, apmācies, mēreni līst, attāli pērkoni, ko nevarētu nosaukt par negaisu. Tikmēr vairāk uz dienvidu pusi zibeņo vairāk (pēc lightningmaps datiem). Pašlaik nedaudz līst, +21, joprojām silts un nedaudz sutīgs.
Labots: 28.07.2016 11:42, Rūdolfs
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   28.07.2016 11:48
Vairāk sāli bert uz mākoņiem un negaisi būs skaisti.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   28.07.2016 11:53
Pašlaik var redzēt, ka negaisu fronte attīstās, pirms dažām minūtēm bija dzirdami dobji pērkoni. Atkal jau negaisi vairāk skars valsts austrumus.
 


Apstrādā...
Weatherman  (Dauguļi, Kocēnu Novads) :   28.07.2016 12:11
Šis rīts ļoti silts un pat sutīgs. Jau 9:00 rīta bija +24°C, tomēr vēlāk ap 11:00 saradās arvien vairāk mākoņu, kas arvien biežāk aizsedz sauli.

P.S Hmm... Izksatās, ka ož pēc neliela fiasko. Negaisu fronte pāri Latvijai skrien ātrāk nekā prognozēts, kaut gan sinoptiskās kartes vēl neuzrāda, ka Latvijai pāri būtu pārvirzījusies aukstā fronte. Labāk vēl nepārsteigšos ar saviem spriedumiem, jo var iznākt kā toreiz, kad nakts pērkons teica, ka negaisi būs, bet mēs lielākā daļa teicām, ka nebūs vis, bet kas tad patiesībā notika :D

Kaut kas man liek arī domāt, ka šī negaisu fronte ir vēl tikai šodienas meteo jautrību uvertīra (priekšspēle)
Labots: 28.07.2016 12:17, Weatherman
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   28.07.2016 12:16
Kārtejo reizi par negaisiem mūsu pusē izgāšanas 100%. Lietus atnāca ātrak, ka prognozēts, jau ap 9 sāk nomākties, vēlāk uznāca neliels neizteiksmīgs sienas mākoņis, tam seko pelecigi neizteiksmīgas debesis un neliels līdz mērens lietus divos piegajienos, nu jau lietus iet uz beigām, paliek gaisāks... no negaisiem Rīgas pusē nekā!! Toties jo tālāk virzās fronte aiz Rīgas uz austrumiem, jo vairāk aktivizējas negaisi, nu jau pat te var dzirdēt dažus attālus pērkona grāvienus, bet tie labumi jau kuru reizi tiks Austrumu pusei un Vidzemei... Riebjās ši jau otra pagalam neizdevusies negaisu ziņā vasara... Cerams vismaz tas karstums izbeigsies.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   28.07.2016 12:38
Pag pag, kā ar negaisu kas bija naktī uz 27.jūniju, šito negaisu neviens austrumu negaiss spēka ziņā vēl nav pārspējis un vispār, kāda jēga no tiem dienas negaisiem, ir interesantāk tomēr pavērot negaisus tumšajā laikā. Godīgi sakot ar negaisa sezonu šogad ir paveicies, nu plus tas tornado ko esmu redzējis tas arī skaitās un pagaidām vēl viss ir priekšā, viss čill.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   28.07.2016 12:44
Izskatās, ka intensīvs negaiss tuvojas Siguldai. Vēl stiprāka negaisa mākoņi ir pie Aknīstes un netālu no Daugavpils vēl Lietuvas teritorijā. Arī aizfrontē var uzrasties pa kādam negaisam, bet iespējamība nav ļoti liela.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   28.07.2016 13:37
Skaidri un gaiši pateikts ka negaisi no jauna sāks vedoties vakarā.
 


Apstrādā...
Edgarsab  (Rīga, Iļģuciems) :   28.07.2016 15:42
Bet man gan šķiet, ka Meteolapai Daugavpilī neviena aktīva lasītāja naf - mēs neuzzināsim kā tur klājas! :(
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   29.07.2016 16:11
Vienīgais meteolapa vērotājs no Baltkrievijas biju es, kad redzēju tornado.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   28.07.2016 13:09
Ap plkst.10 vēl bija karsts, pie +26, mākoņu padaudz, tad 12-30 sāka tuvoties mākoņu fronte, 12-50 skrejoša mākoņu siena un vēja brāzmas līdz 15 m/s, aizpūta visu drazu, apgāza dažus puķu podus un vēl šo un to, kas slikti nolikts.13os sāka pilināt, tagad intensīvi līst, daži slinki pērkoni pa kaktiem. varbūt vēlāk būs foto.
Slinkais pērkons no Vangažiem virzās uz Bīriņiem, Lēdurgu un Straupi. Siguldai tikai lietus un no pērkona atkal nekā.
Labots: 28.07.2016 13:18, Aglims
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   28.07.2016 13:09
Pirms minūtēm 15-20 nokrišņu zona sasniedza Allažus, sākums kā parasti- liels vējš un pērkons, bet ne tieši virs galvas, bet kaut kur tālāk, uz Siguldas vai Krimuldas pusi. Arī tagad vēl pērkons dzirdams, bet lietus intensitāte mazinājusies.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   28.07.2016 14:10
Daži lokāli negaisi, vai pat vairāku negaisa mākoņu nelielas sistemas var saveidoties arī aizfrontē, ja laiks tur skaidrosies, ka pagaidām izskatās, jā kas tāds trāpa- labi...

Tomer pagaidām viss notiek ne pec prognozeta scenārija...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   28.07.2016 14:36
Trešdiena 27.7.2016. Rīga, neliels augsta spiediena atzars.

Naktī samērā skaidrs, tāpatās arī rītā. Dienā, pēcpusdienā – mēreni biezas gubas, kas vēlā pēcpusdienā atkal izklīda. Ap saulrietu paplāni ac 1-2 balles, tāpatās arī pēc saulrieta. Mainīgs vējš 1m/s, rītā un vakarā bezvējš. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+16; 9:00+20; 12:00+24; 15:00+27; 18:00+25; 21:00+22; 23:30+20.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   28.07.2016 15:25
Rīgā no negaisa čiks vien sanāca, tik vien kā daži rūcieni pa mākoņiem un neliels lietus. Priedainē šobrīd daļēji apmācies 24 grādi un diezgan sutīgs. Pie Kuldlīgas jau izveidojušies jauni negaisa mākoņi, varbūt kaut kas tiks arī Rīigas apkaimei.
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   28.07.2016 15:39
Lietus atnāca ar pamatīgiem vēja brāzieniem. Tagad manā ābeļdārzā ir kaimiņu piepūšamais baseins. To gan neredzēju, vai atnesa pa gaisu vai atripināja. Pēc tam nāca gāziens. Pērkonu dzirdēju ļoti tālu un klusu, par ko man liels prieks. Nupat sāk skaidroties un pat saule uzspīd.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   28.07.2016 15:51
arī nupat ir klāt... Sākumā pamatīgas vēja brāzmas, nupat pamatīgs gāziens plusā. Bija arī viegls rūciens. Pagaidām tā. Nu jau viss pludo.
 


Apstrādā...
Weatherman  (Dauguļi, Kocēnu Novads) :   28.07.2016 16:14
Pēc plkst. 14:00 viss sākās. Debesis palika tumši zilas un pērkona grāvieni kļuva aizvien skaļāki. Nāca pirmais mākonis, tas atnesa nelielu lietusgāzi, bet tā bija tikai priekšspēle. Pēc tam sekoja vēl tumšāks mākonis, kas lielā ātrumā man tuvojās. Sākās vējš. Tā kā vēja mērītājs tehnisku iemeslu dēļ nestrādā nevarēju izmērīt vēja stiprumu, bet uz aci liķas, ka ir visi 20 m/s, jo koku zari locījās pamatīgi. Nokrišņu mērītājā ielijuši 13 mm
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   28.07.2016 18:08
Priedainē tagad D pusē viens mākonis aktīvi rūcinās, lietus gan pagaidām tikai dažas piles pilina.
 


Apstrādā...
Weatherman  (Dauguļi, Kocēnu Novads) :   28.07.2016 18:24
Gaidīšu bildes! ;)
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   28.07.2016 18:35
Rīgas Z daļā uz vakaru debesis apvilkušās ar nefotogenisku mākoņu klājienu, atsāka līt ar rupjām pilēm, bet uz R pusi mērenā attālumā visai ņipri rūcinās...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.07.2016 18:46
Līvānos līdz pusdienlaikam saulains un pamatīga svelme, īsi pēc 12.00 jau +30*C. Rītā ilgi bezvējš, tuvāk pusdienlaikam neliels vējelis brīžiem uzpūta. Pirms 13.00 no R puses nāca pamatīgs negaisa mākonis, un 13.05 bija klāt. :)
Sākumā pamatīgs gāziens ar brāzmainu vēju, kas gan pēc īsa brīža strauji norima, un pēc tam atkal gandrīz bezvējš. Arī vairāki pērkoni palaikam nodārdēja, bet tādi patāli vai slinki, mazliet vairāk ducināja ap 13.30-14.00, kad lielais gāziens bija jau pierimis, bet tie jau bija aizejošie. Vēlāk vēl pa kādam tālam rūcienam. Tumšs gan bija kā vēlā vakarā, un tā apmēram līdz 15.00.
T. strauji uz leju, ap 13.30 nokritās līdz +20, vēlāk, lietus laikā, +19...+20*C. Lietus turpināja vidēji stipri līt, vēlāk pārvērtās par līņātāju, bet kopumā vēl ilgi, beidzās kaut kur tikai ap 15.30, kad pamazām gaišāks. Un līdz ar to pirmais vilnis bija pāri - īsi pēc 16.00 strauji noskaidrojās, un pēc tam līdz 18.00 skaidrs, saulains un aizvien siltāks, 18.00 +24,6*C.
Taču pēc 18.15 no R tuvojās jauni mākoņi, tagad jau apmācies, pagaidām gan nekas vairāk, atkal pamazām kļūst vēsāks, šobrīd +22,8*C. Spiediens nokrities līdz 760 mm. Spriežot pēc radara, izskatās, ka vakarā gaidāma jauna mākoņu izrāde... :)
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   28.07.2016 19:19
Priedainē pērkons rūcināja diezgan aktīvi, bet augstu mākoņos, tuvas izlādes uz zemi nebija, tagad pēc pērkona virs Lielupes parādījās skaista varavīksne
Labots: 28.07.2016 19:20, Mulkari
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   28.07.2016 19:31
Labs negaiss tuvojas Daugavpilim, Rīgā nesen mazs sūdains negaiss pārgājis garām...... KĀ MAN KRIT UZ NERVIEM ŠITĀ DISKRIMINĀCIJA, JAU OTRO REIZI PILNĪGS MĒSLS IET CAUR RĪGU.

Atvainojos par emocijas sprādzienu !
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   28.07.2016 19:47
Par to jau te ari es kaucu :( Negaisi ir visur kur, tikai ne Rigā, ja te kas nonak, tad kas vājš un neizteiksmīgs, vai izšaujas pa ceļam, vai ari tāda atrauga, ka šodien- pat zem lielakiem kokiem slapjums netika, bet tepat blakus Jūrmala pludo... VISS NOSKAŅOJUMS ČUPĀ :(
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   28.07.2016 19:53
Vienīgo cerību man dod, kaut kāds mākonis, kas ir izveidojies Kaļingradas ZA daļā, dodas Z virzienā tieši uz Rīgas pusi.

Pašlaik caur online vebkameru vēroju negaisu virs Daugavpils: [saite]
 


Apstrādā...
Edgarsab  (Rīga, Iļģuciems) :   28.07.2016 20:40
Pērkoņtēvs jau naf valdība - daži viņa pasākumi notiek arī reģionos! :)
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   28.07.2016 19:56
Cerams, - debesu Pēteris šo emociju sprādzienu būs sadzirdējis :)
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   28.07.2016 20:00
Juuu, sadzirdēja !
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.07.2016 19:33
No DR-R puses nāk arvien biezāki mākoņi, kļūst tumšs, tālumā jau kādu laiku ducina pērkoni. Pagaidām gan viss mierīgs, +22*C.

20:22: Nu gan viss kādu brīdi jau notiek, zibeņo un rūc, pārsvarā gan augstu mākoņos, bet lietus šoreiz (vismaz pagaidām) pavisam neliels, tāpat arī vēja tikpat kā nav, un t. īpaši nesteidz krist, šobrīd +21,4*C.
Labots: 28.07.2016 19:34, lightning
 


Apstrādā...
Ceļotājs  :   28.07.2016 20:37
Beidzot arī Ventspilī rīta pusē pāris stundas kārtīgi nolija. Diena kā atelpa bez saules, ja neskaita mitro gaisu.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.07.2016 20:40
Turpina smuki zibeņot, vairākkārt arī tuvāk, daži diezgan skaļi pērkoni. Tas viss viļņveidīgi - brīžiem intensīvāk, brīžiem pierimst. Parādījies neliels vējelis, brīžiem jau mēreni uzpūš, lietus gan aizvien neliels. +20,6*C.
 


Apstrādā...
Weatherman  (Dauguļi, Kocēnu Novads) :   28.07.2016 20:44
Šobrīd tālumā redzamas smukas Cb gubas, kuras spriežot pēc radara atrodas ap Limbažiem. Lighningmaps.org rāda, ka tur pa reizei uzzibeņo. Tagad jāveic monitorings un jātaisa (iespējams) galerija
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   28.07.2016 21:51
Tas aizgāja mazliet gar R pusi, rūcieni bija mākoņos un neintensīvi.
 


Apstrādā...
Weatherman  (Dauguļi, Kocēnu Novads) :   28.07.2016 22:13
Negaiss atdzīvojās! ;)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   28.07.2016 21:41
Dienā lija no vieniem apmēram stundu. Vakarā jau ar nelielu pērkona burkšķēšanu sāka līt pēc septiņiem un līst vēl arvien. Pērkons gan jau kādu stundu kā apklusis.

21:51: Tagad pārstāja arī lietus. Dārzam ļoti vajadzēja.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   28.07.2016 22:01
karsta dienas pirmā puse, +28. Lielais lējiens pusotras stundas garumā (liels gan bija tikai minūtes 15) ~6 mm. Izskatās - arī daži lauzti koki pilsētā uz tā paša rēķina. Īpaši pamanāmu pērkonu nebija.
Šobrīd samācies, +18.

22:49 Pāris tālāku zibeņu atblāzma un klusināta rūkāšana. Sāk pilināt.
Labots: 28.07.2016 22:50, Pierobežā
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.07.2016 22:04
Nu vakara izrāde beigusies, negaisa mākoņi aizgājuši uz A. No R mazliet skaidrojas, lietus arī kādu brīdi kā pārstājis. Lai arī šoreiz stipru lējienu nebija, pateicoties diezgan ilgajam līšanas laikam (vismaz pusotra stunda), kopumā atkal tīri smuki pietecējis, lielas peļķes visapkārt. Tagad mierīgs, vēja nav, toties spirgts gaiss, pat neliels vēsumiņš sāk pa logiem sūkties iekšā - šobrīd +18,7*C.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   29.07.2016 00:12
Palija pa dienu, pēc nenotikušā negaisa, tad noskaidrojās un tīri silts palika, ap +23. Ap 18iem arī kādu stundu mierīgi nolija, tagad nelīst, silts +19.8

Iespējams, Latvijā fiksēts tornado [saite]
Labots: 29.07.2016 01:01, Aglims
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   29.07.2016 01:41
Tas gan iespaidīgi!!! Interesanti zināt, kur?!!!
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   29.07.2016 13:05
Ja kāds ir reģistrējies Facebook ( es neesmu), var uzrakstīt Rūtai Priekulei, kur viņa šito video ņēma, varbūt parādās interesanta informācija mums un visiem
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   30.07.2016 15:13
Uzrakstīju, gaidu (varbūt) kādu atbildi?
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   29.07.2016 00:51
28. jūl. pusdienlaikā lietus pamazām pārstāja un vēlāk skaidrojās no R-DR puses. Laiks ļoti sutīgs. Vēja gandrīz nav. Pēcpusdienā D pusē izveidojās jauni negaisi, kas mūs ķēra tikai ar maliņu. Brīžiem neliels lietus un dažāda pērkonu rūkšana. Līdz vakaram gar D pusi gāja garām vairāki saplūduši negaisa mākoņi. D pusē tumšs. R un ZR pusē lietus noēnota Saules gaisma. Vietām redzamas debesis un daži cb mākoņu kalni. Vakarā izbrauciens pa novadu. D-DR puse pamatīgi pielijusi. Uz ceļa lielas peļķes un dubļi. R-ZR pusē ceļš mitrs. Vietām nelielas peļķes. Ap saulrietu D-DA pusē vēl redzams lietus mākonis bez pērkona. Pašlaik t. +17*. Spiediens 760 mm, nemainās.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   29.07.2016 01:37
Vakars mierīgs, beidzot visi lieti prom, vien pavisam lēns vējiņš brīžiem čabinās. Debesis mākoņainas, gaiss nesteidz atdzist, pašlaik +18,5*C. Ielas žūst, spiediens stabils, joprojām 760 mm.
Šodien Latvijā nokrišņu sadalījums ļoti nevienmērīgs, bet vietām nogāzis krietni, manu pusi ieskaitot - tuvējos Sīļos pāri 25 mm nokrišņu. Labi ticis arī Bauskai, Ventspilij un Pāvilostai, savukārt Alūksne, Ainaži un Rucava gandrīz sausā...
Labots: 29.07.2016 01:39, lightning
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   29.07.2016 07:43
Vakar lietus uznāca īsi pirms trijiem. Pusstundas laikā nolija ap 15 mm; no tā lielākā daļa - pirmajās minūtēs. Arī naktī bij lijis - kopā kopš vakar pēcpusdienas - 25 mm. Pērkons gan necik nebij - vien daži grāvieni un ducināšana kaut kur tālāk.
Vakar atceļā no Rīgas tūlīt aiz Bīriņiem uz Limbažu pusi iebraucu sen nepiedzīvotā gāzienā - braukšana bij gandrīz vai uz tausti. Tur noteikti nolija krietni vairāk.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   29.07.2016 07:44
Vakarpusē nekādi negaisi vairs neuznāca, lai gan vispār pie manis negaisa nebija, priekšpusdienā pa gabalu paducināja un tas arī viss. Lietus gan lija ik pa brīdim, beidzot dārzi aplieti. Šorīt tāds domīgs, vietām redzamas zilas debestiņas, vietām tumša mākoņu plūckas.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   29.07.2016 10:11
Vakardien ielija 12mm nokrišņu. Tie paši jau ir daudz par daudz. Bet, labi vēl, ka tā.
Šodien daļēji apmācies, ar tendenci skaidroties(?). Milzīga rasa. +20*C.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   29.07.2016 13:55
Nakts nomākusies un ļoti silta, min.t. +18,5*C. Dienas 1.pusē MMD, priekšpusdienā tīri saulains. Tagad atkal vairāk mākoņu, Saule vien brīžiem uzspīd, bet pagaidām laiks labs - minimāls vējiņš, optimāls siltums, +23,6*C. Ceru, ka šodien (vismaz līdz vakaram) lietus nebūs. Spiediens aizvien 760 mm.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   29.07.2016 18:47
Kārteja sausa un visai silta diena, negaisi uz Latviju nesteidzas, kaut arī plosās daudz kur rinķī Latvijai... RIga šodien ceribu nekādu...
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   29.07.2016 19:43
Uz rietumiem no Rīgas ievērojami mākoņi, varbūt kaut kas notiks.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   29.07.2016 21:46
28. jūl. negaisos nolijuši 11 mm. 29. jūl. no rīta bija +15*. Spiediens 760,5 mm. Daudz spalvu mākoņu, sevišķi Da-D pusē. Drīz savairojās arī zemie gubu mākoņi. Pēcpusdienā t. līdz +24*. Gubu mākoņi, spalvu mākoņi un vidējie gubu-slāņu mākoņi 7 balles. Lēns DR vējš. Pievakarē D-DR pusē tumši slāņu un gubu mākoņi. Ispējams, ka tur līst. R pusē gaišs, redzamas debesu joslas. Pašlaik t. +21,2*. Spiediens 759 mm, krīt.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   29.07.2016 21:54
Pēcpusdienā mākoņains, Saule uzspīdēja vien epizodiski, lēns vējš līdz bezvējš. Taču silts, stabili +23...+24*C robežās. Neilgu brīdi saulaināks pēc 17.00, tad t. neilgi pakāpās līdz +25, bet vēlāk atkal mākoņi, +22...+23, kādu brīdi uzkrita 2 piles 5 rindās, bet kaut cik manāmas pēdas neatstāja.
Vakars gandrīz apmācies, bet nekā interesanta. Vismaz pagaidām. Iestājies pilnīgs bezvējš, spiediens dienas 2.pusē slīd uz leju, pašlaik 758 mm. Toties patīkami silts, šobrīd +21,1*C.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   29.07.2016 22:25
Mākoņi uz dienvidrietumiem no Rīgas smagi un draudoši grozās uz vietas un tur ari izlīst.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   29.07.2016 22:27
Rīgā tomēr smidzina.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   29.07.2016 23:40
silta, gana saulaina diena, mazliet 'vēsāka', +23. Mitrums tāpat liels. Naktī bija iečibināts kāds 1/2 mm. Šobrīd apmācies, +19.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   29.07.2016 23:58
Rīgas līcī Kurzemes piekrastē šodien saulains, ap 20 grādus silts un lēns A, Da puses vējš 2 līdz 4 ms ar ko atkuģojām līdz Rojai. Jūrā pie Rojas šobrīd bezvējš, viļņi norimuši, un ap18 grādiem silts.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   30.07.2016 02:35
Vēlā vakarā bija nedaudz uzpilinājis, bet tik vien, cik asfaltu pārkrāsot. Naktī apmācies, bezvējš, ļoti silts, vēl šobrīd +19,2*C. Lietus vismaz nelīst, bet mitrums tāpat liels - 90%.
Ja būtu brīvā dabā, teiktu - ideāli! Bet, sēžot mājās, gribētos skaidrumu un kādu vēsumiņu, lai var istabas izvēdināt, citādi iekšā visu dienu ap +26. Lai cik mīlu siltumu, gribas brīžiem arī vēsumā paveldzēties... :)
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   30.07.2016 10:55
lija kopš pusnakts, beidza ap desmitiem rītā, ~ 6 mm. Šobrīd mēģina skaidroties, šur tur pašķiras, pagaidām nesekmīgi, +20
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   30.07.2016 11:17
Vakar pēc saulrieta pa visu R pusi bija skaisti tumši lietus gubumākoņi. Bet virs galvas-izskatījās plānas lietus mākoņu atliekas....No kurām sāka smidzināt, tad līt, tad stipri līt. Ar vienvārdsakot, mākonis uzkārās. Pie ieslēgtām laternām to gaismās labi varēja redzēt, kā gāž lietus kā no dušas galvas:)
Šorīt mēģenē 6 mm nokrišņu. Patlaban silts, sutīgs, daļēji apmācies. Atkal briest lietus......
Labots: 30.07.2016 11:19, Biruta
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   30.07.2016 12:15
Bez 10 min 12 ar pāris slinkiem rūcieniem atnāca pirmā nokrišņu zona, nupat starp mākoņiem iespīdējās saulīte, bet nākošais "gāzējs" jau seko ar nelieliem uzrūcieniem. Nedaudz pietrūka saulainā laika, lai noņemtu visuss "pirmās tūres" sīpolus, šajā siltajā un mitrajā laikā daži jau sākuši bojāties.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   30.07.2016 13:53
Vakarvakarā cerīgi tumši mākoņi lidz Rīgai protams neatnaca, izlija kaut kur turpat pievartē, virs mums nonāca vien izlijušas atliekas, kas deva nenozimigu smidzekli, tik cik asfalts slapjš palika, zem kokiem sauss... Šodien sutīgs laiks, visapkārt veidojās nelieli CB, kas atri vien arī izlīst, mazliet īsi nolija 2 reizes tik cik mazliet saslapeja, pagaidām tas viss, ne pērkoni, ne nopietnāki mākoņi tuvaka apkārtnē nav manīti...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   30.07.2016 15:14
Piektdiena 29.7.2016. Rīga, neliela otrreizējā fronte.

Dienas laikā – dažāda mākoņainība. Pārsvarā augstie ci+cc, DA-D-DR pusē arī gubenieki, negaisa mākoņi gan nebija redzami. Vēlā pievakarē, vakarā un pēc saulrieta- gan vairāk samācās, uz D pusi redzami nokrišņi, kas līdz “manīm” nenonāca. Pirms pusnakts – arī pa pusei nomācies. R vējš 1m/s, rītā un vakarā bezvējš. Gaisa temperatūŗa: plkst. 3:00+14; 9:00+17; 12:00+18; 15:00+21; 18:00+20; 21:00+18; 23:30+17.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   30.07.2016 15:16
Esmu Kurzemee. Talsu novadaa pie Spaares ap pusdienlaiku stipri lijis. Lietus bijis arii pie Usmas, Ventspils novada dienvidaustrumos, bet ne tik stiprs.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   30.07.2016 16:02
Kolkas apkaimē jau pirms 3 stundām sāka veidoties lietu nesoši gubenieki, viens tāds nupat kopā ar dažiem slinkiem rūcieniem arī trāpīja Kolkai un atnesa spainītī ap 10 mm nokrišņu. Šobrīd mākonis aizgājis un uzspīd saule, bezvējš, ūdens temperatūra līča pusē pie krasta 21 grāds.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   30.07.2016 16:03
Pēkšņs masīvs gāziens ar dažiem - pagaidām- nelieliem pērkoniem pa mākoņiem....

16:09: Viens masīvs zibens spēriens zemē - gan ārpus mana redzes loka.

16:11: Sanāca pat neliela triecienvētra...

16:21: Mākonim jau aizejot uz A pusi, sanāca daži neslikti pērkona spērieni, ...
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   30.07.2016 16:15
Nesen bija tuvs spēriens, nedaudz pagāza lietus, varbūt vēlāk kaut kas vēl saradīsies. Tagad spīd saule, gaisa temperatūra atkal tuvojas +25 grādiem.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   30.07.2016 16:23
Webkamerā var noķert uz A pusi aizejošo negaisu pie Rīgas.

16:30: Neliels video no manis- gāziens ap 16:00 Rīgas Z daļā.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   30.07.2016 16:33
Tuvojas ceturtā lietus tūre, šie mākoņi tādi draudīgāki, vairāk rūc, bet izskatās, ka lielums tiks Siguldai, iepriekšējie aizgāja pa Māplils pusi, mums gan arī stūris tika un 15 min riktīgi gāza, pērkoni vairāk pa malām.Ārā+25,7, kā tikai uzspīd saule, viss ātri izgaro, īpaši tas redzams uz asfalta.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   30.07.2016 17:18
Rīts mākoņains, vēlāk saulains ar MMD. Apkārt dažādi mākoņi staigāja, bet kādu laiku visi garām. Neliels vējiņš, silts, pēc pusdienlaika pāri +23°C, ap 14.00 pakāpās līdz +24 grādiem. Bet pēc 14.00 mākoņi no R puses, un pirms 14.30 klāt arī lietus. Lija ne pārāk stipri, bez stipriem gāzieniem, brīžiem vispār tikai nedaudz rasināja. Palaikam nedaudz uzducināja, bet tas viss tālu un neizteiksmīgi. T. nokritās līdz +20. Ilga tas viss nepilnu stundu, pēc 15.30 atkal Saule un strauji silts, drīz pat karsts, +25°C.
Nesen pa ZR-Z pusi netālu garām pagāja diezgan liels mākonis, vairākkārt paducināja, bet tagad no R puses nāk vairāki it kā nelieli, bet visai augsti mākoņtorņi, daži tāli rūcieni bija, Saule sāk slēpties.Redzēs, kas sanāks. Šobrīd temperatūra +24,1°C, spiediens 757,5 mm.
 


Apstrādā...
Edgarsab  (Rīga, Iļģuciems) :   30.07.2016 18:14
Vienīgajai "lietusgāzei" (~16.00) man izdevās izbraukt cauri - ar tramvaju. Tikko tajā biju iekāpis, caur atvērto jumta lūku vagonā sāka pilēt, bet kad izkāpu, viss jau bija beidzies! :)
Labots: 31.07.2016 00:32, Edgarsab
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   30.07.2016 20:01
Virs Kolkas šodien siltā un mitrā gaisa masā labivērojami konvektīvie procesi
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   30.07.2016 20:05
Pēc 19.00 R pusē interesantas debesu pārvērtības. Sekoju līdzi "sarkanajā" režīmā, kā teiktu Raitis. :) Veidojās sen neredzētas mākoņu spēles, ieskaitot nelielu sienas mākoni, kas gan aizgāja pa D pusi. Tur arī negaisa centrs. Brīžiem likās,aka mākoņu apakšā veidojas kaut kas līdzīgs virpuļa aizmetņiem, taču varbūt tā bija tikai ilūzija. Daudz bildēju, arī filmēju, vakarā uztaisīšu galeriju. Jāskatās gan, kas būs sanācis, jo diezgan ierobežots redzeslauks, plus traucēja apkārtējās mājas. Bet tāpat beidzot kaut kas foto interesants! :)
Īsi pēc 19.30 sāka līt, kādu brīdi pamatīgs gāziens, baltām strūklām lēja, taču ne ilgi, pēc tam rāmāks. Vējš mērens līdz vidēji stiprs, nekā ekstrēma. Zibeņoja ne pārāk intensīvi, toties vairāki visai tuvi spērieni. T. nokritās no +21 līdz+17,5°C. Tagad mākonis jau gandrīz pāri, R jau zilas debesis un jauni gubu mākoņi. Vēl rāmi līņā, vējš pazudis, +18°C.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   30.07.2016 23:48
pēc nakts līšanas diena gana saulaina, +25. Tumši lietusmākoņi veiksmīgi staigāja garām un apkārt, pārsvarā Krievijas pusē. Pekoņi nemanījās. Ap astoņiem sāka līt no nekā: tāds gaišs un šķidrs veidojums no R uztaisīja atkal rasu plusā jau esošajam slapjumam.
Šobrīd noskaidrojies, +17. Netālu jau kuro vakaru blaustās ausainās pūces jaunuļi.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   31.07.2016 01:18
30. jūl. naktī lietus. Nolija 6 mm. No rīta dažādi augšējie un vidējie mākoņi. T. +18*. Spiediens 759mm. Lēns vējš vai bezvējš. Priekšpusdienā daudz zemo gubmākoņu. T. +24*. Izskatījās, ka lietus nebūs. Bet viens tāds gubumākonis uznāca un īslaicīgi stipri nolēja 2 mm. Vēlāk varēja redzēt tā augšu kas bija sniega zōnā. Pērkons nebija dzirdams. Vēlāk bija vēl viens mazs lietutiņš. Visi gubmākoņi pārejot mums pāri ZA-A-DA pusē izveidoja lielos cb mākoņus. Pēcpusdienā vējš no R-DR pastiprinājās līdz mērenam. T. vairs nebija tik augsta kā no rīta. Spiediens pazeminājās. Vakarā mākoņu mazāk un tomēr viens no tiem pamanījās mums uzsmidzināt. Vēlāk saulrietā R pusē visi gubmākoņi bija pazuduši. Saglabājās nedaudz spalvu un vidējie gubu-slāņu mākoņi. Pašlaik t. +17,5. Spiediens 758 mm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   31.07.2016 01:42
Pēc vakara negaisa mierīgs, kādu brīdi skaidrojās, uzspīdēja Saule, vēlākā vakarā gan atkal savācās mākoņi, tomēr šoreiz bez "papildu opcijām". :)) T. jau pēc 21.00 noslīdēja līdz +17,5*C un apstājās, turpmāk ne uz priekšu, ne atpakaļ (desmitdaļas neskaitām). Arī pašlaik nekādas dižās novirzes, +17,2*C. Spiediens 758 mm, mitrums gan tuvu 100%.
Te būs vakara negaisa mākoņu galerija.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   31.07.2016 11:02
Vakardien sākot ar pusdienlaiku sākas aktīva konvekcija, tomēr CB mākoņi un torņi neveidojas pārak lieli, atri attistijas un tikpat atri izlija. Dažas reizes nolija īslaicigs lietus- neliels slapinatajs un viss. Pēcpusdien R, ZR puse sāka veidoties kas nopietnāks, mākonis arī pa reizei uzrūca, tomēr lielums aizgāja gar Rīgas ZR< Z pusi, Zolitude vien pāris minušu gāziens, velāk neliela liņašana, velāk vel daži mākoņi ar smukām pērkongalvām aizgaja garām DA pusē, bet vakarā smuks negaisa mākonis veidojas rietumu pusē rietošas saules izgaismots tas aizgāja uz līci, mums aisķerot pa sauso var sienas mākoņa galu, nokrita vien dažas lietus piles. Līdz ar to pie mums Zolitudē un Imantas mežā joprojām sauss, lietus labi ja daži mm bija pār pedejās dienās. Ta ka nokrišņu sadalijums pat Rīgā/pierigā ir ļoti nevienmērigs...
Velak būs ari kādas galerijas, ir aizkavešanas, jo suns pārgrauza interneta vadu :)

Šodiena pagaidām ātri skrienošiem zemiem gubu/miglas mākoņiem un sauli pa starpām, dienā var izvērsties interesanti, vērosim...
Labots: 31.07.2016 11:05, gubumākonis
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   31.07.2016 11:20
No R puses ātri skrienoši mākoņi, nedaudz saules. Grādi ap +20*C .Visa pasaule mitra. Zālē no rīta tāāaada rasa un jau arī zirnekļu pinumi:) Un mežā smaržo pēc sēnēm:)
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   31.07.2016 11:47
Runājot- par šo virpuli (kas jau te augstāk minēts), man feisbukā ar video autori Rūtu Priekuli sanāca šāda neliela saruna:

Labdien,
Filmēju ceturtdien ap plkst. 18:14. Atrados Spuņciemā, kas atrodas iepretī Jūrmalai, Lielupes labajā krastā. Video redzamais mākonis/virpulis bija Jūrmalas pusē, aptuveni Valteru rajonā.
11:40
WOOW! Paldies par atbildi.
meteolapa.lv ieliksu
Jūrmalā neviens šo virpuli neredzēja... (?)

Nu man tikai draugi minēja un bija ielikuši bildes, ka Jūrmalā esot bijis ūdens līdz ceļiem. Vienā facebook lapā, kas dalījās ar manu video, sieviete komentāros bija ierakstījusi, ka Dzintaros (laikam tur, precīzi minēto vietu neatceros) viss pludmalē esot bijis saplosīts un pārplūdis.
Vēlreiz- paldies par atbildi :)

12:22: 30.7.2016. no manis 2 galerijas:
- gubu-lietus mākoņi Rīgā;
- negaiss pie Rīgas (webkameras);

12:30: Tagad atkal uz R no Rīgas - redzami tuvojošamies mēreni skaisti cb padebeši.

12:46: Sestdiena 30.7.2016. Rīga, neliels pazemināta spiediena apgabals.

Naktī daļēja mākoņainība, tāpat arī rītā. Priekšpusdienā gubumākoņi palielinājās, līdz pēcpusdienā no vienas grēdas ir masīvs gāziens, pat ar nelielu triecienvētru, plus kadi 8 perkoni- viens 300m attālumā. Līdz vakaram vēl visai izteiktas gubas bija, un atkal paris lietusbrāzmas ar rupjām pilēm. Pēc saulrieta debesis gandrīz skaidrojās. DRR vējš – dienā 1m/s, pēcpusdienas negaisā 5-6-7m/s, vakarā R vējš 1m/s. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+13; 9:00+16; 12:00+20; 15:00+21; 18:00+19; 21:00+28; 23:30+16.13:18: Gar Rīgas R pusi - atkal skrien kārtējais negaiss, dzirdami tāli pērkoni, dažos ieceikņos redzami zemie sienas mākoņi.

13:21: Uz DR pusi redzēju vienu zibens spērienu zemē...
Labots: 31.07.2016 11:48, Raitis, Sametis
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   31.07.2016 13:26
Zolitūdē visa R, ZR pamale tumša, tuvojas negaiss no Jūrmalas, dzird dažus attālus pērkonus (pagaidām).
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   31.07.2016 13:27
Iet pāri neliels sienas mākonis, ir 12m/s DRR vējš.

13:39: Rīgas Z daļā sāk ar rupjām lāsēm sāk gāzt lietus, ir dažs tuvāks pērkona rūciens, lai gan šis padebesis nav tāds labs rūcinātājs.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   31.07.2016 13:35
Rīgā šobrīd negaiss.

13:50: Nav slikti, vismaz 3 zibens spērieni tuvumā.
 


Apstrādā...
Edgarsab  (Rīga, Iļģuciems) :   31.07.2016 13:59
Tikko norībēja 4 gaaari grāvieni (~ 10 sekundes katrs) un divi daudz īsāki. Lietutiņš gan bija ļoti īss
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   31.07.2016 14:14
Pazibenēja arī Rīgas ziemeļos, bet tā mēreni. Spērieni pareti, reizi vairākās minūtēs, dažus līnijveida zibeņus arī uz aci redzēju.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   31.07.2016 14:01
LVĢMC lapā rakstīts, ka vēja brāziens Rīgā negaisa laikā sasniedzis 24 m/s.

No rietumiem jau skaidrojas, drīz uzspīdēs saulīte.
Labots: 31.07.2016 14:02, Saksija
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   31.07.2016 14:13
Neliels video - negaiss pie Rīgas Z daļas, šodien pēc 13:00. Pirms lietus.

14:17: Kā arī - fotogalerija no šī negaisa.
 


Apstrādā...
Edgarsab  (Rīga, Iļģuciems) :   31.07.2016 14:32
Nu jau pat saulīte uzspīdēja. Prieki bija īsi!
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   31.07.2016 15:31
Nu ta beidzot Rīgā prieki :D
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   31.07.2016 18:18
Negaisu neredzēju, bet tikai dzirdēju.Teikšu vienu- mājās sagaidīt negaisu ir pavisam cita lieta nekā plēves siltumnīcā. Drošībā var novērtēt mākoņa skaistumu, redzēt pirmās lietus lāses un lielo gāzienu. Plēvju mājā redzēt nevar neko, toties dzirdēt visu var vismaz 2 reizes skaļāk:)A mukt nevar....Un tad tas pērkona dārdiens momentā pēc zibens uzliesmojuma! Es pat šķēres aizmetu pa gaisu, domāju, ka tik man ar šķērēm rokās Pērkontēvs netrāpa....Bērnībā man vecmāte visādas šausmas bija stāstījusi:)
Patlaban jau viss pāri un garām, vairāk neviens mākonis neizlija, lai gan mākoņu defilē bija vairāki un smuki. Spīd saule, joprojām silts. Mēģenē 8 mm.
 


Apstrādā...
meteolapa  :   31.07.2016 20:55
Kā rītdien ar nedēļas rakstu?
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   31.07.2016 21:01
No manis jau drīz jau pēc nākamās pusnakts...
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   31.07.2016 21:01
Nedēļas nogale silta, bez nokrišņiem, vienīgi šodien ap pustrijiem mazliet uzlija.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   31.07.2016 21:15
Miglas galerija tika parādīta LTV laika ziņās. Apsveicu!
Labots: 31.07.2016 21:15, Saksija
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   31.07.2016 23:02
Svētdiena pagāja daudz mierīgākos toņos. Dienā kopumā MMD un Saule, pēcpusdienā apkārt staigāja dažādi, arī potenciāli negaisa mākoņi, taču visi aizgāja pa citām malām. Vienīgi īsi pēc 17.00 viens ar pašu maliņu aizķēra, nedaudz uzlija (bet tik vien, cik asfaltu samērcēja, zem kokiem palika sauss), arī pāris pērkoni uzrūca, un tas arī viss. Temperatūra pēcpusdienā +23...+25°C, siltākais ap 16.00, max.t. +25,2°C. Pēc lietutiņa +22...+23 grādi. Vējš lēns, pēcpusdienā brīžiem mērens, vakarā bezvējš. Vakars silts, vēl 21.20 +20,3°C, šobrīd +18°C. Debess Z pusē skaidrs, uz D manāmi kaut kādi nelieli mākoņi. Spiediens dienas otrajā pusē gandrīz nemainās, pašlaik 760 mm.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   31.07.2016 23:39
rīta puse skaidra, turpinājumā mmd, +23. Puspiecos ieradās viens ar negantu vēju, lietu un arī vieglu rūcienu. Likās, ka lija krietni, bet spainī vien kāds 1 mm. Šobrīd skaidra debess.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   01.08.2016 16:09
Pa visām brīvdienām dabūju izbaudīt tikai 2 lietus gāzienus.
Sestdien rīta pusē Rīgā tikai pavairāk gubumākoņu, bet lielākie potenciālie lietus mākoņi visi pa pamalēm. Ap diviem devos uz Vakarbuļļu pludmali. Pa ceļam īsi pirms Vakarbuļļiem uznāca pelēks mākonis ar nelielu lietu, kas ātri beidzās. Toties vēlāk ap trijiem pludmalē varēja novērot, kā tas attīstās A, ZA pusē (Rīgā). Bija dzirdami daudzi pērkoni un pat 2 zibeņi zemē, tiesa attāli. Vēlāk kādu laiku silts, +24 un saulains ar maz mākoņiem. Pēc kādas pusotras stundas mākoņi tuvojās no Jūrmalas puse, bet aizgāja garām pa D malu, taču kopumā kļuva mākoņaināks. Pēc sešiem R pusē jau bija redzams nopietns mākonis ar sienas mākoni, kas gan sākumā pārvietojās lēni (vismaz tā likās), bet vēlāk šķita, ka tuvojas ātrāk. Bija izveidojusies tāda kā mākoņu fronte, jo arī vairāk uz DR pusi bija mazāk nikns (pēc paskata) mākonis. Bija skaidrs, ka tumšākais mākonis ar izteiktu sienas mākoni un bieziem lietus "aizkariem", bet tikai nelielu ducināšanu aizies pa Z malu. Tā arī bija, toties bija vērojams skaists skats. Pēc astoņiem mākonis ZA pusē jau bija tāds izlijis, arī pamalēs ne pirmā saviguma lietus mākoņi, centās izspīdēt saule un likās, ka visa diena tā vien būs sausā, bet drīz vien no Jūrmalas puses bija redzams mākonis ar lietus vērpetēm. Kad tuvākā Lielupes pludmale jau pazuda no redzamības, bija skaidrs, ka no lietus neizbēgt. Uznāca sākumā neliels lietus, bet vēlāk uz īsu laiku stiprs gāziens bez pērkoniem, kas drīz pārgāja, vēlāk, braucot mājup, bija redzams saulriets rozīgos toņos.
Vakar rīta pusē daļēji saulains, bet mākoņi R pusē kļuva azivien tumšāki un jau vienos bija skaidrs, ka tuvojas lietus kopā ar pērkonu, kas bija diezgan labi dzirdams. Ap pusdiveim sākās stiprs lietus ar ducināšanu un tieši izbraucām sēņot uz Kandavas puses mežiem. Uz Jūrmalas šosejas baltā lietus siena (ar dažiem pērkoniem un 2 redzamiem zibens uzplaiksnījumiem), kas gan kopumā neilga vairāk par 15 min, bija lieliski izbaudāma -visa šoseja pludoja, visapkārt baltas šļakatas, ka vienbrīd neko uz priekšu nevar redzēt. Mākonim gan bija redzama jau gaišā maliņa un aiz tās saule. Vēlāk Kandavas mežos un pa ceļam pavisam saulaina, skaista diena ar +23 ar dažiem gubumākoņiem, bez nekāda lietus. Īsta vasara. Mežā labajās sēņu vietās tāds pasauss un bez baravikām (dažas sapuvušas un tārpainas neskaitās). Pa diviem labi pastaigājām, bet salasījām vien nedaudz gaileņu. Šķietami Kurzemes puse nemaz tik mitrs nav, jābrauc sēņu meklējumos uz Vidzemes pusi. Vakarpusē mierīgs laiks, uzradās vairāk spalvu mākoņu šodienas ciklona ietekmē. Pusnaktī viegls dzestrums, tikai ap +14.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout