Slēpt attēlu

Nedēļa līdz 24.7.16 Kļūs sausāks un saulaināks; joprojām saglabāsies mērens siltums

Nedēļa aizvadīta

Nedēļas gaitā prognozes kopumā piepildījās tikai daļēji un nedēļa bija mākoņaināka nekā iepriekš paredzēts. Laikapstākļus nedēļas pirmajās 3 dienās noteica anticiklona BURKHARD pati austrumu mala ar daļēju mākoņainību un pavisam pieticīgu/mērenu siltumu, kamēr uz austrumiem atradās mazkustīgs dienvidu ciklons. Ceturtdien tas no austrumiem sasniedza Latviju un tā mākoņainība Latvijā kopumā saglabājās līdz pat sestdienai. Vietām brīžiem uzlija, valsts austrumos ceturtdienā bija nelieli negaisi. Ciklons gan pakāpensiki Latvijā ienesa siltu un mitru gaisu, naktis kļuav siltākas, bet dienā mākoņu dēļ gaisa temperatūra salīdzinot ar nedēļas sākumu būtiski nemainījās. Nedēļas pēdējā dienā skaidrojās, debesīs mitrajā gaisā un Sibīrijas mežu ugunsgrēku dūmos, kas sasniedza arī Baltiju, daudzviet bija dūmaka, arī dienā dūmakaini saulains. Gaisa temperatūra beidzot pārsniedza +25 grādu atzīmi.

 

Prognoze nedēļai - nedēļas gaitā laikapstākļi mainīsies maz, pakāpeniski kļūs nedaudz siltāks (18.07.)


  Pirmdien valstī gaidāms lielākoties mākoņains laiks, kaut starp mākoņiem brīžiem uzspīdēs saule, un daudzviet īslaicīgs lietus. Sausāks un saulaināks piekrastēs. Gaisa temperatūra vēl nebūs augstāka par +17...+21 grādu. Pūtīs neliels ZR vējš, un tā kā visas nedēļas garumā atradīsimies antciklona austrumu malā, kamēr uz austrumiem no Latvijas būs cikloniska darbība, vējš visas nedēļas garumā pūtīs no Z, ZR, valsts austrumos nedēļas vidū tas var kļūt brāzmains.

   Naktī uz otrdienu debesis daļēji skaidrosies, arī dienā saglabāsies daļēji mākoņains laiks, mazāk mākoņu būs valsts ziemeļos, bet vakarpusē skaidrosies visā valstī. Lielākajā valsts daļā atkal gaidāms īslaicīgs lietus, taču ar mazāku iespējamību nekā pirmdien. Gaisa temperatūra naktī +9...+14, dienā +19...+22.

    Trešdien un ceturtdien atradīsimies diezgan attāla anticiklona pašā A, DA malā, kamēr netālu uz austrumiem atradīsies visai mazkustīgs dienvidu ciklons, līdz ar to valsts rietumu un centrālajā daļā pārsvarā maz mākoņu, kamēr Vidzemē un Latgalē to būs vairāk, tomēr nokrišņu iespējamība valsts austrumos ir neliela. Gaisa temperatūras naktīs no +9...+13 Kurzemē un valsts lielākajā daļā līdz +16 piekrastēs, dienās ap +20...+23.

  Nedēļas nogalē saglabāsies daļēji mākoņains laiks, svētdien valsti no DR var sansiegt īslaicīgi nokrišņi, tostarp negaiss, bet piektdien un sestdien būtiski nokrišņi pagaidām netiek prognozēti. Atradīsimies augsta spiediena atzara austrumu malā, cikloniskā darbība no Krievijas rietumiem pamazām pārvietosies ZA virzienā. Gaisa temperatūra būs augstāka nekā nedēļas pirmajā pusē. Naktīs gan joprojām +9...+16, bet dienās no +20 valsts austrumos līdz +25, lokāli +26...+27 grādiem Kurzemes uz Zemgales dienvidos.

    Tālakas prognozes paredz aktīvāku ciklonu darbības atgriešanos mēneša beigās, līdz ar to atkal bieži gaidāmi nokrišņi, iespējams arī pērkona negaiss. Ja vēl nākošās nedēļas sākumā visdrīzāk gaidāms silts laiks, tad vēlāk atkal kļūs vēsāks.

 

Prognozes papildinājums 19.07.


   Nedaudz mainījušās prognozes nedēļas nogalei, kad Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masas sākotnēji no austrumu, ziemeļaustrumu puses. Gaisa temperatūra nedēļas nogalē dienās +22...+27 un salīdzinoši mitrajā gaisā dienas laikā veidosies lietus mākoņi, īslaicīgu lietu dauzdviet var pavadīt arī neliels pērkona negaiss. Naktis būs siltākas kā tika prognozēts iepriekš - ap +13...+17 grādiem.

UZMANĪBU! Laikapstākļu prognoze nedēļai tomēr nav pārāk uzticama, tāpēc uz to pilnībā paļauties nav iespējams!

 

ATSKATS UZ JAU AIZVADĪTAJĀM NEDĒĻAS DIENĀM


Pirmdiena, 18.jūlijs

Naktī valsts austrumus skāra nelielas pērkona lietusgāzes un lietus pie palielinātas mākoņainības tuvējo dienvidu ciklonu sistēmas ietekmē. Rīta pusē daudzviet pārējā valstī mākoņu nebija daudz, taču dienas gaitā to kļuva aizvien vairāk, vismazāk to bija jūras piekrastēs, kur pūta spirgts ZR vējš. Neliels īslaicīgs lietus skāra vien atsevišķas vietas, arī vakarā saglabājās palielināta mākoņbainība. Temperatūra naktī +11...+15, dienā iesila līdz +19...+23.

 

 

Otrdiena, 19.jūlijs

Atradāmies pašā anticiklona BURKHARD austrumu malā, kamēr uz austrumiem no Latvijas atradās visai mazkustīgs dienvidu ciklons, kuram bijām daļējā aizfrontē. Pēc dzestras nakts ar +8...+10 grādiem daudzviet Kurzemē līdz +10...+14 citviet valstī, kur vairāk mākoņu un līdz +17 piekrastēs, dienas pirmajā pusē mākoņu kļuva aizvien vairāk, bet pēcpusdienā valsts rietumu un centrālajā daļā skaidrojās (vējam pušot no jūras), kamēr valsts austrumu daļā pēcpusdienā bija novērojamas lokālas pērkona lietusgāzes. Gaiss iesila līdz +19...+23.

 

 

Trešdiena, 20.jūlijs

Neviennozīmīgā meteoroloģiskajā situācijā, kad Kurzeme atrodas anticiklona BURKHARD pašā austrumu daļā, kamēr pārējā valstī mazliet lielāka ir dienvidu ciklona ietekme, kura siltā fronte Latvijai tuvojas no austrumiem, ziemeļaustrumiem. Dienā valsts lielākajā daļā daļēji mākoņains, dienas gaitā lēnām mākoņu daudzums no austrumiem palielinājās un vakarpusē to mazāk bija vien valsts rietumu daļā. Pēc vēsas nakts ar +7...+13 (piekrastēs līdz +17), dienā joprojām pavēss/mēreni silts - +19...+23.

 

 

Ceturtdiena, 21.jūlijs

Dienvidu ciklons ar centru virs Ziemeļukrainas līdz Latvijai nonāk izplūdis un pamazām izsīkstošs. Jau sākot no rīta visā valstī, izņemot pašus Kurzemes rietumus, apmācies laiks un tāds tas visā valstī saglabājās lielākoties visas dienas garumā. Dienas pirmajā pusē no austrumiem valsti šķērsoja siltā fronte, nelielu lietu atnesot tikai valsts austrumdaļai. Dienas gaitā valsts centrālie rajoni atradās ciklona nosacīti siltajā sektorā, kas bija aizpildījies ar mākoņiem, līdz ar to faktiska siltuma piezemes līmenī nebija. Dienas otrajā pusē valsts austrumu daļu sasniedza jau ar ciklona auksto fronti saistīti mākoņi. Negaisa mākoņi, virzoties uz DDR, pamazām izsīka Ziemeļlatgalē, nepastāvot lielai temperatūras starpībai, tāpēc pārsvarā Latgalē tika novērots tikai mērens lietus, bet ne stipras pērkona lietusgāzes. Gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu no +11...+12 Kurzemē, Zemgales austrumos līdz pat +16...+18 jūras piekrastē, dienā zem apmākušām debesīm vien +19...+22.

 

 

Piektdiena, 22.jūlijs

Dienas gaitā laikapstākļus virs Latvijas turpināja noteikt jau ilgstoši pastāvošā dienvidu ciklona darbība. Mazāk mākoņu visas dienas garumā bija Latgalē ciklona aizmugurē, bet daudz to bija Kurzemē un arī Vidzemes rietumos, kur mākoņainību nesa ciklona siltais sektors, kas bija aizpildījies ar mākoņiem un piezemes līmenī nenesa siltumu. Dienas otrajā pusē brīžiem skaidrojās valsts centrālajos rajonos, Vidzemes vidienē, austrumos un Zemgales vidusdaļā "uz" ciklona aukstās frontes veidojās lietus mākoņi, kas nesa lietusgāzes ar īslaicīgu, bet visai stipru lietu. Negaisi gan gluži neveidojās. Dienā pē siltas nakts ar +16...+18, uzspīdot saulei gaiss valsts austrumu un dienvidu daļā iesila līdz +22...+25, citviet +19...+22.


Sestdiena, 23. jūlijs


Daļēji antciklona BURKHARD R malā, bet lielāku ietekmi tomēr dod izsīkstošais dienvidu ciklons, kura mākoņainība joprojām saglabājas virs Latvijas, dodot joprojām mākoņainu dienu lielākajā valsts daļā, kaut valstī jau bija ieplūdušas siltas un mitras gaisa masas. Dienas gaitā skaidrojās vietām un brīžiem, tomēr arī lielu nokrišņu nebija, vien neliels lietus šur tur valsts vidienē. Gaiss naktī neatdzisa zem +16...+18, dienā nepakāpās virs +19...+24.

 

Svētdiena, 24.jūlijs


Vājais anticiklons BURKHARD ar centru pie Latvijas, taču rīta pusē valstī daudzviet saglabājās mākoņi, vietām migla, daudzviet dūmaka un Rīgas pusē šur tur uzlija. Dienas otrajā pusē skaidrojās daudzviet valstī, izņemot Ziemeļkurzemes pusi. Siltajā un mitrajā gaisā debesis bija dūmakainas, ko vēl papildināja arī plāns dūmu slānis ar jūtamu dūmu smaržu no plašajiem un katastrofālajiem Sibīrijas taigas ugunsgrēkiem, kas sasniedza arī Baltijas valstis. Dienas gaitā daudzviet saglabājās dūmaka. Naktī gaiss neatdzisa zem +15...+18, dienā +21...+22 piekrastēs un Ziemeļkurzemē, bet pārējā valstī pēcpusdienā līdz +24...+27.

 


Migla (Siguldas novada dienvidi) :   18.07.2016 13:37
Vienos dienā gaisa t +22, saule, pamalē tumši mākoņi, kas rada galvassāpes zemniekiem kuriem jāpļauj siens, jo tie ikvakara smidzinātāji, kuri pēdējās dienas apmeklē šo pusi, ir visīstākie siena pūdētāji. Vakar vakarā biju mežā, neskatoties uz to, ka ik pa laikam kas nopilina, mežā ir sauss, lai gan savu 5 l spainīti pielasīju.Nostaigāju gan milzu gabalus, jo vecās sēņu vietas vēl vairāk izcirstas, meklēju jaunas vietas, bet visās tā nemaz tās sēnes neaug- ja atrod skaistu vietiņu ar baravikām, tad tā ir pavisam maziņa- kāds uzkalniņš vai meža pļaviņa, un tad atkal jālien cauri brikšņiem... šodien sāp celis..:(.
Labots: 18.07.2016 13:39, Migla
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   18.07.2016 21:10
Man ik pa 2 dienām pēc ārstēšanas ar piparu plāksteri( pamēģini, varbūt palīdzēs) atsākas ceļa sāpes, bet man tā ir veca, apm. 13 gadus veca vaina pēc operācijas. Tas ir, 2 dienas turu piparu plāksteri, tad 2 dienas ir labi, tad atkal atsākas sāpes......:)Šis te mitrais un salīdzinoši siltais laiks veicina šādas te locītavu sāpes........Ko darīt, viss nolietojas ar laiku. Dzeru Glu*kos*amī*nu.Sorry, tā nav reklāma.Dalos, jo zinu, cik svarīgi ir varēt IET.
Par tēmu: laika apstākļi:) Šodien bija cerības uz labu laiku, bet tad ap pusdienlaiku strauji uznāca mākoņi. Uzpūta auksts Z puses vējš. Bet nu vismaz labi, ka nelija, pagaidām:)Vakar arī, ja neskaita to uzsmidzināšanu, aizejot pelēkajai mākoņu "segai". Grādi priekš jūlija gan varēja būt augstāki, lai gan- saulē bija pietiekoši karsts. Žēl tik, ka pa šo lietaino laiku arī ūdens upēs palicis vēss. Labprāt papeldētos, pie reizes savu celi pavingrinātu:))
Norvēģi, šķiet ieciklējušies uz +18*C gan nakti , gan dienu....Kā tas var būt?! Ja Z puses vējš, tad jau naktī gaisam būtu vairāk jāatdziest. Vai tie plānie mākoņi, kas īsti pat nenes nokrišņus, kaut ko nomaina tajā kopējā ainā? Ceru, ka norvēģu prognozes ir viens pufelis, kas pēkšņi, stundu laikā nomainīsies uz kaut ko citu, tikpat nesaprotamu. Tomēr leiši ir mums tuvāk, tāpēc arī precīzāki:)
Labots: 18.07.2016 22:24, Biruta
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   18.07.2016 23:05
Tuvākajā laikā Rīgā pūšot Z,ZR vējam tieši vajadzētu būt siltākajm, jo ūdens jūrā ir apmēram +17 grādi, tātad naktīs tikai nedaudz vēsāks. Dienās gan vajadzētu būt ap +22 grādiem.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   19.07.2016 10:51
Jā, un periodiski nokrišņi no līča, kā šorīt no rīta.....Rasu gan vien uztaisīja, taču ar siena žāvēšanu tā ir kā ir (labi, ka nav jāžāvē:)
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   19.07.2016 14:23
Paldies, izmēģināšu!
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   21.07.2016 06:18
Piparu plāksteris darbojas labi! Paldies, Biruta!
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   18.07.2016 22:45
naktī pa laiciņam čabinājās lietus, nopietnāk lija pāris stundas no kādiem pieciem. Ielijuši ~3 mm. Diena apmākusies, laikam jau zem +20, pa laikam uzprickāja lietus. Jā, ar siena savākšanu ir kā ir cilvēkiem. Kāds saules stars parādījās vien pievakarē. Šobrīd atkal apmācies, +16.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   18.07.2016 23:21
Rītā ilgi apmācies un drēgns, dienā arī pārsvarā mākoņains, tomēr kopš pusdienlaika ik pa laikam skaidrojās un uzspīdēja Saule. Pārsvarā lēns, epizodiski mērens vējš. Pēc 14.00 t* bija pakāpusies līdz +20,6*C, taču tad no R-DR puses nāca pamatīgs, visai draudīgs mākonis, un drīz atkal vēsāks, vien ap +18*C. Tiesa, lietu ne šis, ne citi mākoņi, kas apkārt pēcpusdienā staigāja, neatnesa. :)
Pēc 16.00 atkal skaidrojās, un vēlākā pēcpusdienā/pievakarē diezgan saulains un krietni siltāks, t* pakāpās jau mazliet virs +22 grādiem. Arī vakarā diezgan ilgi silts, ap 21.30 vēl +18,5*C, debesis vēl vairāk skaidrojās, un pirms 23.00 mākoņu jau pavisam maz. Neliels vējelis arī tagad vēl uzpūš, paliek jūtami dzestrāks, šobrīd vairs +15,4*C. Spiediens bez lielām svārstībām, vakarpusē nedaudz kāpj, pašlaik 758 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   19.07.2016 01:33
18. jūl. no rīta daudz mākoņu. DR-R pamalē zila debess. T. +13*. Spiediens 761 mm, krīt. Priekšpusdienā skaidrojās. Vidējie un augšējie mākoņi pamazām aizpeldēja. Kādu stundu bija jauks, saulains laiks. Vējš lēns. Pēcpusdienā savairojās gubu mākoņi. T. paspēja pacelties līdz +22*. Zemie gubu mākoņi saplūda kopā ar inversijas slāņa mākoņiem un debess gandrīz pilnīgi apmācās. Vējš lēns no ZR puses. Vakarā ap 7 izveidojās arī daži lietusmākoņi. Lietus nebija daudz. Vēlāk, tumsā, uzlija vēl. Pašlaik t. +14*. Spiediens 761 mm, nemainās.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   19.07.2016 08:04
Pirmdiena 18.7.2016., Rīga. Neliels ciklons uz A pusi.

Daļēja mākoņainība, dienas pirmajā pusē skaidrojās, pievakarē atkal nedaudz samācās ar sc padebešiem, pirms tam rītā un dienā – labi gubaiņi. RZR vējš naktī un dienā līdz 2-3m/s, vakarā 1-2m/s. Arī pirms nākamās pusnakts- daļēji apmācies. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+12; 9:00+13; 12:00+18; 15:00+21; 18:00+20; 21:00+17; 23:30+16.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   19.07.2016 11:17
Nakts ilgi skaidra ar spožu Mēnesi, vien uz rīta pusi mākoņi savācās. Vēss, ap +12...+13. Rīts daļēji mākoņains, regulāri uzspīdēja Saule, vējš lēns līdz mērens. Tas pats arī tagad, vien saulaināks, daudz skaistu gubu mākoņu. Diena pamazām iesilst, pirms 11.00 +18,8°C, bet piesaulē jau pavisam silts.
Tagad es uz Rīgu, pašlaik aiz Jēkabpils, kur daži lielāki gubinieki ar pelēkām apakšām arī grozās, bet lietus pagaidām nav trāpījies; pēcpusdienā došos uz Bauskas pusi un nakšņošu tur, laukos, tā kā nākamie vērojumi, visticamāk, no turienes šovakar. :)
Labots: 19.07.2016 11:24, lightning
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   19.07.2016 12:25
Rīgā un apkārtnē pēdējas dienās iestajas meteostagnācija un garlaicība, nekādas būtiskas dinamikas, pēdejās dienās laiks visai līdzigs- visai daudz mākoņi, pa starpai reizēm saule, bet mākoņi tādi pārsvara neizteiksmīgi un lietu nenesoši. Reizēm uzpūš mērens vejš, vienigais labums- nav karstums, temperaturas visai komfortablas ikdienas darba gaitām. Lietus, Rīga nav bijis jau vairākas dienas, ja neskaita tas dažas piles pāris reizes. Tikmēr pie DA robežām ar skaudību novēroju negaisu aktivitātes, ko nes samēra neliels un mazkustīgs dienvidu ciklons, jau 3 dienu visai aktīvi negaisi Baltkrievijas/Krievijas pusē un pagaidām nerimstas.... Pie mums atkal nekā, zēl... Tāda izskatās paies ari lielāka daļa šis nedēļas- Rīgas pusē būtiskus nokrišņus nesola, meteostagnacija turpinās.

Šorīt no līča puses nāca smuki mākoņi, kas mazliet atgadināja līča efekta procesus, velāk D pusē izveidojas ari daži lietus CB laktas, tomer virs galvas nekā, tradicionalais MMD.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   19.07.2016 17:25
Jā- arī man no Rīgas Z daļas sanāca labus gubeniekus skatīt...
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   19.07.2016 19:19
Visu dienu dažāda kalibra un dusmīguma mākoņi grozās gar un ap Valmieru. Pirms sešiem uznāca stiprāks lējiens ar tālu rībināšanu gar rietumu pusi. Dzestrs +16. Viss atkal slapjš.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   19.07.2016 21:08
Pie manis nelīst, lai arī sola, ka var būt, šovakar liešu kabačus, kas irdenā zemē sasēti. Bet Mālpilī šodien visu priekšpusdienu ar lielākām vai mazākām pauzēm esot lijis. Nieka 13km pa gaisa līniju, ne vairāk...
Rīti gan rudenīgi, balti slapja zeme un dzestrums. Bet tā jau laikam mūsu zemītē ir, ka pavasars beidzas īsti neiesācies un vasaru var mierīgi palaist garām, ja "tai dienā nav mājā"...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   19.07.2016 21:52
Neliela galerija- ar rīta gubaiņiem.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   19.07.2016 22:27
Uz vakarpusi visa austrumu puse puslokā ar tumšiem mākoņiem, zem kuriem saskatāms lietus. Mazliet arī bubināja pērkons. Bet viss tumšums pāris stundu laikā pamazām izlija, pie manis neatnākdams, kaut gan bija brīdis, kad jau virs galvas savilkās tīri melns mākonis.
Labots: 19.07.2016 22:29, Viljams
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   19.07.2016 23:23
samērā saulaina diena, mmd. Mākoņi dažādi. Dienas vidū kārtējo reizi uzrasināja, tas gan nebija Viļakā, bet, šķiet, arī te bija slapinājies. T ap +21. Saulriets krāsainos mākoņos ar saules stabu. Šobrīd pilmēness puslīdz skaidrās debesīs, tikai +13, hm...
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   20.07.2016 01:18
19. jul. no rita t. +13*. Spiediens 761,5 mm. Videjie slanu makoni 3-4 balles. Lens vejs no Z puses. Strauji sarad'as zemie gubu makoni. Priekspusdiena jau izveidojas gubu-lietus makoni. Mums lietus netrapija. Pusdienas laika saka pust stipraks Z vejs. Un izveidojas klasisks Rundales trijsturis, kad Z puse skaidrs, bet parejas puses makoni. D-DA-A puse pat lielie gubmakoni ar nelielam laktam virsotne. Pecpusdiena trijsturis paplasinajas. T. sasniedza +20*. Paslaik t. +13,2*. Spiediens 762,5 mm. (atvainojos par drukas kludam).
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   20.07.2016 05:03
Rīga otrdien saulaina, bet vējaina. Vismaz no 13.45-16.00. Pa ceļam uz Bauskas pusi mākoņu joprojām maz. Lai arī tālumā, vēl tikai pa ceļam, manījās lielāki mākoņi. T. Rīgā un pa ceļam +20...+22°C robežās.
Vakarā aiz Bauskas pie Īslīcēm debesis tikpat kā skaidras, naktī ļoti spožs, pilns Mēness. Nakts gan visai dzestra, pēc 1.00 ap +14...+12, tagad +11,7°C. Turklāt vējš arī naktī nerimās, turpināja mēreni pūst.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.07.2016 07:42
Otrdiena 19.7.2016., Rīga. Neliela ciklona R pusē.

Naktī skaidrs, bet agrā rītā reizē ar ZR vējiem no līča puses nesās biezi gubumākoni, kas D pusē veidoja arī dažas nelielas cb virsotnes. Dienas gaitā virs galvas šie gubaiņi gan paklīda, taču līdz vakaram bija tie redzami A-DA pusē, kur mērenā attālumā bija rinda ar cb padebešiem. Uz D-DR-R pusē līdz vakaram bija redzami lielie gubumākoņi. Saulrietā un pirms nākamās pusnakts bija manāmi atkal daži skrejoši gubumākoņi. ZR vējš visas dienas garumā spirgts, brāzmās līdz 5-6m/s, pēc saulrieta nedaudz mazāks. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+13; 9:00+17; 12:00+20; 15:00+21; 18:00+18; 21:00+17; 23:30+16.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   20.07.2016 18:59
Šodien Bauskas pusē debesis daļēji klāja plāna dūmaka, kam pa virsu (vai apakšu) kā dekori gubu mākonīši. Tomēr kopumā saulains. Temperatūra dienas vidū un agrā pēcpusdienā +21...+22, mērens vējš. Rīgā ap 17.00 tas spirgtāks, t° pie stacijas +20°C. Tagad, pa ceļam uz Līvāniem, pie Aizkraukles, debesis daļēji mākoņainas diezgan daudz augsto spalvu un spalvu - slāņu mākoņu, brīžiem Saule vairs nav tik spoža, tomēr kopumā aizvien saulains un silts.

19:49: Jo tālāk uz A, jo vairāk mākoņu. Saule pazuda jau kaut kur ap Pļaviņām, bet aiz Jēkabpils tikpat kā apmācies. Lietus gan vēl nav bijis.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   20.07.2016 22:36
apmākusies, pavēsa, vējaina diena. Rīta puse vēl puslīdz gaiša - saule aizplīvurota ar spalvmākoņiem. Mākoņi biezēja, biezēja, līdz sabiezēja pavisam. Kopš pēcpusdienas ik pa brīdim uzpilināja. Visu dienu pastiprs vējš, arī šobrīd. Dienā līdz +19 (rīta pusē), šobrīd +16. Šodien pat man šķita par vēsu priekš jūlija vidus...
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   21.07.2016 01:22
20. jūl. no rīta t. +12*. Vidējie slāņu un spalvu mākoņi 4 balles. Lēns Z vējš. Priekšpusdienā nedaudz zemo gubu mākoņu. Spalvu un slāņu mākonu palicis vairāk. Tīra debess aizvirzījusies ZR pusē. Vējš mērens ar brāzmām. Pēcpusdienā t. līdz +20*. Vakarā tīra debess vien ZR pamalē. Krāšņs saulriets. Vējš norimis. Pašlaik t. +14,8*. Spiediens 761 mm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.07.2016 02:45
Līvānos īsi pēc 20.00 no debesīm krita arī neliels slapjums - bet nu tad vēl pa retai pilei. Debesis nomākušās, ja neskaita R pamali, kas krietni gaišāka. Vējš neliels, joprojām silts, 20.45 +19,5*C.
Vēlākā vakarā brīžiem te uzpilināja, te pārstāja, saulrieta laikā visa R pamale izkrāsojās sarkanos toņos. Uz nakts pusi pāris reizes uzlija mazliet vairāk - kaut kas līdzīgs patiešām lietum, lai gan pat max brīžos nekas vairāk par sīku smidzekli tas nebija. Visa vakara gaitā dažas nelielaspeļķītes šur tur izveidojušās.
Pašlaik aizvien apmācies, bet vairs no gaisa netek, ielas sāk žūt. Vējš minimāls, tomēr atsevišķos brīžos mazliet jūtamāks. Aizvien silts (šai stundai), +16,7*C, spiediens 756 mm.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   21.07.2016 06:22
Sešos debesis nomākušās, bet laiks ir silts, +16. Zālē nav ne pilītes rasas un arī rīts šķiet neparasti tumšs, bija jau pierasts pie gaišajiem vasaras rītiem.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   21.07.2016 07:33
Priedainē šorīt apmācies un diezgan stiprs ZR puses vējš brāzmās ap 10 ms.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   21.07.2016 07:55
Trešdiena 20.7.2016., Rīga. Neliela ciklona R pusē.

Daļēja mākoņainība- naktī 1 balles, rītā 2-3 balles gubenieki. Kas dienas gaitā samazinājās. Dienas otrajā pusē 4-5 balles augstie spalvenieki. Tādi tie saglabājās līdz diennakts izskaņai. ZR vējš, visu dienu spirgts- līdz pat 5-6-7m/s dažā brāzmā. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+12; 9:00+16; 12:00+19; 15:00+22; 18:00+18; 21:00+16; 23:30+15.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   21.07.2016 08:36
Ap pusastoņiem nedaudz nopilināja, bet tīri simboliski. Izmantoju atvaļinājuma priekšrocības, lai vēl pirms nedēļas nogales pārbaudītu tuvējo egļu jaunaudzīti- baraviku bums tuvojas noslēgumam, toties cītīgi ārā lien jaunas apšubečiņas. Es pat brīnos, ka tādā sausumā viņām pietiek spēka augšanai.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   21.07.2016 10:57
Naktī bija stiprs un brāzmains vējš. Šis rīts joprojām vējains, galīgi apmācies, pagalam vēss. Un, patiesi, jūras tuvums "garantē'' vienādu t* gan nakti , gan dienu -+17*C.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   21.07.2016 16:35
A pamale aizpeldēja rūkdama uz dienvidu pusi, mazliet uzrasināja.

17:02: nāk nākošais rūcējs, tas varētu cepīt nopietnāk izskatās pēc radara. + 23 bija

17:19: klāt ir. Zibeņi arī !!
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   21.07.2016 19:06
vēl viens
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   21.07.2016 21:55
ar pārtraukumiem līst joprojām. Tie pērkoni tiešām nebija ļoti spēcīgi, bet pāri blīkšķi bija neslikti. Lietusgāzes Viļakā tā neko brismīgas nebija, bet tepat netālu uz ceļa Semenova - Viļaka vajadzējis stāties pat malā...

Ielija ~10 mm.
Labots: 22.07.2016 23:20, Pierobežā
 


Apstrādā...
Ceļotājs  :   21.07.2016 21:06
Kopumā mierīgi laikapstākļi. Ventspilī gan iepriekšējās dienās, gan tuvākā nākotnē īpaši nokrišņi nav paredzami, pilsētā gaisa temperatūra pārsvarā gan dienā, gan naktī virs +20 grādiem (jā, rādījumi nav ticami, reāli pāris grādi būtu jānoņem, taču dzīvoklim logi vaļā kā dienu, tā nakti un nekādas rudens vēsmaz nemana). Ja izbrauktu jūras krastā vai vēsākā klajumā, noteikti justos savādāk. Citādāk - silts, arī saules gana.
Labots: 21.07.2016 21:07, Ceļotājs
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   21.07.2016 21:39
Rīgā diena pilnīgi bez saules un pat netika sasniegta 20 grādu atzīme, maksimums 19,9. Kur ir vasara ?
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   21.07.2016 22:30
Nu sākot jau no brīvdienām nebūs vairs tādu apstākļu, lai būtu pavēss laiks, vairs nebūs ciklona rietumu mala. Tiesa, Rīgā, siltāku laiku bremzēs/mazinās jūras brīze, tities siltāks ūdens līcī. Saulainā laikā arī sajūtas ir siltākas. Satraukumam pagaidām vēl nav pamata.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   22.07.2016 08:18
Jūlija beigās modeļi redz jau nākamo ciklonu...
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   21.07.2016 21:39
Rīgā galīgi nekāda diena. Apmācies, ar tādiem kā zemiem mākoņiem, brīžiem gan bija gaišāks dienas laikā, bet uz vakaru debesis pavisam tumšas. Lietus arī nebija, pat ne smidzeklis. Temperatūra konstanti +18, +19, it kā jau nav daudz, bet arī īpaši vēss nav. Šodien valstī mākoņu bija vairāk nekā prognozēts, tāpēc arī nebija tik silts un arī pērkona lietusgāzes valsts austrumos tādas visai pavājas. Bet visa īstā meteojautrība ar pērkona lietusgāzēm un vasarīgs laiks sagaida jau brīvdienās un īpaši nākamās nedēļas sākumā...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.07.2016 22:06
Nakts mierīga un silta, min,t, +15,9*C. Rīta pusē bija nedaudz uzlijis, bet dienā, kaut arī visu laiku nomācies, vairāk lietus nelija. Pūta lēns līdz mērens vējš. Ne silts, ne auksts, bet remdens - tā laikam vislabāk noraksturot gaisa temperatūru dienas 1.pusē... :D
Kas tad turējās ap +18...+19, lēnītēm tomēr rāpjoties uz augšu. Pēcpusdienā pamazām siltāks, par spīti tam, ka joprojām apmācies, un 15.00 +20,5*C, bet 16.50 jau +21,6*C. Vēlāk debesis mēģināja skaidroties, epizodiski tas arī izdevās un brīžiem Saule izlauzās pa mākoņšķirbām, taču ne daudz un ne uz ilgu laiku. Siltākais ap 18.00, kad t* sasniedza dienas max - +23,6 grādus, vēlāk atkal savācās biezāki mākoņi, pamazām vēsāks, un pievakarē arī nedaudz uzlija. Taču nekā no negaisiem līdzīgām parādībām, vien sīks līņātājs no pelēkām debesīm ar mērenu vējeli. Tagad kādu brīdi kā slapjums beidzies, ielas žūst. Vējš pierimis, joprojām tīri silts, šobrīd +19,5*C, spiediens dienas gaitā bez lielām svārstībām, pašlaik 757,5 mm.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   21.07.2016 22:44
Arhigarlaicīga un meteovienmuļa diena Rīga šodien, visa diena apmākusies zema mākoņu sega, tomēr no lietus ne vēsts, ne piles jau kuro dienu... Negaisi līdz mums netiek :( Diena kopumā silta, darbojoties un kustoties brīžiem likās pat sutīga,kaut ari temperatura neko daudz virs +20 nebija. Tomēr ši negaisu sezona ir visai nabadzīga, ari lietus trūkums sāk veidoties, mežos sausums.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   22.07.2016 01:28
21. jūl. no rīta apmācies. T. +15*. Uz loga stikla dažas pusžuvušas lietus piles. Uz asfalta nekādas lietus pazīmes nav redzamas.(jau nožuvušas). Vējš lēns līdz mērens. Spiediens 760 mm. Dienā līdzīgi. Vējš no Z-ZR mērens. T. līdz +20*. Līdz vakaram nekas nemainās. Pašlaik t. +17,4*. Spiediens 760 mm, nemainās.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   22.07.2016 08:20
Rīgā apmācies laiks. Šodien atkal diena bez saules ?
 


Apstrādā...
DJvalters (Rīga; Jugla) :   22.07.2016 08:27
Rīga Juglā līst....
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   22.07.2016 10:20
Arī šodiena Rīgā izskatas peleka un vienmuļa, solitais lietus ta ari neatnaca, Pārdaugavā sauss, zemo mākoņu pelēks deķis, +18 grādi. Šis tukšais ciklons izskatās strauji zaude spēkus ta ari neko neatnesot :(
Labots: 22.07.2016 10:20, gubumākonis
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   22.07.2016 19:46
Rīgas līcī pie Kolkas šodien visu dienu apmācies ar zemajiem mākoņiem, temperatūra ap 18 grādiem un lēns Z, ZA puses vējš.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   22.07.2016 23:24
diena puslīdz saulaina, bet nejēgā sutīga, t biku virs +20. Rītā piecos bija pamatīga migla. Iztika bez lietus, bet viss mitrs vēl kopš vakarvakara. Šobrīd debess izskatās viegli piemākusies, +17.
Gulbenē gan šodien ap diviem (?) esot minūtes 15 nācis pilnīgi vaļīgs lejā.
Labots: 22.07.2016 23:30, Pierobežā
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   23.07.2016 01:14
Rīts mākoņains, "remdens" (+18...+19*C; bet arī nakts bija silta, min.t. +17,6*C). Priekšpusdienā palaikam jau Saule uzspīdēja, kļuva viegli silts, t* pakāpās virs +20*C. Ap pusdienlaiku un pēc tam arvien saulaināks un siltāks, pēc 13.00 +23, 14.40 +25, bet pēc 15.00 palika jau karsts un arī sutīgs, šīs sajūtas pastiprināja iestājies bezvējš. T. pl. 15.30 +26,3*C, drīz sasniedza arī +27*C (max), bet īsi pēc 16.00 uznāca neliels lietutiņš.
Tas mainīja situāciju - lai arī neko daudz nepielija, tomēr gaisam atgrieza svaigumu, atkal brīžiem neliels vējiņš uzpūta, grādi uz īsu brīdi nokritās līdz +22. Tomēr vēlāk saulainākos brīžos atkal pakāpās atpakaļ līdz +24...+25. Bet katrā ziņā laiciņš bija visai patīkams. :)
Vēlākā vakarā mākoņi atkal pārņēma debesis savā varā, pāris reizes nolija 3 piles 5 rindās, bet tas arī viss. Ilgi silts - vēl 21.00 +21*C, 22.30 +20*C, 23.30 +19,2*C. Un pēc tam praktiski vēsāks vairs nekļūst, šobrīd +19*C, mākoņi joprojām klāj debesis un neļauj siltumam aizplūst. Bezvējš. Spiediens dienas gaitā pakāpeniski kāpj, tagad 762 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   23.07.2016 01:38
22. jūl. no rīta apmācies. T. +17*. Lēns vējš. Spiediens ceļas 761 mm. Priekšpusdienā nedaudz skaidrojas. Dūmakaini mākoņi. Blāvas debesis. Pēcpusdienā saules nedaudz vairāk. T. pakāpās līdz +24*. Sutīgs. Gaiss mitrs. Vakarā miglaini gubu mākoņi. Gar DA-D-DR pusi lielāki gubu mākoņi. Varbūt tur līst. Pašlaik t. +18,5*. Spiediens 763 mm.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   23.07.2016 08:32
Sirves pussalā Sāmsalā šorīt joprojām apmācies, 17 grādi un ZA vējš 1 līdz 2 ms.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   23.07.2016 16:57
Piektdiena 22.7.2016., Rīga. Aizvien neliela ciklona R pusē.

Apmācies visas dienas garumā- vien dienas vidū daļēji skaidrojās. Ir biezāka un plānāka cu+sc mākoņainība, kas reizē ar vēju nāk no Z-ZA puses. Vējš- gandrīz nekāds. Vien pašā vakarā tas no ZZA puses uzpūta 1-3m/s. Pašā vakarā daļēji skaidrojās, mākoņainība uz brīds saplaka līdz 6 ballēm. Kopumā: visai sutīgs gaiss, kas kombinējas ar nekustīgu pilsētas smogu. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+14; 9:00+15; 12:00+19; 15:00+22; 18:00+21; 21:00+19; 23:30+16.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   23.07.2016 22:19
Laikam jau trešā diena apmākusies, ar zemiem mākoņiem, pasilts, sutīgs, šodien daži saules brīži. Laikam gaisa masa ir silta, ja bez saules turas 18-21 grāds, būtu saulains, būtu krietni siltāks laiks vasaras baudīšanai. Priekš fiziska darba it kā normāla temperatūra, tomēr sutīguma dēļ sviedri tek, valsts darbā tas pats. Jūlija mēnesis paiet tāds nevasarīgi pelēks, siltuma gaidās, pēc nedēlas augusts klāt un ko tad nu vairs, jau atkal rudens, tā ar tā dzīve paiet.

23:38: T+19.8, man liekas, ka sajūtu vakara gaisā degoša meža smaku, es to atceros no 90tajiem, kad dega meži Inčukalnā un Garkalnē. Vai varētu būt, ka no Krievijas atnākušie dūmi to būtu atnesuši un es būtu sajutis Sibīrijas mežu deguma smaku?
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.07.2016 23:55
apmākusies diena ar saules brīžiem un nelielu miglošanu dienas vidū. T nedaudz virs 20, bet pamatīga sutoņa.
Arī šeit brīžam pavelk dūmu smaka, bet es to pagaidām 'norakstu' uz to, ka gan jau kāds vietējais ko nokurina.
Beidzot mežā ticis mitrums: beidzot sēnes aug :)
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   24.07.2016 01:06
23. jūl. no rīta t. bija +17*. Apmācies 9 balles. Lēns vējš. Spiediens 764 mm. Dūmaka. Pusdienas laikā Saule paretam parādījās. Skaidrojās pēcpusdienā. T. paaugstinājās līdz +23*. Vakarā mākoņainība 4 balles. DA-D pusē spalvu un vidējie slāņu mākoņi. Pašlaik t. +17,8*. Spiediens 765,5 mm. Gaiss tāds kā aizmidzis.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.07.2016 03:33
Dienas 1. pusē saulains, pēc pusdienlaika jau pavisam silts, temperatūra pakāpās līdz +24° (max.t. +24,7°C). Taču reizē arī sutīgs, bet pēcpusdienā pamazām aizvien mākoņaināks. Vējš neliels vai bezvējš. Vēlākā pēcpusdienā apmācās, kļuva pāris grādus vēsāks, un pēc 17.00 praktiski apmācies gandrīz visu vakaru, epizodiski pat pa kādai lietus pilei uzpilināja, temp. nostabilizējās ap +22°C (ārpus pilsētas, ~ 16 km no Līvāniem). Vienīgi vēlākā vakarā, jau pēc 20.00, sāka brīžiem skaidroties, brīžiem neliels vējelis uzpūta, kas uz nakti gan atkal norima. Bet vakars silts, pusnaktī vēl +20, bet tagad +18*C. Brīžiem Mēness spīd caur mākoņiem.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   24.07.2016 10:04
Virs Bieriņiem jau pusstgundu apstājies smags un zems mākonis un jau pusstundu lejā tek ''pūdētājs''-bieza slapja un piloša ne īsti migla ne ietus./0,6 mm nokrišņu/
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   24.07.2016 12:13
Šorīt ap 8:00, Rīgas Z daļā uzlija, tik- cik asfalts mitrs kļuva ar nelielām peļķēm.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   24.07.2016 12:13
Sestdiena 23.7.2016., Rīga. Siltā fronte no A puses.

Dienas lielāko daļu bija apmācies- ar mēreni augstiem cu+sc mākoņiem, skaidrojās agrā pēcpusdienā. Lai gan līdz vakara 3-4 balles apmērā bija “spalvu” un daži gubumākoņi. Dienā bezvējš, pievakarā ZZA vējš 1-2-3m/s, vakarā tas mazāks. Gaisa temperatūra: plkst. 3:00+14; 9:00+17; 12:00+20; 15:00+23; 18:00+22; 21:00+19; 23:30+16.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   24.07.2016 14:10
Saule caur dūmakainiem mākoņiem, T+25
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   24.07.2016 17:09
Webkamerā - redzams uz A no Rīgas tāds visai labs cb mākonis, kartes tur arī zibeņošanu uzrāda.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.07.2016 17:15
Visa dienas pirmā puse nomākusies, bet bez lietus. Viegli silts, ap pusdienlaiku laukos +22. Pēc 14.00 brīžiem sāka skaidroties, uzspīdēja Saule, pēcpusdienā arvien vairāk skaidrojas, mākoņi paliek plānāki un izklīst. Līdz ar to krietni siltāks, 14.30 Līvānos jau +25,4°C, bet pirms stundas temperatūra bija pakāpusies līdz +26,7°C, arī tagad diezgan karsts, +25,5°C. Tveicīgās sajūtas pastiprina vēja trūkums - visu dienu pārsvarā valda bezvējš, vien paretam nelielas pūsmiņas uzpūta. Spiediens 765 mm, spīd jau visai spoža Saule no joprojām viegli mākoņainām - dūmakainām debesīm.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   24.07.2016 19:25
+21 grāds realy, ārā ir aptuveni +25 grādi.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   24.07.2016 19:36
Lietusgāze, slinks pēŗkons pa kaktiem, T+22.7
 


Apstrādā...
Ceļotājs  :   24.07.2016 21:14
Daļēji apmācies, joprojām bez lietus. Nepatīkami sutīgs laiks.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   24.07.2016 21:44
Braucu no Rīgas un nopriecājos, ka pērkons pāri gājis, ceļš žļurkst. Diemžēl prieki bija pāragri, jo apmēram 3km no mājām ceļš sāka putēt un šeit atkal nekā nav bijis, tik dažas piles. Arī rīta lietus nebija uznācis. Nupat jau paliek ļoti sauss, bet, tā kā visu laiku šķiet, ka tūlīt tūlīt būs lietus, nevar saņemties sākt kaut ko kārtīgi laistīt.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   24.07.2016 22:46
Mums gan nogāza baltu, sausā zeme sākumā pat nespēja ņemt pretī ūdeni un zālājā izveidojās milzu pelķes, nu gan viss ir sasūcies, pamatīga migla.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   24.07.2016 22:18
dienā +25, milzīgs mitrums un sutoņa kā pirtī. Pie mazākās fiziskas aktivizēšanās - sviedri burtiski pil. Rīts totāli nomācies, tad saule pa brīdim kaut kur sāka parādīties, līdz vakarpusē - aimiglota saule. Arī šobrīd līdzīgas debesis (bez saules :), +19.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   24.07.2016 23:02
Pāris dienas atpūtos pie jūras Miķeļbākā, pirmo reizi bija tā, ka 2,5 dienu laikā neieraudzīju sauli. Auksti nebija, bet karsti arī nē, pēc sajūtām spiežot kaut kur pie +20, plus, mīnus kāds grāds uz vienu vai otru pusi, atkarībā no diennakts stundas. Ūdens jūrā silts, bet tā kā nebija saules, tā īsti peldēt nemaz negribējās, Atpakaļceļā - jo tuvāk Rīgai, jo karstāks palika. Allažos iebraucot pēc sešiem - pamatīga tveice, +28, un tad ar nelielu pērkoniņu nāca viens liels melns mākonis, kas kādu nepilnu stundu gāza. Dārzam lietu vajadzēja ļoti, viss stāvēja sašļucis...patreiz pamatīga migla, +18,6.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.07.2016 23:08
Laiks ir ta ka uzkāries, jau vairākas dienas bez pārmaiņam, padaudz mākoņu, bet tadi dumakaini un neizteiksmigi, lietus jau nav kuru dienu, sausums pastiprinās. Laiks visai sutīgs, debesis duļķainas, saule caur dūmaku... No rīta mazliet smidzinājis, tik cik asfalts slapjš pēcpusdien dažas CB laktas austrumu pusē slepās dumakā. virs galvas- atkal nekā. Apnika jau šitāds vienmuļš laiks, kur tad atkal paliek vasarīgas lietusgāzes, negaisi??
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.07.2016 23:26
Vakars mierīgs, debesis viegli aizplīvurotas, vēlākā vakarā, Saulei laižoties arvien zemāk, atkal biezāka dūmaka un spīdeklis mazāk spožs. Vispār debesu stāvoklis īpatnējs, bet vismaz tiešā tuvumā tajās nekā ievērības cienīga. Pēc 21.00 totāls bezvējš, ij lapiņas nekust. Pamazām vēsāks - 20.15 +23*C, 22.00 +20,3*C, bet aizvien silts, šobrīd +19,2*C, spiediens 766 mm.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   24.07.2016 23:32
Šodien kopš ceturtdienas Rīgas līča Kurzemes pusē pēcpusdienā pirmo reizi iestājās saulains laiks. Jūrā pēdējās dienās vispār nebija nekādas starpības starp dienu un nakti, visu laiku konstanti 18 līdz 20 grādi.

Priedainē šobrīd debesis noskaidrojušās, 18 grādi un bezvējš
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   25.07.2016 01:41
24. jūl. no rīta nomācies. Ļoti zemi mākoņi. Iespējams, ka bijusi migla. T. +17*. Spiediens 766 mm. Ap 9 sāka skaidroties. Stipra dūmaka. Lēns A-ZA vējš. Pēcpusdienā t. līdz +26*. Gubu un spalvu mākoņi 4-5 balles. Vējš lēns, paretam mērens. Vakarā gar A-DA pusi gubu mākoņu josla kā fronte. Tur arī daži lielāki gubu mākoņi, kuru virsotnes drusku pacēlās virs inversijas slāņa. Nedaudz pastiprinājās ZA vējš. Tālāk Z virzienā izveidojušies gubu mākoņi izbeidzas. Ap saulrieta laiku D-DR pusē izveidojās lielāks gubu mākonis no kura iespējams kāds zibens. Bet kamēr tas atvilkās līdz mums viss lietus jau bija izlijis. Pašlaik t. +17,8*. Spiediens 766 mm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.07.2016 02:48
Piezemes slānī kaut kas līdzīgs vieglai miglai izveidojies, to vislabāk var saskatīt laternu gaismā. Debesis daļēji skaidras, spīd nu jau padilis, bet tomēr diezgan liels un vidēji spožs Mēness. Pēdējās pāris stundās grādi lēnām slīd uz leju, pašlaik +16,9*C. Citādi viss absolūti mierīgs.
 


Apstrādā...
Weatherman  (Dauguļi, Kocēnu Novads) :   25.07.2016 04:25
Jau vairākas stundas itsevišķi pēc pusnakts turpinās sevišķi bargs negaiss. Daudzi spērieni pret zemi. Nezinu vai man termometrs sagājis sviestā bet rāda +20°C. :D
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   25.07.2016 07:51
Rīgā no tā ne miņas.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   25.07.2016 10:16
Pēc vakarvakara trakā gāziena, vēl šodien stāv milzu peļķes, gaiss mitrs, kā tropos, varēs atkal sēnes augt. Ar tā sēnēm gan ir samērā dīvaini, esmu konstatējusi, ka ne visi māk tās ieraudzīt, laikam jau vajadzīga "sēņu redze". Mani draugi apceļ - ja mežā esot 3 bekas, tad es atradīšot 4, kamēr citi turpat staigājot neredzēšot nevienu. Visādā ziņā esmu sapratusi, ka jēdziens- ir vai nav sēnes mežā, katram cikvēkam ir atšķirīgs :(. Ar steigu jānolasa ķirši, jo sākuši kokos iepaisāt, mitrums plēš pušu.
Labots: 25.07.2016 10:50, Migla
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   25.07.2016 10:56
Te runa par sēņotāja talantu:)Visiem no dabas tas nav dots, bet var mēģināt iemācīties:))Nu bet ķirši- ķirši mums jau sen apēsti...., diemžēl.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   25.07.2016 10:40
Un Rīgā atkal nekā :( Leišu prognozētais negaiss tieši Rīga rīta pusē protams izpalika... Svelmaini dūmakainas debesis un krietni dumakaina saule (sveiciens no Sibīrijas ugunsgrēkiem) sutigs un sauss laika, vai tad tiešam arī šodien negaisi izpaliks??
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   25.07.2016 11:04
Vakar brīnījos, ka leiši nakts vidū virs Jelgavas sola negaisa "piedzimšanu".Protams, ka gadīties var visādi...., bet nesanāca:)
Piņķos +25*C, bezvējš, bezgaiss. Stāv tāds smags vāks .Saule ir , bet tādi dīvaini maiga, kā augusta beigās. Zālē bagātīga rasa, lai gan nav lijis. Leiši šodien atkal sola negaisus. Ļoti gaidu, īpaši pērkonu un kārtīgus zibeņus, lai attīra gaisu.
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   25.07.2016 12:42
Drausmīga sutoņa, kaut pēc grādiem nemaz tik daudz nav (+24). Pirms minūtēm piecām skaidrs pērkona grāviens apmēram no ZR, kaut gan blitzortung neko nerāda. Debesis aizvilktas ar dūmaku un gar pamalēm, īpaši Z un R pusē var saskatīt Cb kupolus. Naktī bija nopietnāks negaiss un 11 mm pielijis (iegādājos pavisam vienkāršu un lētu lietus mērītāju Depo). Ziņās vēstīja, ka Rūjienā pat 22 mm - var arī tā būt, jo tuvāk pilsētai šur tur ceļu nomales izskalotas, kamēr pie mums nekas tāds nav novērojams.
Aha - nupat blitzortung ir fiksētas 3 izlādes vēl uz R no Ipiķiem; no manis gan patālu vēl.
Labots: 25.07.2016 12:43, Nelabojams
 


Apstrādā...
Weatherman  (Dauguļi, Kocēnu Novads) :   25.07.2016 13:00
Vieglu rūkoņu no tā mākoņa dzirdēju. Bet pagājušonakt bija ļoti skaisti zibeņi.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout