Slēpt attēlu

Nedēļa līdz 15.05.2016. Nedēļas sākums vasarīgāks, turpmāk - vēsāks un lietaināks

Svētdiena, 15. maijs (21:30)    Dienas gaitā valsti no dienvidrietumiem beidzot šķērsoja ciklona ZOOEY aukstā fronte, kas nesa jaunus, visai ilgstošus un vietām mēreni spēcīgus nokrišņus, kas dienas gaitā pakāpeniski šķērsoja valsti, atnesot vēsāku gaisu. Rīta pusē valsts austrumu daļā debesis bija daļēji mākoņainas, apmācies bija valsts rietumu un centrālajā daļā, bet pēcpusdienā pakāpeniski apmācās visā valstī. Pēc siltas nakts ar gaisa temperatūru +8...+12 dienas gaitā Kurzemē gaiss neiesila vairāk par +9...+13, valsts centrālajos rajonos - ne vairāk kā +13...+18, tikai valsts austrumu rajonos maksimālā gaisa temperatūra pirms aukstās frontes vēl sasniedza +18...+20 grādus. Frontes šķērsošanas laikā un pēc tās daudzviet valstī gaisa temperatūra noslīdēja tikai līdz +8...+12 grādiem.

Naktī, atrodoties ZOOEY ciklona centrālajā daļā, brīžiem skaidrosies, nakts sākumā valsts ZA vēl turpināsies lietus. Gaiss atdzisīs līdz +4...+9 grādiem. Dienā atradīsimies tuvu ciklona centram, Kurzemes piekrastē atradīsies ciklona oklūzijas fronte. Valsts austrumos un centrālajā daļā diena daļēji mākoņaina, Kurzemē mākoņains un dienas gaitā atkal gaidāms lietus, citviet iespējamas nelielas lietusgāzes. Pūtīs D vējš, brāzmās sasniedzot 10-15 m/s. Gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā +13...+17, Kurzemē zem apmākušām debesīm vien +9...+12.

 

Prognoze gaidāmajai nedēļai. (09.05.)     Vēl otrdienas pēcpusdienā daudzviet saglabāsies ļoti silts laiks - temperatūra sākot no +19 grādiem piekrastēs līdz +23...+27 lielākajā valsts daļā. Tomēr mākoņu jau būs vairāk nekā iepriekšējās dienās, un pēcpusdienā un vakarā valsts dienvidos un austrumos lokāli gaidāms neliels lietus, iespējams arī pērkona negaiss.

     Naktī uz trešdienu valsts austrumu daļā vairāk mākoņu un vietām neliels lietus, iespējams arī pērkons. Nakts būs silta - +7..+12, vien vietām Kurzemē ap +4...+6. Dienā lielāks mākoņu daudzums būs valsts dienvidos un austrumos, galējos dienvidaustrumos apmācies un gaidāms lietus neliela ciklona ietekmē. Lēns vējš no rietumu puses, kas vēlāk iegriezīsies no ziemeļiem. Gaisa temperatūra jau būs zemāka - +18...+24, piekrastē vietām +15...+17.

   Naktī uz ceturtdienu un ceturtdien dienā neliels mākoņu daudzums augsta spiediena atzarā no ziemeļu puses, vairāk mākoņu tikai valsts dienvidos. Naktī +2...+8, Vidzemē iespējamas salnas, dienā aptuveni +15...+20 grādi.

   Jau naktī uz piektdienu no dienvidiem valsti sasniegs ciklons - no dienvidiem apmāksies un valsti sasniegs nokrišņu zona ar vidēji stipru lietu, iespējams arī pērkons. Pagaidām vēl grūti prognozēt nokrišņu zonas trajektoriju, tomēr lielāks lietus varētu būt gaidāms valsts austrumu daļā. Gaisa temperatūra naktī +6...+10, dienā no +16 vietām Latgalē līdz +22 grādiem Kurzemē.

  Arī sestdien un svētdien atradīsimies ciklona ietekmē tā centrālajā daļā, taču lielākajā valsts daļā nokrišņi nebūs ilgstoši. Sestdien vairāk lietus gaidāms valsts austrumos dienas pirmajā pusē un valsts galējos rietumos, svētdien nokrišņi būs valsts lielākajā daļā. Debesis valsts leilākajā daļā brīvdienās būs mākoņainas un skaidrosies vien brīžiem, tāpat gaidāms arī visai brāzmains DA, bet Kurzemē R vējš brāzmās līdz 15 m/s. Naktis būs visai siltas - ap +8...+12 grādiem, sestdien dienā ap +16...+20, svētdien +11..+18.

   Nākamās nedēļas sākumā aiz ciklona gaidāms visai vēss laiks, brīžiem līs - naktīs vietām temperatūra var noslīdēt tuvu nullei un gaidāmas salnas, bet dienās gaisa temperatūra vien ap +13...+17, tomēr nedēļas otrajā pusē atkal kļūs siltāks un pastāv iespēja, ka gaisa temperatūra atkal varētu sasniegt +25 grādu atzīmi, tomēr tik sauss laiks kā maija sākumā vairs nav gaidāms.

 

Atjauninājums 10.05.

 

     Jaunākās GFS izlaiduma prognozes par nedēļas nogali mazliet mainījušās. Piektdienas pēcpusdienā gandrīz visā valstī sāksies lietus ciklona ietekmē. Pašlaik tiek prognozēts, ka sestdien ciklona nokrišņu zona vairāk aptvers valsts centrālo un rietumu daļu. Naktī uz svētdienu un svētdienas pirmajā pusē nokrišņu varētu būt mazāk, tomēr jauna ar citu ciklonu saistīta nokrišņu zona valsti visdrīzāk sasniegs svētdienas pēcpusdienā. Sākot no nakts uz sestdienu, naktīs gaisa temperatūra būs lielākoties virs +10 grādiem. Dienās vietās, kur nelīs (pārsvarā valsts austrumos), gaiss var iesilt līdz +20 un vairāk grādiem.

 

Atjauninājums 11.05.


    Jaunākās prognozes par nokrišņiem nedēļas nogalē paredz, ka lielākā daļa lietus gaidāms valsts rietumu un centrālajos rajonos, sākot no piektdienas līdz pat svētdienai, bet valsts austrumu daļā būs siltāks un sausāks, vairāk nokrišņu valsts austrumos gaidāms svētdien. Tālakas prognozes paredz, ka maijā tik augsta gaisa temperatūra kā aizvadītajās dienās (augstāka par +25) visdrīzāk neatgriezīsies un ka kopumā laiks būs mēreni silts, bieža ciklonu darbība.

 

ATSKATS UZ JAU AIZVADĪTAJĀM NEDĒĻAS DIENĀM


Pirmdiena, 9. maijsSiltā anticiklona PETER centrālā daļa. Dienā mākoņu daudzums kopumā neliels, rīta agrumā no +3 līdz +11, maksimālās gaisa temperatūras +23...+27, piekrastē +18...+22. Tika izsludināts gada pirmais brīdinājums par karstumu.

 

 

Otrdiena, 10. maijs


Jau izsīkušā anticiklona PETER centrālajā daļā. Dienā joprojām neliels mākoņu daudzums, vairāk to bija pēcpusdienā Kurzemē, kas vēlāk progresēja lielākā mākoņainībā ar lokālu lietu un vakarā bija novērojama arī valsts centrālajā daļā kā neliela ciklona aizmetņi. Iespējams, karstākā maija diena - agrā rītā +4...+11, bet maksimālās gaisa temperatūras pārsvarā ap +24...+26, vietām +28, tostarp Jelgavā, kur pārspēts karstuma rekords. Piekrastēs +19...+23.

 

Trešdiena, 11. maijs


Dienas gaitā neizteikta aukstā fronte no Z puses, kas kopā ar mēreniem Z vējiem ienesa vēsāku gaisu valstī. Pēc siltas nakts priekšpusdienā gaiss iesila līdz +19...+25, bet vēlāk temperatūra pazeminājās. Piekrastē nekļuva siltāks par +13...+18. Pārsvarā valstī neliels mākoņu daudzums bez nokrišņiem, bet valsts DA daļā mākoņu bija vairāk, tur arī bija novērojami negaisi ar īslaicīgu stipru lietu gaisa masu sadursmes rezultātā.


Ceturtdiena, 12. maijs

Dienas gaitā augsta spiediena atzara (neliela anticiklona) DR mala, kopumā ar nelielu mākoņainību debesīs, bez nokrišņiem. Mērens A vējš. Dienas gaitā no +13...+15 piekrastē un valsts ziemeļaustrumos līdz +16...+21 pārējā valstī.


 

 

Piektdiena, 13. maijs

Uz ZA no augsta spiediena apgabala uz austrumiem no ciklona ietekmes zonas. Valsts rietumu daļā visai spēcīgas pērkona lietusgāzes, citviet Kurzemē vien neliels lietus, pārējā valstī daļēji mākoņains laiks, Latgalē pat gandrīz skaidras debesis. Pārsvarā vidējs A vējš. Maksimālā gaisa temperatūra +14...+16 Kurzemēs rietumos kur vairāk lietus, bet pārējā valstī - +18...+23.


 

 

Sestdiena, 14. maijs

Joprojām ciklona ZOOEY austrumu - siltajā malā ar ciklona silto fronti. Valsts rietumu un centrālajos rajonos ciklona ietekme nes lietu, kas daudzviet ir ilgstošs, vietām Kurzemē arī pērkona negaiss, debesis apmākušās. Valsts austrumu daļā mākoņains laiks, bet bez nokrišņiem. Maksimālā gaisa temperatūra valsts rietumu un centrālajā daļā +14...+17, valsts austrumos +19...+22.


 

Svētdiena, 15. maijs

 

Dienas gaitā valsti no dienvidrietumiem beidzot šķērsoja ciklona ZOOEY aukstā fronte, kas nesa jaunus, visai ilgstošus un vietām mēreni spēcīgus nokrišņus, kas dienas gaitā pakāpeniski šķērsoja valsti, atnesot vēsāku gaisu. Rīta pusē valsts austrumu daļā debesis bija daļēji mākoņainas, apmācies bija valsts rietumu un centrālajā daļā, bet pēcpusdienā pakāpeniski apmācās visā valstī. Pēc siltas nakts ar gaisa temperatūru +8...+12 dienas gaitā Kurzemē gaiss neiesila vairāk par +9...+13, valsts centrālajos rajonos - ne vairāk kā +13...+18, tikai valsts austrumu rajonos maksimālā gaisa temperatūra pirms aukstās frontes vēl sasniedza +18...+20 grādus. 

 

 


   


Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   09.05.2016 19:53
Ļoti vasarīga diena Rīgā - no rīta jau ap +13, bet temperatūra dienas gaitā strauji cēlās un jau pusdienlaikā ap +25. Saradās nedaudz mākoņu, bet tad iegriezās neliela jūras brīze, debesis atkal bija pilnībā skaidras un pēcpusdienā pārsvarā +22...+23, tikpat vēl tagad. Saulē nedaudz apdegu.
Siltajā laikā viss staruji plaukst, zied un nozied - aličas un ķirši jau pārsvarā noziedējuši, ievas vēl pilnziedā, bet pēdējās dienās jau pamazām atveras arī ābeļu ziedi un pirmie ceriņziedi. Arī nesen izplaukušie koki jau zaudējuši savu spilgti zaļo krāsu.
P.S. Vakar biju piejūrā, nedaudz pabradāju ar plikām kājām pa jūru un iedegu saulē. Jūras ūdnes jasu šķita iesilis un pie krasta visai silts, cik nu tas silts maija sākumā var būt. Saule gan traki cepināja. Ja nebūtu vieglas vēsmas no jūras, liktos pavisam karsts, kā vietās tālāk no jūras, īpaši uz asfalta.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   09.05.2016 19:55
Paldies, Rūdolf, par rakstu un labām prognozēm:)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   09.05.2016 20:36
Vēl viena silta pavasara diena, nu jau vakarā silts gandrīz kā vasarā, pašlaik +20 grādi. Ja vēl nebūtu tie knišļi, būtu paradīze :)
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   09.05.2016 22:12
Silts vakars ar skaistu saules rietu, tikai viena nelaime- odi arī ir klāt. Pie mājas vēl ne tik, bet mežā - klupa virsū aumalām, un es vēl šortos aizdevos dabu baudīt, jo likās, ka ir ļoti karsts :). Pie debesīm jauna mēness sirpītis, aprārt dūcošas maijvaboles, ievā dziedoša lakstīgala, lauka malā -9 mežacūkas...viss notiek!
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   09.05.2016 23:04
O jā, sākās maijvaboļu festivāls, rūc ozolos un liepās!
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   09.05.2016 23:14
joprojām bija pārāk daudz saules pilnīgi skaidrās debesīs. Ēnā +23, pat biku vairāk pēcpusdienā. Šodien gan bija vieglāk pieciest, jo diena pavadīta telpās, pie tam - ne saules pusē. Tie, kas dzīvojās saules pusē, diez ko laimīgi nejutās. Vakars - jau labāk :) Pirms brīža spožs mēness sirpītis, +12, ziedošās ievās ģībst lakstīgalas. Maijvaboles nemanījās, odu ordas arī vēl nē, bet kasīšanās sezona jau atklāta ...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   09.05.2016 23:59
Siltums dienu no dienas pieņemas spēkā un pārvēršas par karstumu... ;) Jau svētdien, 8.05., dienas vidū stabili +24, max +24,5*C, debesīs mākoņu pavisam maz, spoža un karsta Saule, pavisam neliels vējiņš. Vakarā dūcoši maijvaboļu spieti visapkārt lidinājās, gadījās, ka arī logos iepaukšķēja. Reti daudz šogad šo maija lidoņu.
Šodien, 9.05., joprojām saulains un karsts, mākoņu lielāko dienas daļu pavisam maz, vien vēlākā pēcpusdienā daži Saulei priekšā palaikam aizlīda. Tiesa, uz nakti atkal skaidrs. Vējš visas dienas laikā tikpat kā nekāds - pa retai pūsmiņai šad tad, bieži bezvējš. Un tādos brīžos kā uz pannas - pēcpusdienā stabili +25...+26 grādi, brīžiem arī vēl vairāk, max t. pat līdz +27*C uzkāpa. Piesaulē līdz un pāri +40, tur labāk neuzturēties... :D
Arī vakars ilgi silts, īsi pēc 21.00 +20*C, un vēl šobrīd +15,1*C. Maijvaboles un arī visādi sīkāki kukaiņi bariem vien griežas ap laternām. Ziedēšanas trakums tik ņemas spēkā, nu jau arī ābeles vietām baltas kļūst.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   10.05.2016 00:49
RietumKrasts ieper visiem siltuma mīļiem ap 22:00 skatos vēl bija +19.9 *C smuks vēsumiņš manāms ir pie jūras... un dilstošais Mēnes.. jūrā krita iekšā.. :)
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   10.05.2016 12:29
Vispār jau augošs Meness.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   10.05.2016 00:53
9. maijā no rīta t. bija +11*. Spiediens 771 mm. A pusē nedaudz slāņu mākoņu. Lēns vējš vai bezvējš. Dienā lēns A vējš. ZR - A pusē plakani zemie gubu mākoņi līdz 4 ballēm. T. līdz +24*. Brīžiem varēja būt vēl siltāks. Spiediens sācis krist. Vakarā atkal noskaidrojās. Aizmirsu paskatīties, kā Merkurs šķērso Saules disku. Pašlaik t. +12*. Spiediens 769 mm, turpina lēni krist.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   10.05.2016 02:53
Nakts gaitā lēnītēm kļūst vēsāks, bet tas patīkami, vismaz var istabas izvēdināt un atvēsināt, savādāk dienas gaitā jau bija uzkāpis virs +25*C. Šobrīd +11,5*C, bezvējš, skaidrs. Spiediens nedaudz (par ~2 mm) zemāks nekā dienā, bet pēdējā laikā īpaši nesvārstās, turas ap 767 mm.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   10.05.2016 08:26
+8 +9 grādi,bezvējšs.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   10.05.2016 09:05
Tāda sajūta, ka iestājies jūlijs. Vakar Priedainē ar visu jūras brīzi pēcpusdienā vēl +18 stāvēja. Rīgā šorīt stacijas termometrs 8 :30 jau rādīja +18
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   10.05.2016 12:34
Gaidīju, ks šodien būs vēsāks, bet nekā:), joprojām karsta saule, tik mākonīšu tā kā nedaudz vairāk. Vakar sāka plaukt ābeļziedi, šorīt D pusē jau visi zari iekrāsojas iekš maigi rozā. Baigi patīk:))Bites un kamenes san, putni dzied, viss smaržo. Labi, ka nedzīvoju pilsētā, pat negribu domāt par smogu, putekļiem un mašīnu rūkoņu.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   10.05.2016 12:37
Šodien pie Latvijas D pierobežas- ir neliela negaisu iespējamība. Manīsim...
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   10.05.2016 14:52
Jā, abloms pēc tam būs, jau sakot no rītdienas, vasara beigsies. Gaisa temperatūra šobrīd +26 grādi.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   10.05.2016 19:44
Rīgā daudz mākoņu šovakar ar dažiem pilieniem. :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   10.05.2016 19:58
Šodien dažas it kā nenozīmīgas izmaiņas - rīta pusē debesis klāja ļoti caurumains, tomēr pabiezs mākoņu deķis, kas gan jau priekšpusdienā izira pa visām vīlēm, un varu atkal pārņēma Saule. Un turpinājumā iestājās saulains laiks ar nelielu mākoņu daudzumu. Līdz ar to grādi uzkāpa vakardienas augstumos (+25...+26) un pat vairāk, pēcpusdienā arī līdz +27 (max +27,4*C). Īsts vasaras karstums! :)
Vējš arī lielākoties minimāls, paretam kaut cik jūtamāk uzpūta, bieži bezvējš. Ābeles, kurām vairāk saules ticis, jau pilnos ziedos, citas vēl kautri nogaida savu stundu. Kas, jādomā, pienāks nu ļoti drīz. :) Šodien pamanīju, ka vietām pat ceriņi jau veras vaļā! Ja paspēšu, varbūt kādu galeriju ar pēdējās nedēļas fotomirkļiem vēlā vakarā pievienošu.
Bet pašlaik visi mākoņi pazuduši, tāpat kā vējš, pilnīgi skaidrs, kokiem pat lapiņas nekust. Aizvien ļoti silts, šobrīd +23,2*C. Spiediens gan jau kopš rīta lēnām, bet konsekventi slīd uz leju, pašlaik 762 mm.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   10.05.2016 20:30
Nezinu cik dienā, bet pussešos vakarā bija +25, tagad +22. Zeme sausa, vietās, kur ilgāk turējās mitrums, sakaltusi kā ķieģelis.
Labots: 11.05.2016 20:34, Viljams
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   10.05.2016 20:33
Man jau pārāk karsti dienā. Ēnā +25. Gaidu, kad paliks vēsāks, lai justos komfortabli.
Vakar vēlu, pirms divpadsmitiem klausījos savdabīgu koncertu - diezgan skaļu varžu kori, lakstīgalas un pat dzeguzi, kas mani patiešām pārsteidza.
Vāru pieneņu medu.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   11.05.2016 02:41
Pieneņu medus ir patiešām laba lieta! Mums arī tagad diezgan lieli krājumi šī labuma būs, vakar savārījām. :))
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   10.05.2016 22:16
Šovakar baudu silto vakaru par visiem 100%. Vakarpusē piebiedrojos stundas garam barucienam pa Gauju- silts, ievas smaržo, lakstīgalas dzied...septiņos vakarā t rādīja +25, pašlaik +18,4. Pie upes manīju balto gārni, bet laiviņa tik ātri aizslīdēja garām, ka nekāds labais kadrs nesanāca, bet galerijā tomēr ielikšu.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   10.05.2016 23:37
Riktīga vasaras diena, šobrīd T+17.6. Pēc faktisko laika apstākļu kartes izskatās,ka citur ir krietni vēsāks
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   11.05.2016 01:45
10. maijā no rīta t. bija +8*. Spiediens 768 mm. Bezvējš. Bez mākoņiem. Priekšpusdienā lēns, grozīgs A -DR virziena vējš. Pēcpusdienā plakani zemie gubu mākoņi Z-ZR pusē. T. +25*. Vakarā zemie gubmākoņi kopā ar vidējiem slāņu-gubu mākoņiem 5-6 balles. Pēc izskata varētu arī kaut kur tuvumā drusku uzpilināt. Neliela dūmaka. Pašlaik t. +16*. Spiediens 763 mm, krīt.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   11.05.2016 02:39
Naktī vēsumiņš tomēr mazliet pa logiem iekšā lien. Šobrīd +12,2*C. Patīkami pie gandrīz +24 grādiem iekšā. Spiediens turpina krist, nu vairs 761 mm, taču debesis joprojām zvaigžņu pilnas. :) Pēdējās nedēļas foto izlase galerijā.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   11.05.2016 05:56
Šorīt savādāks rīts, mākoņu vāli no pavisam tumšiem līdz pelēcīgirozā, dažviet jau pavisam aizdomīgi pēc lietus izskatās. Bet silts!!! Pie loga +13 grādi. Un pirmais rīts, kad rīta apgaitā pa pagalmu kapuce jāliek - odu miljoni ir izšķīlušies... Vakar pirmā ābele atvērusies, izskatās, ka šodien pārējās sekos tās piemēram. Un vakar pirmo reizi dzirdēju vālodzi.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   11.05.2016 07:27
Man arī škita, ka dzirdu vālodzi, bet nebiju tā īsti pārliecināta, vai neesmu pārklausījusies. Bet gaiss šorīt svaigs, lai arī lietutiņš neko daudz nav lijis, putekļi tomēr ir noskaloti.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   11.05.2016 08:26
Tā-šorīt prieks-ielijuši 1,2 mm n okrišņu un uz vakardienas laistīšanas fona tas ir labs papildinājums.+14 grādi
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   11.05.2016 16:42
Uz DA no Rīgas ļoti (un nefotogeniski) tālu redzami izteikti cb mākoņi...arī radars rāda, sākot ar Līvāniem- lietusgāzes.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   11.05.2016 20:36
Pēcpusdien jau jūt ziemeļvēju, bet diena saulaina, aizvējā vēl arvien silti. Tagad +14 grādi, mērens vējš.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   11.05.2016 22:29
Šodien aukstā fronte mūs no jūlija atgrieza atpakaļ maijā. Kurzemes vidienē dienas pirmajā pusē temperatūra bija ap +22, tad atbraucot pievakarē uz Saulkrastiem jau pūta vēss ZR puses vējš un temperatūra +15, šobrīd jau nokritis uz +11
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   11.05.2016 22:29
Izpaliks negaisu reportāžas no Latvijas DA rajoniem?
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   11.05.2016 22:38
rītā pēc sešiem vēl saule, tad tā ļoti glīti samācās. Pēc astoņiem Žīguros mazliet uzlija, bet putekļus no autiņa nenoskaloja (tomēr nāksies mazgāt). Arī Viļakā pilinājis, asfalts esot bijis slapjš, bet - līdz vakaram - spainī sausums. Dienā vairs nelija, gana daudz saules, bet bez lielā karstuma, +19. Z vējš. Šobrīd atkal skaidra debess, +10.
Ceriņi vēl nezied, kastaņas arī vēl ne, ābeles arī nē.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   12.05.2016 01:28
11. maijā no rīta t. +15*. Spiediens 763 mm. Lēns, grozīgs vējš. Debesīs negaisa ķipa vidējie gubu mākoņi 7-8 balles. ZR pusē mākoņu maz. Neliels lietus; asfalts raibs palika. No ZR puses skaidrojās. Priekšpusdienā sāka pūst ZR vējš. T sasniedza +21*. Pēcpusdienā mērens Z vējš. Debess skaidra. DA-D pusē vairāki lielie negaisa mākoņi 60-70 km attālumā. T. +19*. Vakarā auksts Z vējš, kas sāka norimt. Negaisa mākoņi DA-D pusē pamazām izzuda. Pašlaik t. +11*. Spiediens 762 mm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   12.05.2016 01:53
Visi negaisi, kas bija DA pusē, Līvāniem garām aizgāja... Tā kā nekādas negaisu reportāžas, diemžēl, vismaz no Līvāniem nebūs. Ja nu vienīgi kāds no citurienes (DA puse ir plašs jēdziens!) varēs kaut ko paziņot.
Kaut gan šodien laiks jau citādāks nekā pirms tam. Rīts mākoņains, priekšpusdienā arī bija mazliet uzlijis, diezgan ilgi visai vēss, +14...+16*C. Taču pēc 11.00 skaidrojās, un tad vairākas stundas saulains, strauji siltāks, pēc 14.00 jau pāri +23*C. Paspēja pakāpties līdz +24, jau kļuva karsts, taču pirms 15.00 strauji savācās mākoņi, tikpat strauji vairākus grādus vēsāks, ap +20, mazliet uzpilināja lietus (bet vien 3 piles 5 rindās). Jūtamāks vējš brīžiem uzpūta, apkārt lieli (bet ne visai fotogēniski) mākoņi staigāja, tālumā vairākkārt norūcās pērkons, taču tas viss pie pamalēm. Tuvumā nekā interesanta. :(
Tā vēl pāris stundas - dažas piles no gaisa, brīžiem spirgtāks vējelis, +20...+21, tad atkal skaidrāks, līdz +23, bet vakarā MMD, pēc 19.30 laikam bija klāt aukstā fronte - strauji vēsāks ar pastipru vēju, 21.00 +16,5*C, ap 23.00 +12, tagad jau vairākas stundas nemainīgi turas mazliet virs +10*C.
Šobrīd izskatās, ka ir apmācies, jo zvaigznes neredz, kaut gan pirms saulrieta debesis vēl bija pārsvarā skaidras. Pūš neliels vējš, +10,4*C, spiediens 760,5 mm.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   12.05.2016 08:15
+8 un spirgts rīts ar vēju.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   12.05.2016 10:24
Vakardien Rīgā Ta fronte neko vera ņemamo neatnesa, nakti lietus vien nedaudz uzpilinājis, bet dienā jau atkal antilīča efekts, visi negaisa mākoņi aiziet uz DA rajoniem.. Ģan vakar, gan šodien spoža saule un skaidras bezmākoņu zilas debesis, sausums turpinās, vismaz vēsāks ir palicis. Gaidu lietu brīvdienās :)

Bet vasaru sola vēsu un ar lietu un negaisiem bagātu, kaut nu piepilditos :)
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.05.2016 00:39
Šajā ziņā nu nekādi nevaru piekrist. Kā vienmēr - šajā jautājumā mums domas nesakrīt. Ja par negaisiem - OK,lai būtu, ja vien nav pār mēru daudz un nenes postažu, tad lietu kā tādu un vēl jo vairāk vēsumu absolūti negaidu. Pietiek jau atliku likām ar mūžīgajiem rudeņiem, kad šķiet, ka gaismas zem biezajiem mākoņiem vairs nemaz nav palicis un pat neko darīt negribas. Nevēlos, lai mūsu jau tā īso vasaru vēl vairāk saīsinātu Atlantijas ciklonu bandas. Negaisiem vasarā jābūt, lietum arī, bet vēsumam vasarā nav vietas!!! :))
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   12.05.2016 15:33
Āksti nevis sinoptiķi, kam tad ticēt somiem vai accuweather, kārtējais fints un totāls blefs.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   12.05.2016 17:02
Un kas Tu būtu :D no visa nosauktā !! RietumKrasts šodien siltumu sajūt +20*C, Saulīte, silts vējelis.. Vo tagad Jegalvnieki salsts nost..
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   13.05.2016 07:51
Izskatās ka tev ļoti patīk mani komentēt ;)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   12.05.2016 20:21
Diena pēc sajūtām stingri vēsāka kā iepriekšējās, kaut gan aizvējā saule silda cītīgi un termometrs rāda +15.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.05.2016 00:27
Rīts skaidrs, bet dzestrs, min.t. +7,6°C, ar vējeli, kas to vēsumu pavisam izteiktu padarīja. Diena saulaina, mākoņu pavisam maz, tik vien kā spalvu mākoņu slānis, kas gan Sauli blāvāku nepadarīja. Taču arī diena ilgi negribēja iesilt, pūta mērens, brīžiem visai stiprs Z vējš. Pēcpusdienā gan tas pierima, kļuva siltāks, temperatūra pakāpās virs +17 grādiem, max t. +17,9°C, taču uz iepriekšējo dienu fona likās pavēss. Laikam jau pie siltuma biju pieradis. :)) 10 grādu starpība ar aizvakardienu tomēr ievērojama. ;)
Vakarpusē diezgan ātri sāka kļūt vēsāks, kaut arī vējš pierima līdz pavisam rāmam. 21.45 vairs tikai +11,8°C un reāli auksts, nemīlīgs laiks. Tagad debesis aizvien skaidras, iestājies bezvējš, taču vairs tikai +8,6°C. Spiediens dienas laikā krītas, pašlaik 757 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   13.05.2016 02:07
12. maijā no rīta debesīs viegli spalvu vai augstie slāņu mākoņi. T. +7*. Spiediens 761 mm. Priekšpusdienā no ZA puses nāca nelieli gubu mākoņu bariņi, kas R pusē izzuda. Vēss, lēns vai mērens ZA vējš. Pēcpusdienā saulains, bet vēss. T. līdz +18*. Mākoņainība 3-4 balles. Spiediens turpināja krist. Vakarā vējš lēns. Mākoņu vairāk R pusē. Pašlaik t. +10,8*. Spiediens 757,5 mm, krīt.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   13.05.2016 07:16
Šorīt vilka uz salnu, gaisā +2. [saite]
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   13.05.2016 08:03
Rīts ar +10.Gaidu lietu.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   13.05.2016 10:00
Jau no rīta - uz DR no Rīgas redzami daži neizteikti cb, ir cerības uz ko vairāku dienas gaitā.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   13.05.2016 12:22
Pagaidām šajos mākoņos- kas ir arī virs Latvijas R daļas- zibeņošana notiek vien Lietuas R daļā, bet vēl visa diena ir priekšā.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   13.05.2016 13:30
Rīts skaidrs, bet pavisam vēss, min. t° +5,1°C. Lejā un īpaši ārpus pilsētas droši vien ka bija vēl 2-3 grādus vēsāks, nav izslēgts, ka lokāli uz zāles varēja būt salnas, kaut gan pilsētā nemanījās. Dienā sacēlies diezgan spirgts vējelis, tomēr jūtami siltāks nekā vakar šajā stundā, šobrīd +19,2°C. Lai arī joprojām pilnīgi skaidrs, spiediens turpina slīdēt uz leju, nu vairs 754 mm. Acīmredzot ciklonu sistēma nāk un nekur neliksies, jābauda labs laiks, kamēr vēl ir!
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   13.05.2016 14:31
Silts, sutīgs, ar skaistiem mākoņiem un sauli starp tiem.+21*C, neliels, patīkams D-R puses , grozīgs vējš. Romantiski birst ābeļziedi:)Smaržīīīīīīgs.........
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   13.05.2016 16:54
Dienas pirmajā pusē MMD ar +16..+18*C zem mākoņu segas. Pusdienlaikā skaidrojās, un uzspieda līdz +22*C. Drīz pēc tam no leišmales "uztūka" tūce, un 14:30 Saldus pievārtē sakās neliela triecienvētra ar puteņojošu lietu. Kad atnāca zibeņošanas zona, tad vējš norima, un sāka gāzt stāvus ar krusas piejaukumu, ar tādu intensitāti ka rādīja radars, (tumši brūns).
Ap 15:00 pārstāja +/- skaidrojās, bet šobrīd pienāca jauna fronte ar mainīgas intensitātes norišniem ap 15..20 mm/h, ar vēja brāzmām un attiecīgi (puteņojošu horizontāli nestu lietu), pagaidām bez zibeņiem.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   13.05.2016 19:01
Trakumi Saldus pusē, Rīgā pagaidām - tik uz R pusi tumšākas debesis.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   13.05.2016 19:02
šorīt 6-os apsarmojusi mašīna, arī zāle mazliet; t-metrs gan rādīja +2, bet to jau saule apspīdēja. Diena zem, praktiski, skaidrām debesīm, bet ne īpaši silta, +18. Sāk ābeles plaukt, kartupeļi jāstāda. Bet nez kā ar tiem negaisiem ...?

Vakardiena silta, saulaina, Cēsīs +20 rādīja.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   13.05.2016 19:28
Silts un saulains vakars. Vējš gan kaut ko šalc koku lapās, bet droši vien liekas lielāks tādēļ, ka auss nav pieradusi pie šīs skaņas. Pie loga rāda +17,5 grādus. Ābeles smaržo tā, ka gaisu uz iekšu vien jāvelk, žēl ārā pūst :)))
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   13.05.2016 19:56
Rīgas Z daļā +21 un sutīgs laiks, kā tieši pirms negaisa. Tiesa- R pusē biezāki spalvu mākoņi, tieši virs pilsētas paplāni padebeši, nekas tuvākā laikā nebriest. Skatīsimies, kas būs vakarā vai naktī. Tīri teorētiski pieļauju, ka R pusē varētu redzēt dažu zibenošanu...
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   13.05.2016 20:41
Diena bez nokrišņiem, saulaina, neliels vējš. Pašlaik +17,5, mierīgs.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   13.05.2016 21:20
Šovakar pabeidzām kartupeļu stādīšanu, ja rītā līs, kā solīts, tupeņi jau zemē. Palikusi vaga, kurā izstādīt kāpostu dēstus, kas siltumnīcā saauguši. Bet to rīt, vai parīt, kad zeme būs mitra. Deviņos vakarā +16, vēja nav. odu daudz, rietumu pusē drūzmējas mākoņi. Mierīgs vakars, ja ne odi...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.05.2016 00:15
Pēcpusdienā saulains ar laba laika mākonīšiem, kuri uz vakaru pazuda. Visai spirgts vējš diezgan ilgi pūta, tikai vakarā norima. Tomēr visnotaļ silts, pēcpusdienā ap +20, max +20,9*C. Vakarā pamazām vēsāks, tagad vairs tikai +12,5*C. Spiediens turpina kristies, šobrīd 751,5 mm. Tomēr debesis joprojām pārsvarā skaidras, spožs augošs Mēness un zvaigžņu bari dzīro. Ja mākoņi kur ir, tad nesaredzami, slēpjas pamalēs.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   14.05.2016 01:42
13. maijā no rīta t. bija +8*. Spiediens 756mm. Ap 9 R pusē gubu un vidējie slāņu mākoņi ar lietus pazīmēm. Vēlāk izlija un aizgāja garām. Lēns līdz mērens DA vējš. Priekšpusdienā skaidrojās. R pusē mākoņu vairāk. Pēcpusdienā mērens DA-D vējš. T. līdz +21*. R pusē nomācies. Spiediens krīt. Vakarā uzmācās spalvu mākoņi. R pusē apmācies. Pie apvāršņa pavisam tumšs. Vējš pierima. Pašlaik t. +14,8*. Spiediens 752 mm, krīt.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   14.05.2016 07:36
Rigā vakardien no lietus un negaisiem ne miņas, diena pārsvara saulaina, diezgan sutīga. Pēcpusdien vienubrīd sak augt un veidoties cerīgi gubumākoņi, tomer process neattīstas un noplok, vakarā DR pusē sabiezē augšējo slāņu mākoņi, saule pazūd plīvurā...vakars silts un mierīgs.
Šorit apmācies, lietus joprojām nav. Sausums joprojām pieņemās spēkā, saulē jau vietām sāk izkalst un izdegt zālāji... Vai tiešam arī šodien viss lietus būs garām...

08:38: Beidzot Rigā mēreni līst. Ne veja pastiprināšanos, ne pērkonus nemana, daži zibeņi registreti Bauskas, Mezotnes apkārtnē...
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.05.2016 09:45
Brīvdienas iekritušas ūdenī. Nē, nē, nē,
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   14.05.2016 09:48
No paša rīta asfalts sauss. toties pagalam tumšs, galīgi nepierasti......jau 2 nedēļu garumā bija tie saulainie , gaišie rīti:).Un tad 8:30, pēkšņi sāka gāzt lietus, bez brīdinājuma. Līst, lai gan mierīgi, joprojām. Ne pērkona, ne vēja, PD. Laista zemīti.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   14.05.2016 10:13
Līst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gāju uz darbu un laužot ceriņus saslapu pamatīgi.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   14.05.2016 11:29
Mierīgi, lēni līst, vēja nav.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   14.05.2016 11:42
mākoņains rīts, mākoņi cerīgi biezēja D un R malās. Šobrīd 'atbiezējuši', saule, viegli spalvmākoņi, rausteklīgs D puses vējš, brīžam parauj tā ka spainis aizlido pa gaisu. +20. Ja vējš nemainās, lietus ies garām.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   14.05.2016 12:21
Man ir tādas nelabas aizdomas ,ka visa tā Kurzemei solītā lietus masa iet timēr pa Latvijas centru.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   14.05.2016 13:06
Tev būs taisnība.....precīzi pa LV centru:))Nu mums jau arī vajag to slapjumiņu:)
Vēl vakar skatījos leišu un norvēģu paredzējumus par šodienu, tagad , šķiet, var teikt, ka norvēģi bija daudz precīzāki.Viņi vakar "deva" ap 10 mm nokrišņu Piņķiem. Domāju, ka noteikti būs:)
Labots: 14.05.2016 13:08, Biruta
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   14.05.2016 14:15
Es laimīga-vakar visādas pupas praktiski pelnos un putekļos sabēru.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   14.05.2016 12:35
Līst kopš pusvienpadsmitiem, ap pusdivpadsmitiem nogāza pamatīgi, pārējā laikā smuki līst. Pašlaik neliels pārtraukums.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   14.05.2016 15:58
Rīgas Z daļā - pa laikam līst no kādiem 8:00, bet ap 11:00 mēreni stipri nogāza.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   14.05.2016 22:50
saule no rīta līdz vakaram, brīžam vairāk vai mazāk aizplīvurota. No lietus ne smakas. T līdz +20arpus. Vējš gan pamatīgi svilpoja, dienas otrā pusē no ZA.
Šovakar maijvaboļu izlaidums vai izlidojums, varbūt uzlidojums, rūc kā helikopteri, un atsitas pret jumta skārda apmali ka noklaudz vien...
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   14.05.2016 23:08
Šodien skaista, lietus pārpilna diena, beidzot lietus aplaimoja Rīgu un centrālus LV rajonus, lija praktiski visu dienu vien ar nelieliem pārtraukumiem, bet brīžiem visai stipri,Dienā braucot uz Ikšķili caur Ķekavu Brīžiem gāza ta- ka balta siena, redzamība minimāla. Arī Ikškilē lija gandrīz nepartraukti, vien pēcpusdien uz kādu nepilnu stundu bija piestājis, lai vakar'pusē atsāktos ar jaunu spēku, lija arī pa ceļam uz Rīgu un Rīgā. Viss notikās no pelēkam nefotogeniskam padebešiem, arī pērkoni un vēja nebija, tomēr visai silts, +16+18 grādi dienā. Rītdiena varētu būt līdziga. Lietu jau ļoti vajadzeja, sausumsjau bija visai stiprs....
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   15.05.2016 00:33
Līst visu dienu ar nelieliem pārtaukumiem, lielākoties ir spēcīgs lietus. Līdz hokeja sākumam apmēram 30-40 mm, dārzā putekļu vietā jūtami dubļi. vizmaz labi, ka silts, dienā ap +16
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   15.05.2016 01:09
14. maijā no rīta t. +15*. Lēns A vējš. Spiediens 752 mm. Apmācies. Tumši gubu mākoņi. Gaišāks DA-A pusē. Atsevišķos mākoņu lodziņos redzama atstarota Saules gaisma. DR-R puse pavisam tumša ar lietus aizkaru. Ap 7 sāka pilināt. Drīz jau lija īsti ražīgi. 4 reizes ar 1 min atstarpi nozibināja zibens un norūcās pērkons. Pēc 5 min bija vēl viens atpalicis zibsnis. Lietus lija ražīgi, bez lielām lāsēm. Lietus laikā t. noslīdēja līdz +12*. Vēlāk lietus īslaicīgi piestāja. Dienā bieži lietus. Brīžiem tumši gubu mākoņi. T. līdz +17*. Spiediens noslīdēja līdz 751 mm. Līdz 8 vakarā nolija 14 mm. Vēlāk lietus retāk. Pašlaik t. +15,3*. Spiediens 751 mm.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   15.05.2016 06:58
Kopš 2. oktobra atkal no rīta virs +10°. Nupat paliek pa sausu, gaidu lietu! [saite]
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   15.05.2016 09:48
Vakar noslinkoju un neuzliku nokrišņu mērītāju, bet nolijis ir ļoti labi. Šodien stādīju vienu krūmu rozes stādu, divu lāpstu dziļumā bija mitrs. Pa nakti "atnākušas" griezes, ap diviem naktī pļavā dzirdēju vismaz divu griežu tēviņu dziesmas. kamēr zeme mitra, jāizstāda pēdējie puķu stādi āra dobēs, siltumnīcā tie jau sāk traucēt.
 


Apstrādā...
Māsiņa (Kuldīgas novada galējie ZR) :   15.05.2016 12:03
Nebiju kādu brīdi te ielūkojusies, tagad skatos, kā tad citur pēdējās divas (nu jau var teikt trīs) dienas gājis. Liekas, arī mēs esam vieni no tiem, kas šoreiz (gandrīz kā par brīnumu) visvairāk ar lietu aplaimoti. Tiesa gan - vakar pavisam maz kas lija, bet aizvakar gan ar lielāku vai mazāku intensitāti aptuveni no kādiem 12iem dienā kā sāka līt, tā lija līdz vakaram. Šonakt arī pa nakti stipri lija. Un līst vēl tagad, tikai ne tik stipri. Jauki! Vismaz zemīte dabū atdzerties.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   15.05.2016 13:37
Un atkal lietus visu dienu Rīgā.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   15.05.2016 16:02
Dienas pirmā puse saulaina, Ap trijiem sāka nedaudz līņāt. +14.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   15.05.2016 17:31
Lai, arī oficiālā prognoze teic, ka Saldū pēdējās 2 diennaktīs nolijuši kopā 46mm nokrišņu, tad manis vakar ap 17-tiem noliktajā stāvsienu plastmasas spainītī ir lēni un mierīgi iepilinājuši 43mm nokrišņu- vien tikai pēdējo 24 stundu laikā.
Bet vēl bija 13.05 pēcpusdienā 2 pamatīgi augstas intensitātes lietus gāzieni, kuri , laikam nav trāpījuši Saldus meteostacijai.
Atradu uz galda ārā stāvošu 200ml plastmasas glāzīti, kura ir pielijusi pilna, pēdējās 48 stundās.
A, tur mērot sanāk 90 mm, kur dažus mm, vai kaut vai 10 mm var norakstīt uz glāzītes konisko formu.
Tā, ka daudzviet Saldus novadā un citviet Kurzemē, nokrišņus esam dabūjuši arī vairāk.
(70...90mm robežās)
Pašreiz lietus pārstāja, pūš mērens R vējš. +11.5*C
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   15.05.2016 17:48
Klau, kā tieši apreiķina nokrišnu daudzumu tavā pieminētājā spainītī? Kād ir tas tilpums?
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   15.05.2016 23:32
Ar LINEĀLU - izmēra milimetrus.

perfekti ir tad, ja atrodi kaut kādu rotaļu kubu, vēlams caurspīdīgu, tad arī mērījumi būs visprecīzākie.
Jebkuri nošķelti konusi, tādi kā parastie metāla spaiņi, dod tāda veida kļūdu, ka sākumā, tie piepildās straujāk, bet beigās (kad tuvojas augšai) lēnāk.

Bet, metodes būtība ir tāda, ka tiek uzskaitīti nolijušie litri uz katru zemes kvadrātmetru: 1 litrs/ izklājas pa 1 kvadrātmetru 1 mm biezā slānī.
(Izsakām visus lielumus decimetros , tad 10dm x10dm x0.01dm = 100 x 0.01=1dm^3, bet 1 kubik-decimetrs, kā zināms ir 1 litrs)
(Zemē tas, protams, ka iesūcas ātrāk vai lēnāk.)
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   17.05.2016 11:43
Liels paldies :)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   15.05.2016 17:57
Nokrišņu prognozes mazliet izčakarēja dienas plānus. Līt sāka tikai pēc 17iem, kaut gan lietuvieši solīja no 14iem un mūsējie jau no 11iem. Pagaidām smidzina, neliels vējš ar mērenām brāzmām. Termometrā +13.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   15.05.2016 19:08
sausa saulaina diena, t +20 un vēl biku. Pēc sešiem beidzot parādās cerīgāki mākoņi, un, kamēr skatījos kā vanadziene baro savus divis sīčus, ir gandrīz samācies. Pēc kartēm ir cerība, ka kaut kāda rasa uzpilēs
 


Apstrādā...
meteolapa  :   15.05.2016 19:11
Kā nākamnedēļ ar raksta veidošanu? Kāds piesakās?
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   15.05.2016 20:55
Vakar, 14.05., rīta pusē bija nedaudz uzlijis, taču pašu "procesu" nogulēju, sīkāk neko nepateikšu, zinu vien tik daudz, ka lija neilgi, bet diezgan jestri, peļķes vidēji lielas. Taču vēlākā rītā jau saulains, silts, bet dienas turpinājumā MMD - mākoņu visai daudz, taču gana arī saulainu brīžu, un bez nokrišņiem. Lai arī visai vējains, brīžiem vējš pat stiprs, brāzmains, tas netraucēja izbaudīt siltumu - atkarībā no Saules daudzuma temperatūra dienas gaitā svārstījās +20...+22°C robežās, max t. +22,7°C. Vēlākā pēcpusdienā un vakarā pa pusei apmācies, taču vakars ļoti silts - 20.10 +19,4°C, 23.00 +17,7°C. Savukārt uz nakts pusi debesis skaidrojās.
Šodien, 15.05., rīts saulains, debesīs vien neliela dūmaka, silts - 6.10 +12,6°C, un ātri kļuva vēl siltāks. Visa dienas pirmā puse pagāja Saules zīmē, ap pusdienlaiku gaiss iesila jau līdz +20 grādiem, max t. +20,5°C, taču jau diezgan agri sacēlās visai stiprs vējš, kas galu galā arī atpūta laika maiņu - ap 13.00 strauji apmācās un sāka kļūt arī vēsāks - 14.30 vēl +19°C, taču pirms 16.00 bija klāt arī lietus, un tad arī pavisam strauji kļuva jūtami vēss. Vējš gannorima. Lietus mainīgā, pārsvarā vidējā intensitātē lija stundas 3-4,, ap 20.00 pārstāja. Pielijis tīri smuki, peļķes uz ielas un pagalmā visai iespaidīgas. Temperatūra jau vairākas stundas turas ap +11°C, šobrīd +10,7°C, bet lietus mākoņi aiziet uz A, no R puses jau skaidrojas. Spiediens jau vairākas stundas (vismaz) kāpj, pašlaik 753 mm.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   15.05.2016 22:22
sausā joprojām. Samācies ir, bet... T +12. Maijvaboļu uzlidojums turpinās, gan ne tik aktīvi kā vakar. Ābeles pilnas ziedu, nule saplauka; ķirši pamazām nobirst. Ceriņiem pirmie ziedi, arī kastaņai.

Beidzot sāk čabināties... lietus 23.00

Tāda rasa vien tika (tā jau arī izskatījās pēc radariem), spaiņa dibenā kāds 1 mm skalojas... Uz asfalta rītā vēl peļķītes bija vietām.

Rīts ar sauli un pūkainiem, akvareliski paplūdušiem mākoņiem.
Labots: 16.05.2016 09:21, Pierobežā
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   15.05.2016 23:05
Biju lietainā burājienā līdz Ragaciemam un atpakaļ. Izbraucu sestdien ap 17 00 no Priedaines, visu pievakari līča D galā DA vējš nieka 1 - 3 m/s un gandrīz visu laiku lietus. Vēlā vakarā pie Ragaciema jau sākās stiprāks lietus un dažas reizes pat pamatīgi uzgāza. Svētdienas rītā lietus bija mitējies, bet ap pulksten 12 00 sāka līt un lija apmēram 4 stundas no vietas visu atpakaļceļu. Vējš šodien no rīta iegriezās no DR puses un pūta apmēram 2 - 4 m/s. ūdens temperatūra jūrā pie Ragaciema +12, gaisa apmēram tāda pati.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   16.05.2016 01:10
15. maijā no rīta t. +12*. Debesis klāja bezveidīgi, pelēki mākoņi. Spiediens 751 mm. Asfalts apžuvis, bet ap 8 sāka no jauna līņāt. Lēns vējš. Priekšpusdienā līst un sāka pūst auksts R vējš. T. nokrita līdz +10*. Pēcpusdienā vējš mērens. Lietus beidzās ap 19. Saule no mākoņiem izlīda tikai pašā vakarā. Tā arī neko siltāks nepalika. Pēdējās 20 stundās nolija vēl 9 mm. Pavisam kopā šajā ciklonā 23 mm. Pašlaik t. +6,2*. Spiediens 755 mm. Debesīs spožs Mēness.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   16.05.2016 08:20
Mans nokrišņu skaitītājs uzrāda ap 23 mm brīvdienās.Šorīt +6 un nevar saprast-lietus vai rasa.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   16.05.2016 13:33
Man pa 2 dienām, kops sākās lietus, ielijuši 40 mm nokrišņu. Šodien apmācies, brāzmains un pagalam auksts D puses vējš. +10*C. Pa gaisu lido pieneņpūkas un ābeļu ziedlapiņas.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   16.05.2016 18:29
Nakts skaidra, bet vēsa - 1.10 +8,3°C, 4.00 +6,1°C, min.t° +5,4°C. Arī rīts skaidrs, tāpat dienas 1.puse. Taču diezgan ātri sacēlās jūtams vējš, dienas vidū un pēcpusdienā jau stipri pūta, bieži brāzmains. Ap pusdienlaiku parādījās mākoņi, pēcpusdienā to jau krietni daudz, arī daži pēc paskata "aizdomīgi", taču lietu neviens tā arī neatnesa. Saules arī gana daudz. Pēc grādiem it kā auksts nebija - pēcpusdienā +15...+16, taču vējš gan nejauks, auksts. Pēdējās pāris stundās vējš tomēr kļuvis rāmāks, patīkamāks laiks. Šobrīd +15,1°C, spiediens 756 mm.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   16.05.2016 20:35
Vēsa diena, no rīta debesis jau vizuāli šķita aukstas, ar saraustītiem, pluskainiem mākoņiem kā rudenī. Visu dienu stiprs vējs , arī tagad vēl pūš, t jau noslīdejusi zem plus 10 grādiem, ja neuznāks mākoņi un vējš pierims, būs pamatīgas salnas. Ķrbjus un kabačus nosedzu, diemžēl ārā izstādītajām puķēm aukstā nakts varētu nepatikt, bet būs vien jārūdās, visu dārzu nesasegt...
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   16.05.2016 21:08
Diena bez lietus, kaut gan vienā brīdī pēcpusdien pāris piles nokrita.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout