Slēpt attēlu

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 27.03.2016)

Šonedēļ Latvijā gaidāms gan ievērojams sals līdz -12 grādiem nedēļas vidū, gan arī siltums, iespējams līdz +15 grādiem Lieldienu brīvdienu laikā. Nedēļas sākumā debesis Latvijā bieži klās mākoņi, savukārt nedēļas vidū un brīvdienās biežāk skaidrosies un reizēm uzspīdes saule. Nedēļas pirmajā pusē laikapstākļi joprojām bez būtiskam izmaiņam un daudzviet, īpaši nakts un rīta stundās būs ziemīgi. Pirmdien un otrdien dominēs mākoņi un vietām arī nelieli nokrišņi- sniegs, lietus. Naktī valsts lielāka daļā pieturēsies neliels sals -1.. -6 grādi, jūras piekrastē siltāk, 0.+2, bet dienās gaiss iesils līdz +1.. +7 grādiem. Nedēļas vidū vairāk skaidrosies un naktīs daudzviet Vidzemē un Latgalē sals pastiprināsies līdz -7..-12 grādiem. Dienās temperatūra būtiski nemainīsies.  Sākot ar piektdienu sāks ieplust siltākas gaisa masas, debesis bieži skaidrosies, naktīs sals vairs tikpat kā nav gaidāms, bet dienās gaiss iesils līdz +5.. +10 un vietām pat līdz +12 grādiem. Patreizējas prognozes sola, ka tieši Lieldienās – 27. martā, visticamāk, pirmo reizi šogad Latvijā būs sasniegti arī +15 grādi. Sekosim izmaiņām :)

 

27. marts svētdiena. Pirmās Lieldienas mainīgs mākoņu daudzums, visā valstī brīžiem skaidrosies, dienā starp mākoņiem bieži spīdēs saule, lietus nav gaidāms. Lēns līdz mērens D, DA vējš brāzmās nepārsniegs 10m/s. Gaisa temperatūra naktī +2.. -3 grādi, dienā +7.. +12 grādi, vietām iespejams līdz +15 grādiem. Līdz šim  tā būs siltāka diena šogad. Līdzīgs laiks gaidāms arī pirmdienā.

Jaunā darba nedēļa sāksies ar mākoņainu laiku, daudzviet gaidāms neliels lietus un gaisa temperatūra otrdien vēl pakāpsies līdz +7..+12 grādiem, bet turpmāk kļūs vēsāks un brīžiem līs. Naktīs pārsvarā temperatūra būs mazliet virs nulles,bet debesīm skaidrojoties iespējams neliels sals. Savukārt dienās gaiss lielākoties iesils līdz +5..+10 grādiem.


26. marts, sestdiena. Debesis apmāksies visā valstī, tikai brīžiem dienas laikā tās skaidrosies. Vietām, pārsvarā Kurzemē un valsts centrālajā daļā nedaudz uzlīs. Lēns vējš no DR puses. Gaisa temperatūra naktī +4.. -3 grādi, dienā +5.. +11 grādi.

25.marts. piektdiena. Naktī debesis valsts rietumu un centrālajā daļā apmāksies, austrumos tās saglabāsies skaidras. Bez būtiskiem nokrišņiem. Gaisa temperatūra joprojām nevienmērīga- tur kur debesis klās mākoņi, pārsvara Kurzemē un Zemgalē, ka arī valsts centrālos rajonos būs +1.. -3 grādi, bet Vidzemē, Latgalē sals atkal pieņemsies spēkā , -5.. -10, vietām -12 grādi. Tāds sals martā būs pēdejo reizi. Lielā Piektdiena būs pārsvara apmākusies, vienīgi valsts DA pusē reizem uzspīdes saule. Vietām, visticamāk Kurzemē iespējams pavisam neliels lietus. Lēns līdz mērens DR vējš. Gaisa temperatūra +3.. +8 grādu robežās.ienā starp mākoņiem bieži spīdēs saule, lietus nav gaidāms

 

 

24. marts, ceturtdiena. Atškirigs un pat kontrastains laiks Latvijas teritorijā. Naktī Kurzemē un centrālos rajonos pārsvara apmācies laiks un vietām arī nelieli nokrišņi- sniegs, slapjš sniegs, gaisa temperatūra grozisies ap 0. Savukārt pāreja valsts daļā debesis bus pārsvara skaidras un pie lēna vēja gaidāms sals -4.. -8 grādi, bet vietām, pārsvara Vidzemē līdz -10.. -15 grādiem. Ari dienā valsts rietumu un centrāla daļā pārsvara apmācies, vietām nelieli nokrišņi, bet Vidzemē un Latgalē laiks pārsvara skaidrs un saulains, tur nokrišni nav gaidāmi. Lēns mainīga virziena vējš. Gaisa temperatūra dienas laikā no 0..+3 Vidzemē, līdz +5.. +8 Kurzemē, Zemgalē.

 

 

23. marts, trešdiena. Pēc aizvadītas pārsvara saulainas otrdienas arī trešdienas nakts būs galvenokārt skaidra un pie lēna vēja gaisa temperatūra strauji pazemināsies un Vidzemē gaidāms visai nopietns sals. Nakts otrā pusē Kurzemē debesis apmāksies un tur sākot ar piekrastes rajoniem sāks snigt. Gaisa temperatūra -4.. -9, Vidzemē vietām sals līdz -10.. -15 grādiem, siltāk jūras piekrastē, tur 0.. -3 grādi. Diena Kurzemes pusē diezgan mākoņaina, tur arī vietām turpināsies nelieli nokrišņi- slapjš sniegs, lietus. Pāreja valsts daļā bieži uzspīdēs saule un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Dienā gaiss iesils līdz 0..+6 grādiem. Pūtīs mērens DA vējš.

 


22.marts, otrdiena. Joprojām esam ciklona FRAUKE ietekmē, no ZR, R mums pāri virzās mākoņu lauki, kas vietām atnes ari nelielus nokrišņus- sniegu, slapjo sniegu, rietumu pusē arī lietu. Lielāka nokrišņu iespēja Kurzemē, Zemgalē, Rīgas apkaimē , bet iespēja pastāv arī citur. Mākoņains, bet brīžiem arī skaidrosies, saulainākais laiks gaidāms pēcpusdienā Kurzemē, Latgalē.  Lēns A, ZA vējš, dienā brāzmās līdz 5-10 m/s. Gaisa temperatūra naktī 0.. -5 grādi, Vidzemē debesim skaidrojoties līdz -8 grādiem, dienā gaiss iesils līdz +1..+6 grādiem. Aizvaditajā pirmdienā dienā Kurzemes dienvidrietumos debesim skaidrojoties temperatūra sasniedza +6.. +8 grādus.

 

 


21. marts, pirmdiena.  Esam ciklona FRAUKE ietekmē. Latviju šķērso nokrišņu zona, kas nes nelielu sniegu, slapjo sniegu, Kurzemē arī lietu. Laiks pārsvara mākoņains, Kurzemē pēcpusdien tas skaidrosies un tur uzspīdes saule. Dienas pirmā pusē nokrišni būs vairāk centrālos rajonos, Vidzemē, Zemgalē, pēcpusdien vairāk Vidzemē, Latgalē. Pūtīs lēns dienvidu, dienvidrietumu vējš, vēlāk lēns mainīga virziena vējš. Gaisa temperatūra +1.. +5 grādi, Kurzemē, Zemgalē saulainos brīžos gaiss vietām iesils līdz +6.. +8 grādiem.

 Vienlaidu sniega kārta pirmdienas rītā ir galvenokārt Vidzemē un daļā Zemgales. Biezākā sniega kārta no LVĢMC operatīvo novērojumu stacijām pirmdienas rītā bija Alūksnē un Dobelē - 5 cm, Zosēnos 4 cm, Priekuļos 3 cm, Ainažos 2 cm, bet Saldū un Rīgā 1 cm.

 

  

gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   21.03.2016 10:58
Šorīt Rīgā, Pārdaugavā atkal bija smuki ziemīgs laiks, no rīta zeme balta, 1-2 cm sniedziņš, koki bija apsniguši, temperatūra -2 grādi. Patreiz viss atkal strauji mainās, sāk ātri kūst, apmācies, peleks laiks, +1 grāds.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   21.03.2016 13:49
Prieks- ka Gubumākonis nopietni pieķēries "aktuālajai" tēmai :) :) :)

14:06: Un mana meteo šodien- notiek šeit.
 


Apstrādā...
meteolapa  :   21.03.2016 21:18
Pievienojamies! Paldies.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   21.03.2016 22:14
Paldies- Gubumākonim!
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   21.03.2016 17:44
No rīta sniga līdz pusvienpadsmitiem, kad temperatūra no -2 uzskrēja līdz +2 un viss sasnigušais sāka kust.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   21.03.2016 18:55
Rīgā no rīta sniga, pēc tam lija, apmācies laiks. Sniegs pazudis.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.03.2016 20:04
Pirms saullēkta debesis vēl tikai daļēji apmākušās, bija manāmi skaidri pleķi, īpaši A pamalē, taču drīz vien mākoņi pārņēma visu savā varā. Rīta min. -4*C. Pirms 8.00 sāka snigt, un turpinājās vairākas stundas no vietas. T* visu rītu zem nulles, plusos izkāpa tikai ap pusdienlaiku. Tad sākās kušana un slapjdraņķis - gan no apakšas, gan augšas.
Pēcpusdienā joprojām pamatīgi nomācies, vēl dažas reizes slapjš sniegs lielām pūkām/pikām no gaisa krita, bet uz zemes pastiprināti sāka kust, jo grādi pakāpās līdz +2, max +2,5*C. Vēlākā pēcpusdienā/vakarā brīžiem no gaisa sīki nokrišņi, t* gk. ap +1*C.
Tagad joprojām sīks slapjums kā migla no gaisa veļas, aizvien viss slapjš, kaut arī grādi tuvojas nullei, šobrīd +0,5*C. Zeme nevienmērīgi klāta ar caurumainu, plānu sniega baltumu - par sniega segu būtu grēks to saukt. Vēja nav, arī dienā vien brīžiem nedaudz uzpūta, spiediens 750 mm.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   21.03.2016 21:09
rītā -5, apmācies. Vairākas stundas skaisti sniga. Kupenas līdz ausīm nesasniga, bet cm 2,5 ir. Īsti arī nekusa, jo zeme sasaslusi, t dienā, šķiet, virs nulles nebija, -1, -2. Asfalts, protams, tīrs. Šobrīd -5, spalvu mākoņi V veidā uz DA, vidū gandrīz pilnmēness ar Jupiteru blakus. Izskatās labi.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.03.2016 22:19
Ap 20.30 grādi noslīdēja zem nulles, arī tagad mazos mīnusiņos, -0,6*C. Ietves vietām sāk apsalt, bet peļķes uz ielas gan nesteidz salt ciet. Spiediens mazliet pakāpies, šobrīd 751,5 mm.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   21.03.2016 23:22
Suņi, rej, bet karavāna brauc uz priekšu.. :) Ja kāds no meteolapas apmeklētājiem uzņemās publicēt un atbildēt par aktuālo meteorloģisko laika prognozi, tad vismazs lūdzams minēt avotus , no kurienes tiek ņemtas prognozes. Kā to savulaik, darīja ligthing un Ruldofs. Starpcitu ap plkst. 14:00 termometra stabiņš ēna pusē RietumKrastā rādija +7.2*C..
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   22.03.2016 00:25
Man, piemēram, ir vienalga- no kuriem avotiem. Galvenais, lai viss atbilstu reālai situācijai. Un Gubumākonis prot lietas darīt.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   21.03.2016 23:32
Pelēks un mitrs pa dienu, tagad skaidrs, mēnesnīca un piesalst, T-3.1
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   22.03.2016 01:00
21. martā no rīta t. -1* Spiediens 755mm. Apmācies. Uzsnigusi plāna sniega kārtiņa. Uz ceļa nedaudz putināts. Priekšpusdienā pamazām skaidrojās. Paretam uzpil kāda lietus lāse. T. paaugstinājās. Lēns vējš. Pēcpusdienā vietām blāvi zilas debestiņas. T. uzkāpa līdz +5*. Pievakarē no ZR nāca tumšu mākoņu josla kā neliela aukstā fronte. Uzpilēja dažas piles. T. nokrita no +5* līdz +3*. Vējš no Z-ZR nedaudz pastiprinājās. Vēlāk daudz mākoņu 9 balles. Pašlaik t. +0,6*. Spiediens 755mm.
Eiropas stiprākā zemestrīce Maķedonijas A daļā, pie Bulgārijas robežas. Stiprums 3,2 balles. Dziļums 3km. Notika 03:36.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   22.03.2016 06:53
Labrīt! Šorīt kolosāls saules stabs un -12. [saite]
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   22.03.2016 09:23
Rīts piemācies,sārts saullēktā,-2,2 grādi
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   22.03.2016 17:36
No rīta -6. Diena bez nokrišņiem, nelielos plusos, priekšpusdien vairāk saules, pēcpusdien vairāk mākoņu.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   22.03.2016 20:37
rīts apmācies, -5,5, pamatīga sarma. Diena visai saulaina, bet virs nulles nebija gan. Šobrīd skaidras debesis, ļoti spožs gandrīz pilnmēness ar visu Jupiteru, -5,
Labots: 23.03.2016 21:20, Pierobežā
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   22.03.2016 22:59
Visu dienu spīdēja saule, pa starpam bija arī mākoņi. Vakarā, kaut kur ap pussešiem uznāca mākonis un no gaisa krita sniegpārslas, protams, viss šīs pasākums beidzās ātri un mākoņi vēlāk izklīda.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   23.03.2016 00:05
Saulaina diena, tomēr bija neliels bet auksts vējelis dēļ ka jutos neomulīgi. Ap plkst.18iem nobira apm.3 mm sniega. Tagad mēnesnīca, Jupiters un piesalst, T-4.9. Izskatās, ka pēc 25.marta paliks siltāks.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   23.03.2016 01:14
22. martā no rīta t. -1*. Spiediens 756mm, lēni ceļas. Lēns Z-ZA vējš. Spalvu un slāņu mākoņi. 6-7 balles. Hallo parādības. Priekšpusdienā augšējo un vidējo mākoņu daudzums samazinājās. ZR-Z pusē zemie gubmākoņi. Pēcpusdienā t. līdz +3*. Gubmākoņi pārklāj visas debesis. Tie lēni slīdēja no Z-ZA puses. Vietām no tiem nokarājās sniega ''bārdas''. Vēlāk mākoņi 7 balles. To kustība no Z-ZA puses palika arvien lēnāka. Plkst. 18 tie vispār stāvēja uz vietas. Paretam sniga retas sniegpārslas un krita sniega putraimi. Pašlaik t. -3,2*. Spiediens 759mm.
Eiropas stiprākā zemestrīce jūrā, uz ZR no Kipras. Stiprums 4,7 balles. Dziļums 70km. Notika 13:25.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   23.03.2016 01:55
Naktī uz 22.03. noskaidrojās, un jau diezgan agri sals sāka pieņemties - 1.40 -3,7*C, 3.10 -4,5*C. Rīta pusē daļēji mākoņains, pirms saullēkta A puse vareni sarkana, skaisti izgaismota. Min. t. -5,2*C.
Taču vēlāk un dienā praktiski visu laiku apmācies. Lai arī ne blīva, bieza svina sega, bet tāpat pietiekami biezi mākoņi, lai Saule netiktu tiem cauri. Vienīgi vēlā pēcpusdienā no Z-ZA puses sāka skaidroties, parādījās zilu debesu laukumi; uz vakaru skaidrošanās turpinājās, bet tad jau Saule bija norietējusi... Vējš visu dienu minimāls, epizodiski mazliet jūtamāks, rītā un vakarā bezvējš. No siltuma ne smakas - t* arī dienā tikai līdz 0* pakāpās (max +0,4*C), nekādu kušanas pazīmju. Spiediens dienas gaitā uzrādīja nelielu kāpumu.
Vakarā arvien vēsāks, pārsvarā skaidrs, brīžiem mākoņi. Šobrīd -6,2*C, spiediens 757 mm.

02:49: Grādi krītas, nu jau -7,1*C.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   23.03.2016 06:33
Aukstums turpinās, šorīt -17. Vakar dienā ēnā virs nulles praktiski nepacēlās, kusa tikai siltajā saulītē. [saite]
Labots: 23.03.2016 07:41, muntis
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   23.03.2016 07:12
Pie manis septiņos no rīta -5,5, salīdzinot ar Vecpiebalgu- tāds sīkums vien ir :).
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   23.03.2016 13:23
Tu vienkārši par vēlu ieskatījies :))) - pussešos man pie loga bija -9, drusku pēc sešiem -10. Un ļoti koši tumši rozā debesis ziemeļrietumos pretī saullēktam.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   23.03.2016 07:47
Sklaists rīts -6,9.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   23.03.2016 09:35
Saulkrastos šorīt šī marta aukstākais rīts, saulains un 6:30 -7 grādi, Rīgā stacijas termometrs nupat rādīja 0 grādus. Šobrīd ap sauli arī vērojams izteikts halo aplis. Prognozes brīvdienām arī mazliet padzisušas, vairs nesola vairāk par +10.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   23.03.2016 18:29
Diena saulaina, temperatūra ēnā uzkāpa līdz +2, saulē sniegs kusa acīm redzami.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   23.03.2016 20:40
Mums sniega vairs nav. Iztvaikoja. Nakts bija auksta, ap -8*C, pat bērzu sulas pudelē bija ar ledus vāku un ledus bija arī pa visas pudeles perimetru. Toties diena jauki saulaina, neliels D puses vējš. Pārlieku silts nebija, ja nu vienīgi piesaulē un aizvējā, bet tur, diemžēl, nebija laika aizkavēties.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.03.2016 21:19
rītā -13, diena saulaina. Kāds pluss laikam bija, bet diži nekusa vis. Lauki bez sniega, bet mežā ēnainas vietas pavisam ziemīgas, varētu pat slēpot pa stigu. Ne cīruļi, ne strazdi, ne stārķi nav manīti.
Šobrīd -8, pilnmēness spožs.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   23.03.2016 22:12
Šorīt agri no rīta -6,5, dūmakaini skaidras debesis bija visas dienas garumā, īpaši rietumu pamalē, bet kopumā diena visai saulaina un pavēsa - ap +3 grādiem, saulē viegls siltumiņš, bet ēnā vēsāks un svaigās kupenas un sniega paliekas dārzos tā sasalušas, ka pa dienu neatkūst. Tagad joprojām debesīs rietumpusē spalvu mākoņi, bet kopumā debesis gandrīz skaidras, pilnmēness nes aukstu gaismu. Jau -2, vēl viena vēsa nakts vēl priekšā. Toties sākot no Lieldienām klāt būs īstais pavasaris caur siltākiem anticikloniem un ciklonu siltajiem sektoriem, citādi jau 2 mēnešus tā vien tuvu 0 esam nogrozījušies. Aprīlī gan vēlāk vēl var atgriezties atkal vēsāks laiks. Apsveicu meteolapiešus un Latvijas meteorologus Pasaules meteoroloģijas dienā!
Labots: 23.03.2016 22:15, Rūdolfs
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   23.03.2016 23:48
Tas pats, kas vakar -saule, neliels vējelis, īpaši silts nelikās. Sniegs gan kūst jūtami, lai gan vēl ir pietiekoši. Tagad T-3.6, spiediens 762 mm/Hg
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.03.2016 00:42
Trešdiena pārsvarā saulaina, vienīgi pēcpusdienā dažas stundas mākoņainākas. Rīts auksts, min.t. -9,3*C - tik zemu grādi nebija noslīdējuši kopš 24. janvāra (!). Bez vienas dienas 2 mēnešus... ir, ko padomāt par mūsu klimatu. Pēc saullēkta grādi strauji augšup, pēc10.00 jau mazos plusos, taču pēc tam nekur daudz vairs nekāpa - pārsvarā ap +1...+2, pēcpusdienā neilgi līdz +3 pacēlās, bet vēlāk atkal uz leju. Pirms 19.00 jau zem nulles, vēlāk lēzenā gaitā uz leju zem skaidrām debesīm un spoža pilnā Mēness stariem. Vējš dienā minimāls, rītā un vakarā bezvējš, tāpat arī šobrīd. Spiediens diennakts gaitā uzrādīja nelielu kāpumu, šobrīd 759 mm. Bet temperatūra stabili turpina braukt lejup, gan mazliet lēnāk nekā pirms dažām stundām, un arī no vakardienas grafika mazliet atpaliek, tomēr jau krietni dzestrs, pašlaik -5,8*C. Bet līdz rītam vēl laika daudz... ;)
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   24.03.2016 01:19
23. martā no rīta sarkans saullēkts atspīdēja spalvu mākoņos. ZR pusē tīras debesis. T. -5*. Spiediens 759mm. Ap 10 spalvu mākoņiem pievienojās gubmākoņi. Spalvnākoņos hallo parādības. Lēns līdz mērens DA-D vējš. Dienā plakani gubmākoņi. T. līdz +2*. Vakarā atkal spalvmākoņi, šoreiz no R puses. Pašlaik t. -2,8*. Spiediens 760,5mm. Spīd spožs Mēness.
Eiropas stiprākā zemestrīce Grieķijā, Krētas salas A daļā. Stiprums 3,4 balles. Dziļums 23km. Notika 10:21.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   24.03.2016 07:25
Vairs neticu siltumam, prognozēs temperatūras tiek visu laiku pazeminātas. Būs vēsas Lieldienas.
 


Apstrādā...
boms_tricis (Rīga, Centrs) :   24.03.2016 07:30
GFS svētdien lielākajā valsts daļā prognozē +9..+11 grādus, bet tādā sinoptikajā situācijā (saulains, lēns/mērens D, DA vējš) parasti ir par vidēji 2-5 grādiem augstāka maksimālā temperatūru, tā ka tieši Lieldienās, manuprāt, tāpat būs silts. Sestdiena gan daudzviet izskatās nepatīkama.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   24.03.2016 20:56
Es gan redzu tos 9 līdz 11 grādus tikai vietām Kurzemē un Zemgalē. Ziemeļkurzeme principā uzreiz atkrīt sniega dēļ. Rīgā varbūt būs 10 grādi uz vienu dienu, ja paveiksies ar vēju. Latgalē vispār būs knapi virs nulles.
Tomēr priecāšos, ja šī prognoze nepiepildīsies un būs skaidrs, silts laiks ar dienvidu vēju visā Latvijā.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   24.03.2016 10:58
Piejūrā gan ja jūras brīze uzvarēs DA vēju tad vairāk par +5 var necerēt, jūrā ūdens temperatūra joprojām ap +2 grādiem.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   24.03.2016 21:00
Lai naktī ir jūras brīze, bet pa dienu DA vējš. Būtu vislabākais scenārijs. :)
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   24.03.2016 08:47
Šorīt rītausmā -5,6 ,bet pavasarīgs rīt ar leduspuķēmuz auto loga.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   24.03.2016 09:38
Mana meteodiena - 24. marts 2016.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   24.03.2016 18:59
Šodiena kā vakardienas kopija, skaidras debesis, saule pamazām grauž sniegu, kaut gaiss vēss.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   25.03.2016 01:08
Tieši tā, jau trešā līdzīgā diena, šovakar tikai siltāks, kā iepriekšējos vakarus T-1.7
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.03.2016 22:19
Jauka, pavasarīga diena zem nemainīgi skaidrām debesīm. Rīts gan visai auksts, min.t. -8,3*C, tomēr pēc saullēkta strauji siltāks, un, tā kā vēja nebija, saulīte drīz jau sāka sildīt. Tiesa, gaiss kaut cik iesila vien pēcpusdienā, kad t* pakāpās līdz +4, vēlāk arī līdz +5 grādiem (max +5,2*C). Piesaulē vispār idille, pie loga +20, uz balkona teju sauļoties varēja! :D Tomēr, kad uzpūta kāda no retajām vēja pūsmiņām, uzreiz kļuva jūtams šī siltuma mānīgums.
Tomēr arī šis nelielais siltumiņš ne uz ilgu, jo, Saulei nolaižoties, atkal diezgan strauji vēsāks, un jau agrā vakarā, ap 18.30, zem 0*C. Bet šobrīd jau -3,2*C. Debesis joprojām skaidras, spožs Mēness, bezvējš. Spiediens visu dienu gandrīz nemainīgs, arī tagad 759 mm.
Jaunākās prognozes attiecībā uz svētkiem vairs tik rožainas neizskatās - A pusē sestdiena vispār varētu būt "nekāda", ar mākoņiem, dažādiem nokrišņiem un vien dažiem grādiem virs nulles, bet svētdien, ja patiešām pūtīs mērens DA vējš, no siltuma nekas daudz var nebūt, katrā ziņā nu ne jau +15. Te vēl pat +10 paliek zem liela jautājuma... Taču, ja vējš būs lēns, ar mainīga virziena, vai no D un DR puses, tad arī Līvānu pusē iespējami iesildoši padsmiti plusā. :) Lai piepildās visjaukākais scenārijs visā Latvijā, un saules un siltuma pietiek it visur! :)
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   25.03.2016 01:11
24. martā no rīta t. bija -3*. Mākoņains. ZR pusē mākoņu vairāk, apmācies. Grozīgs vējš (no DA līdz R). Priekšpusdienā skaidrojās arī ZR pusē. Pēcpusdienā gandrīz visa debess skaidra. Saulīte pa zemes virsu staigā. Veidojās stāvoklis, kad iespējami nelieli gaisa virpuļi. Divu stundu laikā neko tādu nemanīju. Laikam tāpēc, ka lauki vēl slapji un Saule nespēj arumus pietiekoši sasildīt. T. pacēlās līdz +4*. Vakarā R-ZR pusē parādījās slāņu mākoņu joslas. Pašlaik t. -0,2*. Spiediens 761mm, nemainās. Mēness mākoņos, Mākoņi bez redzamas kustības.
Eiropas stiprākā zemestrīce Vidusjūrā, starp Krētas un Kipras salām, pie Turcijas krasta. Stiprums 4 balles. Dziļums 5km. Notika 01:22.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.03.2016 01:35
Izskatās, ka nesen manis rakstītās domas par švako sestdienu A pusei varētu būt kļūdainas (kas šādā gadījumā tikai priecē!) - jo leišu modelim šobrīd šajā ziņā ir citas domas! :)
Kā būs, redzēsim. Bet šonakt grādi turpina lejupslīdi, šobrīd -5,5*C. Debesis joprojām skaidras, spiediens pakāpies līdz 760 mm.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   25.03.2016 06:49
Labrīt! Šorīt silts, tikai -3, lēns dienvidrietenis. [saite]
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   25.03.2016 07:28
Šorīt gandrīz trieku dabūju - nomācies, ejam ar suņiem staigāt pa veco dzelzceļa stigu. Viens suns atpalicis un es griežos atpakaļ paskatīt, kur viņa ir un TUR!!! - "tuneļa" galā pa visu ceļa platumu milzīga, koši oranža bumba. Tā pirmā sekunde, kamēr tu saproti, kas tas ir... Tik vien arī bija, tūlīt atkal ienira mākoņos, bet skats bija vienkārši kosmisks :)))))
Pie manis ap -3, nomācies, pēc pieciem vēl puskrēslā pirmais rīts, kad no meža nāca lai arī klusa, tomēr nepārprotama putnāja skaņa. Un dzērves kliedz, un zosis lido :) .
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   25.03.2016 11:13
Vēss vējš un bez saules. Līdz ar to arī sajūtas pagalam vēsas. Lai gan sulas šodien pudelē sasalušas tikai tās, kuras tecējušas pāri:)Par vēlu aizgāju pakaļ- tik labi šodien gulējās:))
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.03.2016 18:16
Nakts vēl auksta, rīta min. -7,1*C, bet diena burvīgi jauka, pavasaris cirkulē visapkārt! :) Lielāko dienas daļu skaidrs, Saule ātri gaisu iesildīja, un pēcpusdienā jau stabili +7...+8 grādi, epizodiski arī virs +8, max +8,9*C. Vējš minimāls, bieži bezvējš, sevišķi dienas pirmajā pusē. Pēcpusdienā no R-ZR puses pamazām tuvojās mākoņu zonas mala, sākumā atnāca plāni spalvu mākoņi, bet pēc 17.00 lejup slīdošā Saule paslēpās biezākos mākoņos.
Tagad mākoņi jau noseguši lielāko debesu daļu, vienīgi A vēl daļēji skaidras debesis ar spalvu mākoņu rakstu. Galīgi nomācies gan nav arī citur, mākoņu sega neviendabīga, ar caurumiem. Pamazām kļūst vēsāks, šobrīd +5,4*C. Spiediens 758 mm.
P.S. Leišu modelis brīvdienās rāda pavisam cerīgu ainu, jau rīt vietām, tostarp DA pusē, līdz +12, bet svētdien +9...+12 visā Latvijā! :)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   25.03.2016 18:33
Apmākusies diena bez nokrišņiem, temperatūra uzkāpa līdz 4,5 grādiem.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   25.03.2016 23:24
ceturtdiena saulaina ar pilnīgi skaidrām debesīm, rītā -10, dienā ~+3.
Šodiena arī saulaina, vien saule brīžam mazliet blāvāka aiz viegliem spalvu mākoņiem, t līdz +6. Saulei kāpjoties augstāk un ēnai saīsinoties, katru dienu šurāka saraujas sniega josla ēnā. Vakarā R un ZR pusē parādījās mākoņu vāks. Šobrīd, šķiet, ir piemācies, jo zvaigznes neredz, -1.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   26.03.2016 00:29
Apmākusies diena ar dažiem saulainiem brīžiem, diezgan silts, arī šobrid pozitīva temperatūra +1.8. Pa dienu bija +6 grādi.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.03.2016 00:44
Vakara gaitā debesis apmācās, Mēnesi neredzēju, lai cik skatījos. Citādi viss mierīgs, nekādas nokrišņu pazīmes. Arī kaut cik vērā ņemama vēja nav. Temperatūra vakara gaitā pamazām uz leju, bet tikai līdz zināmam laikam - pēc 21.30 bija nokritusies līdz +2.3*C, bet pēc tam atkal pakāpās līdz +3 un ap šo atzīmi svārstās joprojām, šobrīd +2.9*C. Spiediens 758 mm.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   26.03.2016 07:07
+1,6, lejup krīt kaut kas starp smidzekli un miglu.
Labots: 26.03.2016 07:08, Migla
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   26.03.2016 08:41
Saulkrastos vakar visu dienu nomācies, bet siltāks kā iepriekšējās dienšs, pēcpusdienā termometrs pakāpās līdz +6.
Šorīt arī nomācies un pa nakti dažas piles lietus nopilējušas, jo asfalts un jumti ir mitri. Temperatūŗa pagaidām +2.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   26.03.2016 10:30
Mana šodiena - ir šeit.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   26.03.2016 11:10
Nupat paliek labāks, saules vietu jau var saskatīt. Rīts gan bija drēgns un nepatīkams. Pēc pieciem pie loga rādīja drusku virs nulles, bet zemes virskārta bija sasalusi. Arī tagad nav neko silts, tomēr krietni mīlīgāks.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   26.03.2016 12:11
Rīgā starp mākoņiem spīd saule, beidzot labs laiks, yes!!!
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   26.03.2016 12:14
Pie manis t jau pakāpusies uz +8, saulīte mēģina spraukties caur mākoņiem, bet pagaidām neveiksmīgi. Tīrot, grābjot un dedzinot zarus ugunskurā ir pat karsti, arvien plānākā jakā jāģērbjās. Bet kas šodien par zosu migrāciju! Kad kāšu skaits pārsniedza pirmo desmitu, pārtraucu skaitīt...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.03.2016 14:31
Rītā apmācies, bet bez nokrišņu pēdām, viss sauss, un grādi virs nulles, min.t. +1.7*C. Priekšpusdienā strauji siltāks, ap pusdienlaiku sāka arī mazliet skaidroties. Temperatūra sasniedza +9*C. Pirms 13.00 brīžiem arī Saule caur mākoņiem izlauzās, t* pakāpās jau mazliet virs +10 grādiem. Līdzīgs laiks arī šobrīd, neliels vējiņš, +10.4*C, spiediens 761 mm. Laiks jauks, arvien uzlabojas. Pavasaris! :)

15:40: Īsi pēc 15.00 parādījās lielāks robs mākoņos, un kāreiz Saules virzienā. :) Un nu jau kādu pusstundu spīd spoža saule, lai arī visapkārt joprojām daudz mākoņu, kas spožās gaismas dēļ šķiet tumšāki nekā iepriekš. Temperatūra pēc īsa atkritiena līdz +9.5*C pirms 15.00 atkal pakāpusies, šobrīd +11,5*C. Jāiet pastaigā! :))
Labots: 26.03.2016 15:42, lightning
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   26.03.2016 17:38
Diena apmākusies, bez nokrišņiem, temperatūra uzkāpa līdz pat 7 grādiem.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.03.2016 00:24
Pēc 16.00 atnāca pabiezi mākoņi, kādu laiku diezgan tumšs palika, t* nokritās līdz +9. Taču jau kādu stundu vēlāk atkal skaidrojās, un caur plānu dūmaku uzspīdēja Saule. Diezgan ilgi salīdzinoši silts - 18.00 +8,2*C, 19.00 +6,1*C. Spiediens jau pēcpusdienā uzsāka kāpienu augšup.
Vakarā atkal mākoņi, kādu laiku arī kaut kas līdzīgs zemai, plānai migliņai, bet strauji vēsāks - 20.30 vairs tikai +2, bet pirms 22.00 jau ap nulli. Bet tagad skatos, ka krietni noskaidrojies, spīd Mēness, arī spožākās zvaigznes var manīt, bet acīmredzot kaut kādi plāni mākoņveidīgie gaismu slāpē, jo Mēnesim trūkst spozmes, kaut arī nekāda "dārza" apkārt nav. Laternu gaismā savukārt kaut kāds "smogs" saredzams. Laikam tā pati migliņa, kas vakarpusē, kaut gan pēc īstas miglas neizskatās. :) T. jau -1*C, spiediens 763,5 mm. Jau kopš pievakares pilnīgs bezvējš.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   27.03.2016 09:21
Lai visiem jaukas un priecīgas Lieldienas! Pēkšņi atcerējos te viena "iedzīvotāja" komentāru, ka ko mēs citiem prieku novēlam, visiem tak esot pofig par citiem. Nav gan - jo vairāk priecīgu cilvēku, jo vairāk labu domu un laimes gaisā, jo pasaule kļūst labāka - arī man. Tā, ka egoistisks novēlējums, lai visiem tiešām priecīgs prāts :)))).
Šorīt pa ilgiem laikiem jau no paša rīta plusi un mīksta zeme. Mežā vēl uz stigām vietām sniegs, ziemeļu puses grāvji arī vēl daudzi stingrā ledū. Nomācies un pagaisām arī diezgan dzestrs.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   27.03.2016 10:57
Nupat caur mākoņiem sākusi spīdēt saulīte (vēl gan blāvi), T pie loga +7, bet mezā (nupat atbraucu), par grādiem 3 zemāka. Ēnainās vietās vēl daudz sniega, bet uzkalniņos, kurus saulīte sasildījusi, zem pērnajām lapām zilajām vizbulītēm jau mazītiņi ziedu aizmetnīši. Par godu bezsala rītam, šorīt brokastis baudīju laukā, tā kā var teikt, ka "piknika sezona" uzsākta. Strazdam, kurš jau pāris dienas viens pats nodarbojās ar mājokļa remontu, šorīt uzradusies draudzene, būrīti apskatīja, laikam atzina par labu esam, un nu abi sēž bērzā un priecājas par dzīvi. Lai arī Jums visiem saulaina svētdiena un prieks par dzīvi!
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   27.03.2016 13:27
Sveiciens visiem Kristīgajās Lieldienās :) Lai prieks un laime.. RietumKrastā patreiz +7.5*C , Saulains , bet pa nakti un agri no rīta bija bieza migla redzamība vare'ja būt pat līdz 400m Patreizs Saulīte aplaimo Mūs, bet ir ass DA vēlis, diez vai Kurzemes piekrastē iesils līdz solītajiem +14*C..

Starpcitu var vērot Melnā stārķa ģimenes virtuves darbības .. latīniski saucās "ciconia nigra"'...
Labots: 27.03.2016 13:32, Mārča (latvju spānis)
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   27.03.2016 15:34
Rīgā ir pirmā reize šogad, kad ir virs 10,0 grādiem. Priecīgas Lieldienas!
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   27.03.2016 20:12
Vakar lielākotiez apmācies, padrēgns un pelēks, tikai ap 12 spīdēja saule, ap +7 grādiem. Nakts bija apmākusies un ļoti silta - neatdzisa zem +4,5 grādiem. Arī Lieldienu rītā saullēktu vēl ieraudzīt nevarēja, jo bija nomācies un dūmakains, bet rīta pusē vēlāk skaidrojās. Diena ar dūmakaini skaidrām debesīm un tādiem dūmakainiem mākoņirm, kas reizēm aizklāja sauli. Diena silta, jauka un pavasarīga - maksimālā temperatūra ap +11. Vidējs D vējš, kas ēnā nelika justies nemaz tik silti. Ar vasaras laiku sarkanā saule norietēja tikai pēc pusastoņiem vieglā dūmakā. Tā kā vēl gaišs, vakars ir silts - +9 un arī vējš pierimis. Apkārtnē arī pelēkās sniega kupenas vairs nav tik viegli atrast, palikušas vien ēnainākās vietās un tāpat diezgan ātri kūst. Lai jaukas, līksmas Lieldienas, baudot siltumu un sauli!
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   27.03.2016 21:11
Lai gan bija brīži, kad mākoņi aizsedza sauli, diena bija silta, līdz pat +9. Saulē būtu pavisam jauki, ja vien ne vējš, kas siltumu cītīgi pūta prom. Pašlaik vējš pierimis, vietām ceļas migliņa, termometrā +6 grādi.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   27.03.2016 23:45
Jau otrā normālā diena pēc kārtas, it īpaši jauki šodien, bet mana ģimene otro dienu malkas talkā pie manas mātes, tā ka vērot un izbaudīt laiku nebija vaļas. Jā, šodien naģenē un darba jakā bija karsti, strādāju bez tiem. Tagad jauks vakars, bezvējš, skaidrs, spiediens nedaudz krītas 764 mm/Hg, T+3.1
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   28.03.2016 01:04
Svētki beidzās. Jāsāk strādāt. 27. martā no rīta mākoņains 6 balles. T. +3*. Spiediens 766mm. Priekšpusdienā lēns līdz mērens, nepastāvīgs D-DR vējš, kas brīžiem uzpūš un pēc neilga laika gandrīz pilnīgi norimst. Pamazām mākoņu daudzums palielinājās līdz 8 ballēm. Pēcpusdienā skaidrojās. T. līdz +10,5*. Neliela dūmaka. Vakarā skaidrs laiks. Dūmaka. Pašlaik t. +3,1*. Spiediens 763,5mm. Starp koku zariem lūr Mēness bojāta apelsīna krāsā.
Eiropas stiprākā zemestrīce Albānijas vidusdaļā, jūras krastā. Stiprums 4,4 balles. Dziļums 10km. Notika 13:09.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.03.2016 01:22
Nakts uz svētdienu zem gandrīz skaidrām debesīm, un pamazām arvien vairāk piesala - rīta min.t. -2,9*C. Taču veikalā paziņa teica, ka viņa pilsētas pusē esot bijis pat -5*C. Esot bijusi arī neliela sarma, ko ap 7.00 pa logu gan nevarēju ieraudzīt. Neliela migliņa bija gan. Debesis rītā gandrīz skaidras, ar nelielu dūmaku, bezvējš.
Tā kā Saule leca stundu vēlāk, arī gaiss (stundās rēķinot) iesila lēnāk, toties turējās stundu ilgāk! ;) Pirms 10.00 beidzot plusos, bet pēc tam jau strauji siltāks, saule ieslēdza "pilnus apgriezienus" - ap 11.00 jau +7, pusdienlaikā arī +10*C.
Debesis pārsvarā skaidras, agrā pēcpusdienā brīžiem nelieli plāni mākonīši uzpeldēja, vēlāk pazuda. Dienas gaitā parādījās lēns vējiņš, kas gan jau agrā vakarpusē atkal pazuda. Un laiks burvīgs, silts - pēcpusdienā stabili ap +12, brīžiem līdz +13, max +13,3*C.
Arī vakars skaidrs, bezvējš, kādu laiciņu vēl diezgan silts (19.00 +10), bet vēlāk strauji vēsāks - 22.15 +4*C, 0.20 +2,7*C, šobrīd +1,1*C. Spiediens 763 mm. Jau dilstošs un diezgan zems, bet vēl visai liels Mēness pie debesīm. Jauks laiks, rītdiena prognozējas līdzīga. Lai notiek, es tikai par! :))
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   28.03.2016 10:38
Vakardien un šodien beidzot izskatās pēc pavasarīgam dienam. Silts un saulains, labs laiks brīvdienām. Prognozes piepildījas un vakardien lokāli Ikškiles pagalmā temperatūra dienā uz īsu laiku sasniedza +15 grādus.

10:40: P.S. Kāds šonedēļ uzņemsies rakstīt Aktuālo nedēļu, man šonedēļ īsti nav laika ?
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   28.03.2016 10:58
Varētu es rullēt vismaz līdz aprīļa beigām, ja piepildās arī manas vēlmes...
Labots: 28.03.2016 11:01, Raitis, Sametis
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   28.03.2016 12:49
par iepr. dienām. 26.03. - apmākusies, bet gana gaiša diena, tumšāķa vien pēcpusdienā, t līdz +8. Vakarā parādījās tumši oranžs, gandrīz brūns, mēness, Mazliet piesala. 27.04. saulaina diena, rītā pāris mīnusi, saule mazliet dūmakainam, dienā piefiksējās līdz +8, bet iespējems, ka bija vairāk, bija silti. Vakarā a'kal piesala.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout