Slēpt attēlu

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 20.03.2016)

  Aizvadītas nedēļas nogalē laiku pie mums noteica anticiklona austrumu mala, līdz ar to debesis brīžiem skaidrojās un daudzviet pēc ilgiem laikiem uzspīdeja saule nesot pavasarīgakas sajūtas. Debesim skaidrojoties ari sals naktīs pieņemas spēkā svētdienas rītā vietam sasniedzot -6 -8 grādus, bet dienā saulē gaiss vietām iesila lidz +6 +8 grādiem

 

Šīs nedēļas gaitā būtisku izmaiņu laikapstākļos vēl nebūs, bet nedēļas nogalē prognozē aukstuma vilni. Debesis būs bieži apmākušas, tomēr reizem arī skaidrosies un parādisies saule, nokrišņi kopumā bus maz, bet gaisa temperatūra ievērojami nemainīsies. Naktīs joprojām daudzviet piesals, bet dienās gaisa temperatūra būs nelielos plusos. Nedēļas vidū vējš iegriezīsies no rietumiem un pastiprināsies. Ar rietumu vējiem ieplūdīs siltākas gaisa masas, dienās gaiss iesils līdz +2...+7 grādiem, siltāka nedēļas diena būs ceturtdiena, kad valsts centrālos rajonos un Zemgalē gaiss var iesilt līdz +9 grādiem. Bet nedēļas nogalē no jauna iegriežoties ziemeļu puses vējiem gaisa temperatūra atkal pazemināsies un daudviet piesals. Piektdien Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, aiz kuras Baltijā ieplūdīs aukstas arktiskas gaisa masas. Sagaidāms neliels sniegs, slapjš sniegs, bet gaisa temperatūra brīvdienās naktīs pazemināsies līdz -3...-8 grādiem, arī dienā tā būs -2...+3 grādu robežās. Sekošim izmaiņam. 


20 marts, svētdiena.  Šorīt plkst. 6.30 pēc Latvijas laika bija ekvinokcija - Saules diska centrs šķērsoja debess ekvatoru un nonāca debess ziemeļu puslodē, liecina astronomu sniegtā informācija. Līdz ar to ir sācies astronomiskais pavasaris. Laikapstākļi gan aizvadītaja naktī un no rīta bija visai ziemīgi, īpaši Vidzemē. Svētdienas rītā gaisa temperatūra Amatas novada Melturos sasniegusi -17,7 grādus, sals arī citviet Vidzemē un Latgalē - Pārgaujas novada Stalbē -16 grādi, Jaunpiebalgas novada Zosēnos -15 grādi, Rēzeknē un Krimuldas novada Inciemā -13 grādi. Pārējā valstī gaisa temperatūra pazeminājusies pārsvarā līdz -6..-11 grādiem, bet jūras piekrastē Kurzemē līdz -1..-2 grādiem. Vietām lokāli Vidzemē bija vēl aukstāks , piemēram Vecpiebalgā laika vērotajs ir fiksejis -21 grādu salu!  Svētdienas rītā biezākā sniega sega bija Dobelē, ap 10 cm, Alūksnē un Zosēnos sniega biezums sasniedz 7cm, Saldū - 6cm, Cēsu apkaimē - ap 5 cm, Ventspilī - 3 cm, Ainažos - 2 cm, bet Rīgā -1-2 cm.19. marts, sestdiena. Piektdienas pēcpusdienā Latvijā ziemeļrietumu vēja brāzmās sasniedza 14-19 m/s, Daugavgrīvā pat 21 m/s. Daudzviet īslaicigi sniga,putināja. Sestdienas naktī debesis skaidrosies, bet daudzviet īslaicīgi snigs. Minimālā gaisa temperatūra -1..-6 grādi, Vidzemē līdz -10 grādiem. Pūtīs ziemeļrietumu vējš, brāzmās 10-15 m/s, nakts sākumā Kurzemē 16-21m/s. Arī dienā būs daudz mākoņu, bet brīžiem, īpaši Vidzemē un Latgalē, debesis skaidrosies un uzspīdēs saule. Īslaicīgi snigs, vietām valsts centrālajā daļā iespējama stipra snigšana. Ziemeļrietumu, rietumu vējš brāzmās līdz 10-15 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra +2..-3 grādi. Līdzigi laikapstākļi būs arī svētdien, kad Vidzemē un Latgalē būs vairāk saules, bet Kurzemē un Zemgalē būs vairāk mākoņu un brīžiem snigs. Gaisa temperatūra no 0 grādiem jūras piekrastē līdz -7.. -15 grādiem naktī vietām Vidzemē, Latgalē...

 

 

18. marts, piektdiena. Ceturtdien dienā gaisa temperatūra Latvijas daļā sasniegusi +5..+10 grādus, Rīgā - +9 grādus. Diena bija pārsvara saulaina. Turpmāka diennakti visai dinamiski un interesanti laikapstākļi. Latviju šķērsos plaša auksta fronte, kas nesīs būtiskas laikapstākļu izmaiņas un krietni vēsāku laiku. Debesis apmāksies, un sākot no ziemeļu rajoniem naktī gaidāmi nokrišņi- slapjš sniegs un lietus. Diena lietus un slapjš sniegs pāries sniegā, brīžiem putinās. Pūtīs brāzmains ziemeļrietumu vējš, kas uz rītu pastiprināsies, brāzmās sasniedzot 10-15 metrus sekundē, bet dienā turpinot pastiprināties brāzmas sasniegs 14-19 m/s vietām piekrastē, arī Rīgā līdz 20-22 m/s. Gaisa temperatūra naktī un dienas pirmaja pusē būs -1.. +4 grādu robežās, dienas gaitā gaisa temperatūra par 3- 5 grādiem pazeminasies. Piektdienas vakarā lielākajā Latvijas daļā zemi klās sniegs. Ceļi daudzviet apledos.

   17. marts, ceturtdiena. Šīs nedēļas siltāka diena un arī pēdeja samērā silta diena pirms aukstuma viļņa. Joprojām mainīgs mākoņu daudzums, tomēr skaidrosies vairāk, ka iepriekšejās dienās, brīžiem arī uzspīdes saule. Naktī pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu vējš, dienā tas pastiprināsies, brāzmās 11-16 metri sekundē. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz -1..+3 grādiem bet dienā gaiss iesils līdz +3.. +8, Zemgalē un Latgales dienvidos līdz +10 grādiem.  Piektdien Latviju šķērsos plaša aukstā atmosfēras fronte, aiz kuras pie mums vismaz nedēļu ieplūdīs arktiskas gaisa masas un daudzviet Latvijā atgriezīsies visai ziemīgi laikapstākļi.

 

 

16. marts, trešdiena. Laikapstākļi būtiski nemainīsies, joprojām pārsvara apmācies laiks, kas vietām var īslaicīgi skaidroties, būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Naktī pūtīs lēns mainīga virziena vējš, tādēļ vietām veidosies migla. Dienā pastiprināsies ziemeļrietumu vējš, brāzmās 8-13 metri sekundē. Gaisa temperatūra naktī -2..+3 grādi, dienā +2..+6 grādi. Siltāks būs ceturtdien, kad valsts dienvidu rajonos gaiss var iesilt līdz +8..+10 grādiem.

 15. marts, otrdiena. Laika apstākļus noteiks anticiklons, tāpēc debesis brīžiem skaidrosies un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi, dienas laikā arī īslaicīgi uzspīdēs saule. Naktī vietām iespējami sīki nokrišņi - lietus un slapjš sniegs. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš. Gaisa temperatūra naktī -1..+3 grādi, dienā gaiss iesils līdz +2..+7 grādiem. 14. marts, pirmdiena. Naktī uz pirmdienu Latvijai pietuvojas neliela zema spiediena ieplaka. Tas ietekmē mākoņu daudzums palielinājies un gaidāmi nelieli nokrišņi galvenokārt slapjš sniegs, bet pirmdienas dienā arī lietus. Nokŗišņu zona virzīsies no ziemeļu puses pamazam šķērsojot Lv teritoriju un vietām nesīs arī nelielu slapjdranķi. Naktī vel piesals +1..-4 grādi, pret rītu kļūs par dažiem grādiem siltāks, dienā gaiss iesils līdz +1...+6 grādiem. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš. Rīgu nokrišņi skars no rīta un dienas pirmā pusē.

 

Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   14.03.2016 07:31
naktī palika spožas zvaigznes un mēnestiņš, bet rīts nomācies, -2. Nevar īsti saprast - vai ļoti minimāli snidzis vai ļoti minimāla sarma: uz autiņa smalks pūderis.

Snieg...
Labots: 14.03.2016 08:53, Pierobežā
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   14.03.2016 08:01
Mazi mīnusi un sīks, smalks sniedziņš, kas lēni birst no pelēkajiem mākoņiem- tāds šorīt skats uz pasauli manā pusē.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   14.03.2016 08:29
Hmmmm.Pārdaugavā sniegs un +2 grādi.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   14.03.2016 10:11
Vakar Saulkrastos visu dienu nomācies ar zemajiem mākoņiem, laikam sestdien saules norma tika iztērēta. Temperatūra grozijās ap 0 - +1. Šorīt pa nakti daži mm sniega uzkrituši, kas no rīta jau gandrīz nokusuši un joprojām pilnībā nomācies.

Rigā pašlaik arī nomācies un +1 grāds.

Ja prognozes par aukstuma vilni nemainīsies tad šis marts iespējams, ka būs ar zemāku vidējo gaisa temperatūru nekā februāris.
 


Apstrādā...
meteolapa  :   14.03.2016 10:41
Paldies par rakstu!
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.03.2016 13:02
Pievienojos. Paldies Andrejam!
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   14.03.2016 12:07
Aukstums gaidāms, bet ne tik draudošs kādu šeit iedomājas, minimāli pa dienu būs tikai -1 +1 grāds. Uz Lieldienām kļūs strauji siltāks un iespējami jau +13 +16 grādi.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   14.03.2016 13:05
Jauka pēcpusdiena Rīgā ar saulīti! Šodienai noteikti var ielikt labāku atzīmi nekā vakardienai. :)
Labots: 14.03.2016 13:08, Saksija
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   14.03.2016 17:07
Šodien atgriezusies ziema... vai kaut kas tai ļoti līdzīgs. Jau kopš rīta neliels sniegs, vēlāk slapjš sniegs, arī uz zemes neliels baltumiņš sakrājās. Rītā un priekšpusdienā, kad vēl bija mazi mīnusiņi, vietām pāris cm varēja būt. Taču tagad tas viss slapjš, kūst, paliek arvien mazāk. T. naktī -1...0*C, dienā 0...+1*C, vējš minimāls, pēcpusdienā vispār pazudis. Spiediens būtiski krīt, no 772 mm nakts sākumā līdz 764 mm šobrīd. Pēdējo pāris stundu laikā kļūst mazliet siltāks, šobrīd +1,9*C, sniegs pāriet lietū, tomēr brīžiem vēl arī pa kādai pārslai kombinācijā ar lietu nolaižas. Debesis nemainīgi pelēkas visu dienu, tumšs.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   14.03.2016 20:28
šodiena totāli nomākusies, visu dienu snieg, mazliet kūst, t ap 0*, slapjuma pietiek. Nekāda sniega kārta neizveidojās, vien neliels baltums.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   14.03.2016 22:37
No rīta ap 5 mm sniega, diena apmākusies un drēgna, no pēcpusdienas līdz šim brīdim kaut kas mēģina birt vai pilēt no gaisa, T+1.2
Solītais aukstums varētu vairāk ķert Latvijas ZA rajonus, domāju, ka pie manis vairāk kā -7 nebūs (naktī) Pēc [saite] ziņām, Vidzemē un Latgalē varētu būt jūtami vējains, kas situāciju padarītu krietni nepatīkamāku
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   15.03.2016 00:41
Vakarā nekā interesanta. Nekādu ievērības cienīgu nokrišņu, ne vēja, ne kā cita. Tikai slapjums uz zemes, esošais baltums lēnām kūst. T. visu laiku mazliet zem +1, šobrīd +0,8*C. Spiediena kritums beidzies, pēdējo dažu stundu laikā mazliet pakāpies, pašlaik 766,5 mm.
Labots: 15.03.2016 00:43, lightning
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   15.03.2016 01:02
14. martā no rīta apmācies. Uzkritusi plāna kārtiņa sniega. T. -1*. Spiediens 772mm, krīt. Lēns vējš. Līdz pusdienas laikam apmācies. T. paaugstinājās. Pēcpusdienā T. līdz +7*. Mākoņi palika gaišāki. Parādījās Saule. Bet sāka pūst arī mērens ZR vējš. Brīžiem neliels lietus. Mākoņainums 7-8 balles. Vakarā vējš norima. Pašlaik t. +1,9*. Spiediens 769,5mm.
Eiropas stiprākā zemestrīce Itālijas ZR daļā, pie Monako robežas. Stiprums 3,8 balles. Dziļums 10km. Notika 13:36.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   15.03.2016 08:18
Mierīgs rīts,daudz putnu čalu.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   15.03.2016 16:54
Lai arī spiediens kāpj un sasniedzis jau 773,5 mm un it kā vajadzētu skaidroties, realitātē visa diena pelēka un vēsa, vismaz bez nokrišņiem. Piesalis nebija arī no rīta, peļķēs vižņi nemanījās, min.t. +0,4*C, dienā +2...+3, tagad +2,2*C. Vējš minimāls.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   15.03.2016 21:26
šodiena totāli nomākusies, bez nokrišņiem, t ap 0*, īpaši nekusa, bet kaut kāds mitrums bija. Šobrīd -1.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   15.03.2016 22:24
Viss atlikušais baltums, kas bija rītā un šur tur vēl ap pusdienlaiku, līdz vakaram ir pazudis. Vismaz redzeslauka ietvaros. Vakarā t. ap +1, tikpat arī šobrīd. Spiediens apstājies pie 773,5 mm, jau kopš pēcpusdienas nemainīgs.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   15.03.2016 23:02
Vakardien-saule, šodien apmācies. Vakar pūta Z puses vējš, šorīt jau no austrumiem. Patlaban pavisam bez vēja. Nevar teikt, ka ir pilnīga stagnācija:)Kaut kas palēnām pamainās. Temperatūra gan visu laiku ap nulli grozās......
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   15.03.2016 23:16
Ciešami pelēka diena, bez apstākļiem, kas mani traucētu- nepūta, nelija, nesniga, nesala. Šobrīd T+0.7, spiediens 778 mm/Hg
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   16.03.2016 00:57
15. martā no rīta apmācies. T. +1*. Lēns A vējš. Spiediens 773mm. Priekšpusdienā no A puses šurp vēlās zemi gubmākoņi. 10-10.30 zemē bira sniega putraimi. Īslaicīgi arī slapjš sniegs. Tik vien bija kā asfaltu samitrināja. Vēlāk bez nokrišņiem. T. pacēlās līdz +3*. Pašlaik t. +1,5*. Spiediens 776mm, drusku krīt.
Stipra zemestrīce Vidusjūrā pie Gibraltāra šauruma. Stiprums 5,2 balles. Dziļums 10 km. Notika 04:40.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   16.03.2016 07:07
-1,4, skaisti aust saule zilajās debesīs. Dienvidu pusē var redzēt mākoņu vāka maliņu, kas pamazām attālinās.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   16.03.2016 08:49
Jā, skaists rīts, vienu brīdi bija pilnīgi zilas debesis, tagad atkal kaut kādi mākuļi sāk rasties. Jau trešo rītu kliedz dzērves, aizvakar gandrīz vēl tumsā. Un gulbji tūtinās applūdušā pļavā pie upes. Sniegs uz vecā uzbēruma vēl gana biezs, tāpat pļavu ziemeļu pusēs, tomēr tai pat laikā jau ļoti pavasarīgs :) .
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   16.03.2016 09:12
Skaists rīts ar pavisam nelielu -0,3.ļoti skaļi putni.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   16.03.2016 11:39
Pelēks rīts, +2 grādi, neliels vējš, sniegs pamazām turpina kust.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   16.03.2016 14:24
Ja rīts bija skaists, tad dienas vidus - it nemaz. Vēss vējelis, rasinošs lietus, kas sajūtas padara vēl nepatīkamākas, atkal jāmeklē cimdi.
Labots: 16.03.2016 14:25, Migla
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   16.03.2016 21:10
rīts sākās cerīgi: pāris saulainas stundas. Turpinājumā atkal nomākusies diena. Mazliet gan siltāka - vismaz +3, lēnītēm kūst vientuļas sniega čupiņas. Vēl šur tur krūmos vīd viegls baltums.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   16.03.2016 22:24
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   16.03.2016 22:32
Saulaino rītu neredzēju, jo cēlos ap 9iem. Pārējā diena pelēka un mitra, dienvidū vispār smidzinošs lietus, T tagad +1.4, spiediens 770 mm/Hg
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   16.03.2016 23:57
Pašā rītā vēl mākoņi, bet drīz skaidrojās, un dienas pirmā puse gaiša un saulaina. Sala nebija, min.t. +0.4*C. Priekšpusdienā ātri silts, +4...+5*C, pēc pusdienlaika pakāpās jau līdz +7*C. Taču sacēlās mēreni stiprs vējelis, bet agrā pēcpusdienā arī apmācās. Un dienas otrā puse pelēka, arvien tumšāks, lietus gan nebija. Spiediens pamazāmuz leju, vakarpusē apstājās. Palēnām vēsāks, vakarā kādu laiku apstājās pie +5, vēlāk vēl mazliet uz leju.
Šobrīd joprojām apmācies, pūš neliels vējelis, +3.8*C, 766 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   17.03.2016 00:50
16. martā no rīta mākoņains, bet mākoņu kārta plāna. T. +1*. Spiediens 775mm, krīt. Debesis drīz noskaidrojās. Pūta lēns līdz mērens ZR vējš. Līdz 12 bija saulains, pēc tam no Z-ZR puses strauji uznāca zemi slāņmākoņi. T. sasniedza +7*. Vējš mērens no Z-ZR. Apmācies līdz vakaram. Pašlaik t. +3,4*. Spiediens 770mm. krīt.
Eiropas stiprākā zemestrīce Vidusjūrā pie Gibraltāra šauruma, pie Marokas krasta. Stiprums 4,5 balles. Dziļums 10km. Notika 16:27.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   17.03.2016 09:13
Saulkrastos šorīt saulains un +2 grādi. Vējš no R puses brāzmās 5 - 8 m/s, kas dienas gaitā pakāpeniski pastiprināsies. Ja Zemgalē šodien varbūt būs pat līdz +10 tad Saulkrastos un citviet Vidzemes piekrastē diez vai būs siltāks par +4
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   17.03.2016 09:34
Mana šodiena - 17.3.2016.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   17.03.2016 11:23
Laba ideja ar ikdienas bildēm.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   17.03.2016 14:31
Šodien Ģertrūdes diena- pēc senču ticējumiem diena, kad mostas mušas, čūskas un citi kustoņi. Viena no dienām,kad vēroja laiku. Lai arī dienas vidū spīd saulīte, apkārt klejo mākoņi un ZR vējš nebūt nav tas patīkamākais. Cerams, ka tas mums vēsu vasaru nesapūtīs.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   17.03.2016 19:24
Nebrīnīšos, ja vasarā dominēs ziemeļrietumu vējš.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   17.03.2016 19:26
Mušas redzēju šodien, bet odi jau vakar sijājās.Saulē bija tik silts, ka nav brīnums, ja kāds lielāks "lopiņš", nesauksim vārdā, arī ir pamodies, lai gan neredzēju gan. Toties zosis un gulbji migrē virs galvām:)Visi uz jūru, uz jūru.........
Dienā bija ļoti silti, mājās pat caurvēju palaidām, jo palika par karstu. Laukā varēja būt ap +10*C. Tiesa, Z vējš nejauks , sevišķi brāzmās.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   17.03.2016 15:50
Agrā rītā vēl apmācies, min.t. +2,2*C. Vēlāk skaidrojās, uzspīdēja saule, priekšpusdienā strauji siltāks. Vismaz pēc grādiem raugoties, jo pirms 11.00 jau +6, taču mēreni stiprais vējš īstu siltumu sajust neļāva. Vēlāk dienā tas vēl spēcīgāks, ar brāzmām, kuras jau varētu būt virs 10 m/s. Dienas gaitā MMD, brīžiem vairāk mākoņu, brīžiem saulaināks, t. pakāpās līdz +7...+8*C, max pagaidām +8,2*C, šobrīd +7,7*C. Spiediens visu dienu nemainīgi krīt, pašlaik 757,5 mm. Daļēji mākoņains, diezgan daudz zilas debess pleķu, brīžiem Saule. Vējš joprojām spēcīgs.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   17.03.2016 20:53
rīta agrums apmācies, plusos. Diena saulaina ar brāzmainu vēju, +7. Vientuļā sniega čupiņa pagalmā galīgi saplaka. Šobrīd +4, miglains pusmēness. Mušas aktivizējās jau pag. svētdien, šodien viens ods sēdēja uz auto vējstikla. Izņēmu vienu dubultlogu (sagribējās pavasarīgāku gaisu istabā) - tieši pirms normālas ziemas iestāšanās :D
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   17.03.2016 22:42
Saulkrastos šodien varēja izjust ZR vēja nesto jūras vēsumu. Kamēr Zemgalē bija +10 - +12 Saulkrastos šodien nepacēlās virs +4 neskatoties uz to, ka visu dienu spīdēja saule. Rīta pusē biju Limbažu apkārtnē, tur daudzviet vēl pamatīga ziema, vietām pat lauki klāti ar blīvu, vienlaidu ap 5 cm biezu sniega segu. Vējš dienā no ZR puses brāzmās ap 10 m/s.

Šobrīd Saulkrastos joprojām skaidrs, +2, spīd mēness, ZR vējš 5 - 8 m/s un var dzirdēt jūras šņākoņu.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   17.03.2016 23:18
Jauka, saulaina diena, jūtams vējš, arā biju maz, nepaguvu izbaudīt, lai gan īpaši silts nelikās. Sniegs ievērojami pakusis, lai gan līdz pilnīgai nokušanai tālu. Šobrīd T +2.4, spiediens krīt - 758 mm/Hg
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   17.03.2016 23:22
Rīgā, tāpat kā citur Latvijā, šodien neparasti pavasarīga diena. Diena pārsvarā ar skaidrām debesīm, lai gan dienas pirmajā pusē mākoņu bija mazliet vairāk. Jau 8os bija +3, un pēcpusdienā Zolitūdē iesila līdz +8,5. Tiesa, brīžiem uzpūta spirgtas R vēja brāzmas, tāpēc vēsi varēja likties arī saulē, bet aizvējā un piesaulē patīkami silts. Pēcpusdienā likās, ka vējš ir mazliet mazāks. Uz saulrietu jau bija ap +3, +4 ar spirgtu vēju, debesis krāsojās dažādos toņos. Arī pašlaik +4, temperatūra nepazeminās. Debesīs tādi paplāni mākoņi, caur kuriem redzams mēness. RZR vējš, kas pārsvarā nav stiprs, bet brīžiem uzpūš kāda stiprāka brāzma. Jāgaida rītdienas dinamiskie laikapstākļi. Iespējams, ka aiz aukstās frontes pēcpusdienā būs iespējams vērot ko līdzīgu līča efektam.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   18.03.2016 01:01
17. martā no rīta t. +0,5*. Spiediens 768mm. A pusē aizejoši vidējie slāņmākoņi. No R-ZR ātri nāk zemi, izplūkāti gubmākoņi. Dienas laikā zemie gubmākoņi. Vējš mērens līdz mēreni stiprs, kas lēni griežas uz ziemeļu pusi. T. strauji paaugstinājās līdz +10*. Aizvējā to sevišķi labi varēja just. Stundas laikā, kamēr bija atvērts logs, istabā ielidoja liela, apdullusi muša. Debesīs brīžiem bija nelieli spalvu mākoņu kušķi. Pēc saulrieta Z pusē bija lielāki spalvu mākoņu sakopojumi. Vēlāk Mēnesi brīžiem aizklāja zemo gubmākoņu vāli. Pašlaik t. +2,1*. Spiediens 759mm. Mēnesis nedaudz aizmiglojies un tam pāri slīd vidējo slāņmākoņu kušķi.
Eiropas stiprākā zemestrīce Vidusjūrā starp Krētu, Kipru un Ēģiptes piekrasti. Stiprums 3,8 balles. Dziļums 7 km. Notika 18:25.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   18.03.2016 03:21
Vēlākā pēcpusdienā līdz +8 vairs nepakāpās, kādu brīdi vēl mazliet virs +7 turējās, tuvāk vakaram pamazām uz leju. Uz rieta pusi lielākie mākoņi izklīda, saulīte spīdēja godam spoži, palika vien nedaudz plāno, augsto spalvu-slāņu mākoņu. Vējš gan turpināja neganti pūst, bet spiediens turpināja lejupslīdi.
Vakara gaitā mākoņi atkal savākušies, vismaz tagad zvaigznes vairs neredz, bet Mēness pirms neilga laika vairs tikai pa brītiņam paspīdēja pa mākoņšķirbām. Ja vakarā diezgan ilgi grādi bija apstājušies pie +4 un tikai tuvāk pusnaktij sāka straujāk krist, tad nesen bija palicis vairs tikai +1,4*C, taču pēdējās pusstundas laikā atkal pakāpies līdz +2*C. Spiediens gan nokrities jau līdz 752 mm. Naktī vismaz vējš pierimis.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   18.03.2016 06:47
Ļoti silts rīts. Aukstā fronte vēl nav atnākusi, temperatūra joprojām +4, spirgts ZR vējš un mazliet sārtas debesis saullēktā.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   18.03.2016 08:08
Nupat sākās putenis!
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   18.03.2016 08:10
Rīgā gan skrien ātri gubumākoņi, pagaidām bez puteņa. Zeme "melna", +2 grādi, rītā ir 7m/s RZR vēja brāzmas.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   18.03.2016 08:44
Pirmais sniega mākonis pārskrēja pāri samērā ātri, bet nākošie jau tuvojas.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   18.03.2016 08:11
Mana meteodiena- 18.3.16. - ir šeit.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   18.03.2016 08:38
Zolitūdē tagad vērojams līča efekta sākums - no jūras virzās gubumākoņi, pagaidām gan ar minimāliem nokrišņiem - vienu brīdi varēja redzēt dažas pārsliņas. Uzspīd arī saule. Vēl +2.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   18.03.2016 09:01
snieg un putina. -2.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   18.03.2016 10:31
Kā no rīta Rīgā saule un vējš.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   18.03.2016 10:37
Rādās-no meteo viedokļa šodien būs interesanta diena. Turpināšu fotografēt un likt kadrus manis te drusku augstāk nosauktā saitē.
 


Apstrādā...
Madarela (Jaunpils nov., Viesatu pag./Rīga, Mangaļsala) :   18.03.2016 10:38
Plkst. 10:20 Jaunpils. nov. Viesatu pag. sāka snigt. Temperatūra +3.
Vakardien tik skaista, saulaina, lai gan vējaina diena. Pusdienā saulē bija +10 grādi.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   18.03.2016 11:05
Nu gan pūššššš.........Tik stindzinoši auksts. Par spīti visam, pa nakti atkal 5 l bērza sulu satecēja. Pie zemajiem grādiem gan paliks rāmāks...Patlaban +1*C. Saule ik pa brīdim pa mākoņspraugu paraugās, un atkal pazūd. Mākoņi gan nav nekādi biezie, nez vai no tādiem kas var snigt. Tumšāk izskatās D pusē, par A nav skaidrs- mežs priekšā:)
13:00 pilnīgi skaidras debesis, saule:), vējš.
Labots: 18.03.2016 12:56, Biruta
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   18.03.2016 12:22
No rīta bija saulains, bet ar nejauku vēju. nupat sākās pamatīgs putenis. Īsts raganu sabats. O grādu. Riebīgs laiks.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   18.03.2016 12:24
Mākoņi, brīžam saule, nedaudz pūš, brīžam putraimvedīgs sniegs ar tieksmi uz puteņošanu, T +0.3, spiediens 754 m/Hg, viss slapjums pazudis no ceļa un pagalma, kautkā dīvaini sauss.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   18.03.2016 13:08
Līdz plkst. 12:00 saulains laiks ar brāzmainu Z vēju sausa zeme, kopš vakardienas un +5.6*C. Strauji atnāca pelēki mākoņi no Z puses, apmācās sāka birt lieli "putraimi", gaisā arī virpuļoja sniegpārslas gan lielas, gan arī smalkas. Uz 10 minūtēm bija balta zeme. Snigšanas laikā t nokrita līdz +0.3*C.
Snigšanas starplaikos +2*C, un "operatīvi" izkūst tas, kas uzsnidzis, starp mākoņiem uzspīd arī saule.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   18.03.2016 14:21
Šodien saule, sniegputenis, saule, sniegputenis utt., brāzmains ziemeļrietenis, temp. svārstās ap -2. [saite]
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   18.03.2016 14:40
Nekas nesnieg, vienkārši spīd saule, mākoņi visur un pūš brāzmains vējš, laikam nekāda sniega tā arī nebūs.
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   18.03.2016 15:00
Naktī bij mazdrusciņ sasnidzis, bet zeme joprojām slapja. Septiņos no rīta vēl bija +3, bet vairs neiesila; ap divpadsmitiem - +2. Pēc pusstundas gāju ārā uz veikalu aizbraukt - piesaulītē jūtami kusa, mašīna bij slapja un no sniega tīra. Gruntene dubļos, asfalts peļķēs. Pēc 20 minūtēm, atpakaļ braucot, auto termometrs jau rādīja -5, kaut gan ceļš vēl bija slapjš. bet vēl pēc 5 minūtem, kad biju mājās, zem kājām jau kraukšķēja. Vēl pēc brīža sākās TĀDS putenis - pamatīgs, brāzmains vējš, redzamība 50 - 80 metri. Uz ceļa tas būtu bijis ļoti nepatīkami... Norima šis jau pēc minūtēm 15, tagad saule, pa brīžam gan satumst un temperatūra tā arī pie tiem -5 turas.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   18.03.2016 16:07
Šodien laikapstākļi diezgan interesanti, stiprs vējš, dažādi mākoņi, pa laikam arī saule un braucot atpakaļ no Pļaviņām trāpijās pat īslaicīgs dažu minūšu sniegputenis pirms Tīnūžiem. Rīgā šobrīd pārsvarā saulains, snidzis vēl nav un Z puses vējš brāzmās pūš līdz 15 m/s dzenājot pa ielām smilšu mākoņus, atkritumus un pērnās lapas.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   18.03.2016 16:31
Beidzot īss putenis ir Rīgas Z daļā.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   18.03.2016 17:31
Braucu no Rīga, nenormāli skaisti mākoņi, īpaši koši, kad saule uzspīd. Ik pa brīdim varēja redzēt, ka birusi krusa, Līčos braucu pa maziem skritulīšiem, tie vējā skraidīja pa ceļu, izskatījās visai amizanti. Pie loga šobrīd rāda -1, bet tas jau laikam tikai iesākums. Elektrība par laimi vēl turas, bet zari gan zem vecajiem kokiem daudzi. Laiks tik mainīgs kā drīzāk rudenī, ne pavasarī.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   18.03.2016 17:47
No rīta 6-os +2, 7-os jau -0,5 un pirmais putenis. Vēlāk dienā gan sniega, gan krusas putenis, diezgan stipras vēja brāzmas, arī saule ik pa brīdim. Starp citu, liekas, šoziem tāds putenis vēl nebija bijis. Pašlaik saule, mēreni brāzmains vējš, nokrišņu nav, -3 grādi.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   18.03.2016 19:25
Tik vienu reizi sabira drīzāk krusa, nevis sniegs. Auksts. Lai gan vējš , liekas, nedaudz pierimis.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   18.03.2016 20:31
Nu tad beidzot RietumKrastā ir iestājusies ziema.. pirms 18:00 bija pamatīgs putenis ar stiprām ZR puses vēja brāzmās, neliela sniega sega ir izveidojusies, ko papildina "'wind chill"' vēja aukstuma sajūta... patreiz -2.6*C...
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   18.03.2016 21:26
šodien jautrības bija daudz - ziema tiešām atgriezusies, ļoti normāla. Rīts sākās ar labu snigšanu un putināšanu. Kaut arī t-metrs rādīja -2, atkususī zeme nebija salusi, svaigais sniedziņš - mīksts. Dienā gana daudz saules, ik pēc laiciņa ieradās kāds mākonis ar sniegu un puteni (vairākas reizes, piecas vismaz). Sasniguši pāris cm. Dienas gaitā tapa arvien vēsāk, šobrīd -7, ļoti spožas zvaigznes un mēness, vējš piestājis.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   18.03.2016 21:38
Šodien Skultē, Saulkrastu tuvumā, pavasarīga un visnotaļ dinamiska diena. Braucot turp priekšpusdienā, varēja redzēt tumšākus mākoņus A malā. Gandrīz visu priekšpusdienu gar A malu turpināja nākt krusas vai sniega mākoņi, bet virs galvas saulains, brīžiem pat teju pilnīgi skaidras debesis. Temperatūra tuvu 0 un virs, saulītē pat silti, ja trāpās aizvējš. Pret pēcpusdienu mākoņu bija vairāk, bet visi nokrišņu mākoņi pārsvarā aizgāja garām pa DR malu. Pa īstam trāpīja tikai viens krusas putenis. Uz 5 minūtēm smiltis sagriezās kopā ar krusu un putinājās. Vēlāk saulē krusa izkusa, ēnā saglabājās. Vēlāk varēja turpinat vērot krusas mākoņus no jūras, kas visi smuki aizgāja garām, bet skati fotogēniski. Arī vējš pamatīgs - vēja brāzmas noteikti ap 20 m/s un jūrā lieli viļņi, kas pamatīgi šlakstījās uz mola. No garam ejošiem mākoņiem tika vēl bišķiņ krusas. Varēja manīt, ka jau salst, peļkēm veidojās ledus garoziņa, uz mola nelielas lāstekas. Saulrietu neizdevās vērot, jo saule iegrima līča efekta mākoņos, kas vairāk skar līča austrumdaļu. Temperatūra ap -2, -3. Rīgā vakarā mainīgs mākoņu daudzums, bet visi nokrišņi vairak uz rietumiem. Te krusas aptuveni tikpat maz, cik Skultē. Pašlaik -2, caur mākoņainām debesīm redzams mēness.

21:54: Zolitūdē uznācis sniega graudu mākonis no līča. Birst krusa un rupjš sniegs, zeme kļuvusi krietni baltāka.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   18.03.2016 22:42
Pa dienu kaut kas pabira, jūtamas sekas uz zemes neatstāja. Ap plkst.16iem biju Rīgā dažas stundas, tur tā pūta, oi,oi,oi, brāzmās apm. 12-16 m/s, brīžiem spīdēja saule, brīžam bira putraimi un šķeltie zirņi, kas gan pēc brīza izkusa. Un tādi mākoņi oi,oi, tikai nebija ar ko fotografēt. Siguldā ap 19-30, nekāda vēja, nekāda sniega, pavēss, tagad T-4.7, spiediens vairāk nekrīt, pat mazliet ceļas.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   19.03.2016 01:00
18. martā no rīta dažādi mākoņi vairākās kārtās. Kopumā 8-9 balles. T. +2*. Spiediens 756mm. Mērens ZR vējš. Vēlāk saradās ātri skrejoši zemie gubmākoņi, bet vidējie slāņu un augšējie spalvu mākoņi izzuda. Kādu brīdi tie sabiezēja un palika vienmuļi pelēki. Nokrita dažas sniegpārslas un viss. Spiediens nokritis līdz 755mm. Vējš pastiprinājās un pagriezās no Z. Priekšpusdienā zemo gubmākoņu palika mazāk. T. pakāpās līdz +3*. Tālu, Z-ZR pusē vispār bija skaidras debesis. Jau likās, ka nekas nebūs. Stiprais vējš izdzenās mākoņus. Tomēr, nē! Atsevišķi gubmākoņi palika tumši un no tiem sāka birt sniega graudi. Tomēr īstais pūtiens un putenis bija ap 16. Pēc tam ik pēc brītiņa uznāca sniega brāzmas. Zeme lēni pārklājās ar sniega kārtu. Pašlaik t. -4,3*. Spiediens 760mm. Aiz loga virpuļo kārtējā sniega brāzma. (pl. 0:55)
Eiropas stiprākā zemestrīce Rumānijas A daļā, uz Z no Bukarestes. Stiprums 3,9 balles. Dziļums 115km. Notika 07:47.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   19.03.2016 03:36
Piektdiena izvērtās interesanta, pasaule ir pamodusies! :) Nakts gaitā un agrā rītā pamazām kļuva siltāks, pēc 8.00 jau gandrīz +4*C. Agrā rītā debesis vēl mākoņiem klātas, bet drīz skaidrojās, un pēc tam MMD. Kādu laiku salīdzinoši mierīgs, bet ap 9.00 uznāca mākoņi, sagriezās pamatīgs slapja sniega putenis, zeme ar debesīm kādu brīdi kopā griezās. Grādi strauji nokrita līdz 0*C, spiediens - līdz 748 mm. Bet tas ne uz ilgu - lielie mākoņi aizgāja, tad atkal MMD un ik pa laikam saule uzspīdēja. Arī sasnigt nekas nesasniga - kas bija, tas ātri nokusa, un pusdienlaikā vairs nekādu pēdu nebija.
Grādi atkal pamazām rāpās augšup, un, lai arī nekur tālu netika, tāpat mazos plusos turējās, ap +1,5...+3*C. Arī spiediens pamazām sāka kāpt. Un tā līdz nākamajam putenim, kas lēma ierasties neilgi pirms 15.00. Tad vējš sacēlās vareni stiprs, gluži kā frontālā negaisa laikā vasarā kokus locīja, redzamība nokrita labi ja līdz 50 m, grādi strauji nokritās mīnusos, cik piefiksēju, no +2,5*C ap 14.30 līdz -2,7*C pl. 15.15. No sniega gan atkal nekā - tikai mazs sirmums uz zemes vietām palika. Vēlāk, kad atkal Saule izlīda, nokusa gandrīz viss, lai arī termometrs rādīja -1...-2*C. Bet asfalts vēl pāris stundas mitrs turējās. Zeme acīmredzot bija sasilusi. Spiediens joprojām kāpa.
Uz vakaru pamazām visas izrādes beidzās, pierima arī vējš, debesis arvien vairāk skaidrojās (pēcpusdienā vēl bija pāris diezgan iespaidīgi mākoņi, bet tie aizgāja pa malu), temperatūra nostabilizējās mīnusos ap -2...-3*C. Vēlākā vakarā aizvien skaidrāks, t* diezgan ātri nokritās līdz -6*C un līdzīgi turas arī tagad, mazliet slīdot vēl uz leju.
Šobrīd skaidrs, zvaigžņotas debesis, -6,5*C, spiediens jau vairākas stundas stabilizējies pie 757 mm.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   19.03.2016 06:18
Šorīt -8,6, drīz lēks saule.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   19.03.2016 07:13
Labrīt! Skaists rīts, pēc vakardienas iztrakošanās, lēns ZR vējš. Ap -8. Šogad 1. reizi - saulīte lec ZA (89*), riet ZR (271*). Dienas garums 12 h 08 min. [saite]
Labots: 19.03.2016 07:17, muntis
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   19.03.2016 14:43
Nopietni snieg un puteņo jau pusstundu bet laikam driz beigsies (skatoties radarā), T-2.1, spiediens 756 mm/Hg
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   19.03.2016 14:55
Patreiz Rīgas Z daļā- ir masīvs sniega gāziens, redzamība 300m.

15:08: Mana meteodiena- 19.3.16. ir šeit.

15:34: Un ir neliels video- no pusdienas masīvā sniega biruma.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   19.03.2016 15:44
Lēni, bez vēja snieg, stundas laikā vairāk kā 5 cm pūkas. -4. [saite]
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   19.03.2016 17:08
Dienā daudz saules, neliels vējš. Pēcpusdien sasniga kādi 3 cm sniega. Pašlaik -1, apmācies, bez nokrišņiem.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   19.03.2016 17:09
Naktī Rīgā brīžiem skaidrojās, bet sniga vai nu maz, vai nemaz. Minimālā temperatūra -4. Rīts uzausa apmācies un ar raibu sniega kārtiņu uz zemes. Priekšpusdienā mazliet sniga sīkām pārslām, tikai vienu brīdi stiprāk un nedaudz putināja. Tomēr sniegs uz virsmām kusa, neskatoties uz to, ka temperatūra bija ap -1, -2. Laikam zeme iepriekš bija sasilusi un vēl nav paspējusi atdzist. Dienas gaitā debesis tādas viegli piemākušās, līdz ar to bieži varēja ieraudzīt dūmakainu sauli. Vienu brīdi ap diviem temperatūra pakāpās līdz nullei, bet trijos uznāca sniegs, kas gan ātri pārstāja. Pašlaik -2, saules vieta nav redzama, bet R pamale diezgan patumša. Uz zemes sniega paliekas saglabājušās vien atsevišķās vietās. Raugoties radarā, var izteikti redzēt, ka sniegs lielākoties skar Kurzemes Z, ZA, A, DA un Zemgales rietumus, bet līdz Rīgai praktiski nekas netiek.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   19.03.2016 19:01
Rīgā snieg. Ir vienmēr skumji, kad snieg martā.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   19.03.2016 19:17
Labāk martā, nekā aprīlī vai maija sākumā.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   19.03.2016 20:04
Tiešām- labāk tā. Martam piedien, Lieldienām arī:))Lai gan šogad uz Lieldienām var būt jau bez sniega.
Piņķos mazliet snieg, mazliet kūst. Grādi ap-0*C.
Toties Tukumā ir atgriezusies īsta ziema. Ar puteni un piesnigušām ielām. Uz lielajiem ceļiem -arī ar mašīnām grāvjos. Vai nu nespēj novērtēt ceļa apstākļus, vai arī riepas jau pasteigušies nomainīt........
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   20.03.2016 01:15
Toms Bricis šīvakara Panorāmā (un arī šeit) uz Lieldienu brīvdienām pasolīja jau +10...+15*C! :)) Lai piepildās, turēsim pie vārda! :)
Labots: 20.03.2016 01:15, lightning
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   20.03.2016 10:21
GFS modelis tā arī prognozē, bet iespējams, ka Lieldienas vēl būs ap +5 ... +10 grādiem, un tikai pēc Lieldienām kļūs ievērojami siltāks.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   20.03.2016 10:20
Es tam piekrītu... Tomēr sniegs martā nepasargā no sniega aprīlī.
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   19.03.2016 20:37
Šodien biju Rīgā, tur ap nulli, drēgns, vējains, riebīgs. Mūsgalā rīta -5 likās siltāki. Pa dienu sasnidzis - kādi 4 - 5 cm. Toties aukstums nevāji piekodies - izbraucot no Valmieras, bija -10, bet mūsgalā stabili -14 - 15 un vietām pamatīga radiācijas migla. Nevienas laika ziņas zem -10 nesolīja un LVĢMC mājaslapā arī rāda, ka Rūjienā patlaban -5. Smieklīgi kaut kā. Laiks gandrīz pilnīgi skaidrs un rāms; interesanti, kas būs no rīta.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   19.03.2016 22:02
visai saulaina un auksta diena. Rītā -6, bet naktī un agrākā rītā noteikti bija vairāk. Dienā -2, vējš - nestiprs, bez nokrišņiem. Šobrīd spožs mēness, -8.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   19.03.2016 22:47
Dienvidū sasniga 3-5 cm irdena sniega, pēc tam līdz vakaram pārsvarā saulains. Tagad mēness un T-6
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   19.03.2016 23:52
Nu laikapstākļi ir interesantāki un dinamiski, Vakardien gan visi potencialie sniegu nesoši mākoņi gāja Rīgai garām, sniga pavisam maz, toties pa dienu pamatīgs brāzmains vējš, daudzi sīki zari lūzuši, pa gaisu gāja smiltis, putekļi, pērnas lapas un drazas... Šodien ik pa laikam sniga, reizēm arī stiprāk, un kaut arī temperatūra it ka bija nelielos mīnusos, tomēr kusa un neko daudz nekrājās. Bet vakarā arī mūsu pusē uznāca ilgāks un stiprāks sniegputenis un nu zeme un ietves ir baltas, zemi klāj 2-3 cm bieza sniega sega. Beidzot pa ilgiem laikiem lielisks laiks, un sniega sega, forši :) Vakars skaidrojas, nesnieg, piesalst -4, meness , jauka vakara pastaiga...
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.03.2016 00:04
Mana meteodiena (19.3.2016.) ir aizgājusi.

00:09: Un sākas nākamā meteodiena - 20.3.2016.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   20.03.2016 01:07
Nakts minimums palika pie -6,5*C, rīts mākoņains. Dienā jau arī skaidrojās, MMD, diezgan bieži uzspīdēja Saule, pēcpusdienā grādi pakāpās līdz -1, taču virs nulles netika (max -0,5*C). Pēc 15.00 uznāca pamatīgs putenis, pamazām veidojās balta seģene, taču vietām sniegs kusa, kaut arī t* turējās ap -1...-2*C. Kad pēc puteņa uzspīdēja saule, baltums vēl pakusa, tomēr drīzumā nāca jauni sniega mākoņi, un, lai arī ne īpaši stipri, bet mazliet vēl uzsniga. Vējš visu dienu pārsvarā lēns, epizodiski stiprāk uzpūta (sevišķi pirmā puteņa laikā).
Vakarā ap 18.00 bija izveidojies ~1-2 cm sniega klājiens, vēlāk vairs īpaši nekusa, neskaitot lielākās ielas. Temperatūra diezgan ilgi turējās ap -3, bija gandrīz apmācies, bet ap 21.30 sākās skaidrošanās un sekojoša strauja t* lejupslīde. Vienubrīd pie -5,5*C tā piebremzējās, bet vien uz neilgu laiku, šobrīd jau -6,4*C. Debesīs spožs Mēness un zvaigznes, aukstums turpina pieņemties spēkā. Ja nesavāksies mākoņi, līdz rītam var būt visi -10. Spiediens dienas gaitā mazliet te nokritās, te pacēlās, bet šobrīd 754 mm.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   20.03.2016 01:16
19. martā no rīta bija skaidrs ar dažiem slāņu mākonīšiem. T. -7*. Lēns līdz mērens vējš. Spiediens pakāpies līdz 761mm. Priekšpusdienā no jauna apmācās un ap pusdienas laiku stipri sniga. No gaisa krita 2-3 cm lielas sniegpārslas. Pēcpusdienā snigšana turpinājās. T. pacēlās līdz +0,5*. Sniegs uz asfalta strauji kusa. Vakarā snigšana pamazām beidzās. Zemi klāja 8cm bieza sniega kārta. Pašlaik t. -2,7*. Spiediens 757mm.Hg. Mēness nav redzams.
Eiropas stiprākā zemestrīce Zviedrijas Z daļā, Botnijas līča ziemeļos. Stiprums 4,3 balles. Dziļums 20km. Notika 21:55.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   20.03.2016 02:02
Grādi turpina krist, nu jau -7,2*C. Bet paskatos LVC faktiskajos, un saprotu, ka tie vien ziediņi - vietām Latgalē jau līdz -12, Vidzemē līdz -15...
Labots: 20.03.2016 02:05, lightning
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   20.03.2016 03:19
Pašlaik jau tuvojas -17!!! [saite]
Labots: 20.03.2016 04:13, muntis
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   20.03.2016 10:24
Zosēni ir oficiāli Latvijas aukstuma pols. :) Zosēnos sešos no rīta bijis -14,9.
Labots: 20.03.2016 10:26, Saksija
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   20.03.2016 10:36
LVĢMC Zosēnos kā minimālo reģistrējis -15,5, LVC Melturos -17,7, bet lokāli bija vēl aukstāks ( Munta galerijā redzams -21).
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   20.03.2016 06:48
Pie manis šorīt viss nosarmojis, -9,5. Apsveicu visus ar pavasari!!!:).
Labots: 20.03.2016 06:58, Migla
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   20.03.2016 08:03
Pie manis arī :) . Piecos gan bija tikai -7 un migla karājās kādus 10m virs zemes, bet uz saullēktu kļuva aukstāks un migla iekāpa kokos "strādāt" par sarmu. Skaisti :).
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.03.2016 10:28
Mana meteodiena (20.3.2016.) ieskrienas - šeit.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   20.03.2016 11:07
Rīgā šis rīts arī ziemīgs. Naktī debesīs mākoņu nebija daudz, un tāpēc temperatūra rīta agrumā Zolitūdē pazeminājās līdz -7, aukstākais rīts kopš janvāra. Skati īsteni ziemīgi, jo zemi apklajis mirdzošs un pūkains vakar vakarā uzsnigušais sniedziņš 2 cm biezumā, bet kokus un krūmus bija apklājusi neliela sarma kā ziemas sveiciens astronomiskā pavasara rītā. Vietām aptuveni 1-2 cm bieza ledus kārtiņa. Vakardienas sniegs pilnībā piesalis, bet zeme zem sniega ne visur bija sasalusi, uz ietvēm vietām bija slidens. Saule gan ātri uzsildīja gaisu un jau deviņos bija -1, bet tagad jau +1, no jumtiem, asfalta jau piesaulē viss izkusis, sarma nokritusi, bet sniegs uz zemes vēl saglabājas. Jau kopš rīta no līča nāk tādi skaisti gubumākoņi, bet sniegs pagaidām nav rādījies, varbūt arī nemaz nebūs.
 


Apstrādā...
Raitis, Sametis  (Zante, Kandavas novads/arī Rīgas Z daļā) :   20.03.2016 13:34
Iefilmēju nelielu video- skudras rosās / 20.3.2016. ap 12:00 Rīgas Mežaparkā.
 


Apstrādā...
meteolapa  :   20.03.2016 17:38
Aktuāls jautājums! :)
Kā nākamnedēļ ar raksta veidošanu? Kāds piesakās?
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   20.03.2016 18:23
Sveikti Lielajā dienā!

Saullēktā -8, sarma. Diena saulaina, mmd, -1. Sniega sega nekāda: pārsvarā vien šur tur simbolisks baltums; vietām ēnā uz meža ceļiem biezāka sasalusi kārtiņa.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   20.03.2016 18:42
Rīts Rīgā Pārdaugavā gan uzausa skaists, ziemīgs, viss bija balts, arī koku zari nedaudz apsniguši un neliela sarma un saule... Kamēr tiku pie āra iešanas viss jau krietni mainijās, spoža saule daudz ko nokausēja, ari sniegs daudzviet dienas laikā nokusa, palika vien tur kur ēna. Diena saulaina ar gubumākoniem bet sniega stadiju tie ta ari nesasniedza. Vakarā saule norieteja plīvurainos augšejo slāņu mākoņos, naktī varbūt atkal uzsnigs...
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   20.03.2016 19:18
Vakardien, pēc aukstas nakts līdz -7.5*C, kļuva siltāks līdz -1*C un visu dienu ar maziem pārtraukumiem sniga. Tā rezultātā, šorīt bija piesnidzis līdz 10cm svaiga sniega, kas parādoties saulei pie zilām debesīm, krietni saplaka. Zem koku zariem nokusa pavisam, jo tur bija plānāks.
Teritorijas, kas eksponētas pret dienvidiem, ir jau bez sniega, bet visur citur ēnā un Z nogāzēs ir sniegs "līdz potītēm". Šodien saulītē t uzkāpa līdz +4*C.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   20.03.2016 21:26
Vakar vakarā piesniga aptuveni 3cm, tajā skaitā arī koki bija apsniguši. Šodien no rīta ziemīga aina vēl ir saglabājusies, bet spoža saule visu izkausēja, tikai vietām ir palicis sniegs.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   20.03.2016 22:19
Plkst.06-15 šorīt fiksēta temperatūra -9.8, toties saulē viss ātri sasila un ap plkst.10iem jau bija ap nulli. Diena saulaina un jauka, vairāk mākoņu A pusē. Šovakar nav tik auksts kā vakar, tagad T-3.1, spiediens 753 mm/Hg, skaidrs un zvaigžņains.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   21.03.2016 01:34
20. martā no rīta t. -6*. Spiediens 757mm Migla un sarma, visos augstumos vienāda. Debesis redzamas. Saule, kā blāva ripa. Lēns vējš. Migla pazuda ap 10. Saule arvien spožāka. Bez saulesbrillēm neiztikt. Dienā saulains. T. līdz 0*. Pie pamales ZR-Z-ZA pusē līča gubumākoņi - DR-R pusē spalvmākoņi un pie pamales tumši slāņmākoņi. Vakarā visu debesi pārņēma spalvu un slānmākoņi. Pašlaik t. -2,1*, paliek siltāks. Spiediens 756,5mm, krīt.
Eiropas stiprākā zemestrīce Rumānijas A daļā, uz Z no Bukarestes. Stiprums 3,9 balles. Dziļums 150km. Notika 13:46.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   21.03.2016 03:34
Naktī uz svētdienu tomēr lieli sali izpalika - nakts otrajā pusē savācās mākoņi, un min.t. palika pie 2.30 sasniegtajiem -7,6*C. Vēlāk -6...-7*C robežās. Rīts mākoņains, bet drīz vien skaidrojās, dienā MMD, daudz saulainu mirkļu. Īpaši saulaina pēcpusdiena. Iepriekšējā dienā uzsnigušais sniedziņš ātri pazuda, palika vien nedaudz baltuma šur tur māju Z pusē un citur, kur Saule neiespīd. Pēcpusdienā tīri patīkams laiciņš, grādi plusos jau kopš pusdienlaika, pēcpusdienā +2...+3, bet, tā kā vējš minimāls, likās tīri jauks un pavasarīgs laiks. It īpaši piesaulē. :)
Vakarā pēc 18.30 atkal mīnusos, debesis kādu laiku skaidras, t* nokritās līdz -2...-3*C, bet vēlāk savācās mākoņi, aukstāks vairs nekļuva. Tagad gan skaidrojas, debesīs diezgan daudz zvaigžņu parādījies, jautājums tikai - vai uz ilgu laiku. Katrā ziņā daudz vēsāks nav kļuvis, šobrīd -3,1*C. Jau kopš vakara bezvējš, spiediens visu dienu praktiski uz vietas, arī tagad tikpat, cik vakar, 754 mm.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   21.03.2016 07:18
-2,2, snieg sīks sniedziņš un apkārtne atkal kļūst balta.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   21.03.2016 08:28
Mašīnas term. uzrāda -1,4,pie mājas stabils -1.Snieg.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   21.03.2016 10:34
rītā -5, apmācies. Nu jau stundu pamatīgi snieg. Ja tā līdz vakaram, būs kupenas līdz ausīm :)
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   21.03.2016 11:13
Snieg, bet +0*C grādos arī kūst. Ielas asfalts ir bez sniega. Šodien iztiekam bez saules. Vējš minimāls, tātad mākoņus nebūs kam izgaiņāt.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout