Slēpt attēlu

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 28.02.2016)

Pirmdiena, 29. februāris (22:00) (Kamēr vēl nav publicēta jaunā nedēļa...)

 Šodien virs Latvijas nostiprinājās anticiklona IVAN centrs, kas turpmāk pārsvietosies uz austrumiem un daļēji noteiks laikapstākļus Latvijā, ienesot vēsāku gaisu tuvākajās dienās, īpaši nakts laikā. Šodiena Latvijas lielākajā daļā bija daļēji mākoņaina, gaiss iesila līdz +1...+3 grādiem. Naktī uz 1. martu Latvijā mākoņu būs pavisam maz, taču uz rīta pusi no DDA puses mākoņu kļūs vairāk. Gaisa temperatūra līdz -2...-8, Vidzemes augstienē zem -10 grādiem. Rīt dienā ap 0...+3, vairāk mākoņu Latgalē un Zemgales austrumos.

 

 

 

   Prognoze nedēļai (22.02.)


    Šonedēļ visu nedēļu laikapstākļus Latvijā lielākoties noteiks zema spiediena ieplaka ar centru virs Skandināvijas pussalas, un laikapstākļi mainīsies maz. Nedēļas nokrišņiem bagātākā diena būs pirmdiena, kad valsti šķērsos XIN ciklona oklūzijas fronte, atnesot intensīvu snigšanu. Dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz 0...+4 grādiem.

 

    Nakts uz otrdienu būs nedēļas siltākā nakts. Debesis būs mākoņainas, brīžiem skaidrosies, Kurzemē un Vidzemes ziemeļos brīžiem gaidāms slapjš sniegs un sniegs. Gaisa temperatūra -1...+2. Dienā 0...+3, daudzviet brīžiem gaidāms neliels slapjš sniegs. Vairāk nokrišņu Kurzemē un Vidzemes ziemeļos. Naktī uz trešdienu mākoņains, +1...-1 grāds, bet vietām, kur mākoņu būs mazāk, līdz -2...-3 grādiem. Dienā mākoņains, brīžiem uzspīdēs saule, būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Temperatūra +1...+3.

 

   Arī ceturtdien un piektdien laikapstākļus Latvijā noteiks zema spiediena apgabals virs Skandināvijas vidienes, dienvidos atradīsies augsta spiediena apgabals, bet uz austrumiem - Melnās jūras ciklons. Debesis būs mākoņainas, skaidrosies vien vietām un brīžiem, lielākoties Kurzemē. Atsevišķās vietās iespējams neliels sniegs vai slapjš sniegs. Gaisa temperatūra naktīs ap +1...-3, dienā no 0...+1 austrumos līdz +2...+3 pārējā valsts daļā.

 

   Brīvdienās atmosfēras spiediens virs Latvijas paaugstināsies un laikapstākļus noteiks anticiklona rietumu mala, tomēr gaisa temperatūra un mākoņu daudzums mainīsies maz. Debesis saglabāsies mākoņainas, un saule uzspīdēs reti, bet gaisa temperatūra pazemināsies tikai par aptuveni grādu - naktīs joprojām +1...-4, dienās -1...+2. Sniega sega līdz nedēļas beigām valsts rietumu un centrālajā daļā lielākoties būs nokususi, bet uz austrumiem no Rīgas tā saglabāsies un vietām valsts ziemeļaustrumos pat 10-20 cm biezumā. Vismaz Vidzemē un Latgalē sniega sega saglabāsies arī marta sākumā.

 

   Nākošajā nedēļā varētu kļūt vēl nedaudz vēsāks un minimāls sals Latvijas lielākajā daļā varētu būt arī dienas laikā, naktīs iespējama temperatūras pazemināšanās lokāli pat līdz -10 grādiem, tomēr joprojām laikapstākļi nebūs stabili un tos vairāk noteiks ciklonu darbība, tāpēc brīžiem gaidāmi nokrišņi - pārsvarā slapjš sniegs un sniegs.

 

Atskats uz aizvadītajām dienām


Pirmdiena, 22. februāris

Latviju no RDR dienas gaitā šķērsoja XIN ciklona siltā oklūzijas fronte, sākot no Kurzemes no agra rīta līdz pēcpusdienai Latvijā nesa intensīvu snigšanu, Kurzemes piekrastē tikai lija. Aiz frontes temperatūra no +1...-1, paaugstinājās līdz 0...+4 grādiem, debesis brīžiem skaidrojās un bija novērojamas arī īslaicīgas aizfrontes nokrišņu brāzmas, kas nesa slapju sniegu un lietu. Sniega sega pēc kārtējās snigšanas lielākajā daļā valsts sasniedza 3 - 22 cm, tomēr jau dienas otrajā pusē tā daudzviet kusa.

 

Otrdiena, 23. februāris


Ciklona aizfrontē. Nakts gaitā daudzviet Latvijā bija novērojams īslaicīgs lietus, vietām arī slapjš sniegs. Diena lielākoties mākoņaina, brīžiem skaidrojās, vietām īslaicīgi sniga vai lija, vairāk Kurzemē un Vidzemē. Dienā ap +1...+4. Sniega sega dienas gaitā kusa daudzviet Latvijā. 

 

Trešdiena, 24. februāris


Uz dienvidiem no neliela ciklona virs Skandināvijas vidienes. Dienas gaitā vairāk saules uzspīdēja Kurzemē un Zemgales rietumos, mazāk Vidzemē un Latgalē. Valsts dienvidos bija novērojami nelieli nokrišņi - pārsvarā slapjš sniegs. temperatūra naktī -1...+2, dienā ap +1...+6. 

 

Ceturtdiena, 25. februāris


Uz dienvidiem no neliela ciklona. Dienas gaitā konvekcijas rezultātā vietām Kurzemē, Zemgalē un Vidzemes rietumos bija novērojami īslaicīgi slapja sniega nokrišņi no atsevišķiem mākoņiem. Valsts rietumu un centrālajā daļā brīžiem spīdēja saule, austrumos lielāka mākoņainība. Dienā ap +1...+5.

 

Piektdiena, 26. februāris


Neliels ciklons uz ziemeļrietumiem netālu no Latvijas. No rīta daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā neliels mākoņu daudzums, tomēr dienas gaitā mākoņu kļuva vairāk, daudzviet mākoņainas debesis. Nokrišņi bija lokāli un tikai vietām Kurzemē un Vidzemes ziemeļos. Vairāk nokrišņu sniega un slapja sniega veidā neliela ciklona ietekmē bija vakarā Vidzemes ziemeļu daļā, kas turpinājās arī naktī. Dienā Latvijā joprojām nelieli plusi - +1...+5.

 

Sestdiena, 27. februāris


Naktī neliela ciklona ietekmē Vidzemes lielākajā daļā sniga, sniega segai palielinoties par 1 - 4, lokāli pat par 10 cm. Dienas gaitā uz DA no Latvijas izveidojās neliels anticiklons HANS. Dienas gaitā Rietumlatvijā un valsts centrālajā daļā mākoņu bija maz, bet austrumos saglabājās vairāk mākoņu. Gaiss iesila līdz +2...+6.

 

Svētdiena, 28. februāris


Atradāmies starp diviem anticikloniem - austrumos un rietumos, kamēr netālu uz D, DA atradās neliels ciklons. Naktī daudzviet mazliet uzsala, dienā daudzviet Latvijā dūmakainas debesis, gaiss iesila līdz +1...+4. Valsts DA mākoņi bija biezāki un arī nedaudz sniga neliela ciklona ietekmē, kas atnesa sniega segas palielināšanos par 0-3 cm.
 

Migla (Siguldas novada dienvidi) :   22.02.2016 11:53
Snieg un snieg...sniega segas biezums jau 18 cm, bet " maisam gala neredz". Sniegs ir ļoti!!! smags, smagākais šajā ziemā.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   22.02.2016 13:04
Rīgā snigšana mitējusies, klāt nākuši ap 3 cm svaiga slapja sniega. Saulkrastos šorīt kopējā sniega sega bija ap 10 cm bieza, blīva un smaga ar lielu ūdens saturu. Žēl, ka prognozēs neparādās normāli plusi, tikai dancis ap 0 šurpu turpu. Ja šis sniegs strauji nokustu tad mazajās upēs atkal paceltos braucami ūdenslīmeņi.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.02.2016 19:30
Turpinās slapjdraņķainā nejaucība. Dienas 1. pusē daudz sniga slapjš sniegs, bet, tā kā t* visu laiku plusos, uzreiz kusa nost. Uz ielām slapja sniega un ūdens putra, pūta mērens R puses vējš, gaiss mitruma pārsātināts. Pēcpusdienā snigšana mitējās, bet piesnigušais turpināja kust, temperatūra vidēji ap +1,5*C, epizodiski līdz +2*C. Dažas reizes mēģināja skaidroties, bet nekas vairāk par gaišākiem brīžiem mēģinājumu laikā nesanāca.
Viens no šādiem mēģinājumiem norit šobrīd, kad tikko A pusē mākoņspraugās pavīdēja mēnessgaisma, bet nu atkal debesīs viss tumšs. Nokrišņu pēdējās stundās vismaz nav bijis, vējš mainīgs - te pierimst, te stiprāk uzpūš. Sniegs turpina kust, t* šobrīd +1,3*C.
P.S. Kamēr rakstīju - debesīs pavēries logs, un nu spožs Mēness caur vieglu dūmaku gaismu lej! :)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   22.02.2016 19:55
Šodien sniga kārtīgi, brīžiem smukām pārslām, brīžiem slapja ķēpa. Tiesa, kusa arī, tāpēc sniega biezums stipri nepieauga. Uz vakaru sniegs pārgāja smidzeklī, tagad pārstājis pavisam.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   22.02.2016 21:06
Rīgā pēcpusdienā ir uzspīdējusi saule. Cerams, ka rīt būs atkal saulaini brīži.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   22.02.2016 22:41
Rīgā šodiena dinamiska. Sniga no 8 līdz 12, pie tam lielākoties lielām pārslām un skaisti pie aptuveni 0...+0,5. Sniega papildinājums gan tikai 3 cm. Pēc 12 apmācies un mākoņains, bet īsi pirms un ap trijiem Rīgas centrā pārsteidza spoža saule un dzidras debesis. Tiesa, tikai uz pārdesmit minūtēm. Sniegs izcēlās ainavā. Temperatūra ap +3, pamatīgi kusa un pilēja kā pavasarī, pa ielām tecēja mazi strautiņi. Uz ietvēm joprojām pabieza šļura, bet nebija nemaz tik traki. Tomēr, kā jau aizfrontē, pusčetros atnāca nokrišņu brāzmas - neliels lietus kopā ar slapja sniega pārslām, kas pārgāja tikai slapjā sniegā, - būtībā slapjums no debesīm. Vēlākā pēcpusdienā atkal vairs nokrišņu nebija, bet saule uzspīdēja tik uz īsu brīdi. Vakarā ap +1. Tikko atkal bija slapjš sniegs, bet nu pārstājis, ietves tādas pelēcīgas. Sniega segas biezums - 7 cm, kopš sestdienas lielu izmaiņu nav, jo kas pieblīvējas un nokūst, atkal piesnieg klāt. Trešdien valsts rietumiem un centrālajai daļai prognozē līdz +5, arī rīt sniegs vēl kusīs. Es pat nezinu, vai sniegam ir vērts izkust, ja pavasaris tāpat pie durvīm vēl īsti neklauvē.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   23.02.2016 01:37
Vakarā nesniga, turējās ap +1,5*C. Bet pēdējās stundas laikā brīžiem atkal uzsnieg sīks slapjš snieģelis, temp. grozās mazliet zem +1*C, šobrīd +0,7*C.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   23.02.2016 08:06
Viss kūst,te sniegs,brīžiem lietus.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   23.02.2016 12:43
Beidzot beigušās drūmās dienas. Sniega segas biezums bija apm. 5 cm. Tagad mākoņains 7 balles. Mērens R-DR vējš. Brīžiem drusku uzpilina. Spiediens 750mm. Mans dators nobeidzies. Nezin, kad dabūšu jaunu.
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   23.02.2016 13:32
Sniegs turpina kūst, bet ļoti lēni, kaut ārā ir +3 grādi, ik pa laikam uzspīd saule, ik pa laikam ļoti reti uzlīst.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   23.02.2016 15:52
Kurzemes vidienē šodien ļoti pavasarīgas sajūtas. Braucot Rīga - Stende - Kuldīga - Tukums - Rīga sniegs daudzviet nokusis pavisam, vietās kur vēl saglabājies tā biezums 1 - 3 cm un rīt gan jau nokusīs pilnībā. zaļi lauki, reizēm uzspīdēja saule un arī pa laikam kāda lietusbrāzma trāpijās no gubumākoņiem, kas atgādināja līča efektu.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   23.02.2016 16:50
Lauku ceļi pašlaik šausmīgi "caurkrītoši"- pa virsu slapja sniega putra, apakšā dubļu jūra. Lielākie ceļi ar asfalta segumu atkusuši, bet vakar, neskatoties uz to, ka tīrīja, intensīvās snigšanas laikā bija pilnas grāvmalas ar mašinām.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   23.02.2016 16:51
Rīta pusē nomācies, palaikam no debesīm slapjš sniegs un lietus, +1,5...+2*C, rīta min. +1,1*C. Pēc pusdienlaika nokrišņi mitējās, drīz debesis pamazām skaidrojās, un pēdējās stundas jau MMD, arī Saule bieži uzspīd. Vējš no R-DR puses, diezgan stiprs, vien pēdējās stundās mazliet rāmāks. Sniegs kūst gandrīz vai acīmredzami, asfalts jau pasen nokusis, bet kopš rīta daudzviet pat uz zemes jau sniega sega nost. Nav brīnums - pēdējās stundās t* turas ap +3*C (piesaulē daudz vairāk), max +3,2*C, tagad mazliet sāk atdzist, šobrīd +2,7*C. Pēcpusdiena ļoti pavasarīga! :)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   23.02.2016 18:42
Slapjdraņķis mijās ar lietu. Temperatūra dienā pāris grādu virs nulles. Ceļi, kas iepriekš slikti tīrīti, tagad krīt cauri, braukšana draņķīga.
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   23.02.2016 19:00
Pēdējo dienu slapj... fuj, pē, nemaz nezinu, kā lai nosauc. Bet sniegs uz vakarvakaru bija sanācis savi 20 cm. It kā pat nekūst, bet tikai tāds slapjš un saplok; tā jau bija blīvs, bet tagad līdz kādiem 10 cm ir sašļucis, svina smagumā. Zem sniega vietām slapjš, vietām mazliet piesasalis. Sniegavīri gan sanāk lieliski, vienu galerijā iemetīšu :) IMHO svaigi celts sniegavīrs ir ļoti laba informācija par sniega temperatūru, blīvumu, mitrumu u.c., tātad tieši par dabas apstākļiem, lai kā arī tas vienam otram nepatiktu :p
Var manīt, ka pavasaris tuvojas un saules radiācija pieaug - pat mākoņainā laikā katrs melns plankumiņš sniegā vai pie zemes tūdaļ paplašinās ar kūstošu "alu" (caurumu, ne šķidrumu).
Labots: 24.02.2016 15:50, Nelabojams
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   23.02.2016 19:09
Labāk nekā vakar: siltāks, sniegs pakusis un saulīte mazliet paspīdējusi.
Labots: 23.02.2016 19:16, Saksija
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   23.02.2016 22:20
Nakts otrajā pusē un no rīta brīžiem lija pie +1. No rīta nācās konstatēt, ka no zemes nākušais aukstums kaut kad naktī slapjo pļurzu vietām bija padarījis cietu un slidenu, bet dienā nekas tāds vairs īsti nemanījās. Diena mākoņaina, saulainu brīžu bija maz, pa retam varēja sajust nelielu smidzeklīti. Sniegs negribīgi kusa, nu jau sniega sega ap 4-5 cm, zem kokiem daudzviet tādas nav, vietām ir raiba zeme. Dienā pat ap +3...+4, tagad +1,5, debesīs caurumaina mākoņu sega. Pēc prognozēm rādās, ka rīt būs saulaina diena.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   24.02.2016 08:50
Rīts atšķiras tikai ar nelielu apledojumu un sērsnu uz sniega /kur tas ir/
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   24.02.2016 15:52
Pēc vakarvakara snigšanas mums vēl joprojām kādi 10-12 cm blīvas, slapjas masas. Neraugoties pat uz konstantajiem +2 visu dienu.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   24.02.2016 18:14
Šodien ļoti dinamiskas debesis, skaisti mākoņu krāvumi virzījās gar pamalēm. Bet virs galvas - bez nokrišņiem. Saule, lai, kādu reizi uzspīdēja. Grādi biku virs nulles.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.02.2016 23:12
Naktī brīžiem pasniga slapjš snieģelis, dienā pārsvarā apmācies, dažas reizes nelieli nokrišņi - dienā mazliet uzlija, vakarā nedaudz slapja sniega. Pēcpusdienā skaidrojās, pāris stundas pirms saulrieta brīžiem saule uzspīdēja. Sniegs gan kūst strauji, daudzviet zeme jau plika, citur vēl caurumaina netīri balta sega zemi klāj. Ziemas baltums nedaudz manāms vien vietās, kur saule neiespīd, vismaz pilsētā. Temperatūra šodien pārsvarā +2...+3ºC robežās, bet pēcpusdienā kādu brīdi pagrozījās arī ap +4 grādiem (max +4.4ºC).
Vakarā nedaudz uzsniga, neliels baltums parādījās arī tur, kur pirms tam bija pazudis, bet simbolisks. Tagad jau labu brīdi bez nokrišņiem, šobrīd mākoņos manāma mēnessgaismas atblāzma, temperatūra vairākas stundas nostabilizējusies mazliet virs +1, šobrīd +1.3*C.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   25.02.2016 08:30
Atkal apsalis un kluss rīts,zīlītes pieklusušas.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   25.02.2016 09:40
Sešos no rīta pie loga -1, vakardienas slapjā sniega " putra" sasalusi ledus klučos. Sniega segas biezums no 12-14 cm, neizskatās, ka tas tikpat ātri nokusīs kā pūkainais janvāra sniedziņš, jo šis ir sablīvējies un vietām pārvērties ledū.
Labots: 25.02.2016 09:48, Migla
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   25.02.2016 18:11
Smuka diena šodien bijusi, no rietumiem nāca smuki gubu mākoņi, starpcitu pirmie šajā gadā, nokrišņu nebija, visu laiku spīdēja spoža saule, saulē temperatūra bija izteikti augstāka, tāda pavasarīga diena izdevusies.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   25.02.2016 19:27
Šodien RietumKrastā bija jauka saulaina diena, =3.2*, DR neliels vējelis ar vakarpusē smukiem izteiktiem cb koncencijas mākoņiem, kas atnesa nelielu īslaicīgu sniega veida lietutiņu... pamaniju divas dienas atpakaļ pie Pērkonas kanāla iebraucot Liepājā no Nīcas puses ziedošas lazdas, kā arī ceriņiem pumpuri jau pamazām briest.. cik zinu, tad bērzu sulas arī sāk pamazām tencināt, jau sāku dzert pirmās.. Interesanti, ka nākošnedēl varētu uznākt "aukstuma vilnim"', kas var Kurzemes DR daļā apstādināt bioloģisko augšanas procesu augu un putni ieceļotāji nāksies lidot vairāk uz dienvidu pusi, kā piemēram "'lauku cīruls"' un "ķīvīte""...
 


Apstrādā...
N Wests (Engures puse) :   25.02.2016 20:16
Īsti pavasarīga diena.Lai cik arī silta un saulaina nebūtu janvāra diena,to nevar pielīdzināt šim laikam.Saulei jau cits augstums,un līdz ar to arī krāsas citas.Dažas dienas atpakaļ bija dzirdamas pirmās dzērves.
Pēdējais sniegs,kas uzkrita,ap kokiem nemaz nenoturējās - tūlīt nokusa.Tātad arī koki jau ir modušies.
Ārā jau vienmēr ir ko darīt,un šodien bija tā,ka nemaz negribējās iet iekšā.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   25.02.2016 21:22
pirmdien (22.02) visu dienu intensīvi nāca lejā slapjš sniegs. Otrdien (23.02) un trešdien (24.02) tikpat intensīvi kusa, arī uzlija, uzsniga. Visur bija pamatīga šļura. T no +2 līdz -2. Naktīs piesalst. Šodien ne īsti kusa, nedz arī sniga (manījās pāris pārslas). Sniega sega vairs nav gluži vienlaidu, bet ir. Tā, kas iepriekš bija sasalusi. Uz lauku ceļiem joprojām šļura. Šodien prādījās viens saulesstars. Zīlītes dzied no rīta līdz vakaram.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.02.2016 22:16
No rīta vietām mazmazītiņ piesalis, viegla čirkstoņa zem kājām. Min.t. -0,1*C. Diena mākoņaina, ar nelielu, brīžiem mērenu vēju, dažas reizes īslaicīgi nokrišņi - gk. slapjš sniegs, reizi kaut kas krusai līdzīgs. Jūtami vēsāks kā dienu iepriekš - rītā un agrā priekšpusdienā knapi virs 0*C, vēlāk vidēji ap +1,5*C, epizodiski pakāpās līdz +2 (max +2,3*C). Pēcpusdienā brīžiem skaidrojās, arī Saule uzspīdēja. Vakarā kādu laiku turējās ap +1, vēlāk pamazām uz leju, pašlaik sīks sniedziņš krīt no gaisa, +0,4*C.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.02.2016 00:19
Kādu brīdi pasnidzinājās, tagad caur mākoņiem ik palaikam Mēness uzspīd. Grādi nupat sasnieguši apaļu nulli.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   26.02.2016 08:20
-1,2,pret rītu spožs mēness.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   26.02.2016 08:24
MMD, -2, sniega kārta vid. 15 cm. Ziema turpinās... [saite]
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   26.02.2016 13:19
Pāris plusi virs nulles. Saule caur mākoņiem, kuru , jo tālāk, jo paliek vairāk. R puses vējš. Sniegs dilst acīmredzami, saulei un vējam kooperējoties.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.02.2016 00:45
Naktī uz piektdienu mazos mīnusos, min. -0,9*C. Dienā nekā interesanta - rīta gaitā lēnām izrāpās virs nulles, debesis nemainīgi (gan ne vienlaidu - mākoņi mijās un mainījās, bet no skaidras debess ne pleķa) nomākušās, vienīgi vēlā pēcpusdienā, pirms 17.00, mazliet paskaidrojās, taču saulīte tāpat pie teikšanas netika. Vējš lēns līdz mērens, bez nokrišņiem, vien vakarā pirms 18.00 īsu brīdi neliels snieģelis, kas turpat izkusa. Temperatūra kopš priekšpusdienas nemainīgi +1...+2*C robežās, šobrīd +1,2*C. Arī citādi totāla pelēka stagnācija. Ne ziema, ne pavasaris...
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   27.02.2016 08:47
Naktī uzbiris svaigs baltums, šorīt -1, neliels rietenis un MMD. [saite]
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   27.02.2016 10:37
Kārteja vienmuļa un meteogarlaicīga diena šajā nebeidzamajā rudenpavasarī, līdziga jau vairākam aizvadītam. Sniega mūsu pusē tikpat ka nav, pārsvara apmācies, tomēr nekādu nokrišni jau dažas dienas nav manīti, pāris grādi plusā , viss ka uzkāries. Laimigie Vidzemes/Latgales iedzivotaji pagaidām var vēl baudīt tikpat ka normālu ziemu un kārtigu sniega segu, tur pavisam citas noskaņas,un skati, ka šeit pelecibā...
Labots: 27.02.2016 10:38, gubumākonis
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.02.2016 18:46
Nezinu, kā ir dziļāk Latgalē un laukos, bet vismaz Līvānos no kārtīgas sniega segas nav ne miņas. Līdz ar to nekādu ziemu neizbaudīsi... Jā, vietām dažus cm biezs baltums ir, bet daudzviet pilnīgi pliks. Bet grādi tāpat vien dažas iedaļas virs nulles, un pēdējās dienās totāls saules trūkums (arī pirms tam uzspīdēja vien labākajā gadījumā pāris stundas pēcpusdienās). Tā kā vismaz laikapstākļi nekādu laimi arī manā pusē pusē nenes.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   27.02.2016 10:49
Šodiena ir apmākusies, lai gan agri no rīta debesis bija ar nelieliem mākonīšiem. Pūš skaudrs R puses vējš. T* ir nedaudz zem nulles. Putni noteikti jūt pavasari:)Apmēram pusstundu esot laukā, šodien jau redzēju 5 gulbjus pārlaižamies un kaut kādu ļoooti trokšņainu mazputniņu bariņu.
Man gan nerāda maikla norādītā adrese, ziemeļblāzmas sakarībā, tāpēc ielieku mātes googles atrastās.Nezinu, vai ir tās pašas, bet nu............nezinu , ko teikt.It kā skaisti, bet tai pašā laikā- biedējoši. Saprotu, kāpēc senāk cilvēki baidījušies no kāviem......
Labots: 27.02.2016 10:50, Biruta
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.02.2016 18:23
Nu šis fēnikss ir vienkārši izcils! Bailes vismaz man gan tas neiedveš, bet fascinē ar savu diženumu, atgādinot par Visuma varenajiem spēkiem... :)
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   27.02.2016 10:59
Sniega segas biezums ~ 10 cm. Ir vietas, kur sniega mazāk (ap 8cm), kur kupena, tur ap 14 cm. Pļavā viens, otrs kurmju rakuma jumts jau atkusis, bet kopumā skats uz pasauli balts. Ap sešiem uzbirdināja mazs sniedziņš, pēc septiņiem skaisti uzlēca saule, bet nu atkal saradušies mākoņi. No rīta sērsna tik liela, ka brīžiem pat mani turēja, bet nu jau atkal zābaks krīt sniega kārtai cauri, grūti iet pa sniegainu lauku. Ap septiņiem ieurbām kļavā, ap desmitiem jau 3 l sulas satecējis.
Labots: 27.02.2016 11:35, Migla
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.02.2016 18:19
Pelēcība neatkāpjas... Visu dienu nemainīgi nomācies, un, lai arī ne tik tumšs kā citām reizēm, saule tā arī neparādījās. Bet nu vismaz sauss, bez nokrišņiem. Temperatūra mazos plusos gan naktī (mazliet zem +1), gan dienā (vidēji ap +2,5ºC, max +2,9ºC). Taču visai nepatīkams, mērens līdz vidēji stiprs R vējelis pūta, no pavasarīgām sajūtām ne smakas. Savukārt lielie plikas zemes laukumi neļauj rasties arī stabili ziemīgām asociācijām. Gadalaiki iestrēguši starp sezonām...
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   27.02.2016 19:30
Naktī bija uzsniguši ap 10 cm sniega. Dienā saule mijās ar mākoņiem, temperatūra nelielos plusos.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   27.02.2016 20:40
naktī bija uzsnidzis 1 cm svaiga baltuma. Pirmā dienas puse ar spožu sauli un +5 grādiem. Uzsnigušais, protams, pazuda. Sasalušie daži cm sniega turas un tik viegli nepadodas saulei. Vakarpusē samācās. Bezgala pavasarīga noskaņa ...
Labots: 27.02.2016 20:51, Pierobežā
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   27.02.2016 21:21
No rīta ap 0 un mākoņains, no rīta brīžiem uzspīdēja saule, bet priekšpusdienā gan ne. Pēc vieniem caur gubumākoņiem atkal sāka spīdēt saule. Temperatūra sasniedza +5, diezgan pavasarīga diena un saulītē silti, bet diezgan nepatīkams vējš atgrieza realitātē. Pēc saulrieta noskaidrojās un uz zemes gandrīz uzreiz piesala. Gaisā gan vēl sīki plusi - +0,5. Sniegs pļavās un dārzos vēl daudzviet ir saglabājies, bet teorētiski var uzskatīt, ka nav vienlaidu sniega segas. Tuvākajās dienās rādās vēsāks laiks, bet ar nokrišņiem vien valsts austrumos, kur pastiprināsies ziema. Nekas interesants laikapstākļu ziņā arī nākamnedēļ valsts rietumiem un centrālajai daļai nav redzams. Prognozes pārējai marta daļai sola lielāku siltumu, bet tāpat nekāds lielais siltums līdz Latvijai netiks, īsts sals arī ne.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   27.02.2016 21:53
Agrs pavasaris Rīgā turpinās. Priecē, ka ārvien biežāk spīd saulīte.
 


Apstrādā...
Emilis (Ranka, Gulbenes novads) :   27.02.2016 23:57
[Ranka] Pagaidām biezākais sniegs šoziem un visnotaļ ideāls slēpošanai, bet, ne pateicīgs meža zvēriem. Sērsna traumē kājas.

Šovakar atcerējos savulaik no vairākiem meteo-censoņiem pieminētu problēmu - nepilnīgs meteostaciju tīkls Latvijā. Skatos skaisti sagatavoto LVĢMC sniega sega biezuma karti Latvijā. Priekuļos kopā samērīti 12 cm. Vakar sanāca braukt no Cēsīm uz Smilteni. Tūliņ kā izbrauc no Priekuļiem un līdz pat pašai Raunai sniega segas praktiski nav. Karte šis šķietami mazais 20 km posms kartē neparādās. Tā vietā parādās ka sniega segas biezums ir no 12 līdz 17 cm.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.02.2016 00:47
Vakara gaitā ir noskaidrojies, tagad jau dilstošs un diezgan zems, bet tomēr vēl visai spožs Mēness spīd. Temperatūra jau agrākā vakarā nobrauca mazliet zem nulles, tagad lēnām turpina slīdēt uz leju. Vēl jau nekas daudz, vien -1ºC, tomēr, ja neapmāksies, līdz rītam vēl dažus grādus lejup var nobraukt.
Cerams, ka šodien vismaz Saule uzspīdēs! Kāda jēga no skaidrošanās diennakts tumšajā laikā?... Būtu kārtīga ziema, vismaz saliņš būtu, bet šajā nesaprotamajā laikā... Ne zivs, ne gaļa.
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   28.02.2016 09:01
Saulkrastos šorīt piesalis, -2 grādi un caur zemajiem mākoņiem saule brīziem mēģina spīdēt. Vakar kopā ar Purvu Bridējiem biju jaukā pārgājienā pa Melnā ezera un Cenas purviem. Dienas otrajā pusē pat noskaidrojās un saule uzspīdēja radot ļoti pavasarīgas izjūtas.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   28.02.2016 12:19
No rīta 7-os visas mašīnas ar ledus kārtiņu, ēku jumti arī balti, bet jau 10-os viss atlaidās. No rīta bija pastiprs R puses vējš, tagad, skatos, tas ir pierimis un arī virziens mainījies........ Grādi joprojām ap +/- 0*C. Saule mēģina spīdēt, bet nu atkal kaut kādi mākoņi lien virsū.
Labots: 28.02.2016 12:21, Biruta
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   28.02.2016 13:20
Vakar pēc saulrieta strauji palika auksts, pirms pusnakts lēca skaists "pusgrauzts mēness" ripulis :). Šorīt sērsnas kārta Tik stipra, ka vēl līdz pusdienai pa virsu varēja staigāt. Kļava arī "atkusa" tikai pēcpusdienā, vakar satecēja 7l, šodien būs mazāk.
Labots: 28.02.2016 15:55, Migla
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   28.02.2016 15:22
Šodien diezgan daudz saules, termometrs rāda +3,5 grādus. Sniegam kājas cauri krīt tikai vietām, vietās, kur caurkusumi, ap koku stumbriem, pie sienām kūst diezgan cītīgi.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.02.2016 19:20
Salīdzinot ar citām dienām, šodien beidzot pelēcība atkāpusies - lielāko dienas daļu caur mainīga biezuma dūmaku spīdēja Saule, diena gaiša un skaista. Vienīgi rīta pusē debesis bija apmākušās, un apmācās arī pievakarē. Arī temperatūras diapazons šodien krietni plašāks - naktī nelielos, bet stabilos mīnusos, min.t. -3.1ºC, bet dienā plusos, max.t. +4.2ºC. Siltākais ap 13.30-14.00, vēlākā pēcpusdienā palēnām vēsāks, diezgan ātri nokritās līdz +1ºC. Bet pēdējās stundas laikā sācis snigt, pieņēmies spēkā vējš. Grādi vēl dažas desmitdaļas virs nulles, ielas mitras, bet citur jau plāna balta sedziņa veidojas.
 


Apstrādā...
meteolapa  :   28.02.2016 20:57
Kā nākamnedēļ ar iknedēļas laikapstākļu apskatu? Ir kāds, kas piesakās to veidot?
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.02.2016 21:50
Sniedziņš kādu brīdi vairs nebirst, neliela migliņa parādījusies. Baltums vien simbolisks, pat 1 cm nebūs. Vējš arī pazudis. Temperatūra grozās ap nulli - ne kūst, ne salst.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   28.02.2016 22:32
naktī bija krietni piesalis, -5. Diena saulaina, debesis dūmakainas. Dienā līdz +3. Sniega biezums ~7 - 8 cm. Šobrīd atkal piesalis, debesīs spožas zvaigznes.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.02.2016 23:58
Pēc vairākas stundas ilga pārdomu brīža grādi izvēlējās lejupceļu - pamazām piesalst, šobrīd -0,7*C. Vējš pilnībā norimis nu jau vismaz stundas divas. Debesis gan vismaz daļēji joprojām ar mākoņiem klātas - zvaigznes neredz, Mēness vēl nav uzlēcis, lai varētu spriest ko vairāk.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   29.02.2016 10:57
Šorīt -5, bet naktī sals līdz -8. Rīts nomācies - ar nelielu sarmu un dūmakainu migliņu.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   29.02.2016 11:53
Pelēki apmāciies , bez sniega un tie paši dažgrādi plusā, no ziemas pie mums ne vēsts, ta pati nebeidzama starpsezona turpinās...
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   29.02.2016 14:25
Jā, jā, norvēģi 8.martā Pinkos sola +10*C!!
Labots: 29.02.2016 14:25, Biruta
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   29.02.2016 20:30
Jā, Līvānos ar'! Un 9.03. pat +12*C! Redzēs, vai piepildīsies - parasti viņi ir solījuši mazāk nekā citi, vai šoreiz būs savādāk? ;) Es jau būtu varen apmierināts, ja tik silts patiešām būtu!

23.55 Redz, viss mainās, jaunākajā prognozē vairs tik mazi plusi palikuši... Bet gan jau siltums atnāks!
Labots: 29.02.2016 23:55, lightning
 


Apstrādā...
Nelabojams (Ķoņu pagasts) :   29.02.2016 18:03
Saule sākusi nopietni sildīt. Vakar tikai no rīta bij mazliet darbnīcas metāla krāsniņu jāpakurina, siltums turējās līdz pat vakaram, kaut ārā virs nulles tā i nepacēlās. Šodien, varētu teikt, tas pats.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   29.02.2016 18:35
Saulrieta pusē koši sarkanas debesis, t strauji pazeminās. Kļavu sulu spainītis tā arī kārtīgi neatkusa, dabūju padauzīt lediņu, lai nolietu nedaudz sulas dzeršanai.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   29.02.2016 19:24
Skaistas debesis R pusē. Gandrīz jūras zilums/zaļums. Gaišas joprojām. T* iet lejā, bet īstenībā sajūtas ir stipri aukstākas nekā reāli. Patlaban -2*C, neliels vējelis. Spožas zvaigznes virs galvām.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   29.02.2016 20:27
Naktī ap 2.00 pamanīju, ka bija uzkritusi bieza migla. Ap 4.00 gan tā jau bija praktiski izklīdusi, temperatūra -1...-2*C robežās, jo debesis mākoņiem klātas. Tādas tās arī rītā, tomēr ap 9.30 sāka skaidroties, un drīzumā pavisam noskaidrojās. Priekšpusdienā un pēc pusdienlaika saulains ar MMD. Uzreiz grādi panesās uz augšu - no 0*C ap 10.30 līdz +4*C 12.00.
Pēcpusdienā ap +3...+4, brīžiem pat +5 grādus sasniedza, bet pēc 15.00 jau zem +3 un lēnām uz leju, tāpat arī debesis atkal palēnām no R puses apmācās. Vēja tikpat kā nebija visu dienu, vien brīžiem mazliet uzpūta. Šobrīd daļēji mākoņains (šur tur pa kādai zvaigznei redzams), mierīgs, bet laikam mākoņu diezgan daudz, jo grādi nesteidz lejup braukt - vēl +0,5*C.
 


Apstrādā...
N Wests (Engures puse) :   29.02.2016 20:27
Jauka,saulaina un rāma diena.Ideāls laiks pavasara darbiem.
Pastāv tāds laika apstākļu novērojums,ka,ja februāra beigās nav ziemeļvēju,tad tie būs vēlāk (aprīlī).Gadu gaitā esmu tam pievērsis uzmanību un jāsaka,ka lielāko tiesu tas apstiprinās.

Vismaz manā pusē šogad ziemelis izpalika.Ļoti iespējams,ka tad,kad plauks ozoli un ievas,būs auksts.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout