Slēpt attēlu

Aktuālā situācija (21. - 27. 12. 2015.)

27.12. Svētdiena.
Sestdienas vakarā jau daudzviet piesalst (vietām Vidzemē sals ieradās jau pēcpusdienā), un nakts gaitā sals pārņems savā varā visu Latvijas teritoriju un pieņemsies spēkā, rīta pusē temperatūrai pazeminoties jau līdz -2…-7 grādiem, vienīgi vietām piekrastē tā saglabāsies ap nulli. Debesis daudzviet skaidrosies, tomēr vietām, gk. valsts centrālajā daļā, iespējami arī īslaicīgi nokrišņi – sākumā lietus un slapjš sniegs, vēlāk arī sniegs. Vietām uz ceļiem var veidoties neliels apledojums, līdz ar to atsevišķos posmos ceļi būs slideni. Pūtīs lēns līdz mērens, Vidzemes piekrastē vietām brāzmains ZR-Z vējš ar brāzmām līdz 15 m/s.

   

Dienā Latvijas A daļā valdīs pārsvarā saulains laiks, temperatūra saglabāsies 0…-2 grādu robežās, kamēr DR rajonus jau rītā sasniegs jauna biezāku mākoņu zona, kas dienas otrajā pusē Kurzemē un valsts vidienē atnesīs ilgstošu snigšanu. Maksimālā temperatūra valsts centrālajā un R daļā sasniegs 0…+2 grādus. Svētdienas vakarā sniega mākoņi sasniegs arī A rajonus, tomēr tur gaidāms mazāk sniega. Valdīs lēns R puses vējš, kas dienas gaitā iegriezīsies no DA un Kurzemē sasniegs 7 – 12 m/s.

   


26.12. Sestdiena.
Neraugoties uz to, ka piektdien Latvijā atkal noticis siltuma rekordu birums (18 novērojumu stacijās pārspēts 25.decembra maksimālās gaisa temperatūras rekords, bet Mērsragā, gaisam iesilstot līdz plus 9,5 grādiem, labots arī šīs dienas nacionālais rekords), pamazām tuvojamies pārmaiņu laikam un īstai ziemas atnākšanai. Tagad jau visai droši var prognozēt, ka pēc dažām dienām Latvijā valdīs sals. Bet – neskriesim laikam pa priekšu, tāpēc šoreiz – par tuvāko diennakti...
Sestdienas naktī un agrā rītā laikapstākļus noteiks ciklons virs Skandināvijas Z, tādēļ pārsvarā gaidāms mākoņains laiks, kas tikai brīžiem skaidrosies, bet palaikam, gk. Vidzemē, gaidāms arī īslaicīgs lietus. Pūtīs arī stiprs, brāzmains DR-R vējš, kas brāzmās sasniegs 15 – 18 m/s, piekrastē – līdz 19 – 22 m/s. Temperatūra pārsvarā no +3…+6 grādiem.

     

Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem pulksten 15:00. Dienas attēls atjaunojas pēcpusdienā, ap pulksten 16.

 

Dienā debesis brīžiem skaidrosies, uzspīdēs Saule, stiprais vējš pamazām sāks pierimt, nokrišņi iespējami vairs tikai vietām. Ja dienā gaidāms lietus, tad vakarā – jau slapjš sniegs un sniegs, vietām iespējams arī putenis. Vējš dienas gaitā iegriezīsies no ZR. Ja dienā temperatūra vēl pieturēsies ap +4…+7 grādiem, tad vakarpusē tā pazemināsies līdz -1…+3, un daudzviet sāks piesalt. Tādēļ ceļi kļūs slideni! Savukārt vēlākā vakarā un nākamajā naktī sals pamazām pārņems visu Latviju, un svētdienas rītā pozitīva temperatūra saglabāsies tikai piekrastes rajonos.

   

25.12. Piektdiena.

Ja Ziemassvētku vakars vēl visā Latvijā gaidāms mierīgs, A pusē debesis arī skaidrosies, tad naktī Latvijai no R tuvosies kārtējais ciklons. Tā iespaidā Kurzemē jau pēc pusnakts atkal sāks ņemties spēkā vējš, bet tuvāk rītam atnāks arī lietus mākoņi. A novados debesis naktī būs daļēji mākoņainas, nokrišņi nav gaidāmi. Gaisa temperatūra no +1…+2 grādiem skaidrākajās vietās A pusē līdz +5…+6 grādiem Kurzemes piekrastē. Rīta pusē kļūs siltāks, taču vēl vairāk ņemsies spēkā vējš, Kurzemē brāzmās sasniedzot 18 m/s.

   

Dienas pirmajā pusē valdīs mākoņains laiks, daudzviet ik pa brīdim uzlīs, bet vēlāk no R sāks skaidroties. Tomēr arī pēcpusdienā no atsevišķiem mākoņiem gaidāms īslaicīgs lietus. Visā valstī pūtīs brāzmains DR vējš ar brāzmām līdz 10 – 15 m/s, bet pēcpusdienā piekrastē – līdz pat 20 – 21 m/s. Joprojām būs silts – valsts lielākajā daļā gaidāmi +6…+8 grādi, mazliet vēsāks tālākajos A rajonos, kur +4…+5 grādi. Līdzīgs nepastāvīgs laiks saglabāsies arī Otrajos Ziemassvētkos, pēc tam gan laiks sāks mainīties, ciemos beidzot taisās aizgulējusies ziema. Bet par to – nākamreiz…

Visiem gaišus, priecīgus un laimes pilnus Ziemassvētkus!

24.12. Ceturtdiena.

Vakardiena atnesa jaunus siltuma rekordus, un visās LVĢMC novērojumu stacijās ir laboti siltuma rekordi. Savukārt Bauskā ir pārspēts arī 23.12. absolūtais siltuma rekords, jo šeit gaisa temperatūra sasniedza +11,4 grādus. Tāpat gandrīz visās novērojumu stacijās, izņemot Alūksnes un Ventspils, uzstādīti jauni decembra 3. dekādes maksimumi.

 

Naktī uz ceturtdienu laikapstākļus vēl noteiks aizejošais ciklons, tādēļ vēl daudzviet līs, visā valstī turpinās pūst stiprs vējš, kas brāzmās daudzviet sasniegs 16 – 18 m/s, Rīgā – līdz 20 m/s, bet vietām piekrastē – pat 22 m/s. Temperatūra pakāpeniski pazemināsies līdz +4…+7 grādiem.
Dienas gaitā laikapstākļus savā varā pārņems neliels augsta spiediena atzars, līdz ar to debesis būs vien daļēji mākoņainas, daudzviet spīdēs saule. Vējš, kas rītā vēl būs stiprs, dienas gaitā pakāpeniski norims, un Ziemassvētku vakarā pūtīs vairs tikai lēns līdz mērens DR-D puses vējš. Dienas gaitā temperatūra īpaši nepakāpsies, saglabājoties +6…+7 grādu robežās, bet vēlākā vakarā gaidāma tās pazemināšanās līdz +3…+4, A rajonos vietām līdz +1…+2 grādiem.

Paskaidrojumi:

Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem pulksten 15:00. Dienas attēls atjaunojas pēcpusdienā, ap pulksten 16.

Attēlu un citas informācijas avoti (saites):

1. Lietuvas hidrometeoroloģijas serviss (http://www.meteo.lt/en/web/guest/home-en)
2. Somijas Meteoroloģijas institūts (http://en.ilmatieteenlaitos.fi/weather-in-europe)
3. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (http://meteo.lv/)
4. Satelītattēli: Sat24.com (http://en.sat24.com/en/bc/infraPolair)
5. Maksimālās gaisa temperatūras: (avots: VAS Latvijas valsts ceļi)


23.12.2015. Trešdiena.

Latvijai no R puses pietuvojies kārtējais ciklons, kas atnesīs lietu, siltumu un stiprus vējus. Nakts gaitā Latviju šķērso siltā atmosfēras fronte, kas nes lietu, un aiz kuras Latvijas teritorijā sāk ieplūst īpaši silts gaiss no Rietumeiropas. Temperatūra naktī Latvijas A daļā pirms siltā gaisa ieplūšanas vēl nolaidīsies līdz +5 grādiem, bet R pusē nakts beigās pakāpsies jau līdz +9…+10 grādiem. Pieņemsies spēkā līdz tam mēreni stiprais DR-R vējš.
Rīta pusē +10 grādu siltums jau būs sasniedzis arī centrālos rajonus, dienas vidū un agrā pēcpusdienā Zemgalē, Latgalē un Vidzemes D daļā gaiss iesils līdz pat +10…+12 grādiem. Kritīs kārtējie siltuma rekordi. Tomēr visas valsts teritorijā pūtīs stiprs vējš, kas daudzviet brāzmās sasniegs 16 – 18 m/s, bet piekrastē – pat 20 – 22 m/s, un daudzviet palaikam līs.

Avoti: LVĢMC, Sat24.com, Somijas Meteoroloģijas institūts, Lietuvas hidrometeoroloģijas serviss

 

 

Kā iepriekšējā nedēļa aizgāja, tā arī jaunā iesākās - ar labotiem siltuma rekordiem. Nemainīgi mākoņainām debesīm un vietām ar nelielu lietu. Siltums, pēc LVĢMC datiem, šonakt Latvijā sasniedza +7...+10 grādus, un jau no rīta visās LVĢMC meteoroloģiskajās stacijās tika pārspēti 21. decembra siltuma rekordi. Reizē ar to 11 stacijās ir pārspēti arī decembra 3. dekādes siltuma rekordi, bet divās - atkārtoti. Siltākais laiks šodien valdīja Latvijas centrālajos rajonos.

Naktī Latvijai no R puses pietuvosies kārtējā nokrišņu zona, kas jau nakts otrajā pusē sasniegs Kurzemi, bet rītā aptvers arī centrālos rajonus, vēlāk aizejot uz A rajoniem. Temperatūra dienā gaidāma pārsvarā +7...+9 grādu robežās. Rīta pusē Kurzemes DR rajonos gaidāmas stipra DR-R vēja brāzmas.

Runājot par tālākajām šīs nedēļas dienām, nav gaidāma būtiska laikapstākļu maiņa, aizvien valdīs apmācies, visai vējains (īpaši piekrastē) laiks ar nelielu lietu. Temperatūra naktīs pieturēsies ap +3...+8 grādiem, dienās sasniedzot +5...+10 grādus. Ja otrdien kļūs par pāris grādiem vēsāks un maksimālā temperatūra, visticamāk, nepārsniegs +8...+9 grādus, tad trešdien tā daudzviet atkal pakāpsies virs +10 grādiem, sasniedzot +11...+12 grādu atzīmi un piesakoties uz jauniem siltuma rekordiem. Taču pieņemsies spēkā vējš, piekrastē brīžiem sasniedzot 18 - 21 m/s.

 

Ziemassvētkos laiks joprojām būs silts, lai arī kļūs pāris grādus vēsāks, un temperatūra turēsies +4...+8 grādu robežās. Bieži gaidāms lietus, un pūtīs stiprs, brāzmains vējš. Tomēr 27. decembrī, svētdien, Latvijā sāks ieplūst vēsākas gaisa masas, lietum piejauksies slapjš sniegs, A pusē var piesalt, un pastāv iespēja, ka gada nogalē kļūs vēl vēsāks, piesals un uzsnigs. Tomēr pagaidām prognozes rāda, ka iespējami dažādi laikapstākļu attīstības scenāriji, citi no kuriem paredz arī silto Atlantijas gaisa masu atgriešanos.

lightning (Līvāni) :   21.12.2015 22:08
Nemainīgi apmācies, totāli tumšs, mērens vējš, brīžiem nedaudz uzlija. Slapjuma pārpārēm. Bet siltums joprojām turas - naktī vēl mazliet virs +9, dienā kādu grādu vēsāks, bet tāpat stabili +8...+9*C robežās, šobrīd +8,2*C.
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   22.12.2015 00:23
Pie mums līst. Tikai igauņu radars uzrāda nokrišņu mākoņus. Starp citu, vai LVĢMC radars atkal ir par maksu?
 


Apstrādā...
meteolapa  :   23.12.2015 10:46
Mainījusies saite - skatīt šeit.
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   23.12.2015 12:07
Paldies :)
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   22.12.2015 01:27
21. dec. no rīta apmācies . T. +9*. Spiediens 760mm. Vēl pusdienas laikā patumšs. Pūta mērens DR vējš. T. nemainīga. Līdz vakaram bez izmaiņām. Pašlaik t. +7,2*. Spiediens 757mm.
1996.g. 21. dec. no rīta sals sasniedza -15*. Saullēkts skaidrs, bet drīz Saule iebrida spalvu-slāņu mākoņos. D. vējš. Līdz pusdienas laikam pilnīgi apmācās. T. paaugstinājās līdz -4* Vakarā sāka snigt. Spiediens lēni pazeminājās. T. pirms pusnakts noslīdēja līdz -7*. Sniega segas biezums nezināms.
Tuvākā zemestrīce Ziemeļjūrā, starp Norvēģiju un Dāniju. 4 balles, 20km dziļumā. Notika 10:31.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   22.12.2015 01:52
21. decembris Rīgā:
2009.g. naktī -12, dienā -9,mākoņains, sniegs, sniega sega 10 cm.
2010.g. naktī -14, dienā -8, saule mijās ar mākoņiem, dūmaka, sarma., sniega sega ap 28 cm.
2011.g. anticiklons, piesalst, 0-1, sarma, apmācies, sniegs nav.
2012.g. naktī -12, dienā -10, skaidrojās, anticiklons, sals pastiprinās, sniega sega ap 30 cm.
2013.g. naktī +3, dienā +6, apmācies, smidzinošs lietus, sniega nav.
2014.g. naktī -1, dienā +2, neliels lietus, apmācies, sniega sega daļēja...

2015.g. Parsvara apmācies, sauss, +7+9, sniega nav...
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   22.12.2015 04:28
Turpinot,
2008. naktī +1, dienā +2, neliels lietus,
2007. naktī +4 un dienā +3..+4, vakarā +2, smidzinošs lietus,
2006. naktī +1, dienā +5,
2005. naktī -5, dienā -2,
2004. naktī -5, dienā -1, vakarā -5, zemi sedz neliela sniega sega,
2003. naktī -1, dienā +3, vakarā +4, vētrains vējš,
2002. naktī -1, dienā -2, vakarā -4, vētrains vējš.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   22.12.2015 08:12
Silts rīts ar +7 grādi un nelielu lietu.
O!!!!!Apsveicu Lightning ar debiju.
Labots: 22.12.2015 08:13, saulcerīte
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   22.12.2015 11:30
Lightning, paldies:)Izskatās savādāk, bet ir labi:)Mēs nedēļas garumā varēsim pierādīt, cik pamatotas bija cerības vai bažas :))
Laukā smidzina, R puses vējš , silts +6*C.
Man mājas Z pusē jau zied dzeltenās prīmulas........Godīgi, istabā egli pat negribas.Ja nebūtu mazbērnu, toč nepirktu.Laukā viss tik zaļš !Priekš kam egli mājās?!Pie tam norvēģi uz 31. decembri dienas vidū sola atkal +10*C, ar lielu vēju komplektā(:
Labots: 22.12.2015 11:35, Biruta
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.12.2015 12:56
Šorīt apmācies, lietus, kas turpinās joprojām, mērens vējš, temperatūra turas mazliet virs +6 grādiem, šobrīd +6.2ºC. Bija plānots brauciens uz Rīgu, bet pēdējā brīdī nojuka.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   22.12.2015 14:17
O, ir kur iekomentēt :)
Viļakā līst. Nakts un rīts - varētu pat teikt - daļēji skaidri. Līt sāka ap 11-iem. T +5. Vakarā un naktī pastiprs vējelis. Šobrīd - minimāls.
Iepr. dienās - bez īpašas līšanas. Ak jā, vakar kādu stundu dienā lija gan, pat stipri. T ap +8, 20.12. vakarā +9, citiem mašīnas t-metrs esot rādījis +11.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   22.12.2015 19:16
Pēcpusdienā diezgan ātri lietus pārstāja, pēc 14.30 t* pakāpās līdz +7, vēlāk pamazām vēsāks. Tagad +5,7*C, vējš aizvien mēreni pūš, lietus kopš dienas vidus vairs nav lijis, taču tāpat pietecējis makten daudz.
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   22.12.2015 20:59
Lightning, Tev, paldies! Lakoniski un skaidri veidota sadaļa. :)

Manā pusē priekšpusdienā pamatīgi nolija, izveidojās palielas peļķes. Pēcpusdienā, mēģināja skaidroties, un tumsai iestājoties arī noskaidrojās. Līdz ar to vairs tikai +4*C.
Samērā mierīgs pirms nākamajām nokrišņu zonām. Rietumu vējš no 0...6m/s
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   22.12.2015 21:14
Paldies, Lightning! Ceru, ka pietiks iedvesmas turpināt.

Diena slapja, pārsvarā smidzeklis, vienīgi pēcpusdien kādu laiku nekas no gaisa nenāca. Temperatūra par pāris grādiem zemāka kā iepriekšējās dienās, pašlaik +5 grādi. Pūš mērens vējš.
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   23.12.2015 00:30
Lightning, paldies, laba debija, skaidri un saprotami.
Siguldā pa nakti un no rīta lijis, pa dienu aerosolveidīgaia smidzekļdraņķis vai vienkārši apmācies. Pievakarē pastiprinājās vējš, kas trenkā mākoņus, redzamas zvaigznes, būtu labāk to pa dienu darījis, būtu saule uzspīdējusi. Silts, vidēji +7-8 grādi. Pilsēta izskatās baigi salijusi, visur peļķes, mājās gan to īpaši neizjūtu, ak jā, dīķim normāls rudens līmenis.

Izskatās, ka atkal lietus tūre nāk virsū un līs mainīgā intensitātē līdz rītvakaram, kā arī būs jūtams vējš, kas arī rītvakar aprims. Rīt pēdējā ļoti siltā diena, vēlāk vairs nebūs tik silts, toties varbūt būs vairāk saulainu brīžu mākoņu spraugās
Labots: 23.12.2015 00:42, Aglims
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   23.12.2015 01:17
22. dec. Naktī bija lietus. Spiediens 752mm. No rīta apmācies. Zemi gubmākoņi ātri slīdēja uz austrumiem. To kontūras bija asas, gandrīz kā vasarā. Vējš mērens no R-ZR. T. +6*. Pēcpusdienā nedaudz skaidrojās, parādījās nelieli debesu laukumiņi. Tomēr Saule neuzspīdēja. Spiediens 758mm. Vakarā m.m.d. Esot bijis redzams mēness. T. noslīdēja līdz +4*. Tomēr drīz tā sāka celties. Ap10 sākās lietus. Pašlaik lietus laikam beidzies. T. +6,1*. Spiediens 757mm.
2001. g. 22. dec. no rīta apmācies, snieg. T. -4*. Spiediens ļoti zems: 735mm. Dienā īslaicīgas, spēcīgas sniega brāzmas, kopā ar brāzmainu ZR-Z vēju. Putenis. Dienas laikā palika arvien aukstāks. Pēcpusdienā spiediens strauji cēlās. Vakarā sniega brāzmas palika retākas un debesis vairāk skaidrojās. Sasniga kādus 15cm svaiga sniega. Nākošā rīta T. bija noslīdējusi līdz -24*.
Tuvākā zemestrīce Polijā, pie Čehijas un Slovākijas robežas. 2,7 balles, 2 km dziļumā. Notika 05:24.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   23.12.2015 07:05
Ārā līst, radara attēls iesprūdis, kā lai zin, vai tas mākoņa sākums vai beigas... Pie loga +7 grādi. Zemes ceļš paliek ar katru brīdi šaušalīgāks, izmircis, uzburbis, posmā, kur rudenī grants kārtu uzbēra, izveidojusies bieza "ziepju" kārta, īsts ceļš rallija cienītājiem. Bet vispār, lai cik man ļoti negribētos ziemu, es tomēr nospriedu, ka, ja nav, tad labāk lai ir tik silts kā tagad. Būtu knaps +1 un tāpat bez sniega un drēgns, būtu vēl krietni štruntīgāk :) .
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   23.12.2015 07:56
Rīta agrumā +7 grādi un iepuilējuši 3,6 mm
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   23.12.2015 09:37
Skatos, mums jauns autors aktuālajai situācijai.

Šorīt Rīgā +10 un patīkami silts D vējš. Šajā nedēļā vispār sajūtas kā septembra beigās. Pat jaku tā īsti neesmu vēl šonedēļ uzvilcis. Visām āra aktivitātēm, kas neietver ilgstošu sēdēšanu uz vietas pietiek ar džemperi. Žēl, ka nedēļas nogalē paliks vēsāks, tad man paredzēts pārgājiens Siguldas apkārtnē. Pie šodienas +10 pa nakti varētu gulēt teltī vasaras guļammaisā.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   23.12.2015 12:24
+9*C ,vējš, ik pa laikam uzlīst.Nesen nolija smalks lietus, vēja dēļ šaltis gāja gandrīz paralēli zemei.
Izrādās, jāgaida vēl lielāks gāziens.Slapjie Ziemassvētki ar vēdera vīrusu komplektā(kamēr mazbērni aug, pa jaunam izslimo visas "bērnu"slimības, pret kurām nav izveidojusies imunitāte, jupis ar ārā:()A vēl par svētku galdu jādomā...........
 


Apstrādā...
Magone (Kocēni) :   23.12.2015 12:28
+10 grādi. Līst. Paliek gaišāks, bet laikam ne uz ilgu laiku, skatoties radarā.
Nu jau gāž pamatīgi kā jāņos.
Labots: 23.12.2015 13:01, Magone
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   23.12.2015 16:31
+9,5 un ļoti stipri līst. Neatceros, ka jebkad uz Ziemassvētkiem būtu tik lielas peļkes, kādas ir pašlaik. Mierinu sevi ar domu, ka akas ļoti labi pildās ar ūdeni, jo pēdējā nedēlā neviens par sausu aku vairs nav sūdzējies :).
P.s. Apsveicu lightning ar debiju! :)
Labots: 23.12.2015 16:33, Migla
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   23.12.2015 17:31
Vel aizvien prognozes gadu mijai lēka un nestabilas, tomēr arvien pastāv diezgan lielas cerības, ka vismaz Jauno gadu sagaidīsim ar nelielu salu un sniegu.

Arī šeit patreiz sola ziemas atnākšanu, vakardien janvara sākumā pat salu līdz -16 Rīgā, bet šorīt jaunajs izlaidums atkal bija plusos, toties nākamajs atkal sola ziemu, sekojam un ceram.... Intriga paliek atklāta.

Paldies Lightning par Raita darba turpināšanu meteolapā :)
Labots: 23.12.2015 17:34, gubumākonis
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   23.12.2015 19:31
Domāju, ka būs auksti, šitajam rudens/neziemas balagānam kaut kad ir jābeidzas =D
 


Apstrādā...
meteolapa  :   23.12.2015 17:41
Vai kaads no laika veerotaajiem ir ieintereseets piedaliities LTV1 raidiijuma "4.studija" tapshanaa? Raidijums ir iecerejis veidot sizhetu par laika verotaju noverojumiem. Ja nu kads Rigas tuvuma ir ar mieru 28.12. piedalities intervija, lugums dot zinju!
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   23.12.2015 19:03
Lietaina diena, pēcpusdienā dažubrīd kārtīgi gāza.Vējš visu dienu brāzmains, vakarpusē kļuvis stiprs.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   23.12.2015 20:22
Paldies laitningam par Raita darba turpnāšanu!
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   23.12.2015 22:49
pamatīgi lija. Rīta puse ar nelielu smidzināšanu. Pēc vieniem uz 5 min. uzspīdēja saule, gana brīnumaina parādība pēdējā laikā. Jā, un tad nāca lielā līšana, arī vējš. T līdz +9. Šobrīd spožs gandrīz pilnmēness, ko ik pa brīdim aizsedz skrejoši mākoņi, +5.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   23.12.2015 23:44
Paldies lightning, ka turpini aktuālo situāciju. Es gan uzskatu, ka turpmāk ar to nevajadzētu nodarboties tikai 1 cilvēkam, vajadzētu būt maiņām. Uzskatu, ka arī es varētu veidot aktuālo situāciju ik pēc pāris nedēļām. Tas vēl jāsarunā.
Bet par laikapstākļiem - šodien nu jau kārtējā siltā diena ar +10. Varētu pat teikt, ka esmu aklimatizējies pie šādas temperatūras. Visu dienu nedaudz lija, zemi mākoņi, saule jau nez cik ilgi nav rādījusies ( pagājušajās brīvdienās nebiju Rīgā, tāpēc sauli būtībā neredzēju). Vakarā brīžiem uzpūta spēcīgs vējš, kas ļāva starp mākoņiem izspīdēt mēnesim, bet tagad atkal gandrīz apmācies, +7,5. Izskatās, ka šogad atkal būs līdzīgi Ziemassvētki kā 2013.gadā.
Tālākas prognozes uzrāda, ka svētdien snigs un pēc tam pat piesals. Tālākās prognozēs atkal redzams tikai dancis ap nulli. Tas pats bija redzams arī decembra sākumā par decembra vidu, tāpēc uz ziemu vairs īpaši neceru. Īsta ziema pašlaik liekas tāls, nepiepildāms sapnis. Tad jau pagājušā vada decembris, nesjatoties uz rudeni pusi mēneša, bija labāks par šo - ar 2 labākiem ziemas mēģinājumiem.
Labots: 23.12.2015 23:45, Rūdolfs
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.12.2015 00:58
Man nav iebildumu, tieši otrādi - būtu ļoti labi, ja kāds varētu palīdzēt. :) Pamazām piešaujos, bet daudz laika tas prasa. Tagad beidzot, šķiet, atkodu bilžu "taisīšanas" likumus.
Bet tāpat vienmēr katru vakaru jau arī nevarēšu kaut vai ko uzrakstīt, šaubos, vai vispār tas būtu iespējams. Tāpēc - laipni lūgtum, varam runāt, no manas puses nekādu šķēršļu!
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   24.12.2015 09:25
Varētu sarunāt, ka uzņemos vadīt nākamo nedēļu, jo šķiet, ka šonedēļ rakstu var papildināt tikai administrācija.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.12.2015 20:49
Varam tā sarunāt, es ar mieru!
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   24.12.2015 06:48
Jau vismaz 3 naktis pēc kārtas esmu redzējusi mēnesi Rīgas debesīs, taču dienā - polārā nakts (arī aiz polārā loka šobrīd nav jau melna tumsa, bet nomācoša krēsla). Tā kā saule nav mana stihija, tad OK, lai gan iekštelpās bez apgaismojuma nu nekādi, bet esmu gatava pieciest siltuma vārdā. Starp citu, šis aukstuma vilnis būs visnotaļ spēcīgs. Modeļus nav jēgas akli skatīties, jo vēl neviens nav iemanījies pareizi novērtēt vietējo atdzišanu zem liela spiediena. Un pirms sala uzsnigušais sniegs veicinās vietējās gaisa masas atdzišanu cilvēku līmenī. Par turpmāko nav jēgas minēt, taču skaidrs ir viens - CFSv2 modelis regulāri kļūdās ar to bezgalīgo siltumu. Tak 2014. janvāri arī izteikti siltu (faktiski tas būtu siltāks pat par 1983. jeb 2. vissiltākais vēsturē!!!) rādīja, a iznāca riktīgi auksts, pat neraugoties uz ļoti silto 1. dekādi. Es pat neizslēgtu -40 šoziem. Nu nav mūsdienās tā pulvera, kas bija Atmodas laikā! Par katru grādu virs "normas" nākas maksāt ar 2 grādiem zem tās.
Labots: 24.12.2015 06:51, Pārsla
 


Apstrādā...
Ceļotājs  :   25.12.2015 21:52
Varbūt arī gubumākonis būtu ar mieru iesaistīties šajā procesā?
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.12.2015 12:33
Kādu reizi varētu mēģinat, bet ir dažas neskaidrības, piemēram nemāku te pievienot bildes...
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.12.2015 00:06
Šodien nomācies, vējains un lietains, bet silts gan! Vējš īpaši stiprs pēcpusdienā - pievakarē, lietus sāka līt jau naktī, un ik palaikam uzlija arī dienā. Pārsvarā gan ne stiprs, bet cik tad var?! ;) Temperatūra jau nakts otrajā pusē sāka kāpt uz augšu - 4.30 +6*C, 6.00 +7,8*C, bet jau pēc 8.00 tuvu +10 grādiem. Dienas gaitā turējās ap/virs +10 līdz pat pēcpusdienai, max ap 15.00, kad dienas max un rekords reizē, +10,5*C. Pēc 17.00 lēnītēm vēsāks, 18.00 +9,4*C, 19.20 +8,5*C, bet kopš ~20.00 turas ap +7,5...+8*C, šobrīd +7,9*C.
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   24.12.2015 00:54
23. dec. naktī palika arvien siltāks. Nakts sākumā bija lietus. No rīta apmācies un mēreni stiprs R-DR vējš. Spiediens sāka krist. Pusdienas laikā apmācies un vējains. Mākoņi gaiši. Dažbrīd liekas, ka Saule varētu parādīties. Īsu brīdi T. pacēlās līdz +11,5*. Pēcpusdienā mākoņi palika tumšāki un uznāca neliels lietus. Un tik silts vairāk nebija. Vakarā dažreiz varēja redzēt mēnesi. Pašlaik līst. Lietus sākās nesen, pēkšņi ar lielām lāsēm. Tam sekoja spēcīgākas vēja brāzmas. T.+6,2*. Spiediens 758,5mm.
2001.g. 23, dec. no rīta nedaudz spalvu mākoņu. T. -24*. Spiediens 757mm. Dienā saulains laiks un lēns vējš. T. pacēlās līdz -17*. Vakarā mākoņu vairāk un T. noslīdējusi līdz -20*. Spiediens sāka krist.
Tuvākā zemestrīce Ungārijas ZR daļā, pie Slovākijas robežas. 3,3 balles, 10km dziļumā. Notika 21:22.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.12.2015 02:13
Nesen uznāca varens lietus mākonis, gāž kā pa Jāņiem, ielas pludo... Pamazām tomēr sāk rimties. Uzreiz vēsāks par vairāk kā grādu - pirms pusstundas vēl +7.5ºC, šobrīd +6.3ºC.
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   24.12.2015 02:38
Līst kā pa Ziemassvētkiem! +5. Brīžiem stipras vēja brāzmas, raustās elektrība. [saite]
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.12.2015 03:22
Vai kāds zin, kapec vairs nav pieejams nokrišņu radars Meteo LV oficiala lapā, vai tagad tas atkal ir maksas pakalpojums??
Labots: 24.12.2015 03:24, gubumākonis
 


Apstrādā...
muntis (Vecpiebalga) :   24.12.2015 04:02
Uzspied "Laika apstākļi", tad "Attālinātie novērojumi",tur būs.
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   24.12.2015 06:39
Runa nav par adreses nomaiņu, bet par to, ka radars pēdējos mēnešos biežāk nestrādā kā strādā - bilde sastingst, arī video redzami milzīgi pārrāvumi. Sabiedrība tiek gatavota maksas pakalpojumam, jo prasās pēc remonta, a naudiņas nav, tad nu ieviesīs maksu kā toreiz. Vēsture mīl atgriezties.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.12.2015 12:08
Paldies, atradu, sanāk, viņi nomaīnija izvietojumu :)
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   24.12.2015 12:24
Man pārlūkprogrammā pastāvīgi stāv statiskā bilde, kuras adrese nav mainījusies jau gadiem un vēl joprojām ir tā pati. Taču arī tur n-tās stundas radars "uzkaras". Kaut kas nelabs briest... нутром чую.
Starp citu, Andrej, šoreiz tieši Rīgai ir vislielākās cerības dabūt kaut vai simbolisku snieģeli. Nedomāju, ka AC būs šķērslis, jo sākotnēji tas būs mitrs un arī ierautā gaisa masa būs salīdzinoši mitra. Bet kopumā nebeidzams kailsals perspektīvā. Tāda ir tā mūsdienu realitāte - vai nu silts, saulains un lietains, vai auksts, saulains (novembrī gan sals pagāja во мраке) un sauss. Un kā Tev šodiena? Rīgā ir pasakaini saulains laiciņš. Dvēsele priekā gavilē!
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.12.2015 13:17
Nez kapēc, bet radaru esmu pieradis skatīt tieši no pašiem meteo.lv. Ja, man arī tadas aizdomas par maksas ieviešanu, bet vienreiz jau to vini darija, un šķiet meginajums bija neveiksmigs, nekādus dižus ienākumus gūt neizdevās...

Laikam nav ne vainas šodien pēc ilgstoša tumsas perioda, tomēr nekas nebūtu labāks par sniegu un salu Z-svetku brīvdienās... Mierina doma par drīzu ziemīga laika iestāšanos...
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   24.12.2015 19:44
Situācija ar sniegu arvien vairāk pasliktinās. Lai tādu salu pārciestu, vajadzētu vismaz 25..30 cm, bet labāk 50 cm. Tā ka... atkal jau kailsals. Noteikti būs vietas Latvijā, kur zeme būs pilnīgi kaila. Rīgai līča efekts tāds nekāds... Ir gan iespējama snigšana, kā vienreiz no Daugavas, turpat Pārdaugavā.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.12.2015 12:19
Izskatās, ka aukstuma vilnim un ziemai vismaz pirms Jauna gada un gadumijā būs būt :) Paliek neskaidribas, cik stiprs un ilgs tas būs, vai ari sniegs kārtigi uzsnigs, vai tomēr pa pliko, kas nebūtu forši, tomēr ar 28-29 decembri izskatās iestāsies sals .
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   24.12.2015 13:15
Kā jau tika teikts : "pavasarī par ziemu viss būs absolūti skaidrs"(gandrīz citāts:)Norvēģi Piņķiem gadu mijai kardināli nomainījuši + zīmi pret - , tik grādus atstājuši iepriekšējos 10*C:))Par ko šiem naudu maksā?!
Vakar spēcīgi pūta un ik pa brīdim stipri uzlija. Naktī- spožs Mēness, tā gaismā spocīgi pāri skaidrām debesīm ātrā tempā dragāja mēness izgaismotie mākoņi. Tiešām bija interesanti skatīties uz šiem pa jumta logu:)Aizvēru acis, skaitīju līdz "7" un minēju: būs mākoņi vai skaidras debesis". Ar muļķībām nodarbojos......lai nav jādomā par pašsajūtu, kura ir briesmīga. Šogad būs pirmie Ziemassvētki bez svētku galda....
Šodien ir saulains, bet jau no R puses tuvojas dūmaka un "vates pikučveidīgi" mākonīši.Vējš mazāks, +6*C.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   24.12.2015 16:03
Nakts otrajā pusē spēcīgs vējš, nolauzts gan nekas nav. Šodien priekšpusdien vējš vēl arvien brāzmains, pēcpusdien sāk pierimt. Temperatūra ap +6, apmācies.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   24.12.2015 19:06
Šodien pēc ilgiem laikiem atkal Saule pie debesīm parādījās! :) Rīts gan vēl mākoņains, bet vēlāk pamazām skaidrojās, un pēcpusdienā arī saulīte brīžiem uzspīdēja. Debesis varbūt nebija tik skaidras, cik gribētos, jo bija diezgan daudz arī dažādu mākoņu, tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējo tumšo laiku šodien beidzot varēja just, ka ir DIENA! :)
Vējš stipri pūta naktī un arī dienas 1. pusē, bet vēlāk pamazām sāka pierimt, nu jau līdz mērenam pieklusis. Temperatūra naktī ap +6,5*C, rītā un dienas vidū pakāpās līdz +7*C, vēlākā pēcpusdienā ap +6 grādiem.
Šobrīd debesis atkal noskaidrojušās, spoži spīd pilns Mēness (nesen vēl to nevarēja manīt!), vēl silts, +5,7*C. Ziemassvētku vakars kļūst aizvien rāmāks. :))
Visiem priecīgus Ziemassvētkus!
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   24.12.2015 19:40
Trallis nudien mani būs piebeidzis ar nebeidzamo... Šī rīta pērle "ECMWF modelis šobrīd prognozē stabilu salu no 27.decembra, bet pagaidām tas ir stipri apšaubāmi." KĀPĒC apšaubāmi un vēl stipri, ja GFS jau vairākas dienas rāda salu anticiklonā? Vai tiešām Trallim liekas, ka AC gada tumšākajā laikā iespējams siltums? Tagad dienā nākamā pērle "Arī GFS šobrīd prognozē pastāvīgu salu, sākot ar 27.decembri. Janvāra sākumā līdz -16 grādiem." KĀ ARĪ? GFS jau bija pirmais, kas ieraudzīja. Vai tiešā, kāds jau aktīvi svin, lietojot grādīgos? Un kad šajā laikā kaut reizi AC zem tāda SPIEDIENA modeļi ir spējuši precīzi aprēķināt temperatūru cilvēku līmenī? Tāda precedenta nav visā cilvēces vēsturē. modeļi TO vienkārši NEPROT. Tāpēc ir sinoptiķi un es... un citi skaidri domājošie. Kļūda ir vismaz -10 grādi. Tātad, ja prognozē redzam -10, būs -20, ja -16, būs -26! Patiesībā mūs sagaida reti anomāls aukstums. Nav jau 60-tie gadi, kad kas tāds bija ikdiena. Un diennakts anomālija pārspēs līdz šim novēroto ar + zīmi. Tā lūk... A kādam likās, ka ziemas nebūs. Tak mierīgi līdz aprīļa vidum var dragāt un tie būs 3 ar pusi mēneši - precīzi normā!
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   24.12.2015 20:27
Personigi mani arvien vairāk sasilda un priece prognozes par visnotaļ ziemīgu laiku, kas iestāsies jau pēc 3-4 dienam un nu paliek arvien drošāki un stabilaki :) Nelielu sniegu tieši sala iestāšanas brīdi vel jau prognoze kādu 2-4 mm apmera, kas var dot līdz 5 cmn sniega segu , cerams, galīgs kailsals nebūs, arī -20-25 grādi nav nekas ārkartejs decembra beigām/janvarim, katra gadijuma daudz normalak un biežak gadijies, ka +10 ... Ceru, ka ziema nepaies garām un nebeigsies pārak ātri- jo daži prognoze atkal pamatigus plusus jau janvārta sākumā- tur prognozes vel dikti lēkā...
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   24.12.2015 21:23
К чему эти голословные утверждения? Tajos datumos, kad bija tie +10 arī -25 ir bijuši tikpat reti! Tu vispār zini, cik bieži Rīgas iekšienē mēdz būt tie -25? Mūsdienās tā ir reta un ļoti ārkārtēja anomālija. 2006. janvārī pie -27 no rīta ielas bija pustukšas, lai gan bija darba laika sākums. Ja šoziem kaut vienā naktī Rīgā būs -25, simtiem cilvēku nosals un tūkstošiem gūs apsaldējumus, kas daļai beigsies ar gangrēnu. Tik tipiski ko tādu lasīt no darbinieka veselības NEaprūpē, kur pacientos redz tikai naudu. +10 kaitēja vien DAŽU cilvēku psihei - tas arī viss.
Starp citu, pēckara Rīgā 2. janvāra aukstuma rekords ir tikai -19.6! Vispār, daudzos janvāra datumos tie rekordi ir vājāki par -25. Kā tikai mani te nav apsaukājuši ,lai gan es taču iedevu saites uz arhīviem. Vai tiešām meteolapiešiem citu gānīšana ir svarīgāka par gaisu? Jo cita izskaidrojuma nav, ja reiz neviens nav papūlējies kaut vai ar acu kaktiņu ieskatīties, kāds patiesībā ir Rīgas klimats!
Vēl visiem jaukajiem meteolapiešiem atgādināšu, ka tikai LPSR spēja tik galā ar tā laika ziemām. Mūsdienu LV nav gatava tikt galā ar ziemām, kas būtu kaut vai 1995./96. līmenī, savukārt 1985. februāris sakropļotu Rīgu. Masveidīgi ūdensvadu plīsumi, satiksmes kolapss, tūkstošiem apsalušu cilvēku (no kuriem simti kļūtu par invalīdiem). Tā ir dzīves realitāte. Jau 2006. parādīja, ka ar Padomju laika salu nespēja tikt galā pat abas Krievijas galvaspilsētas. Nu ja krievi netiek galā, tad kur nu haosā grimstošā Rīga. Mazpilsētās viss, kā parasti, notiktu mierīgāk. Mazajiem vispār viss notiek vieglāk. Lai gan... masveidīgi pārkurinātas krāsnis izraisītu ugunsgrēkus, kas pārspētu Reģu traģēdiju sava laika ekstremālajā februārī (2007. bija bargākais ziemas mēnesis pēc 1996. februāra).

21:27: 2..4 mm nokrišņu dos vien 2..3 cm sniega, kas sausajā AC vienkārši izgaros, vējš sapūtīs kaktos un citās aizvēja vietās. Visnotaļ 2014. janvāra versija.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   25.12.2015 04:33
2014,g janvarī Rigā daudzas naktis pec kārtas bija -14-18 grādi bez sniega un ar pastipru vēju, kas realfeel temperaturu pazemināja...2010, 27. janvarī -25-27, 2012. janvārī bija -20, , 2013.janvarī divas naktis -21, 2011. februari 8 naktis pazeminajas -20 un vairak, min -26, 2012, februarī 10 naktis 20 un zemāk grādi, min 5. februarī -30(laikam Lidostā) Tas par Rīgu. Nekadas katastrofas, kolapsi un tukstoši nosalušu cilveku...
Saprotu, sals jums nepatīk, bet nevajag jau tik zimet tik dramatiskas ainas, kuras nebūs...

P. S bušu priecigs, ja kaut menesi noturetos bez lieliem atkušniem un kaut neliels sals ar sniegu...
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   24.12.2015 21:10
šodiena ļoti saulaina. Vējš. Šobrīd spožs pilnmēness praktiski skaidrās debesīs, vien +1.
 


Apstrādā...
Rūdolfs  (Rīga, Zolitūde/Imanta) :   24.12.2015 23:56
Naktī brīžiem visai kārtīgi uzpūta, brīžiem lija. Uz kādu brīdi naktī pat bijām bez elektrības. Rīta agrumā mākoņains, +7. Pusdesmitos izlīda saule un pārsvarā skaidrās debesīs nospīdēja gandrīz visu īso dienu. Temperatūra sasniedza pat +8, vispār ļoti gaiša un patīkama diena. Uz saulrietu debesis strauji apmācās un vēlāk atkal noskaidrojās. Vakars skaidrs ar pilnmēnesi, tagad uzradies mākoņu plīvurs, bet pilnmēness labi redzams. Vairs tikai +3, varētu būt, ka pie zemes jau piesalst.
Bet prognozes šodien pagriezušās ziemas virzienā. Cerams, ka svētdien pirms anticiklona arī kaut cik uzsnigs. Starpcitu, pēc visām "normām" Rīgā pastāvīga sniega sega izveidojas tikai tad, kad diena jau kļuvusi maķenīt garāka - 24. decembrī. Ja tas notiks svētdien, tad jau faktiski nekāda dižā neziema nav bijusi. Svētīgus svētkus!
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   25.12.2015 01:16
24. dec. no rīta zemie un vidējie gubslāņu mākoņi 7 balles. T.+5*. Mērens ZR vējš. Spiediens 762mm, strauji ceļas. Līdz pusdienas laikam strauji noskaidrojās. Tālākā diena saulaina ar retiem, zemiem gubu vai slāņu mākoņiem. T. neko augstāka nekļuva, jo debess skaidra. Vējš pamazām norima. Vakarā Saule norietēja spalvu-slāņu mākoņos. Spiediens apstājās pie 768,5mm. Pirms stundas mēness bija redzams kā bāls, izplūdis plankums. Pašlaik t. +1,9*. Spiediens 767mm, krīt.
2001.g.24. dec. no rīta apmācies. Spalvu mākoņi. T. -24*. Dienā saule bija redzama kā izplūdis plankums. Lēns līdz mērens vējš. T. -16*. Vakarā apmācās, bet t. zemāk nekrita. Spiediens jau kopš rīta krīt. Pusnaktī spiediens 750mm. Mērens vējš. Sāka snigt.
Tuvākā zemestrīce Horvatijas A daļā, pie Bosnijas robežas. 2,8 balles, 2 km dziļumā. Notika 10:39.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   25.12.2015 13:18
Prognozes paliek visai ziemīgas, izskatās ziema noteikti atnāks, vienīgi sniega iespējas arvien samazinās un ziema var atnākt tikai daļeji, ka kailsals, kaut kas līdzigs janvārim 2014, bet tomer ceru, ka vismaz nedaudz uzsnigs sākumā, ari jura/ līcis ko var dot, pēc tam paredzams stabils anticiklons.
 


Apstrādā...
Mārča (latvju spānis) (RietumKrasts..) :   25.12.2015 14:00
Nu ko Latvijas RietumKrastā smukas vēja brāzmas Ziemassvētku rītā un pēcpusdienā īpaši pie Baltijas jūras krasta stāvot , maksimālā gaisa temp. bija +8.3*C ap 9:00. Es gan gribētu Jānim Trallim uzjautāt, kāpēc nebagaidīja un pāragri ietvītoja , ka augstākā gaisa temperatūra tika reģistrēta Kolkā +9.4*C nevis Pavilosta +8.4*C.. Ja esat kompetents meteorlogs, tad pirms dalīties ar faktiem par to patiesību ir jāparlieicnās. Pastāv neliela iespējamība, ka vakara pusē sagaidīt Kurzemes DR piekrastes rajonos zibeni ar pērkona negaisu ducināšanu. Te būs Estofex prognoze.. Lai zaļi un silti Ziemassvētki!!
 


Apstrādā...
boms_tricis (Rīga, Centrs) :   25.12.2015 16:42
Tā ir normāla prakse, ziņot par pārspētu rekordu uzreiz pēc tam, kad tas ir noticis, kā tas bija ar Pāvilostas temperatūru. Ziņu pēc tam papildina, šajā gadījumā ar info par Kolku. Būtu muļķīgi gaidīt dienas maksimālo temperatūru un tikai tad ziņot par pārspētu rekordu.
Negaisu iespējamība neliela Kurzemes un Vidzemes ziemeļdaļā vēlā vakarā.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   25.12.2015 20:37
Ziemassvētku diena vējaina, daža brāzma visai stipra. Dienā brīžiem spīdēja saule. Vakarpusē apmācās, drusku uzlīņāja. Temperatūra grozās ap +6.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   25.12.2015 22:37
Ja naktī ilgi bija visai skaidrs, tad diena pagāja zem mākoņu klātām debesīm, dienas 1. pusē arī daudz un visai stipri lija, pārstāja vien kaut kad agrā pēcpusdienā. Ap 14.30 beidzot sāka arī skaidroties, tomēr Saule pa īstam tā arī neuzspīdēja - nepaspēja, jo laiks bija jau rietēt...
Vakarā gan brīžiem skaidrojās jūtamāk, starp mākoņiem palaikam arī spožs Mēness uzspīdēja. Spīd arī tagad, vien plāni mākoņi to nelielā dārzā ietērpj. Temperatūra naktī bija nokritusies līdz +1,9*C, dienā no +3 rīta pusē līdz +5,5*C dienas vidū (max +5,8*C). Vakarā svārstās ap +5 grādiem, šobrīd +4,7*C. Visa diena stipri vējaina, tomēr bez "ekstra" brāzmām, pārsvarā mērens līdz vidēji stiprs pūtiens.

23:20: Šobrīd +4,1*C, Mēness spoži spīd, mākoņi atkāpušies, vējš mazliet pierimis, mēreni pūš.
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   26.12.2015 11:42
ECMWF modeļa augstas izšķirtspējas versija patlaban prognozē, ka drīzumā R-Rīgā uzsnigs aptuveni 10 cm sniega un ka janvāra sākumā sals īslaicīgi sasniegs -25°!
 


Apstrādā...
Weatherman  (Dauguļi, Kocēnu Novads) :   26.12.2015 11:58
Labrīt otrajā Ziemassvētku dienā. Šorīt ļoti spirgts R vējš. Naktī bija vēl stiprāks vējš. Temperatūra svārstās ap +5°C. Bet spīd ļoti spoža saulīte, tas vismaz priecē, jo citās dienās saules bija maz vai nebija vispār. Ceru uz sniegu pirmdien, lai gan tā pēc pašreizējām prognozēm tā nebūs daudz. Ceru, ka vismaz nedaudz noklās baltu zemi ar nelielu sniega kārtiņu.

Arī atmosfēras spiediens ir gaidāms ļoti augsts, tas var sasniegt pat 1050 hPa jeb 789 mmHg. Cilvēkiem, kas ir jutīgāki pret laika apstākļiem var būt galvassāpes, nogurums, nespēks.
Labots: 26.12.2015 11:59, Weatherman
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.12.2015 12:23
Jaunākas prognozes atklāti priecē:) Naktī uz pirmdienu Rīgā varetu uzsnigt 5-10 cm sniega un tad stabils sals vismaz 2 nedēļu garumā, skaisti ! Kaut nu piepildītos.
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   26.12.2015 15:20
Rīgā tiek novērota krusa! Kopumā laba diena ar saulainiem brīžiem ap plkst. 11.
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   26.12.2015 17:40
Ap pusčetriem ļoti strauji uznāca aukstums - piecu minūšu laikā zāle no slapjas un mīkstas pārvērtās cietā un kraukšķīgā. Ziemiņa ir klāt!!! Pie loga gan šobrīd rāda nepilnu +1 grādu, bet ceru, arī tas drīz vien mainīsies :) . Priecīgus visiem Otros Ziemassvētkus!
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   26.12.2015 18:32
Nakts gaitā pamazām arvien siltāks, un rīta pusē jau ap +5ºC. Rīts apmācies, ar mērenu, brīžiem brāzmainu vēju. Ap pusdienlaiku sāka skaidroties, grādi pakāpās virs +6 (šī gada pēdējais siltums), max +6.4ºC. Brīžiem starp/caur mākoņiem uzspīdēja saule, gan visai pablāva, bet tomēr!
Pēcpusdienā pēc 14.00 atkal vairāk biezāku mākoņu, grādi jau uzsāka lejupslīdi. Ap 16.30 vēl +4.5ºC, šobrīd +3.1ºC. Debesis daļēji mākoņainas; nesen starp mākoņiem bija izlīdis liels, spožs, augšup kāpjošs Mēness, taču tagad tas atkal aiz mākoņiem paslēpies. Vējš dienas gaitā pamazām rimās, vakarā tagad jau gandrīz vai rāms.
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   26.12.2015 19:47
Naktī vējš bija visai stiprs. Dienas gaitā norima, mākoņu maz, kļūst vēsāks. Pašlaik nulle, uz peļķēm vizuļo ledus. Pie Limbažiem uz zemes bija neliels baltums.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   26.12.2015 20:25
Stauji pazeminās t, jau -2, skaidras debesis un pilnmēness - nakts uzreiz kļuvusi gaišāka. Ap astoņiem gāju laukā pēc spainīša, kas stāvēja zem ūdens notekas, tam, izrādās, jau bija paspējusi uzsalt ledus garoziņa. Ātri gan viss sasalst, pēcpusdienā vēl biju mežā un salasīju šī gada pēdējās gailenes [saite], ne tik daudz gastronomiska vērtība, cik fakts, ka Ziemassvētkos šogad vēl varēja pasēņot.
Labots: 26.12.2015 20:28, Migla
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   26.12.2015 20:55
saulaina diena ar pāris uzrasināšanām un pastipru vējeli naktī un no rīta; t ap +4.
25.12 tumša, apmākusies lietaina diena, kaut arī ielijuši vien pāris mm. Naktī nebija lijis, sāka rīta pusē. Vakarā skaidrojās, nakts skaidra, t ap nulli, bet salis nebija.
Šovakar vēl bija gaišs, kad jau bija -1, maķenīt vēlāk jau viss apsarmojis. Šobrīd -4, skaidra debess, spožs pilnmēness.

p.s. Šodien pārbaudīju drošu gaileņu vietu - nevienas:( Acīmredzot, lielais sausums bijis pārāk liels, vai arī šitas slapjums pārāk mazs, siltums tā kā bija ...
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   26.12.2015 21:09
Rīgā pēcpusdien īslaicigs lietus, krusa, sniega graudi, velāk atkal bez nokrišniem.... Gaidu rītdienas sniegu, aiz kura sekos ziema, prognozes dažadas, daži sola palielu salu, citi mazāku..
Tikmēr kopumā janvāra prognoze beidzot ievērojami atdzisa.
 


Apstrādā...
Edgarsab  (Rīga, Iļģuciems) :   26.12.2015 21:26
Dieviņš šogad nesvētī Ziemassvētkus. Man šķiet - Dieviņš gatavojas atzīmēt Jauno gadu! :)
 


Apstrādā...
Mulkari (Priedaine, Saulkrasti, Rīga.) :   26.12.2015 22:39
Šodien šī gada pēdējā siltā diena, Saulkrastos no rīta +5 dienas gaitā temperatūra lēnām gāja uz leju un šobrīd +2. Pa laikam spīdēja saule, brīžiem no līča atnāca dažādi mākoņi un dienas vidū trāpijās arī nopietnāka krusas brāzma. Šobrīd pilnmēness ko bržieime aizsedz ātri skrejoši mākoņi un ZR vēja brāzmas 10 - 12 m/s.
 


Apstrādā...
DJvalters (Rīga; Jugla) :   26.12.2015 23:00
hmmm interesanti lasu gubumākonis (Rīga, Zolitūde) : ka bijuši nokrišņi un lasu Mulkari (Saulkrasti, Rīga) : ka bijuši nokrišņi bet Rīgā Juglā nekādi nokriņi vispar šodien nebija.... cik Rīga ir liela....
 


Apstrādā...
Aglims (Sigulda) :   27.12.2015 00:10
MMD, saule, krusa, vējš, tagad mākoņi mēnesgaismā, T krīt +0.5, spiediens ceļas. A man uz Ziemassvētkiem jaunu barometru uzdāvināja!
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   27.12.2015 01:29
Vakarā arvien vēsāks, gandrīz visu laiku Mēness caur plāniem mākoņiem, brīžiem arī no skaidrām debesīm spīd. Temperatūra diezgan ilgi ap +1 turējās, bet nesen sasniedza nulli. Lejā varētu būt jau mazliet zem 0*C, jo pēdējās stundas laikā peļķes sāk pārvilkties ar ledus kārtiņu, vējš pilnībā norimis.
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   27.12.2015 07:28
-5,4, zemes virskārta jau smuki piesalusi (spriežot pēc kurmju rakuma, aiz kura tikko paklupu).Pašlaik pie debesīm apaļš mēness, bet dienvidu malā drūzmējas mākoņi, varbūt kāds no sniega mākoņiem aplaimos arī mani, jo uz zemes manāmas tikai pāris atsevišķas sniegpārslas...
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   27.12.2015 08:24
Atvainojos, ka traucēju, bet Jums vēl joprojām tas pats termometrs un turpat pie sienas, vai šie grādi auto parādīti? Ja pirmais variants, tad es allaž noņēmu 1 grādu nost (uz auksto pusi). Un tad jau runa ir par -6.4! A nostāk no mājām, kaut kur Jūsu apkārtnes dziļajās ieplakās visi -7, ja ne vēl aukstāks. Un šī taču bija siltākā nakts tuvāko nedēļu laikā. Cik tad būs pēc nedēļas? Atļaušos предположить -30!
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   27.12.2015 10:53
Termometrs ir pie mājas sienas nepilna metra augstumā un tas, domājams, tur tā arī paliks visu ziemu. Rīts bija ar skaidrām debesīm, bet saulei austot saradās mākoņi un kaut kas putraimveidīgs ļoti mazā koncentrācijā sāka birt no debesīm. T uzreiz paaugstinājās un patreiz tā ir tikai -1,3.
Labots: 27.12.2015 10:55, Migla
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   27.12.2015 11:18
Pēc radara baigie nokrišņi iet uz Jūsu pusi. Bet Siguldas webkamerās nekā nav (kaut kas balts lido, bet uz zemes nekas neveidojas). Vakardien pēcpusdienā lokāla lietus/sniega gāze trāpīja kaut kur tur, radarā lūkojoties. Nekur citur Latvijā nekā tāda nebija.
Labots: 27.12.2015 11:30, Pārsla
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   27.12.2015 11:57
Tas bija lietus ar krusas graudiem pa vidu, tuvākā apkārtnē visiem izdevās skaistas varavīkšņu bildes.
 


Apstrādā...
DJvalters (Rīga; Jugla) :   27.12.2015 08:33
Labrīt Rīgā Juglā zeme mazliet balta cik redzu pa logu... žēl gan ka man nau nekādi termometri tad grādus nezinu....
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   27.12.2015 11:13
Imantā nav baltuma uz zemes, mierīgs laiks ar tumšiem mākoņiem virs galvas, ap +1 +2 grādiem.
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   27.12.2015 12:08
Priecīgus svētkus visiem meteolapiešiem! Dievs nav mazais bērns, tas zina, kas latvietim vajadzīgs:)Būs sniegs !, būs ziema!, (ceru, ka būs arī veselība).Pagaidām nekā no visa tā nav, bet pamatotas cerības pastāv:)Kā vienmēr- jāmeklē pozitīvais, lai arī tam īstam latvietim gribas pačīkstēt:))Iedomājieties: Ziemassvētkos +44*C vai -58*C- mazliet zemāk redz pasaules karti ar MAX/min cipariņiemun izvēlieties starp 3 ļaunumiem:))
Piņķos ap 0*C. Vējš vakardienas slapjumu nožāvējis. Pārbaudīt kurmju rakumus uz cietību pagaidām nesanāk:), bet domāju, ka zeme vēl mīksta. Debesīs pelēki mākoņi.
 


Apstrādā...
gubumākonis  (Rīga, Zolitūde) :   27.12.2015 12:09
Skatos, visā LV jau neliels sals, tikai Rīgā diemžēl pagaidām plusos, nokrišni ari pagaidām nav, līča efekts paiet garām. Gaidu vakaru un sniegu,ka arī T pazemināšanos, ceru, ka uzsnigs kaut cik normāli, jo vairāk šogad sniegu neprognozē un ar to būs jāiztiek labu laiku. Pēc prognozem skatot lielu daļu LV sniega mākoņi šodien neskars, tur gaidāms kailsals...
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   27.12.2015 12:45
Sveicieni ar aizgājušajiem Ziemassvētkiem ! Diemžēl laikā nevarēju Jūs apsveikt, jo ciemojos Baltkrievijā. Kopumā tur silts laiks nebija jūtams, pa dienu bija tikai +4 +5 grādi, pa retam lija lietus, bija arī brāzmains vējš. Šodien esmu jau Rīgā, šodien naktī bija sniegs, pirms pēcpusdienas arī nedaudz uzsniga..... gaidu ilgstošu sniegu, lai jau taču tas baltums ir uz zemes =)
 


Apstrādā...
Hadzaka  (Rīga, Āgenskalns) :   27.12.2015 14:30
NU ko! Liekas, ka šovakar Rīga būs sniegs! Beidzot! :) Nu cerēsim! Žēl, ka tik Ziemassvētkus aizmirsa!
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   27.12.2015 17:02
Es arī to momentu gaidu =)
 


Apstrādā...
Hadzaka  (Rīga, Āgenskalns) :   27.12.2015 17:06
Skatījos radaru! Izskatās, ka samazinājies Rīgai nokrišņu daudzums, bet nu kādi 2cm varētu būt! :) Cerams uz ko vairāk! :)
 


Apstrādā...
Viljams (Nedaudz uz Z no Limbažiem) :   27.12.2015 16:44
Dienā daudz saules, temperatūra nulle līdz -1, gandrīz bezvējš. Tagad -3,5, debesis novilkušās plāniem mākoņiem.
 


Apstrādā...
Hadzaka  (Rīga, Āgenskalns) :   27.12.2015 17:07
[saite] Liepājā jau iet vaļā! Gaidam parējas pilsētas un Rīgā! :)
 


Apstrādā...
Lauma (Mālpils novads) :   27.12.2015 19:36
Es varētu rīkot totalizatoru - skatoties radarā mākoni un tā virzību, pilnīgi nevar saprast, vai augšējais stūrītis man trāpīs vai tomēr nekā... Nu to mēs uzzināsim vēlāk. Šobrīd aiz loga ap -1 (arī mašīnā rādīja -1), te ir tāds mazs pūderītis nobiris, kamēr biju Rīgā, bet par sniega kārtu to saukt būtu pārspīlēti...
 


Apstrādā...
Biruta (Piņķi) :   27.12.2015 20:13
No sniega ne miņas.........Pēc radara spriežot, nekas dižs arī nav sagaidāms, jo mākonis virzās vairāk uz leišu pusi, apejot Rīgu. Žēl. Negribu kailsalu.....
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   27.12.2015 20:15
Pēc meteolapas radara, it kā tagad jāsnieg gan Imantā, gan Zolitūdē, gan Āgenskalnā, bet realitātē nekā...
 


Apstrādā...
nakts pērkons  (Rīga, Iļģuciems) :   27.12.2015 20:48
Jau snieg
 


Apstrādā...
Saksija (Rīgas Kurzemes rajons) :   27.12.2015 20:57
Jā, tiešām, ļoti smalki, bet snieg.
 


Apstrādā...
Pierobežā (Viļaka, Žīguri) :   27.12.2015 20:27
rītā -7, dienā zem pilnīgi skaidrām debesīm -4, šobrīd -11. Debesīs mēnesim priekšā sīku mākonīšu rindas. Aukstums klāt, bet sniega naff... līdz ar to arī ziemas ...

23:30 Top siltāk, -9.
Labots: 27.12.2015 23:30, Pierobežā
 


Apstrādā...
Hadzaka  (Rīga, Āgenskalns) :   27.12.2015 21:02
Āgenskalnā sāk snigt! Jē! :)
 


Apstrādā...
laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) :   27.12.2015 23:32
No plkst 17:30 sāka reāli snigt. Vēl joprojām turpinās snigšana, ar mazāku intensitāti.
pagaidām piesniguši nieka 5 cm sniega, bet pirms 2 stundām "sākās stihija"- nodzisa elektrība.
Labi, ka "tīkli" operatīvi strādāja pa tumsu un sniedziņu, un lielāko daļu no atslēgtajiem klientiem 22:50 pieslēdza atpakaļ pie nebojātās tīkla daļas.
-2*C.
Pagājusī diena bija samērā patīkama, rāma, nedaudz paspīdēja arī Saule - tas priekšpusdienā.

P.S.
Svētku dēļ, "Latvijas ceļi" pārsvarā preventīvi-NENOKAISĪJA ceļus, tā ka rīt būs piebraukts sniegs- apledojums, un kaisīšana mazāk efektīva, jo pēc snigšanas sekos sals.
Rīt, esam gatavi ziemas apstākļiem uz ceļa!
Labots: 27.12.2015 23:37, laika vērotājs
 


Apstrādā...
veczigs (Pilsrundāle) :   28.12.2015 00:07
27. dec. no rīta mākoņains 6 balles. T.-1*. Spiediens 769mm. Priekšpusdienā bieži saulains. R-DR pusē tumši, miglaini mākoņi. Pēcpusdienā apmācās vairāk. Sevišķi R-DR pusē. T. pacēlās nedaudz virs nulles. Vakarā pavisam apmācās un ap 20 sāka snigt. Sniga ar biežiem pārtraukumiem kādas 2 stundas. Sasniga kādus 2cm. Pašlaik t. -1,2*. Spiediens 768mm. Mēness nav redzams.
 


Apstrādā...
Pārsla (Z-Kursas āres) :   28.12.2015 00:43
Pat jau HIRLAMs trešdienas rītā saskatījis -18, bet gan jau būs pāri -20! Un tas ir tikai sākums... Beigās būs pāri -30.
 


Apstrādā...
lightning (Līvāni) :   28.12.2015 01:36
Svētdienas naktī un agrā rītā pārsvarā neliels mākoņu daudzums, stabili mīnusos, bet neko "dziļi" - min.t. -2,4*C. Dienas pirmā pusē skaidrs un saulains, bet ap pusdienlaiku no R sāka mākties. Saule noslēpās, bet pavisam debesis nenomācās vēl ilgi, jo A-ZA pamale visu pēcpusdienu turējās gandrīz skaidra. T. dienā 0...-1*C robežās, vējš minimāls, brīžiem bezvējš. Mākoņi pārsvarā ne pārāk biezi, pirms 20.00 caur tiem brīžiem kā nelielu gaišāku plankumu varēja manīt austošo Mēnesi. Vēlāk gan vairs ne - acīmredzot mākoņi sabiezēja. Vakarā -1...-1,5*C.
Bet vakars mierīgs, pat pārāk - no gaidītā sniega joprojām ne miņas, ne pūkas. Pūš neliels vējelis, bet tas arī viss, sniegs citos novados ganās... T. joprojām vakara robežās, šobrīd -1,3*C.

02:37: Beidzot!!! Laternu gaismā redzamas pirmās lejup birstošās sniegpārsliņas! :) Uz zemes pagaidām gan vēl baltums nemanās, bet tad jau redzēsim - varbūt līdz rītam kaut cik savāksies... T. -1,5*C.
 


Apstrādā...
saulcerīte (Rīga,Bieriņu dabas liegums.) :   28.12.2015 08:17
Liekas ka Rīgā sniegs ap 2 cm.Un sals ap -2 grādi-ir cerības ,ka sniegs nekusīs
 


Apstrādā...
Migla (Siguldas novada dienvidi) :   28.12.2015 14:17
Līdz manīm sniegs tā arī netika...robeža starp balto un zaļo ziemu " iesprūda" kaut kur pie Vangažiem. Divos dienā mašīnas t rādīja -1,5, virs galvas zilas debesis bez neviena mākonīša.
 


Apstrādā...
base design by: styleshout