Slēpt attēlu

Nedēļa līdz 26.11.2017.: vēl viens neliels ziemas mēģinājums?

23.11.2017., 22:00. Ciklona siltā fronte, kam seko arī neliela aukstā fronte, turpina virzīties pāri Latvijai no DR puses ZA virzienā. Šodien daudzviet nedaudz uzsniga, uz zemes izveidojās 1-2cm sniega baltums, kas dienas laikā jau kusa. Gaisa temperatūra atkal paietas uz silto pusi, Kurzemē ir jau visi +4+6 grādi, kamēr Latvijas A novados ir vēl 0+2. Tuvākajā diennaktī turpināsies gaisa plūsma no Atlantijas okeāna, kas prognozē mums "+" grādus un dažādas, pārsvarā nelielus, lietus nokrišņus.

Attēlu (c): Sat24.com, Finnish Meteorological Institute. [...]

Rudenīgi mainīgi laika apstākļi

Arī šonedēļ Latvijā saglabāsies rudenīgi mainīgi laika apstākļi. Debesis bieži aizklās mākoņi, neiztiks arī bez nokrišņiem.

 

Otrdien dienā dažviet iespējams neliels lietus, un pievakarē, sākot no rietumu rajoniem, Latviju sasniegs nākamā nokrišņu zona. Lielākajā teritorijas daļā sagaidāms lietus, taču diennakts tumšajā laikā valsts austrumos prognozēts arī slapjš sniegs. Arī trešdien prognožu skaitliskie modeļi paredz nelielus nokrišņus. Gaisa temperatūra dienas laikā nedēļas pirmajā daļā +3 ... +7 grādi.

 

Nedēļas vidū nedaudz paaugstināsies atmosfēras spiediens, taču brīdis bez nokrišņiem nebūs ilgs. Jau naktī uz piektdienu gaidāmas nākamās nokrišņu šaltis, un jau sākot ar piektdienu Baltijas reģionā laikapstākļus noteiks cikloni ar brāzmaināku vēju un nokrišņiem. Brīvdienās gaisa temperatūra, visticamāk, par dažiem grādiem pazemināsies. Svētdien tā tiek prognozēta +1 ... +4 grādi.

 

Pa kreisi - ciklonu aktivitāte Skandināvijā 17.11.

Pa labi - maksimālā gaisa temperatūra 19.11.

Brīdis atelpas (06. - 12.11.)

Pēc slapjuma novembra pirmajās dienās, brīvdienas laikapstākļu ziņā esam aizvadījuši salīdzinoši mierīgi. Nākamās nedēļas pirmajā pusē būs līdzīgi - pārsvarā būsim augsta spiediena apgabala ietekmē, iztiksim bez būtiskiem nokrišņiem, arī ziemas iestāšanās vēl nav gaidāma. Gaisa temperatūras līdzšinējā līmenī ar nelielu tendenci pazemināties.

 

Pirmdien (6.11.) joprojām būs daudz mākoņu, dienas pirmajā pusē Kurzemē, vēlāk arī pārējā valsts daļā iespējams pavisam neliels lietus. Nokrišņu zona gan nebūs plaša, un tā neskars visu valsts teritoriju. Gaisa temperatūra vēl līdzšinējā līmenī, dienas laikā iesilstot līdz +6 ... +8 grādiem.

 

Pa kreisi - nokrišņu zona pie Latvijas teritorijas 06.11. (LHMT)

Pa labi - gaisa temperatūras pirmdienas pēcpusdienā (LHMT)

 

Otrdien un trešdien daudzviet varētu uzspīdēt arī saule, nokrišņi nav gaidāmi. Gaisa temperatūra otrdien bez būtiskām izmaiņām, taču trešdienas rītā, ja debesis skaidrosies, valsts austrumu daļā piesals. Trešdiena jau būs nedaudz vēsāka, un dienas laikā gaisa temperatūra prognozēta ap +5 grādiem. Bez būtiskām izmaiņām arī ceturtdien, taču pēcpusdienā nevar izslēgt sīku nokrišņu iespējamību.

Pēc pašreizējām prognozēm būtiskākas izmaiņas gaidāmas sākot ar piektdienu. Pēcpusdienā tuvojošā ciklona ietekmē jūtami pastiprināsies vējš, un daudzviet sāks līt. Gaisa temperatūra valsts rietumu daļā no jauna varētu paaugstināties līdz +7 ... +8 grādiem.
Vairākas nokrišņu zonas šķērsos Latvijas teritoriju arī sestdien un svētdien, daudzviet ik pa laikam gaidāms lietus. Ciklonu aktivitāte Skandināvijā 11.11. (GFS)

Tumšā novembra noskaņas

Jaunnedēļ jau iesoļosim novembrī, kas norāda, ka klāt ir viens no gada tumšākajiem periodiem. Lai gan aizvadītajā nedēļā daudzviet valsts austrumu rajonos piedzīvojām pirmo īslaicīgo šī rudens sniega segu, arī nākamnedēļ turpināsies rudens ar visām tam raksturīgajām izpausmēm.

 

Svētdienas vakarpusē Latvijā un Baltijā kopumā ir izteikta ciklonu aktivitāte, daudzviet īslaicīgi līst, Kurzemē novērota arī krusa. Kamēr lielākajā daļā valsts vējš ir lēns, pulksten 17 vēja brāzmas Pāvilostā ir sasniegušas 21 m/s. Naktī vējš vēl pastiprināsies, valsts DR brāzmas var pārsniegt 25 m/s. No rīta un dienā spēcīgākas brāzmas (18 - 22 m/s) sāks izjust arī Rīgas līča piekrastē dzīvojošie. Vējš pakāpeniski pierims vien otrdien.

 

Pa kreisi: Sinoptiskā situācija Eiropā, 29.10. (FMI)

Pa labi: Vēja brāzmu prognoze pirmdienas rītam (LHMT)


Pirmdiena kopumā būs apmākusies un auksta, daudzviet līs, gaisa temperatūra dažus grādus virs nulles, bet naktī ap nulli vai pāris grādus zem tās. Arī otrdien nebūs diži siltāks, caurmērā +1 ... +5 grādi, lielākas cerības ieraudzīt sauli ir valsts centrālajos un austrumu rajonos dzīvojošajiem. Zem skaidrām debesīm trešdienas rītā valsts austrumu rajonos iespējams sals līdz -5 grādiem.

 

Trešdien, iespējams, lielākajā valsts daļā nelīs. Taču pievakarē un naktī uz ceturtdienu Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona, un pāri skrienošā ciklona ietekmē līs arī ceturtdien dienā. Toties tā ietekmē dienas būs siltākas. Trešdien Kurzemē gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +8 grādiem, Vidzemē un Latgalē vēl caurmērā +2 .. +6 grādi. Ceturtdien gan visā valstī tā prognozēta +6 ... +9 grādu robežās.

Pa kreisi: naktī uz ceturtdienu Latviju šķērso jauna nokrišņu zona (GFS)

Pa labi: maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien dienā (GFS)

 

Iespējams, ka aizejošā ciklona ietekmē vietām nedaudz uzlīs arī piektdien, un jaunākajā prognožu izlaidumā gan sestdien, gan svētdien iezīmējas sīku nokrišņu iespējamība. Par nedēļas izskaņu gan nav vienprātības. Skaidrs ir tas, ka ziema joprojām nav gaidāma. Nosacīti nelabvēlīgu apstākļu sakritības gadījumā gaisa temperatūra par dažiem grādiem pazemināsies, taču šobrīd GFS modelis paredz pelēkas debesis un dienas laikā +5 ... +8 grādus augstas gaisa temperatūras.

Rudenīgo sauli nomainīs mākoņi ar lietu un sniegu

Nedēļas pirmajās dienās Latvijā laikapstākļus vēl noteiks anticiklons, līdz ar to debesis biežāk būs skaidras, taču sākot ar trešdienu sabiezēs mākoņu sega un gaidāmi arī nokrišņi, kā arī par kādu grādu augstākas gaisa temperatūras.

 

Svētdiena, 22.10. un pirmdiena, 23.10. (FMI un GFS attēli)

Laika apstākļus mūsu reģionā nosaka anticiklons ar pārsvarā saulainu laiku

 


Pirmdienas rītā lielā valsts daļā debesis ir skaidras, vairāk mākoņu valsts D rajonos, taču nokrišņi nav gaidāmi. Gaisa temperatūra dienas laikā +3 ... +7 grādi, naktī uz otrdienu +1 ... -5 grādi. Otrdienas pēcpusdienā, tuvojošā ciklona ietekmē, sākot no rietumu rajoniem, debesis pamazām aizklās mākoņi, taču nokrišņi vēl nav gaidāmi.

 

Trešdien no rīta daudzviet joprojām gaidāms sals, taču debesis jau lielākoties aizklās mākoņi, un sākot no Kurzemes, valsti šķērsos plaša nokrišņu zona. Gaisa temperatūra dienas laikā joprojām +3 ... +7 grādi. Pēc pašreizējām prognozēm gaisa temperatūras atšķirība trešdienas vakarā un naktī uz ceturtdienu starp valsts R un A rajoniem būs aptuveni 10 grādi. Kurzemes rietumos gaisa temperatūra trešdienas vakarpusē var pakāpties arī līdz +11 grādiem, bet valsts austrumos arī naktī uz ceturtdienu vēl iespējams neliels sals. Attiecīgi uz A no Rīgas prognozēts arī sniegs un vietām Vidzemē pirmās īslaicīgās rudens sniega segas biezums naktī uz ceturtdienu var sasniegt 6 cm.

 

Nokrišņu zona un temperatūras atšķirības trešdienas vakarpusē,

kā arī sniega segas biezums naktī uz ceturtdienu (GFS)

 

Gan ceturtdien, gan piektdien gaidāms brāzmaināks vējš, daudzviet iespējami nelieli nokrišņi. Siltais gaiss no Kurzemes būs izpleties tālāk uz austrumu rajoniem, tāpēc ceturtdien visā valstī gaisa temperatūra dienas laikā prognozēta +6 ... +11 grādi, arī naktī sals vairs nav gaidāms visā valstī. Taču nosacītais siltums būs īslaicīgs, jo piektdien un brīvdienās gaisa temperatūra par pāris grādiem pazemināsies, naktī uz sestdienu jau atkal tuvojoties nullei. Pēc pašreizējām prognozēm arī brīvdienās kaut dažviet sagaidāmi nokrišņi, valsts R iespējamas spēcīgas vēja brāzmas.

base design by: styleshout